فقط تهران و کرج 021-44033677 021-44963487 026-34214440 026-34214441
قبول وکالت فقط برای تهران و کرج

آخرین وضعیت طلاق توافقی در تهران و کرج

آخرین وضعیت طلاق توافقی در تهران و کرج

  • ۲۰ خرداد ۱۳۹۷
  • ۲۱ آبان ۱۳۹۸
  • بدون نظر
  • 6051 بازدید
توجه شود، از مورخ ۱۳۹۷/۹/۱ شرایط طلاق توافقی در تهران تغییر کرده است؛ برای اطلاع از آخرین تغییرات به مطلبسامانه نوبت دهی طلاق و شرایط جدید طلاق توافقی در تهران از اول آذر ۱۳۹۷مراجعه نمایید. (روی عنوان مطلب کلیک کنید)

مراحل طلاق توافقی در تهران و کرج

  • بدون حضور زوجین
  • ۱۰ روز کاری
  • حق الوکاله هر وکیل دو میلیون تومان

می دانیم که بر طبق ماده ۲۵ قانون حمایت خانواده دادگاه ها مکلف شده اند که زوجین متقاضی طلاق توافقی را به مرکز مشاوره خانواده ارجاع دهند.
امروزه در بسیاری از شهرهای ایران جلسات مشاوره برای زن و شوهر متقاضی طلاق توافقی اجباری شده است.

وضعیت طلاق توافقی در حال حاضر با توجه به این که هر شعبه دادگاه خانواده در تهران رویه مخصوص به خود دارد به طور معمول اصلا معلوم نیست از زمان ثبت تا اخذ گواهی عدم امکان سازش چقدر به طول می انجامد.

چندی قبل در مورخ ۹۶/۸/۲ بخشنامه ای به شماره ۹۰۰۰/۹۸۴۳/۵۵۰ به دفاتر خدمات الکترونیک قضایی تهران ارسال شد که بر طبق آن زوجین می بایستی به یکی از مراکز مشاوره ای که از سوی قوه قضاییه معرفی شده بود به جهت مشاوره مراجعه کنند و در صورت اخذ نامه تایید مشاوره می توانستند دادخواست طلاق توافقی را ثبت کنند. اما به دلیل آماده نبودن زیر ساخت ها بخشنامه مذکور توسط بخشنامه به شماره ۹۰۰۰/۱۰۱۳۰/۵۵۰ مورخ ۹۶/۸/۸ ملغی شد که به نظر می رسد به صورت موقت باشد و با جدیت و پیگیری مسئولین امکانات لازم به جهت سهولت و کیفیت مشاوره زوجین فراهم خواهد شد.

شایان ذکر است که اگر یکی از زوجین مقیم خارج از کشور باشند مشمول مشاوره مذکور نمی باشد.

این مطلب به عنوان وضعیت طلاق توافقی با توجه به آخرین تغییرات از سوی قوه قضاییه در خصوص طلاق توافقی به روز می شود. با عنایت به توضیحات پیش گفته قانون جدید برای طلاق توافقی وضع شده است بلکه شرایط مشاوره در شرف تغییرات است.

هزینه هر وکیل برای طلاق تا اخذ گواهی عدم امکان سازش با شرایط فعلی یک میلیون و پانصد هزار تومان می باشد. برای کسب اطلاعات کامل در مورد شرایط طلاق توافقی و هر سوال مرتبط دیگر اگر در تهران و کرج می باشید با ما تماس بگیرید. از ارائه مشاوره تلفنی به عزیزان مقیم در شهرستان معذوریم.

برای اعطای وکالت دعاوی خانواده و ارث در تهران با ما تماس بگیرید (وکیل طلاق)

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *