در این ایام دفتر باز است 021-44033677 021-44072802 026-34214440 026-34214441
قبول وکالت فقط برای تهران و کرج

طلاق توافقی اقلیت های دینی

طلاق توافقی اقلیت های دینی

  • ۹ اردیبهشت ۱۳۹۷
  • ۱۸ خرداد ۱۳۹۷
  • بدون نظر
  • 3699 بازدید

همه زن و شوهران ایرانی با هر مذهب و دینی که باشند برای طلاق نیازمند رای دادگاه می باشند حتی اگر این طلاق، توافقی باشد فرقی نمی کند که زوجین مسلمان شیعه، سنی و یا مسیحی (ارمنی)، یهودی، زرتشتی، آشوری و … باشند. دادگاه های خانواده ایران، صالح به رسیدگی پرونده های طلاق توافقی اقلیت های دینی زوجین ایرانی می باشند اما بر طبق قانون اقلیت های دینی به رسمیت شناخته شده در احوال شخصیه، تابع دین و مذهب خود می باشند و دادگاه ها نیز مکلفند در پرونده های خانواده به ویژه طلاق از مقررات خاص ایشان تبعیت کنند ولی این گونه نیست که آن ها بی نیاز از رای دادگاه باشند.

با توجه به این که گروه وکلای پارسای به صورت تخصصی در پرونده های خانوادگی متمرکز می باشند از ما در این خصوص بسیار سوال پرسیده می شود که مراحل طلاق توافقی برای اقلیت های دینی مثلا ارامنه به چه صورت است و چقدر زمان می برد.

در حال حاضر پرونده های طلاق توافقی اقلیت های دینی که باشند در صورت توافق زوجین در شهر تهران کمتر از یک هفته انجام می شود مثلا زوجین ایرانی از ارامنه گریگوری می توانند به جهت طلاق توافقی در ابتدا به خلیفه گری محترمشان مراجعه کنند و یا این که مستقیما در دادگاه خانواده برای طلاق توافقی اقدام نمایند بدیهی است که دادگاه بر طبق مقررات ارامنه گریگوری رای طلاق را صادر خواهد کرد.

برای مشاوره حقوقی تلفنی رایگان در مورد طلاق توافقی و همچنین وکیل جهت طلاق توافقی با ما تماس بگیرید.

مطلب مرتبط :   وکیل برای طلاق توافقی (وکیل طلاق توافقی)

 

 

برای اعطای وکالت دعاوی خانواده و ارث در تهران با ما تماس بگیرید (وکیل طلاق)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *