قبول وکالت فقط تهران و کرج تهـــران کـــــرج ۰۲۱-۴۴۰۳۳۶۷۷ ۰۲۱-۴۴۰۷۲۸۰۲ ۰۲۶-۳۴۲۱۴۴۴۰ ۰۲۶-۳۴۲۱۴۴۴۱
عکس پس زمینه سایت وکلای پارسای عکس پس زمینه سایت عکس پس زمینه سایت

باکره نبودن در طلاق توافقی در دوران عقد

 • ۹ اردیبهشت ۱۳۹۷
 • بروزرسانی: ۱۴ خرداد ۱۳۹۷
 • 25 نظر
 • 3 دقیقه
 • 106102 نفر

یکی از مشکلات زوجینی که عقد کرده ولی زندگی مشترک را شروع نکرده اند و به هر دلیل مایل به جدایی و طلاق می باشند، وجود رابطه زناشویی و عدم بکارت زوجه است. علی رغم اینکه هرگونه رابطه جنسی بین زوجین، بعد از عقد نکاح، مشکل قانونی و شرعی ندارد ولی گویا رسم پنهان و آشکاری در مناطق مختلف ایران است که رابطه زناشویی کامل را  به شروع زندگی مشترک و به اصطلاح عامیانه موکول به عروسی می کنند.

همیشه رابطه زناشویی در این مدت، خاصه برای زوجه، با نگرانی و اضطراب و ترس از والدین همراه است. بد حادثه این است که قبل از شروع زندگی مشترک و مراسم مرسوم به عروسی، بین زن و شوهر اختلاف حادث شود و کار به طلاق برسد در این صورت باکره نبودن در طلاق توافقی در دوران عقد مشکل بزرگ زوجه خواهد شد

با چه بسیار پرونده های طلاق توافقی و غیر توافقی مواجه بودیم که ترس از رفتن به پزشکی قانونی جهت معاینه بکارت وجود داشته است و به دنبال راهکاری بودند که به هر طریقی رای طلاق توافقی صادر شود که در آن زوجه دوشیزه اعلام شده باشد.
همانطور که قبلا در مطالب قبلی توضیح داده شده است رویه بیشتر دادگاه های خانواده تهران بر این است که اگر زوجه ، مدعی بکارت شود و حتی زوج نیز موافق باشد باز هم محاکم خانواده، زوجه را جهت معاینه به پزشکی قانونی معرفی می کنند.
ثمره غیر مدخوله بودن زوجه در هنگام طلاق این است که پس از ثبت رسمی طلاق، زن و مرد  می توانند به اداره ثبت احوال مراجعه کنند و با دادن مدارک و حکم دادگاه، شناسنامه خود را تعویض کنند که در این صورت ازدواج و طلاق ثبت شده در شناسنامه قبلی از بین خواهد رفت، شاید به دلیل عدم وقوع نزدیکی، تمایل به این  باشد که در ازدواج بعدی، ازدواج قبلی را کتمان کنند.

باکره نبودن در طلاق توافقی در دوران عقد و نکاتی از آن

نکته ای که باید توجه کرد اینکه در بیشتر موارد، پزشکی قانونی، پرده بکارت ترمیم شده و به اصطلاح پزشکی هایمن را تشخیص می دهد و جوابی که به دادگاه ارسال می دارد اعلام می دارد که پرده بکارت ترمیم شده است و این بدین معنی است که زوجه دوشیزه نیست!

اما در مواردی دیده شده است که پزشکی قانونی پس از معاینه، اعلام داشته که بکارت ترمیم شده است که پس از اعتراض زوجه، جهت معاینه به واحد پزشکی قانونی دیگری (عمدتا در تهران پزشکی قانونی مرکز در خیابان بهشت) ارجاع شده است که پزشکان شعبه مرکز بر خلاف نظر قبلی، اعلام بکارت و غیر ترمیمی بودن را کرده اند.

