نداشتن تفاهم اخلاقی دلیل طلاق محسوب می شود؟ - 5.0 از 5 از 4 آرا

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

خیلی از مراجعین و متقاضیان طلاق در مواجه با قاضی و وکیل، دلیل طلاق را عدم تفاهم اخلاقی عنوان می کنند. واقعیت این است که هر کدام از زوجین متقاضی طلاق، دلایل طلاق مخصوص به خود را دارند. چه بسا با دشواری ها و بی احترامی هایی در زندگی زناشویی مواجه هستند که فقط بین زن و شوهر بوده است و دلایلی برای اثبات آن ندارند. اما دادگاه هم اصطلاحا نیازمند مدرک و دلیل است. بگذارید این گونه توضیح دهیم که طلاق از طرف مرد (زوج) یا طلاق از جانب زن (زوجه) را می بایستی از هم تفکیک کرد.

با توجه به این که اختیار طلاق در قانون و فقه شیعه برای مرد است. درخواست طلاق زن از دادگاه خانواده علی رغم مخالفت شوهر، نیازمند دلیل است. اگر زنی وکالت از شوهر در طلاق (حق طلاق) نداشته باشد یا می بایستی یکی از شروط 12گانه ضمن عقد ازدواج را اثبات نماید یا برای دادگاه ثابت نماید که زندگی مشترک او با شوهر باعث عسر و حرج می باشد. لذا صرف این که زنی بگوید تفاهم اخلاقی با شوهر ندارم مطلقا کارگشا و مفید نخواهد بود. البته طلاق از جانب زوجه، به نظر ما از تخصصی ترین دعوای مرتبط با امور خانواده می باشد وجود وکیل طلاق و اشراف او به رویه قضایی دادگاه های خانواده، دادگاه تجدید نظر و دیوان عالی کشور اهمیت بسیار دارد. توصیه می شود در این خصوص قبل از هر اقدامی با ما مشورت کنید.

اما طلاق از طرف مرد، نیازمند دلیل نیست اگرچه قاضی رسیدگی کننده به رای حتما در مورد علت طلاق از زوج یا وکیل او جویا خواهد شد و چه بسا که تلاش کند که رفع کدورت بین زوجین انجام شود ولی واقعیت این است که حتی مرد بی دلیل موجه هم می تواند با پرداخت حقوق مالی همسر از دادگاه تقاضای طلاق کند. به عبارت دیگر امکان رد کردن دعوای طلاق زوج به دلیل نداشتن دلیل موجه امکان پذیر نیست. اگر هم دادگاه خانواده ای چنین حکمی صادر کند در دادگاه های عالی تر (تجدید نظر و دیوان) نقض می شود.

وکیل طلاق در تهران        9122547699 - 09127923611 - 44033677

وکیل طلاق در کرج          9122547699 - 09127923611 - 44033677

 

لینک های مرتبط: