برای تماس کلیک کنید 021-44033677021-44963487
قبول وکالت و مشاوره فقط برای تهران و کرج

آیا طلاق توافقی در دوران عقد نیاز به اجازه پدر زوجه دارد؟

آیا طلاق توافقی در دوران عقد نیاز به اجازه پدر زوجه دارد؟

  • ۹ اردیبهشت ۱۳۹۷
  • بدون نظر
  • 334 بازدید
آیا طلاق توافقی در دوران عقد نیاز به اجازه پدر زوجه دارد؟
4 (80%) 1 نظر

 آنچه ماده ۱۰۴۳ قانون مدنی مقرر کرده این است که عقد نکاح دختر باکره اگر چه به سن بلوغ رسیده باشد موقوف به اجازه پدر یا جد پدری است و رای وحدت رویه ۲۶۱ مورخ ۱۳۶۱/۱/۲۹ هیات عمومی دیوان عالی کشور نیز مشخص کرده که دخول مطلقا (چه مشروع باشد و چه نا مشروع) سبب سقوط و ولایت پدر می شود اما در خصوص طلاق دختر دوشیزه قانونی وجود ندارد و طلاق او نیاز به اجازه پدر و یا جد پدری نمی باشد.

سوالی که مطرح می شود این است اگر بین زوجین نزدیکی واقع نشده باشد و با طلاق توافقی از هم جدا شوند در حالی که زوجه دوشیزه است، آیا برای ازدواج مجدد این خانم نیاز به اجازه پدر یا جد پدری است؟

همانطور که در ماده ۱۰۴۳ قانون مدنی اشاره شد عقد نکاح دختر باکره با اذن پدر می باشد. در اینجا نیز شخص مذکور هنوز باکره می باشد.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره با وکیل طلاق میتوانید با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *