برای تماس کلیک کنید 021-44033677 021-44963487 021-77938057 021-77910821
قبول وکالت فقط برای تهران

آخرین وضعیت طلاق توافقی در تهران

آخرین وضعیت طلاق توافقی در تهران

  • ۲۰ خرداد ۱۳۹۷
  • ۲ مرداد ۱۳۹۸
  • بدون نظر
  • 5100 بازدید
توجه شود، از مورخ ۱۳۹۷/۹/۱ شرایط طلاق توافقی در تهران تغییر کرده است؛ برای اطلاع از آخرین تغییرات به مطلبسامانه نوبت دهی طلاق و شرایط جدید طلاق توافقی در تهران از اول آذر ۱۳۹۷مراجعه نمایید. (روی عنوان مطلب کلیک کنید)
تمام مراحل طلاق توافقی در تهران بدون حضور زوجین و توسط وکیل پایه یک متخصص خانم و آقا پیگیری می شود. در صورت تمایل برای اطلاع از پروسه قانونی و هزینه با ما تماس بگیرید

می دانیم که بر طبق ماده ۲۵ قانون حمایت خانواده دادگاه ها مکلف شده اند که زوجین متقاضی طلاق توافقی را به مرکز مشاوره خانواده ارجاع دهند.
امروزه در بسیاری از شهرهای ایران جلسات مشاوره برای زن و شوهر متقاضی طلاق توافقی اجباری شده است.

وضعیت طلاق توافقی در حال حاضر با توجه به این که هر شعبه دادگاه خانواده در تهران رویه مخصوص به خود دارد به طور معمول اصلا معلوم نیست از زمان ثبت تا اخذ گواهی عدم امکان سازش چقدر به طول می انجامد.

چندی قبل در مورخ ۹۶/۸/۲ بخشنامه ای به شماره ۹۰۰۰/۹۸۴۳/۵۵۰ به دفاتر خدمات الکترونیک قضایی تهران ارسال شد که بر طبق آن زوجین می بایستی به یکی از مراکز مشاوره ای که از سوی قوه قضاییه معرفی شده بود به جهت مشاوره مراجعه کنند و در صورت اخذ نامه تایید مشاوره می توانستند دادخواست طلاق توافقی را ثبت کنند. اما به دلیل آماده نبودن زیر ساخت ها بخشنامه مذکور توسط بخشنامه به شماره ۹۰۰۰/۱۰۱۳۰/۵۵۰ مورخ ۹۶/۸/۸ ملغی شد که به نظر می رسد به صورت موقت باشد و با جدیت و پیگیری مسئولین امکانات لازم به جهت سهولت و کیفیت مشاوره زوجین فراهم خواهد شد.

شایان ذکر است که اگر یکی از زوجین مقیم خارج از کشور باشند مشمول مشاوره مذکور نمی باشد.

این مطلب به عنوان وضعیت طلاق توافقی با توجه به آخرین تغییرات از سوی قوه قضاییه در خصوص طلاق توافقی به روز می شود. با عنایت به توضیحات پیش گفته قانون جدید برای طلاق توافقی وضع شده است بلکه شرایط مشاوره در شرف تغییرات است.

هزینه هر وکیل برای طلاق تا اخذ گواهی عدم امکان سازش با شرایط فعلی یک میلیون و پانصد هزار تومان می باشد. برای کسب اطلاعات کامل در مورد شرایط طلاق توافقی و هر سوال مرتبط دیگر اگر در تهران و کرج می باشید با ما تماس بگیرید. از ارائه مشاوره تلفنی به عزیزان مقیم در شهرستان معذوریم.

برای اعطای وکالت دعاوی خانواده در تهران و کرج با ما تماس بگیرید (وکیل طلاق)

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *