برای تماس کلیک کنید 021-44033677 021-22674519 021-22675174 021-44963487
قبول وکالت و مشاوره فقط برای تهران و کرج

مدارک برای طلاق توافقی (مدارک لازم طلاق توافقی )

مدارک برای طلاق توافقی (مدارک لازم طلاق توافقی )

 • ۹ اردیبهشت ۱۳۹۷
 • ۷ آذر ۱۳۹۷
 • 4 نظر
 • 6793 بازدید
مدارک برای طلاق توافقی (مدارک لازم طلاق توافقی )
4.8 (95%) 4 نظر
سوالات خود را در قسمت نظرات پست های اینستاگرام از ما بپرسید
توجه شود، از مورخ ۱۳۹۷/۹/۱ شرایط طلاق توافقی در تهران تغییر کرده است؛ برای اطلاع از آخرین تغییرات به مطلبسامانه نوبت دهی طلاق و شرایط جدید طلاق توافقی در تهران از اول آذر ۱۳۹۷مراجعه نمایید. (روی عنوان مطلب کلیک کنید)

پس از تصمیم زن و شوهر بر جدایی و توافق ایشان در مورد جزئیات آن یعنی مهریه، حضانت، نفقه و اجرت المثل، زوجین می توانند به وکیل طلاق توافقی  برای دادن مدارک برای طلاق توافقی(مدارک لازم طلاق توافقی)  و همچنین وکالت مراجعه کنند که در این صورت بدون حضور زوجین تمام مراحل طلاق انجام خواهد شد و زوجین می بایستی اصل عقدنامه یا رونوشت، اصل شناسنامه ها و کپی کارت ملی را به وکیل تحویل دهند و اگر به هر دلیل تمایل به گرفتن وکیل نداشته باشند با در دست داشتن مدارک طلاق توافقی و بدون نیاز حضور والدین، به دفتر خدمات الکترونیک قضایی مراجعه کرده و دادخواست مربوطه (طلاق توافقی) را ثبت کنند و …

در بعضی از شهر های ایران قبل از ارجاع پرونده به دادگاه زوجین به مراکز مشاوره معرفی می شوند.

حق الوکاله طلاق توافقی برای هر وکیل ۷۰۰ هزار تومان می باشد. مشاوره حقوقی تلفنی برای طلاق توافقی رایگان است.

اگر عقدنامه در دسترس نیست یکی از زوجین می تواند با شناسنامه خود به دفترخانه ای که ازدواج را ثبت کرده مراجعه کند و تقاضای اخذ رونوشت کند. همین رونوشت برای مدارک طلاق توافقی کفایت می کند.

از جمله دیگر از مدارک لازم طلاق توافقی شناسنامه اشت که اگر شناسنامه یکی از زوجین در دسترس نباشد ولی کپی آن موجود باشد طی مراحل طلاق توافقی با وکیل امکان پذیر است و دیگر نیازی به شناسنامه جهت مدارک برای طلاق توافقی نیست.

طلاق توافقی اولین و بهترین راه حل برای حل مشکلات و اختلافات زناشویی نیست برای حفظ کانون خانواده و بر طرف کردن مشکلات از طریق مشورت با صاحبان تجربه ها، بزرگترها و مشاوران خانواده تلاش کنیم.

مدارک لازم برای طلاق توافقی در دوران عقد هم همان مدارک مذکور است. فقط در عمده شهر های ایران زوجه باکره می بایستی گواهی بکارت از پزشکی قانونی اخذ نماید توصیه می شود مطلب طلاق توافقی در دوران عقد، باکره نبودن و ترس از پزشکی قانونی را مطالعه نمایید.

برای اعطای وکالت دعاوی خانواده در تهران و کرج با ما تماس بگیرید (وکیل طلاق)

4 پاسخ به “مدارک برای طلاق توافقی (مدارک لازم طلاق توافقی )”

 1. سورینا گفت:

  سلام وقت بخیر من تقریبا ۱۰ سال است که ازدواج کردم و همسرم ن خانه ای مناسب برایم اجاره کرده حتی ن وسایل ضروری زندگی ن مخارج زندگی ن ماهیانه ب من میدهد اصلا برایش مهم نیست هروقت صحبتی میکنم میگویید همین هست نمیخواهی بسلامت حتی در این ده سال من بچه دار هم نشدم ک بگویم امیدی ب فرزند داشته باشم من در یک جلسه میتوانم جدا شوم یا خیر بود و نبود من در خانه اصلا برایش بی معنی است هرچه قدر من کوتاه بیایم و محبت کنم و با شرایط بسازم بیشتر زبانش دراز تر و فوش و حرف رکیک و کتک میزند

  • گروه وکلای پارسای گفت:

   درود بر شما
   بهتر است که در ابتدا به جای مراجعه به وکیل دادگستری با مشاوره خانواده مشورت کنید. ولی طلاق توافقی در تهران در حال حاضر -البته بستگی به شعبه دارد- ولی حدوداً یک هفته به طول می انجامد.

 2. Lida گفت:

  سلام من ۲ سال است که شکایت برای مهریه نوشتم ولی هیچ تاثیری نداشت و شوهرم مهریه نمیدهد الان خسته شده ام و میخاهم طلاق توافقی بگیرم. برای طلاق توافقی باید به کجا مراجعه کنم؟ و چقدر زمان میبرد؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *