برای تماس کلیک کنید 021-44033677 021-22674519 021-22675174 021-44963487
قبول وکالت و مشاوره فقط برای تهران و کرج

سامانه نوبت دهی طلاق و شرایط جدید طلاق توافقی در تهران از اول آذر ۱۳۹۷

سامانه نوبت دهی طلاق و شرایط جدید طلاق توافقی در تهران از اول آذر ۱۳۹۷

 • ۱ آذر ۱۳۹۷
 • ۶ آذر ۱۳۹۷
 • 12 نظر
 • 5421 بازدید
سامانه نوبت دهی طلاق و شرایط جدید طلاق توافقی در تهران از اول آذر ۱۳۹۷
4.5 (89.41%) 17 نظر
سوالات خود را در قسمت نظرات پست های اینستاگرام از ما بپرسید

قانون و شرایط جدید طلاق توافقی:

همانطور که می دانید تا قبل از این زوجین یا وکلای ایشان برای ثبت دادخواست طلاق توافقی به دفاتر خدمات قضایی مراجعه می کردند و دادخواست خود را ثبت می کردند. ولی از مورخ ۱۳۹۷/۹/۱ مطابق بخشنامه شماره یک ۹۰۰۰/۱۳۱۰۴/۵۵ مورخ ۹۷/۹/۵ خطاب به مدیران  دفاتر خدمات الکترونیک قضایی، دفتر های مذکور مجاز به ثبت دادخواست بدون داشتن گواهی مرکز غربالگری یا مشاوره خانواده نیستند. اصطلاحا به آن «گواهی عدم انصراف از طلاق» گفته می شود.

پس در تهران از مورخ ۹۷/۹/۱ برای زوجین متقاضی طلاق توافقی، ثبت نام در سایت http://www.zaman.behzisti.net مربوط به سازمان بهزیستی با همکاری قوه قضاییه اجباری شده است. و همین شرایط جدید طلاق توافقی در تهران است.

فقط طلاق توافقی در تهران مشمول این مشاوره اجباری است و فعلا برای طلاق های یک طرفه (طلاق به درخواست مرد و طلاق به درخواست زن) الزامی نشده است و به سیاق سابق دادخواست های مذکور ثبت می شود.

 • مستند قانونی اجباری بودن مشاوره قبل از طلاق توافقی ماده ۲۵ قانون حمایت از خانواده مصوب ۱۳۹۱ است. بنابراین قانون جدید طلاق توافقی تصویب نشده است بلکه از آذر ۹۷ مشاوره خارج از دادگاه اجباری شده است
 • لیست مراکز مشاوره مجاز در سایت سامانه طلاق به نشانی ذکر شده مشخص شده است.

با توجه به اینکه این روش مشاوره در تهران جدید و نوپاست. توجه داشته باشید که سامانه تصمیم، سامانه طلاق بهزیستی، مرکز غربالگری طلاق توافقی، سایت طلاق توافقی، سایت نوبت دهی طلاق توافقی، سامانه نوبت دهی طلاق، سامانه الکترونیکی طلاق، سامانه ثبت طلاق توافقی، سامانه ثبت درخواست طلاق، سامانه مداخله در طلاق، ثبت نام آنلاین مرکز مداخله در طلاق، درخواست اینترنتی طلاق توافقی و … همگی یکی است. نشانی سایت(تارنما) آن در بالا به اطلاع رسانده شد. می توانید بر روی آن کلیک کند

روش کار مراکز مشاوره در طلاق توافقی

پس از ثبت نام زوجین در سامانه نوبت دهی طلاق و انتخاب مرکز مشاوره نزدیک به ایشان، .وقت فوری همراه با کد رهگیری برای زوجین صادر می شود. با مراجعه به مرکز غربالگری و اصرار زوجین به جدایی چند فرم سئوال و جواب اینترنتی از زن و شوهر در خصوص علل جدایی پرسیده خواهد شد و سپس توسط کارشناس مربوطه به مشاوره خانواده معرفی می شوند.

مراکز مشاوره مکلفند که بر طبق شیوه نامه مراکز مشاوره خانواده شماره ۹۰۰۰/۶۵۱۳/۱۰۰ مورخ ۱۳۹۶/۱۲/۲۶ عمل کنند.

چند سوال

هزینه مشاوره چقدر است؟ با شرایط فعلی هر جلسه حدود ۵۲ هزار تومان.

چند جلسه مشاوره لازم است؟ مطابق بخشنامه مذکور حداقل ۴ جلسه در یک ماه است که البته به تشخیص مشاور خانواده و با توجه به شرایط خاص زن و شوهر می تواند در یک جلسه هم باشد

آیا ثبت نام در سایت سامانه طلاق توافقی و طی مراحل آن به منزله بی نیازی مجدد از دادگاه است؟

خیر، مطابق قانون اخذ رای طلاق قبل از ثبت طلاق در محضر، الزامی است.

همانطور که گفته شد اگر مشاوره موثر واقع نشود و زوجین اصرار به طلاق کنند گواهی عدم انصراف از طلاق توسط مرکز غربالگری صادر می شود. بعد از آن زوجین یا وکلای آنها می توانند دادخواست طلاق توافقی در خدمات الکترونیک قضایی ثبت کنند. مدت زمان طلاق بعد از آن در شهر تهران حدود یک هفته است. به مطلب مراحل طلاق توافقی مراجعه نمایید

آیا وکیل دادگستری می تواند به جای زوجین در جلسه مشاوره مرکز مشاوره شرکت کنند؟

مطابق شیوه نامه مدیریت و عملکرد مراکز مشاوره فقط در ۲ صورت صرف بودن وکیل کفایت می کند. یکی از زوجین خارج از کشور باشد یا مدارکی ارائه شود که به تشخیص مشاور امکان حضور یکی از زوجین نباشد.

