برای تماس کلیک کنید 021-44033677021-44963487
قبول وکالت و مشاوره فقط برای تهران و کرج

طلاق توافقی بدون رفتن به پزشکی قانونی امکان پذیر است!

طلاق توافقی بدون رفتن به پزشکی قانونی امکان پذیر است!

  • ۹ اردیبهشت ۱۳۹۷
  • بدون نظر
  • 249 بازدید
طلاق توافقی بدون رفتن به پزشکی قانونی امکان پذیر است!
5 (100%) 1 نظر

با توجه به کثرت سوالات در این خصوص وکیل طلاق گروه وکلای پارسای چنین پاسخ می دهد: وضعیت زوجه (زن) در طلاق توافقی خارج از ۳ دسته زیر نیست.

۱-    زوجه یائسه است. رویه قضایی محاکم خانواده این گونه است که زن ۵۰ سال تمام را یائسه محسوب می کنند ولی همانطور که می دانید بسیاری از خانم ها در سن کمتر هم یائسه می شوند. بعضی از قضات صرف اقرار زوجه به یائسه بودن را حتی اگر کمتر از ۵۰ سال باشد کافی می دانند که به نظر می رسد نظر صحیح باشد بدیهی است که زن یائسه دارای عده نمی باشد و طلاق او بائن محسوب می شود و نیازی هم به آزمایش بارداری ندارد.

۲-    زوجه یائسه نیست و دوشیزه (باکره) هم نمی باشد که اکثر زنان ازدواج کرده چنین می باشد در این وضعیت اخذ گواهی بارداری الزامی است رویه اکثر دادگاه های تهران چنین است که زوجه می بایستی در آزمایشگاه مستقر در حیاط دادگاه آزمایش خون بدهد تا مشخص گردد باردار است یا خیر. اما بعضی از شعب هم گواهی بارداری را موکول به اجرای صیغه طلاق و اخذ آن را محول به سر دفتر مجری طلاق می کنند مگر این که زوجه خارج از کشور باشد و با وکالت در طلاق، طلاق توافقی انجام شده باشد که در این صورت نیز اخذ گواهی مذکور از کشور محل اقامت و ارسال و تقدیم به دادگاه یا سردفتر طلاق الزامی است.

۳-    حالت سوم که محل سوال است این که زوجه باکره است حال یا به دلیل این که زندگی مشترک را آغاز نکرده اند و به اصطلاح عامیانه در مرحله عقد هستند و یا این که به دلایلی علی رغم شروع زندگی نزدیکی واقع نشده است. در این حالت رویه تهران و اکثر شهر های ایران چنین است که زوجه مدعی بکارت را به جهت اخذ گواهی مربوط به پزشکی قانونی معرفی می کنند و بعضی از شعب هم صرف اقرار زوجین را مبنی بر عدم دخول کافی می دانند متاسفانه اکثر مراجعین به پزشکی قانونی خاصه در تهران احساس خوبی از مراجعه به پزشکی قانونی ندارند و تمایل دارند بدون مراجعه به آن جا رای طلاق صادر شود. اگر در رای دادگاه منعکس شود که زوجه باکره می باشد نوع طلاق “بائن غیر مدخوله” می باشد و زوجین بعد از ثبت طلاق می توانند با مراجعه به ثبت احوال شناسنامه های خود را تعویض کنند.

اما به طور خلاصه در جواب سوال بالا باید گفت که امکان قانونی نرفتن به پزشکی قانونی با توجه به تخصص گروه وکلای پارسای وجود دارد. مشاوره حقوقی تلفنی در خصوص طلاق توافقی رایگان است.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره با وکیل طلاق میتوانید با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *