سایت دادگاه خانواده تهران – ساعت کار دادگاه خانواده - 3.7 از 5 از 6 آرا

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره غیر فعال
 

در دعاوی مرتبط با خانواده، هم دادگاه محل اقامت خانم (زن) صالح به رسیدگی است و هم دادگاه محل اقامت خوانده. فرض کنید که خانمی مقیم شهر تهران است ولی همسر او اصفهان می باشد. خانم می تواند دادخواست طلاق به دادگاه خانواده تهران یا اصفهان، هر کدام که مایل یاشد تقدیم کند. در شهر تهران نیز با توجه به وسعت شهر و جمعیت فراوان شعب دادگاه خانواده زیادی وجود دارد که رویه بر این است که پرونده به نزدیکترین دادگاه خانواده به محل اقامت خانم به جهت رسیدگی ارجاع می شود.

دادگاه های خانواده تهران عبارتند از مجتمع قضایی خانواده 1، دادگاه خانواده محلاتی ، مجتمع قضایی خانواده 2 (دادگاه خانواده ونک)، دادگاه خانواده غرب تهران واقع در مجتمع قضایی شهید مفتح در شهرزیبا، دو شعبه خانواده در مجتمع قضایی شهید مطهری، چند شعبه خانواده در شرق تهران واقع در مجتمع قضایی شهید باهنر، دو شعبه خانواده در مجتمع قضایی شهید صدر.

بسیار پرسیده می شود از ساعت کار دادگاه خانواده یا نشانی سایت دادگاه خانواده تهران که جواب این است که ساعت کار دادگاه خانواده مثل همه ادارات دولتی است و تفاوتی با آن ها ندارد و ضمنا هیچ کدام از دادگاه های خانواده مذکور سایت مستقل به جهت اطلاع رسانی ندارند. البته تلفن 129 مربوط به پاسخ به سوالات حقوقی وابسته به قوه قضاییه می باشد. علاقمندان به مباحث حقوقی خانواده یا رویه دادگاه اطلاعات مربوط را می توانند از طریق همین سایت گروه وکلای پارسای بدست آورند و ضمنا مشاوره حقوقی توسط وکیل پایه یک دادگستری مجرب در امور خانواده امکان پذیر است.

شایان ذکر است شوراهای حل اختلاف متعددی هم در شهر تهران وجود دارد که بعضی پرونده های مربوط به خانواده که در صلاحیت رسیدگی آنجا می باشد را رسیدگی می کنند. معمولا نفقه معوقه یا نفقه فرزند کمتر از 20 میلیون تومان همچنین استرداد جهیزیه از طریق شورای حل اختلاف انجام می شود.

وکیل خانواده در تهران        9122547699 - 09127923611 - 44033677

وکیل خانواده در کرج          9122547699 - 09127923611 - 44033677

 

لینک های مرتبط:

آخرین مطالب