به هر حال این گروه از زوجین، تمایل دارند که خانواده هایشان از مفاد حکم دادگاه که بین ایشان زناشویی کامل واقع شده است، مطلع نشوند، اما وکلای خانواده گروه پارسای ، با تجربه فراوان در  زمینه پرونده های خانوادگی معتقدند برای حل این مشکل یعنی مراجعه نکردن به پزشکی قانونی راهکار قانونی هم وجود دارد! با ما تماس بگیرید.

مطلب مرتبط :   وکالت در طلاق های ناقص!

توصیه می شود برای اطلاعات بیشتر مطلب قانون حذف نام همسر از شناسنامه چیست را مطالعه نمایید.

می توانید مطلب را به اشتراک بگذارید
برای اعطای وکالت دعاوی خانواده و ارث در تهران و کرج با ما تماس بگیرید (وکیل طلاق)
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 1. Afsooonn

  اگه هردو طرف امضا کنن که رابطه نداشتن باز هم به پزشک قانونی نیاز هست؟ منو همسرم تو توافق نامه ای که وکیلم برای طلاق اماده کرده بود نوشته زوجه باکره است و اقا هم تایید کرد و امضا کرد الان باز هم رفتن من نیازه؟

  1. گروه وکلای پارسای

   سلام
   در تهران بعضی از شعب خانواده به اقرار زوجین مبنی بر عدم نزدیکی کفایت می کردند ولی در حال حاضر اکثر قریب به اتفاق شعب زوجه را به پزشکی قانونی جهت معاینه ارجاع می دهند

 2. به نام خدا

  سلام وقت بخیر

  من و همسرم قصد طلاق داریم و کمتر از چندماه هست که زندگی مشترک را شروع کرده ایم و یک سال و نیم در دوران عقد بوده ایم. اگر در دادگاه اعلام کنیم در دوران عقد بوده ایم ایرادی دارد؟
  ضمن اینکه رابطه جنسی نداشتیم و و هر دو طرف اعلام میکنیم که رابطه جنسی نداشته ایم و خانم دوشیزه هست گواهی حذف نام از شناسنامه را دادگاه میدهد؟

  1. گروه وکلای پارسای

   رویه غالب دادگاه های تهران به این شکل است که زوجه را به پزشکی قانونی ارجاع می دهد و صرف اقرار را قبول نمی کنند

 3. سحر عظیمی

  سلام پزشکی قانونی پرده بکارتی ک سالها قبل ترمیم شده است را هم تشخیص میدهد؟؟ در جریانی بکارت را از دست داده و در زمان ازدواج به زوج گفته شد و پس از ان چهارساله زندگی شکل گرفت و رابطه وجود داشته…. در زمان طلاق پزشکی قانونی آن راهم تشخیص میدهد؟؟

  1. گروه وکلای پارسای

   سلام
   فقط در صورتی در هنگام طلاق زوجه را معرفی به پزشکی قانونی می کنند که زوجه باکره باشد و اگر رابطه ای با همسر بوده نیازی به رفتن پزشکی قانونی نیست

 4. sarafalahati

  سلام خسته نباشيد. اگه ١بار ازدواج كرده باشي و باكره باشي و اسم همسرت از شناسنامه پاك بشه و براي ازدواج دوم ايا ز ثبت احول ميشه فهميد كه قبلا ١بار ازدواج كرده ؟ يا كلا ديگه نميشه فهميد؟
  ممنون ميشم جواب بدين

  1. گروه وکلای پارسای

   سلام، بله سوابق در ثبت احوال باقی می ماند.

 5. علی

  سلام من و همسرم میخوایم طلاق توافقی بگیریم.اگر هر دو نفرمون اقرار کنیم ک رابطه نداشتیم و دوشیزه بودن رو تایید کنیم و زوجه ادعایی در مورد بکارت نداشته باشد باز همسرمو ارجاع میدن به پزشک قانونی؟؟

  1. گروه وکلای پارسای

   سلام
   اکثر قریب به اتفاق شعب دادگاه خانواده تهران زوجه ای را که ادعای بکارت کند به پزشکی قانونی معرفی می کنند.

 6. bhar

  سلام درجریانی بکارت ترمیم شده والان درنامزدی رابطه شکل گرفته وازحالت دوشیزه گی خارج شده میخوام بدونم برای طلاقم الان نیازبه پزشک قانونی هست ایابعدپارگی متوجه ترمیم میشوند

  1. گروه وکلای پارسای

   سلام
   با توجه به اینکه دوشیزه نیستید نیازی هم به پزشکی قانونی نیست و برای طلاق باید آزمایش عدم بارداری بدهید.

 7. maryam

  سلام خسته نباشید من و همسرم میخوایم طلاق توافقی بگیریم رابطه فقط از مقعد داشتیم و بکارتم سالمه ب پزشک قانونی مراجعه کنم بکارت معاینه میشه مقعد هم معاینه میشه؟؟؟
  خواهش میکنم جواب بدین

  1. گروه وکلای پارسای
 8. Raha

  سلام ببخشید میشه بگید چطور میشه که ب پزشکی قانونی نرفت؟ چون دختر باکره نیست و نباید خانوادش بفهمند میشه راه حلشو بگید؟تو دوران عقد هست

  1. گروه وکلای پارسای

   سلام در تهران فعلاً امکان پذیر نیست

 9. Raha

  سلام ببخشید باید پس چیکار کنیم که خانواده دختر نفهمند ک باکره نیس؟لطفا اطلاعاتتون مربوط به شهر ساوه باشد چون شنیدم ک بعضی از شهرها اعتقاداتتشون بر این است که اگر دختر بگوید باکره ام دبه نیازی نمیبینند ب پزشکی قانونی بنویسند؟

 10. Raha

  سلام اگر در طلاق در عقد پسر یعنی داماد بگوید ک نامزدش یا عروس باکره است بازهم میفرستند به پزشکی قانونی؟ چجوری میشه ک پزشکی قانونی نرفت لطفا هر راه حلی میدونید بگید؟

 11. مهسا

  سلام من از باکره بودن يا نبودن خودم کامل مطمن نيستم و الان ميخوام جدا شم
  اگه ک اينو مطرح کنم ک نميدونم باکرم يا ن منو ب پزشک قانوني معرفي ميکنن؟

  1. گروه وکلای پارسای

   سلام
   این جمله در دادگاه و پزشکی قانونی مطلقا نگویید. شما بدون اظهاز تردید اعلام کنید که باکره هستید. به پزشکی قانونی ارجاع داده می شوید. در آنجا هم اظهار تردید نکنید

 12. ظ

  سلام ممنون که اطلاعات خوبی میدید

 13. جوان

  سلام من نامزدم ار هم داریم جدا میشیم بعد با هم تو دوران عقد رابطه داشتیم هر ذو پیش قاضی به دروغ گفتیم رابطه نداشتیم الان نامزدم فرستادن پزشکی قانونی و گفتن برو جواب پیامک میشه راهی هس بشه زودتر جواب رو فهمید سایت یا شماره ای و اینکه قاضی بفهمه دروغ گفتم بد نمیشع برامون

 14. Faezeh

  سلام من به مدت ۶ ماه نانزد بودم ورابطه ززیادی با همسرم نداشتم حالا پزشک قانونی میگه بکارت سالمه ولی کمی خراشیده شده به همین دلیل منو باکره اعلام نکردن میخوام بدونم میشه رای و عوض کنیم چون هنوز بکارت من سالمه

 15. Z

  سلام شرمنده من اگ خودم بگم باکره هستم بازهم منو پزشک قانونی میفرستن

  1. گروه وکلای پارسای
... ...