حق الوکاله طلاق توافقی، هزینه وکیل برای طلاق توافقی چقدر است؟ - 5.0 از 5 از 13 آرا

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

همانطور که می دانید توافق فی ما بین وکیل و موکل و قرارداد آن ها دارای اعتبار قانونی است. بدیهی است که با توجه به نوع پرونده و شخصیت علمی و تجربی وکیل، حق الوکاله وکلا متفاوت می باشد. اما با توجه به این که گروه وکلای پارسای متخصص در امور خانواده و در پرونده های مرتبط به آن می باشند دستمزدی منصفانه برای این دست پرونده ها در نظر گرفته است که سعی می شود با بهترین کیفیت و در کمترین زمان – اگر زوجین تمایل داشته باشند – پرونده را به سر انجام و صدور رای برسانند.

در گروه وکلای پارسای اگر زن و شوهر هر دو نیاز به وکیل داشته باشند که بدون حضور ایشان از ابتدا تا انتها دادخواست طلاق توافقی ثبت گردد و مراحل طلاق توافقی و مشاوره تا صدور گواهی عدم امکان سازش (رای طلاق توافقی) انجام شود برای دو وکیل جمعا 1.600.0000 تومان حق الوکاله وکیل برای طلاق توافقی می باشد یعنی هر وکیل 800.000 هزار تومان و اگر فقط یکی از زوجین نیاز به وکیل داشته باشد هزینه وکیل برای طلاق توافقی نهصد هزار تومان است.

حدود مبلغ 160.000 هزار تومان هزینه دادرسی و دفتر خدمات الکترونیک است و 60.000 هزار تومان هم هزینه مشاوره دادگاه می شود که جمع همه مبالغ یعنی حق الوکاله و سایر هزینه ها تا اخذ رای دادگاه بدون حضور زوجین 1.820.000 هزار تومان است.

سوال می شود یک وکیل می تواند از جانب زوجین اعلام وکالت کند که در جواب باید گفت که امکان وکالت همزمان زن و شوهر در طلاق توافقی توسط یک وکیل وجود ندارد ولی یکی از زوجین می تواند وکیل اختیار کند و دیگری بدون وکیل همراه وکیل برای انجام مراحل طلاق توافقی حضور یابد.

آیا اجبار قانونی در گرفتن وکیل برای طلاق توافقی است؟ خیر. فقط در موردی که زوجه یا شخص دیگری از شوهر وکالت در طلاق دارد الزامی است که از جانب شوهر وکیل دادگستری اعلام وکالت نماید.

 تلفن های تماس با وکیل خانواده گروه وکلای پارسای:  44963487 - 09122547699 – 09127923611 – 44033677

 

لینک های مرتبط:

حق طلاق زن چیست؟

مراحل طلاق توافقی چگونه است؟