برای تماس کلیک کنید 021-44033677021-44963487
قبول وکالت و مشاوره فقط برای تهران و کرج

طلاق در قانون و رویکرد دادگاه خانواده (وکیل متخصص طلاق)

طلاق در قانون و رویکرد دادگاه خانواده (وکیل متخصص طلاق)

  • ۱۹ خرداد ۱۳۹۷
  • بدون نظر
  • 151 بازدید
طلاق در قانون و رویکرد دادگاه خانواده (وکیل متخصص طلاق)
5 (100%) 2 نظر

روش انحلال نکاح دائم در قانون فسخ و طلاق است که در این مختصر طلاق را مورد بررسی قرار می دهیم. طلاق پایان دادن به زندگی زناشویی و بنیان خانواده است و بدیهی است که ازدیاد طلاق در هر جامعه تبعات فراوانی برای جامعه و شخص خواهد داشت. در معارف دین آن را “حلال مبعوض” نامیده اند اما صرفا از جنبه حقوقی خوب است متذکر شویم که همه اقلیت های مذهبی به رسمیت شناخته شده توسط قانون اساسی در اموال شخصیه خود از جمله ازدواج و طلاق بر طبق مقررات آیینشان رفتار می شود. به عبارت دیگر دادگاه خانواده مکلف است که طلاق را بر طبق مقررات اقلیت مذهبی صادر کند.

برای مسلمانان از لحاظ فقهی، طلاق در اختیار مرد است و به تعبیر حقوقی ایقاعی است به دست مرد. اما قانون مدنی در ماده ۱۱۳۳ که در سال ۱۳۸۱ اصلاح شد این اجازه را داده است زن یا مرد بر طبق شرایطی که در قانون آمده است از دادگاه تقاضای طلاق کند.

توصیه می شود برای دانستن اطلاعات کامل در خصوص انواع طلاق در قانون به مطلب “انواع طلاق را به سادگی یاد بگیرید” مراجعه شود.

ما گروه وکلای پارسای به زبان ساده و برای اطلاعات موکلانمان و همچنین خوانندگان محترم مباحث مربوط به طلاق را در سه قسمت طلاق توافقی، طلاق از جانب زوج و طلاق از جانب زوجه تقسیم کرده ایم که می توانید با کلیک بر روی هر کدام از مطالب آن استفاده کنید.

مشاوره حقوقی تلفنی برای کسانی که در تهران و حومه زندگی می کنند رایگان است.

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره با وکیل طلاق میتوانید با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *