قبول وکالت فقط تهران و کرج تهـــران کـــــرج ۰۲۱-۴۴۰۳۳۶۷۷ ۰۲۱-۴۴۰۷۲۸۰۲ ۰۲۶-۳۴۲۱۴۴۴۰ ۰۲۶-۳۴۲۱۴۴۴۱
عکس پس زمینه سایت وکلای پارسای عکس پس زمینه سایت عکس پس زمینه سایت

طلاق توافقی چقدر طول می کشد؟

 • ۹ اردیبهشت ۱۴۰۰
 • بروزرسانی: ۲ شهریور ۱۴۰۰
 • 8 نظر
 • 3 دقیقه
 • 37458 نفر
زمان گرفتن رای طلاق توافقی در تهران و کرج توسط وکیل های مجرب پایه یک در مدت تقریبی ۱۰ تا ۲۰ روز کاری است حق الوکاله ۲ وکیل با همه هرینه ها در تهران ۶/۵۰۰  تومان به عبارت دیگر هر وکیل ۳ میلیون و دویست و پنجاه هزار تومان که در شروع کار نیمی از آن مبلغ و در پایان باقیمانده مبلغ مذکور دریافت میشود

توصیه می شود برای داشتن اطلاعات بیشتر در خصوص طلاق توافقی به توضیحات کامل طلاق توافقی که در چهار قسمت توسط وکیل خانواده گروه وکلای پارسای نوشته شده است مراجعه کنید. اما اگر سوال شما این است که طلاق توافقی چقدر طول می کشد باید گفت که در شهرهای مختلف ایران رویه محاکم خانواده متفاوت است و متاسفانه رویه یکسانی وجود ندارد.

جالب این که حتی در شهر تهران هر شعبه دادگاه خانواده برای خود مشی مخصوصی دارد. بعضی قضات وقت رسیدگی تعیین می کنند و طرفین یا وکلای آن ها را ضمن تعیین وقت برای رسیدگی دعوت می کنند و بعضی از دادگاه ها نیز در وقت فوق العاده و در مدت زمان کمتری به پرونده رسیدگی و رای (گواهی عدم امکان سازش) صادر می کنند.

در واقع می توان گفت هر شعبه ای که دادخواست طلاق توافقی به آن ارجاع می شود با توجه به سلیقه قاضی مشخص می شود که طلاق توافقی چقدر طول می کشد. عده ای از قضات معتقدند اگر مراحل طلاق توافقی کمی طولانی شود ممکن است بعضی از زوجین از تصمیم خود برای جدایی که بعضا در عصبانیت اتخاذ کرده اند، منصرف شوند.

مطلب مرتبط :   گرفتن مهریه بعد از ازدواج مجدد امکان پذیر است؟

وکلای خانواده (وکلای پایه یک دادگستری) گروه پارسای در عمل شاهد زن و شوهرانی بوده اند که چند روز بعد از تصمیم بر جدایی از طریق طلاق توافقی، پشیمان شده اند و احساسات و عصبانیت اولیه فروکش کرده است.

به هر حال در عمل اکثر زوجینی که تصمیم به طلاق توافقی می گیرند بسیار عجله دارند و این سوال را همیشه از خود می پرسند که طلاق توافقی چقدر طول می کشد معمولا با مراجعه به وکیل خواستار این هستند که در کمترین زمان ممکن کار تمام شود.
اما با توجه به این که در هر دوره شرایط اخذ طلاق توافقی کمی تغییر می کند و می بایستی در هر دوره مطلب به روز تری نگارش کرد

بعد از مدت زمان طلاق توافقی, مشاوره اجباری در طلاق توافقی

البته اگر در این خصوص تغییر زمان اخذ گواهی عدم امکان سازش به وجود آید به اطلاعتان رسانده می شود. حال که به پاسخ این سوال که طلاق توافقی چقدر طول می کشد رسیدید بهتر است کمی در مورد مشاوره اجباری در طلاق توافقی هم صحبت کنیم. ما معتقدیم اگر تمایل به مشاوره دارید بهتر است با پرداخت کمی هزینه از مشاوره های خصوصی خانواده در هر شهری که هستید استفاده کنید. متاسفانه مشاوره های دادگستری که برای طلاق توافقی اجباری شده است لا اقل در شهر تهران تشریفاتی و در عمل بی فایده است.

امیدواریم که در این مطلب به جواب سئوال های شما در خصوص طلاق توافقی چقدر طول می کشد ؟، طلاق توافقی چند روز طول می کشد ؟، مدت زمان طلاق توافقی، طلاق توافقی چقدر زمان میبرد؟ پاسخ داده باشیم.

مطلب مرتبط :   راه های گرفتن طلاق، راه های طلاق برای زنان چیست؟

برای مشاوره حقوقی خانواده رایگان در زمینه طلاق توافقی و همچنین در صورت نیاز وکیل برای طلاق توافقی (وکیل طلاق توافقی) و اطلاع از مراحل و هزینه ها با ما تماس بگیرید.

می توانید مطلب را به اشتراک بگذارید
برای اعطای وکالت دعاوی خانواده و ارث در تهران و کرج با ما تماس بگیرید (وکیل طلاق)
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 1. ehsan

  به نظرم مهریه حق زن و طلاق حق مرد است باید زوجه از مهریه اش صرف نظر کند و زوج هم وی را طلاق دهد تا راحت شود این قانون خوبیه

 2. پیمان

  به نظر من از موقعه ای که این مقدارمهریه زن ها رو زیاد کردن زن ها هم دیگه تن به سختی های زندگی نمیدن و یه چرتکه که میندازن می بینن کم کم ۳۰۰ ۴۰۰ میلیون کاسبا ،زن گرفتن آقایون همانا و رفتن زیر یه بدهی کلان و ناحق همانا. برا همینم هست که خانواده ها دارن نابود میشن.

  1. گروه وکلای پارسای

   سلام
   دفاتر خدمات الکترونیک قضایی

 3. وکیل مردم

  آقایون! برادرای من! شما را به هرکسی اعتقاد دارید! زیر بار مهریه بالای ۱۴ سکه نرید! مهریه بالا از مواد مخدر بدتره، جامعه را نابود میکنه، به آشناها هم سفارش کنید.

 4. شيري

  اگه من براي توافق وكيل داشته باشم حتما بايد مشاوره برم؟و چقدر اين پروسه طول ميكشه

  1. گروه وکلای پارسای

   سلام
   توسط گروه وکلای پارسای حدود ۱۰ روز

 5. رهنما

  سلام. آیا امکان دارد در طلاق توافقی مشاوره نرویم؟

  1. گروه وکلای پارسای

   سلام
   دادخواست طلاق یکطرفه بدید و در ادامه اعلام توافق کنید

... ...