قبول وکالت فقط تهران و کرج تهـــران کـــــرج ۰۲۱-۴۴۰۳۳۶۷۷ ۰۲۱-۴۴۰۷۲۸۰۲ ۰۲۶-۳۴۲۱۴۴۴۰ ۰۲۶-۳۴۲۱۴۴۴۱
عکس پس زمینه سایت وکلای پارسای عکس پس زمینه سایت عکس پس زمینه سایت

طلاق با وکالت حق طلاق زوجه همان طلاق توافقی است؟

  • ۱۸ فروردین ۱۴۰۰
  • بروزرسانی: ۲ شهریور ۱۴۰۰
  • بدون نظر
  • 3 دقیقه
  • 10907 نفر

دستمرد دو وکیل برای انجام مراحل طلاق با وکالت طلاق بدون حضور زن و شوهر در تهران ۶/۵۰۰  تومان

عباراتی مثل حق طلاق زوجه، وکالت در طلاق زن، حق طلاق محضری، شرط وکالت عقدنامه و … همگی به این معنی است که زوج (مرد) با عنایت بر این که قانونگذار طلاق را برای او قرار داده است در این خصوص به همسرش وکالت می دهد که بدون حضور او و از طریق انتخاب وکیل دادگستری با شرایط مندرج در وکالتنامه خود را مطلقه نماید.

ممکن است سوالاتی در این خصوص به ذهن بیاید که آیا با وجود وکالت زن نیاز به حضور مجدد شوهر است؟ نحوه گرفتن آن از شوهر چگونه است؟ آیا برای گرفتن طلاق با حق طلاق داشتن وکیل اجباری است؟ وکالت  باید بلاعزل باشد؟ مراحل گرفتن رای طلاق در این موارد چگونه است؟ با وجود وکالت کامل مهریه هم به زوجه تعلق می گیرد؟ مدت زمان طلاق با وکالت چقدر است ؟

زنی که به اصطلاح عامیانه حق طلاق دارد به تعبیر درست حقوقی وکالت در انتخاب وکیل با حدود اختیارات مندرج در وکالتنامه از جانب شوهر دارد و با این توضیح اولا مراجعه به وکیل و انتخاب وکیل برای شوهر اجباری است مگر این که زوجه خود وکیل دادگستری باشد و به وکالت از همسر به دادگاه مراجعه کند.

ثانیا با بودن وکیل دیگر الزام قانونی به حضور شوهر در دادگاه نیست. اما با عنایت به اجباری شدن مشاوره بهزیستی قبل از طلاق توافقی مطابق آیین نامه حضور شوهر برای مشاوره با وجود وکالت قانونی الزامی است . در عمل اگر زوجین یا زوج خارج کشور باشد و یا با وجود دعوت در واحد مشاوره حضور پیدا نکند به زن گواهی عدم انصراف از طلاق داده میشود . یک روش دیگر طلاق که در تهران شایع است و توسط وکلای دادگستری انجام میشود اینطور است که با دادن دادخواست طلاق غیر توافقی و یک طرفه مرحله مشاوره را ور مواردی که زن وکالت دارد حذف میکنند. در جلسه دادرسی با توجه به وکالت ، وکیل مع الواسطه شوهر در دادگاه حاضر میشود.

مطلب مرتبط :   وکیل خانواده غرب تهران

ثالثا مهم نیست که وکالت زوجه بلاعزل باشد همین که وکالت هنوز پابر جا بوده و عزلی انجام نشده باشد کفایت می کند.

رابعا مراحل گرفتن طلاق با داشتن حق طلاق همانند مراحل طلاق توافقی است و تفاوتی نمی کند و گروه وکلای پارسای در شهر تهران در ظرف مدت ۱۰ الی۲۰ روز کاری ( مدت زمان گفته شده تقریبی است) رسانند.

خامسا نحوه گرفتن وکالت از شوهر به این صورت است که یا باید در ضمن عقد در سند ازدواج به عنوان شرط درج گردد و یا این که بعد از عقد زوج از طریق دفتر اسناد رسمی یا سفارت ایران در خارج از کشور به همسرش (زوجه) یا شخص دیگری وکالتنامه طلاق  بدهد و

سادسا این که زن بتواند با وجود وکالت پیش گفته، مهریه را هم بر ذمه زوج باقی بگذارد یا وصول کند، بستگی به حدود اختیارات مندرج در وکالتنامه طلاق یا شرط ضمن عقد طلاق دارد.

می توانید مطلب را به اشتراک بگذارید
برای اعطای وکالت دعاوی خانواده و ارث در تهران و کرج با ما تماس بگیرید (وکیل طلاق)
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

... ...