برای تماس کلیک کنید 021-44033677021-44963487
قبول وکالت و مشاوره فقط برای تهران و کرج

طلاق توافقی شرایط درخواست، مدارک و هزینه ها

طلاق توافقی شرایط درخواست، مدارک و هزینه ها

  • ۹ اردیبهشت ۱۳۹۷
  • بدون نظر
  • 101 بازدید
طلاق توافقی شرایط درخواست، مدارک و هزینه ها
5 (100%) 1 نظر

آنچه در این جا بیان می شود صرفا رویه طلاق توافقی در دادگاه های خانواده شهر تهران است در خصوص سایر شهر ها بهتر است با وکیل طلاق توافقی مستقر در همان شهر یا از دادگاه خانواده آنجا تماس و اطلاع حاصل کنید. با توجه به این که در چند سال اخیر معمولا شرایط طلاق توافقی در حال تغییر بوده است این مطلب با آخرین تغییرات به روز رسانی می شود.

۱-    اگر زوجین در شهر دیگری به غیر از تهران عقد کرده باشند اینگونه نیست که مجبور باشند به دادگاه های شهر مربوطه مراجعه کنند. بدیهی است در صورت سکونت یا داشتن نشانی در تهران امکان ثبت درخواست طلاق توافقی وجود دارد.

۲-    ثبت دادخواست طلاق توافقی از طریق دفاتر خدمات الکترونیک قضایی می باشد به همین دلیل از مراجعه مستقیم در ابتدا به دادگاه خانواده خودداری کنید.

۳-    با داشتن وکیل برای طلاق توافقی تمامی مراحل از تنظیم توافقنامه طلاق توافقی، ثبت دادخواست، حضور در دادگاه، حضور در جلسه مشاوره دادگاه – در صورت تمایل موکل – و اخذ رای توسط وکیل انجام می شود.

۴-    در حال حاضر مشاوره طلاق توافقی که بر طبق قانون اجباری است در ساختمان مجتمع های قضایی تهران انجام می شود که بیشتر جنبه تشریفاتی دارد و معمولا توافقات زوجین را صورتجلسه می کنند. به زودی قبل از ثبت دادخواست، متقاضیان طلاق توافقی مجبور خواهند بود جلساتی را برای مشاوره به مراکزی که از سوی قوه قضاییه معرفی می شوند شرکت کنند. در صورت اجباری شدن آن و دانستن شرایط و مراحل این مطلب به سرعت به روز رسانی کامل می شود.

۵-    هزینه ثبت دادخواست طلاق توافقی با هزینه دفتر خدمات حدود ۱۶۰ هزار تومان است.

 

۶-    هزینه مشاور دادگاه متغیر از ۴۰ تا ۸۰ هزار تومان باشد و بستگی به مجتمع قضایی مراجعه شده دارد.

۷-    ثبت نام سامانه ثنا برای کسانی که قصد طلاق توافقی بدون وکیل دارند اجباری است.

۸-    مدارک لازم برای طلاق توافقی عبارت است از عقدنامه یا رونوشت، شناسنامه زوجین و کپی کارت ملی.

۹-    در بیشتر مجتمع های قضایی تهران آزمایشی مربوط به بارداری در حیاط مجتمع از زوجه گرفته می شود مگر این که زوجه یائسه باشد که نیازی به آزمایش نیست و یا این که دوشیزه باشد که معرفی به پزشکی قانونی برای اخذ گواهی بکارت می شود.

۱۰-   هزینه و حق الوکاله وکیل برای طلاق توافقی از ابتدا تا اخذ رای قطعی با وکالت مستقیم – بدون داشتن وکالت در طلاق – برای هر نفر که تمایل به داشتن وکیل و عدم حضور داشته باشد ۷۰۰ هزار تومان است.

۱۱-    مدت زمان انجام طلاق توافقی فعلا در شهر تهران حدود یک هفته است.

۱۲-     رضایت پدر زوجه باکره برای طلاق توافقی حتی در صورت بخشش مهریه شرط نیست.

۱۳-    ملاک عمل برای دادگاه توافق های زوجین است لذا آنچه ایشان در مورد مهریه، نفقه، جهیزیه، اجرت المثل، حضانت، ملاقات و نفقه فرزندان توافق کنند بر همان مبنا رای صادر خواهد شد. برای طلاق توافقی در گروه وکلای پارسای صورتجلسه ای (توافقنامه) در خصوص موارد فوق تنظیم می شود و به امضاء متقاضیان می رسد.

۱۴-     برای اطلاع از مراحل طلاق با داشتن حق طلاق (وکالت در طلاق) به لینک آبی رنگ مراجعه کنید.

۱۵-     آفت طلاق توافقی عجله است.تجربه فراوان در این زمینه ثابت کرده است که بسیاری از این طلاق ها در عصبانیت مقطعی و با عجله اتفاق افتاده است. طلاق توافق اولین راه حل نیست. در مقابل فرزندانمان مسئولیم.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره با وکیل طلاق میتوانید با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *