برای تماس کلیک کنید 021-44033677021-44963487
قبول وکالت و مشاوره فقط برای تهران و کرج

قانون جدید طلاق توافقی – قانون جدید طلاق و مهریه

قانون جدید طلاق توافقی – قانون جدید طلاق و مهریه

  • ۱۶ خرداد ۱۳۹۷
  • بدون نظر
  • 645 بازدید
قانون جدید طلاق توافقی – قانون جدید طلاق و مهریه
5 (100%) 2 نظر

عبارت “طلاق توافقی” تا قبل از تصویب قانون حمایت خانواده در سال ۱۳۹۱، هیچ گاه در قانون نیامده بود ولی در رویه دادگاه ها همچون حال حاضر و با توجه قانون حمایت خانواده قبلی از پرونده های شایع دادگستری بوده است و طلاقی است که زن و شوهر برای اصل جدایی تفاهم و توافق دارند و در مورد مهریه، حضانت، نفقه و … اختلافی بین ایشان نیست.

قانون جدید طلاق توافقی از گذشته تا به امروز :

طلاق توافقی که امروزه در دادگاه های خانواده انجام می شود تفاوت زیادی با گذشته پیدا نکرده است فقط از سال ۱۳۹۱ تا کنون قانون گذار مشاوره را برای طلاق توافقی اجباری کرده است
بنابراین آنچه بعضی سایت ها یا روزنامه های روز در خصوص قانون جدید طلاق توافقی یا قانون جدید طلاق و مهریه می نویسند مبنای درستی ندارد ولی این را می توان گفت که با توجه به ازدیاد طلاق در کشور، دستگاه قضایی در صدد طولانی کردن مراحل طلاق توافقی است .
جای تاسف دارد که هر شعبه دادگاه – لااقل در تهران – رویه مخصوص به خود را در رسیدگی به پرونده های طلاق توافقی دارد و روش هر شعبه کاملا سلیقه ای است.

این اختلاف نظر قضات در پرونده های که زن وکالت در طلاق از شوهر دارد دو چندان است جالب است که بعضی از شعب خانواده در تهران اگر زوجه وکالت در طلاق (حق طلاق) از شوهرش داشته باشد و مقداری از مهریه را هم با توجه به وکالتنامه طلاق بخواهد، رای طلاق توافقی صادر نمی کنند!
بعضی از شعب اظهار می دارند که زوج (شوهر) برای جلسه مشاوره می بایستی حضور پیدا کند در حالی که به همسرش وکالت در گرفتن وکیل داده است! …

اما برگردیم به موضوع اصلی، از سال ۱۳۹۱ تا کنون قانون جدیدی به عنوان قانون جدید طلاق توافقی و یا هر طلاق دیگری به تصویب نرسیده است.

در حال حاضر طلاق توافقی توسط وکلای گروه پارسای در کمترین زمان ممکن و با کمترین حق الوکاله بدون نیاز به حضور زوجین انجام می شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره با وکیل طلاق میتوانید با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *