قبول وکالت فقط تهران و کرج تهـــران کـــــرج ۰۲۱-۴۴۰۳۳۶۷۷ ۰۲۱-۴۴۰۷۲۸۰۲ ۰۲۶-۳۴۲۱۴۴۴۰ ۰۲۶-۳۴۲۱۴۴۴۱
عکس پس زمینه سایت وکلای پارسای عکس پس زمینه سایت عکس پس زمینه سایت

آخرین وضعیت طلاق توافقی در تهران

  • ۱۶ فروردین ۱۴۰۰
  • بروزرسانی:
  • بدون نظر
  • 3 دقیقه
  • 10829 نفر

مراحل طلاق توافقی با وکیل در تهران و کرج

  • بدون حضور زوجین در دادگاه
  • ۱۰ تا ۲۰ روز کاری
  • حق الوکاله دو وکیل برای طلاق توافقی با هرینه دادرسی داوری و … ۵/۵۰۰

همانطورکه می دانید سال (۱۳۹۹) با شیوع ویروس کرونا آغاز شد و همه مسائل خرد و کلان کشور را به نوعی با خود درگیرکرد. وضعیت طلاق توافقی تهران هم مخصوصا قسمت مشاوره دچار خلل شد.
دادگاه های خانواده نیز از این موضوع مستثنا نشدند از حدود ۱۰روز قبل از شروع سال ۹۹ سامانه تصمیم و مرکز مداخله در طلاق بسته شد و این کاملا طبیعی بود چون تجمع و مراجعه افراد (زوجین) به مراکز غربالگری و مشاوره در شرایط شیوع بیماری کرونا عواقب جبران ناپذیری در پی داشت.

از طرفی متاسفانه دوران قرنطینه، بیکاری و مشکلات اقتصادی به خیلی از اختلافات دامن زد و بعضی عجولانه دارند و از سر تصمیمات آنی و زود گذر در صدد جدایی آن هم به صورت فوری افتادند!؟
این نوشتار در این سایت در مقام واکاوی علل و چرایی وضعیت طلاق توافقی نیست ولی باتوجه به تجربیات شغلی عرض می کنیم که عمده طلاق ها بعد از یک سال منجر به پشیمانی زوجین خواهد شد. به نظر ما بهتر بود به جای روش فعلی برای طلاق توافقی به سبک و سیاق بعضی از کشورهای پیشرفته تر مثل استرالیا وکانادا زوجین متقاضی طلاق توافقی یک سال بعد از ثبت رسمی اعلام طلاق توافقی، بتوانند از هم جدا شوند. زیرا این مدت فرصت مناسبی برای زوجین و تحلیل تصمیم آنهاست.
به نظر ما این روش خیلی بهتر از اجبار افراد به انجام مشاوره است که در عمل بعضی از افراد به هیچ عنوان به دلایل متعدد حاضر به حضور نزد مشاور نیستند. به همین دلیل عمدتا به وکیل دادگستری مراجعه می کنند، تا راهی قانونی برای نرفتن مشاوره پیدا کنند. خوب از بحث اصلی دور نشویم آخرین وضعیت طلاق توافقی درتهران اینطور است که از اریبهشت خیل عظیمی برای طلاق توافقی مراجعه کرده اند و سایت نوبت دهی طلاق هم آنگونه که باید جوابگو نیست به ناچار وکلا زوجین به ثبت طلاق یک طرفه و تبدیل آن به طلاق توافقی رو آورده اند. هز چه به اواخر سال ۹۹ نزدیک شدیم به دلیل عدم تمایل بسیاری از زوجین به مشاوره اجباری و شلوغ شدن مجدد دادگاه ها با دادخواست های طلاق یکطرفه که در واقعیت طلاق توافقی بودند معاونین ارجاع دادگاه خانواده در تهران شروع به فرستادن بسیاری از پرونده ها به شورای حل اختلاف برای صلح و سازش کردنذ. به نظر میرسد وضعیت فعلی سامانه تصمیم  با موفقیت روبرو نیست

مطلب مرتبط :   هر آنچه باید در خصوص شرط نصف دارایی بدانید
می توانید مطلب را به اشتراک بگذارید
برای اعطای وکالت دعاوی خانواده و ارث در تهران و کرج با ما تماس بگیرید (وکیل طلاق)
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

... ...