در این ایام دفتر باز است 021-44033677 021-44072802 026-34214440 026-34214441
قبول وکالت فقط برای تهران و کرج

آخرین وضعیت طلاق توافقی در تهران و کرج

آخرین وضعیت طلاق توافقی در تهران و کرج

  • ۲۰ خرداد ۱۳۹۷
  • ۲۰ مرداد ۱۳۹۹
  • بدون نظر
  • 9572 بازدید

مراحل طلاق توافقی در تهران و کرج

  • بدون حضور زوجین
  • ۱۰ روز کاری
  • حق الوکاله هر وکیل ۲ میلیون با جمع هزینه ها برای ۲ نفر ۴ میلیون پانصد. نصف مبلغ(دو میلیون و دویست و پنجاه هزار تومان) در ابتدا و نصف دیگر پس از صدور رای قطعی دریافت میشود

 

همانطورکه می دانید امسال (۱۳۹۹) با شیوع ویروس کرونا آغاز شد و همه مسائل خرد و کلان کشور را به نوعی با خود درگیرکرد.
دادگاه های خانواده نیز از این موضوع مستثنا نشدند از حدود ۱۰روز قبل از شروع سال جدید سامانه تصمیم و مرکز مداخله در طلاق بسته شد و این کاملا طبیعی بود چون تجمع و مراجعه افراد (زوجین) به مراکز غربالگری و مشاوره در شرایط شیوع بیماری کرونا عواقب جبران ناپذیری در پی داشت.

از طرفی متاسفانه دوران قرنطینه، بیکاری و مشکلات اقتصادی به خیلی از اختلافات دامن زد و بعضی عجولانه دارند و از سر تصمیمات آنی و زود گذر در صدد جدایی آن هم به صورت فوری افتادند!؟
این نوشتار در این سایت در مقام واکاوی علل طلاق توافقی نیست ولی باتوجه به تجربیات شغلی عرض می کنیم که عمده طلاق ها بعد از یک سال منجر به پشیمانی زوجین خواهد شد. به نظر ما بهتر بود به جای روش فعلی برای طلاق توافقی به سبک و سیاق بعضی از کشورهای پیشرفته تر مثل استرالیا وکانادا زوجین متقاضی طلاق توافقی یک سال بعد از ثبت رسمی اعلام طلاق توافقی، بتوانند از هم جدا شوند. زیرا این مدت فرصت مناسبی برای زوجین و تحلیل تصمیم آنهاست.
به نظر ما این روش خیلی بهتر از اجبار افراد به انجام مشاوره است که در عمل بعضی از افراد به هیچ عنوان به دلایل متعدد حاضر به حضور نزد مشاور نیستند. به همین دلیل عمدتا به وکیل دادگستری مراجعه می کنند، تا راهی قانونی برای نرفتن مشاوره پیدا کنند. خوب از بحث اصلی دور نشویم آخرین وضعیت طلاق توافقی درتهران اینطور است که از اریبهشت خیل عظیمی برای طلاق توافقی مراجعه کرده اند و سایت نوبت دهی طلاق هم آنگونه که باید جوابگو نیست به ناچار وکلا زوجین به ثبت طلاق یک طرفه و تبدیل آن به طلاق توافقی رو آورده اند.

مطلب مرتبط :   الزام خوانده (زوج) به تحویل گرفتن فرزندان مشترک
برای اعطای وکالت دعاوی خانواده و ارث در تهران با ما تماس بگیرید (وکیل طلاق)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *