طلاق در قانون و رویکرد دادگاه خانواده (وکیل متخصص طلاق) - 5.0 از 5 از 3 آرا

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

روش انحلال نکاح دائم در قانون فسخ و طلاق است که در این مختصر طلاق را مورد بررسی قرار می دهیم. طلاق پایان دادن به زندگی زناشویی و بنیان خانواده است و بدیهی است که ازدیاد طلاق در هر جامعه تبعات فراوانی برای جامعه و شخص خواهد داشت. در معارف دین آن را "حلال مبعوض" نامیده اند اما صرفا از جنبه حقوقی خوب است متذکر شویم که همه اقلیت های مذهبی به رسمیت شناخته شده توسط قانون اساسی در اموال شخصیه خود از جمله ازدواج و طلاق بر طبق مقررات آیینشان رفتار می شود. به عبارت دیگر دادگاه خانواده مکلف است که طلاق را بر طبق مقررات اقلیت مذهبی صادر کند.

برای مسلمانان از لحاظ فقهی، طلاق در اختیار مرد است و به تعبیر حقوقی ایقاعی است به دست مرد. اما قانون مدنی در ماده 1133 که در سال 1381 اصلاح شد این اجازه را داده است زن یا مرد بر طبق شرایطی که در قانون آمده است از دادگاه تقاضای طلاق کند.

توصیه می شود برای دانستن اطلاعات کامل در خصوص انواع طلاق در قانون به مطلب "انواع طلاق را به سادگی یاد بگیرید" مراجعه شود.

ما گروه وکلای پارسای به زبان ساده و برای اطلاعات موکلانمان و همچنین خوانندگان محترم مباحث مربوط به طلاق را در سه قسمت طلاق توافقی، طلاق از جانب زوج و طلاق از جانب زوجه تقسیم کرده ایم که می توانید با کلیک بر روی هر کدام از مطالب آن استفاده کنید.

مشاوره حقوقی تلفنی برای کسانی که در تهران و حومه زندگی می کنند رایگان است.

وکیل طلاق         9122547699 - 09127923611 - 44033677

لینک های مرتبط:

آخرین مطالب