در هر صورت اگر زوجین تمایل به شرکت در جلسات مشاوره ندارند با ما تماس بگیرند.

تجربه مراکز مشاوره و مداخله در طلاق در شهرهای دیگر ایران نسبتاً موفق بوده است و توانسته آمار طلاق را کاهش دهد و در حل مشکلات بعضی زوجین موثر باشد.

آیا پرونده های وکالت در طلاق هم بایستی در سامانه نوبت دهی طلاق ثبت نام کنند؟

بله، اما کسانی که وکالت در طلاق (حق طلاق) دارند نگران نباشند اگر شوهر حاضر نشود یا همکاری نکند گواهی عدم انصراف از طلاق صادر خواهد شد، در ادامه به مطلب طلاق با داشتن حق طلاق مراجعه کنید.

سوال شده است که ما قبلاً مشاوره زیاد رفتیم و به جایی نرسیده است، آیا باز هم باید با شرایط جدید طلاق توافقی در این مشاوره های قوه قضاییه شرکت کرد؟

بله، ولی ارائه مدارک مشاوره قبلی در سرعت بخشیدن به کار شما موثر است.

سوال شده است که همسرم به هیچ عنوان راضی به حضور در جلسات مشاوره نیست چه باید کرد؟

در هر صورت اگر ایشان تمایل به طلاق توافقی دارد بایستی همکاری لازم را داشته باشد، در غیر این صورت طلاق یک طرفه از طرف زن طرح کنید؛ یا با ما تماس بگیرید.

 

این متن با آخرین تغییرات در شرایط طلاق توافقی در تهران همیشه به روز رسانی می شود.

برای اعطای وکالت دعاوی خانواده در تهران و کرج با ما تماس بگیرید (وکیل طلاق)

12 پاسخ به “سامانه نوبت دهی طلاق و شرایط جدید طلاق توافقی در تهران از اول آذر ۱۳۹۷”

 1. دنیا گفت:

  سلام
  من و همسرم که عضو هیات علمی دانشگاه است قصد طلاق توافقی داشتیم که متوجه مقررات جدید مشاوره طلاق شدیم، همسرم راضی به جدایی شده ولی به هیچ صورتی راضی به حضور در جلسات مشاوره نیست. آیا برای مشکل من راهی وجود دارد؟

 2. فاطمه گفت:

  با سلام و خسته نباشید
  من با توجه به اینکه شنیده بودم اگر وکالت طلاق از شوهر داشته باشم نیازی به حضور ایشان نیست، حاضر به بخشش مهریه و گرفتن حق طلاق شدم الان شوهرم برای مشاوره نمی آید . پس حق طلاق دیگه ارزشی نداره؟

  • گروه وکلای پارسای گفت:

   با سلام
   نگران نباشید. هنوز هم وکالت در طلاق برای زوجه دارای ارزش است. یا با ما تماس بگیرید و یا اینکه بعد از ثبت در سامانه تصمیم به یکی از مراکز مشاوره مراجعه کنید. اگر همسرتان حاضر نشود هم در نهایت گواهی مربوطه از مرکز غربالگری صادر خواهد شد. برای استفاده از وکالت طلاق بایستی برای شوهر وکیل دادگستری انتخاب کنید

 3. امین نوروزی زاده گفت:

  سلام من قبل این تاریخ برا طلاق توافقی اقدام کردم رای دادگاه هم برا طلاق توافقی صادر شده محضر هم مدارکمون دادیم ولی سایت بسته بود تازه شنیدم برا طلاق توافقی باید بهزیستی بریم مشاوره منم جز این دسته میشم

 4. جمشید گفت:

  سلام
  مرکز غربالگری چه هزینه ای دریافت می کند؟

  • گروه وکلای پارسای گفت:

   با سلام
   ۹ مرکز غربالگری معرفی شده توسط سازمان بهزیستی هیچ گونه وجهی دریافت نمی کنند و فقط در صورت معرفی به مرکز مشاوره حق المشاوره پرداخت می شود.

 5. دنیا گفت:

  سلام
  مرکز مشاوره با مرکز غربالگری متفاوت است؟

  • گروه وکلای پارسای گفت:

   سلام
   بله. ولی گواهی عدم انصراف طلاق را مرکز غربالگری به متقاضی طلاق توافقی می دهد. ولی لیست مراکز مشاوره در سایت نوبت دهی طلاق اعلام نشده است

 6. سیمین گفت:

  سلام
  آیا تعداد جلسات مشاوره که شنیدیم ۵ جلسه است اجباری است؟

  • گروه وکلای پارسای گفت:

   سلام
   توجه داشته باشید که اولا در صورت تشخیص موارد خاص خود مرکز غربالگری می تواند بدون ارجاع به مشاوره، زوجین یا کسی که وکالت در طلاق دارد را به دادگاه معرفی کند. یعنی گواهی خطاب به دفتر خدمات الکترونیک قضایی صادر می کند که با وجود آن دادخواست طلاق توافقی ثبت شود ثانیا مرکز مشاوره هم این اختیار را دارد که در موارد تشخیص خود به حداقل یک جلسه یا دو جلسه مشاوره کفایت کند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *