برای تماس کلیک کنید 021-44033677021-44963487
قبول وکالت و مشاوره فقط برای تهران و کرج

عدم حضور زوجه در طلاق توافقی امکان پذیر است؟

عدم حضور زوجه در طلاق توافقی امکان پذیر است؟

  • ۱۸ خرداد ۱۳۹۷
  • بدون نظر
  • 401 بازدید
عدم حضور زوجه در طلاق توافقی امکان پذیر است؟
5 (100%) 1 نظر

برای ثبت دادخواست طلاق توافقی حضور زوجین یا وکلای آن ها الزامی است و طی مراحل قانونی طلاق توافقی تا صدور رای طلاق توافقی (گواهی عدم امکان سازش) نیز، حضور زوجین یا وکلای آن ها الزامی است همانطور که از کلمه توافق مشخص است طلاق توافقی بر مبنای توافق زن و شوهر بر جدایی است و شروع آن هم که با دادخواست است نیازمند امضاء زوجین یا وکیل آن ها می باشد.

اگر زوج از زوجه وکالت در طلاق داشته باشد نیازی به حضور شخص زوجه نیست ولی الزاما مرد می بایستی با وکالتی که از زن دارد برای او وکیل تعیین کند بنابراین در این حالت هم امضاء و وحضور وکیل مع الواسطه زوجه برای ثبت دادخواست و مراحل طلاق توافقی در دادگاه اجباری است. اما اگر رای قطعی طلاق توافقی صادر گردید در مدت ۳ ماه اعتبار گواهی عدم امکان سازش، عدم حضور زوجه در طلاق توافقی برای ثبت طلاق در دفترخانه مانع ثبت طلاق توسط زوج نیست.

در این خصوص ماده ۳۵ قانون حمایت خانواده مقرر کرده است: «هرگاه زوج در مهلت مقرر به دفتر رسمي ازدواج و طلاق مراجعه و گواهي عدم امكان سازش را تسليم كند، درصورتي كه زوجه ظرف يك هفته در دفترخانه حاضر نشود سردفتر به زوجين اخطار مي كند براي اجراي صيغه طلاق و ثبت آن در دفترخانه حاضر شوند. در صورت عدم حضور زوجه صيغه طلاق جاري و پس از ثبت به وسيله دفترخانه مراتب به اطلاع زوجه مي‌رسد.

تبصره – فاصله بين ابلاغ اخطاريه و جلسه اجراي صيغه در اين ماده و ماده (۳۴) اين قانون نبايد از يك هفته كمتر باشد. در مواردي كه زوج يا زوجه مجهول المكان باشند، دعوت از شخص مجهول المكان از طريق نشر آگهي در جرايد كثير الانتشار يا هزينه درخواست كننده به وسيله دفترخانه به عمل مي آيد.»

گروه وکلای پارسای مجرب در امور دعاوی خانواده خدمتگذار شما دوستان می باشد . برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره با وکیل طلاق میتوانید با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *