طلاق از طریق وکالت حق طلاق زوجه همان طلاق توافقی است - 5.0 از 5 از 7 آرا

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

عباراتی مثل حق طلاق، وکالت در طلاق زن، حق طلاق زوجه، حق طلاق محضری، شرط وکالت در طلاق عقدنامه، وکالت تام طلاق همگی به این معنی است که زوج (مرد) با عنایت بر این که قانونگذار طلاق را برای او قرار داده است در این خصوص به همسرش وکالت می دهد که بدون حضور او و از طریق انتخاب وکیل دادگستری با شرایط مندرج در وکالتنامه خود را مطلقه نماید.

ممکن است سوالاتی در این خصوص به ذهن بیاید که آیا با وجود حق طلاق (وکالت در طلاق) نیاز به حضور مجدد شوهر است؟ نحوه گرفتن وکالت در طلاق از شوهر چگونه است؟ آیا برای گرفتن طلاق با حق طلاق داشتن وکیل اجباری است؟ وکالت در طلاق باید بلاعزل باشد؟ مراحل گرفتن رای طلاق با وکالت حق طلاق چگونه است؟ با وجود حق طلاق مهریه هم به زوج تعلق می گیرد؟ مدت زمان طلاق با وجود حق طلاق چقدر است؟

زنی که به اصطلاح عامیانه حق طلاق دارد به تعبیر درست حقوقی وکالت در انتخاب وکیل با حدود اختیارات مندرج در وکالتنامه از جانب شوهر دارد و با این توضیح اولا مراجعه به وکیل و انتخاب وکیل برای شوهر اجباری است مگر این که زوجه خود وکیل دادگستری باشد و به وکالت از همسر به دادگاه مراجعه کند. ثانیا با بودن وکیل دیگر الزام قانونی به حضور شوهر نیست. ثالثا مهم نیست که وکالت زوجه بلاعزل باشد همین که زوجه وکیل در طلاق باشد و وکالت هنوز پابر جا باشد کفایت می کند. رابعا مراحل گرفتن طلاق با داشتن حق طلاق همانند مراحل طلاق توافقی است و تفاوتی نمی کند و گروه وکلای پارسای در شهر تهران در ظرف مدت 3 الی 4 روز کاری و حداکثر یک هفته آن را به پایان می رسانند. خامسا نحوه گرفتن وکالت در طلاق به این صورت است که یا باید در ضمن عقد در سند ازدواج به عنوان شرط درج گردد و یا این که بعد از عقد زوج از طریق دفتر اسناد رسمی یا سفارت ایران در خارج از کشور به همسرش (زوجه) یا شخص دیگری وکالت در طلاق بدهد و سادسا این که زن بتواند با وجود وکالت حق طلاق، مهریه را هم بر ذمه زوج باقی بگذارد یا وصول کند، بستگی به حدود اختیارات مندرج در وکالتنامه طلاق یا شرط ضمن عقد طلاق دارد.

وکیل متخصص در طلاق      44963487 - 09122547699 – 09127923611 – 44033677

 

لینک های مرتبط:

 

آخرین مطالب