آخرین وضعیت طلاق توافقی در تهران - 5.0 از 5 از 2 آرا

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

می دانیم که بر طبق ماده 25 قانون حمایت خانواده دادگاه ها مکلف شده اند که زوجین متقاضی طلاق توافقی را به مرکز مشاوره خانواده ارجاع دهند.

امروزه در بسیاری از شهرهای ایران جلسات مشاوره برای زن و شوهر متقاضی طلاق توافقی اجباری شده است. اما در تهران آخرین وضعیت این است که در هر مجتمع قضایی واحد مشاوره مستقر شده است و به صورت کاملا صوری و تشریفاتی زوجین یا وکلای آن ها به واحد مشاوره مراجعه می کنند و کمتر از 15 دقیقه مشاوره پایان می پذیرد. طلاق توافقی در حال حاضر با توجه به این که هر شعبه دادگاه خانواده در تهران رویه مخصوص به خود دارد به طور متوسط حدود یک هفته از زمان ثبت تا اخذ گواهی عدم امکان سازش به طول می انجامد.

چندی قبل در مورخ 96/8/2 بخشنامه ای به شماره 9000/9843/550 به دفاتر خدمات الکترونیک قضایی تهران ارسال شد که بر طبق آن زوجین می بایستی به یکی از مراکز مشاوره ای که از سوی قوه قضاییه معرفی شده بود به جهت مشاوره مراجعه کنند و در صورت اخذ نامه تایید مشاوره می توانستند دادخواست طلاق توافقی را ثبت کنند. اما به دلیل آماده نبودن زیر ساخت ها بخشنامه مذکور توسط بخشنامه به شماره 9000/10130/550 مورخ 96/8/8 ملغی شد که به نظر می رسد به صورت موقت باشد و با جدیت و پیگیری مسئولین امکانات لازم به جهت سهولت و کیفیت مشاوره زوجین فراهم خواهد شد.

شایان ذکر است که اگر یکی از زوجین مقیم خارج از کشور باشند مشمول مشاوره مذکور نمی باشد.

این مطلب با توجه به آخرین تغییرات از سوی قوه قضاییه در خصوص طلاق توافقی به روز می شود. با عنایت به توضیحات پیش گفته قانون جدید برای طلاق توافقی وضع شده است بلکه شرایط مشاوره در شرف تغییرات است.

مراحل طلاق توافقی در گروه وکلای پارسای بدون حضور زوجین و در کمتر از یک هفته انجام خواهد شد. هزینه هر وکیل برای طلاق تا اخذ گواهی عدم امکان سازش با شرایط فعلی 700 هزار تومان می باشد. برای کسب اطلاعات کامل در مورد شرایط طلاق توافقی و هر سوال مرتبط دیگر اگر در تهران و کرج می باشید با ما تماس بگیرید. از ارائه مشاوره تلفنی به عزیزان مقیم در شهرستان معذوریم.

در ادامه شیوه نامه مراکز مشاوره خانواده مصوب 96/10/14 که مراکز مشاوره بر طبق آن می بایستی عمل کنند به صورت لینک آبی رنگ به جهت داشتن اطلاعات کامل در اختیار گذاشته شده است.

وکیل برای طلاق توافقی در تهران      44963487 - 09122547699 - 09127923611 - 44033677

 

لینک های مرتبط:

آخرین مطالب