مطالبه مهریه (اجرا گذاشتن مهریه) با وکلای پارسای - 5.0 از 5 از 3 آرا

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

قبل از ورود به توضیح اجمالی قانون پرداخت مهریه، انواع مهریه، نحوه اجرا گذاشتن مهریه با توجه به تجربه گروه وکلای پارسای که فقط به صورت تخصصی وکیل دعاوی خانوادگی می باشند این نکته را یادآور می شویم که درست است مهریه و مطالبه آن حق شرعی و قانونی هر زنی است اما شاید مراجعه به دادگاه در اکثر مواقع با سیاست و صلاح زندگی سازگار نباشد به دیگر سخن این محرز است که مطالبه مهریه از سوی زوجه باعث تحکیم روابط زناشویی قطعا نخواهد بود ...

گفتم به عروس دهر کابین تو چیست                   گفتا دل خرم تو کابین منست

اما به زبان ساده و آنچه مفید فایده برای خوانندگان باشد مهریه در یک تقسیم بندی یا عندالمطالبه است یا عند الاستطاعه که در این خصوص می توانید به لینک آبی رنگ برای مطالعه بیشتر مراجعه کنید.

در کتب حقوقی به انواع مهریه مهر المسمی، مهرالمتعه، مهر المثل اشاره شده است که توضیح آن ها را خارج از اهداف این مختصر و خواننده ای که تحصیلات حقوقی ندارد، می دانیم. ازدواج چه دائم و چه موقت مهریه توافق شده از سوی زوجه قابل مطالبه است. مثلا سوال می شود که صیغه نامه عادی عقد موقت داریم آیا می توان مهریه مندرج در آن را از طریق دادگاه مطالبه کرد؟ قطعا جواب مثبت است. در عرف جامعه ما مرسوم است که مهریه را سکه مشخص می کنند و یا وجه نقد و یا این که ملک معین و معلومی را به عنوان مهریه تعیین می کنند که همه آن ها صحیح است. آنچه مردم بیشتر در پی دانستن آن هستند مطالبه مهریه وجه نقد و سکه می باشد و این که قانون مهریه 110 سکه چیست؟

مهریه های که وجه نقد هستند با توجه به تورم و کاهش قدرت خرید، به نرخ روز تبدیل می شوند در این خصوص می توانید برای اطلاع دقیق از مبلغ مهریه به روز شده با تلفن 129 تماس بگیرید.

وکیل مهریه

ولی اگر عقدنامه زوجین و عقد آن ها رسمی باشد زوجه، جهت مطالبه مهریه می تواند از طریق دادگاه و یا اجرای ثبت اسناد اقدام نماید. اگر عقد زوجین رسمی نباشد مثل صیغه موقت زوجه فقط از طریق دادگاه می تواند با دادن دادخواست مهریه را از شوهر یا وراث او مطالبه کند.

مطالبه مهریه او ابتدا تا انتها همراه با توقیف اموال توسط وکلای متخصص خانم و آقا گروه وکلای پارسای در تهران و کرج انجام خواهد شد برای اطلاع از شرایط و جزئیات با وکیل مهریه وکلای پارسای تماس بگیرید.

سوال می شود پیگیری دادخواست مهریه از طریق دادگاه بهتر است یا اجرای ثبت؟ جواب این است که هر کدام محاسن و معایبی دارند و بهتر است با عنایت به این که زوج مالی برای توقیف دارد یا خیر و وضع مالی زوج و زوجه، قبل از هر اقدامی با وکیل پایه یک دادگستری مجرب مشاوره کنید. این امکان وجود دارد که بخشی از مهریه از طریق اجرای ثبت و بخشی دیگر از طریق دادگاه مطالبه شود. به طور خلاصه می توان گفت که سرعت فرآیند توقیف مال از طریق دادخواست تامین خواسته در دادگاه سریعتر است ولی عیب آن وجود 3.5 درصد هزینه دادرسی ثبت دادخواست مطالبه مهریه است که با توجه به مقدار سکه مطالبه شده مبلغ قابل توجهی خواهد شد. اگرچه که می توان دادخواست اعسار از پرداخت هزینه دادرسی نیز توامان تقدیم دادگاه کرد ولی بعضی از شعب دادگاه معمولا اعسار را نمی پذیرند اما اگر زوجه قصد ممنوع الخروج کردن شوهر را داشته باشد اقدام از طریق اجرای ثبت بسیار سریعتر از اقدام از طریق دادگاه خواهد بود.

بدیهی است که اگر مهریه عندالمطالبه باشد و زوج مالی برای توقیف نداشته باشد بهتر است از طریق دادگاه دادخواست مطالبه مهریه تا 110 سکه داده شود.

یکی از سوالات فراوان مراجعین در خصوص قانون مهریه 110 سکه است که توصیه می شود لینک آبی رنگ را دنبال کنید.

وکیل مهریه در تهران و کرج          09122547699 – 09127923611 – 44963487 –44033677

لینک های مرتبط:

 

آخرین مطالب