برای تماس کلیک کنید 021-44033677 021-22674519 021-22675174 021-44963487
قبول وکالت و مشاوره فقط برای تهران و کرج

آخرین وضعیت طلاق توافقی در تهران

آخرین وضعیت طلاق توافقی در تهران

  • ۲۰ خرداد ۱۳۹۷
  • ۶ آذر ۱۳۹۷
  • بدون نظر
  • 2833 بازدید
آخرین وضعیت طلاق توافقی در تهران
5 (100%) 2 نظر
سوالات خود را در قسمت نظرات پست های اینستاگرام از ما بپرسید
توجه شود، از مورخ ۱۳۹۷/۹/۱ شرایط طلاق توافقی در تهران تغییر کرده است؛ برای اطلاع از آخرین تغییرات به مطلبسامانه نوبت دهی طلاق و شرایط جدید طلاق توافقی در تهران از اول آذر ۱۳۹۷مراجعه نمایید. (روی عنوان مطلب کلیک کنید)

می دانیم که بر طبق ماده ۲۵ قانون حمایت خانواده دادگاه ها مکلف شده اند که زوجین متقاضی طلاق توافقی را به مرکز مشاوره خانواده ارجاع دهند.
امروزه در بسیاری از شهرهای ایران جلسات مشاوره برای زن و شوهر متقاضی طلاق توافقی اجباری شده است.
اما در تهران آخرین وضعیت طلاق توافقی این است که در هر مجتمع قضایی واحد مشاوره مستقر شده است و به صورت کاملا صوری و تشریفاتی زوجین یا وکلای آن ها به واحد مشاوره مراجعه می کنند و کمتر از ۱۵ دقیقه مشاوره پایان می پذیرد.

وضعیت طلاق توافقی در حال حاضر با توجه به این که هر شعبه دادگاه خانواده در تهران رویه مخصوص به خود دارد به طور متوسط حدود یک هفته از زمان ثبت تا اخذ گواهی عدم امکان سازش به طول می انجامد.

چندی قبل در مورخ ۹۶/۸/۲ بخشنامه ای به شماره ۹۰۰۰/۹۸۴۳/۵۵۰ به دفاتر خدمات الکترونیک قضایی تهران ارسال شد که بر طبق آن زوجین می بایستی به یکی از مراکز مشاوره ای که از سوی قوه قضاییه معرفی شده بود به جهت مشاوره مراجعه کنند و در صورت اخذ نامه تایید مشاوره می توانستند دادخواست طلاق توافقی را ثبت کنند. اما به دلیل آماده نبودن زیر ساخت ها بخشنامه مذکور توسط بخشنامه به شماره ۹۰۰۰/۱۰۱۳۰/۵۵۰ مورخ ۹۶/۸/۸ ملغی شد که به نظر می رسد به صورت موقت باشد و با جدیت و پیگیری مسئولین امکانات لازم به جهت سهولت و کیفیت مشاوره زوجین فراهم خواهد شد.

شایان ذکر است که اگر یکی از زوجین مقیم خارج از کشور باشند مشمول مشاوره مذکور نمی باشد.

این مطلب به عنوان وضعیت طلاق توافقی با توجه به آخرین تغییرات از سوی قوه قضاییه در خصوص طلاق توافقی به روز می شود. با عنایت به توضیحات پیش گفته قانون جدید برای طلاق توافقی وضع شده است بلکه شرایط مشاوره در شرف تغییرات است.

مراحل طلاق توافقی در گروه وکلای پارسای بدون حضور زوجین و در کمتر از یک هفته انجام خواهد شد. هزینه هروکیل برای طلاق تا اخذ گواهی عدم امکان سازش با شرایط فعلی ۷۰۰ هزار تومان می باشد. برای کسب اطلاعات کامل در مورد شرایط طلاق توافقی و هر سوال مرتبط دیگر اگر در تهران و کرج می باشید با ما تماس بگیرید. از ارائه مشاوره تلفنی به عزیزان مقیم در شهرستان معذوریم.

برای اعطای وکالت دعاوی خانواده در تهران و کرج با ما تماس بگیرید (وکیل طلاق)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *