برای تماس کلیک کنید 021-44033677021-44963487
قبول وکالت و مشاوره فقط برای تهران و کرج

سایت دادگاه خانواده تهران – ساعت کار دادگاه خانواده

سایت دادگاه خانواده تهران – ساعت کار دادگاه خانواده

  • ۲۰ خرداد ۱۳۹۷
  • بدون نظر
  • 3413 بازدید
سایت دادگاه خانواده تهران – ساعت کار دادگاه خانواده
3 (60%) 1 نظر

در دعاوی مرتبط با خانواده، هم دادگاه محل اقامت خانم (زن) صالح به رسیدگی است و هم دادگاه محل اقامت خوانده. فرض کنید که خانمی مقیم شهر تهران است ولی همسر او اصفهان می باشد. خانم می تواند دادخواست طلاق به دادگاه خانواده تهران یا اصفهان، هر کدام که مایل یاشد تقدیم کند. در شهر تهران نیز با توجه به وسعت شهر و جمعیت فراوان شعب دادگاه خانواده زیادی وجود دارد که رویه بر این است که پرونده به نزدیکترین دادگاه خانواده به محل اقامت خانم به جهت رسیدگی ارجاع می شود.

دادگاه های خانواده تهران عبارتند از مجتمع قضایی خانواده ۱، دادگاه خانواده محلاتی ، مجتمع قضایی خانواده ۲ (دادگاه خانواده ونک)، دادگاه خانواده غرب تهران واقع در مجتمع قضایی شهید مفتح در شهرزیبا، دو شعبه خانواده در مجتمع قضایی شهید مطهری، چند شعبه خانواده در شرق تهران واقع در مجتمع قضایی شهید باهنر، دو شعبه خانواده در مجتمع قضایی شهید صدر.

بسیار پرسیده می شود از ساعت کار دادگاه خانواده یا نشانی سایت دادگاه خانواده تهران که جواب این است که ساعت کار دادگاه خانواده مثل همه ادارات دولتی است و تفاوتی با آن ها ندارد و ضمنا هیچ کدام از دادگاه های خانواده مذکور سایت مستقل به جهت اطلاع رسانی ندارند. البته تلفن ۱۲۹ مربوط به پاسخ به سوالات حقوقی وابسته به قوه قضاییه می باشد. علاقمندان به مباحث حقوقی خانواده یا رویه دادگاه اطلاعات مربوط را می توانند از طریق همین سایت گروه وکلای پارسای بدست آورند و ضمنا مشاوره حقوقی توسط وکیل پایه یک دادگستری مجرب در امور خانواده امکان پذیر است.

شایان ذکر است شوراهای حل اختلاف متعددی هم در شهر تهران وجود دارد که بعضی پرونده های مربوط به خانواده که در صلاحیت رسیدگی آنجا می باشد را رسیدگی می کنند. معمولا نفقه معوقه یا نفقه فرزند کمتر از ۲۰ میلیون تومان همچنین استرداد جهیزیه از طریق شورای حل اختلاف انجام می شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره با وکیل طلاق میتوانید با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *