برای تماس کلیک کنید 021-44033677021-44963487
قبول وکالت و مشاوره فقط برای تهران و کرج

اجرا گذاشتن مهریه

اجرا گذاشتن مهریه

  • ۲۰ خرداد ۱۳۹۷
  • بدون نظر
  • 1450 بازدید
اجرا گذاشتن مهریه
4 (80%) 2 نظر

قبل از ورود به توضیح اجمالی قانون پرداخت مهریه، انواع مهریه، نحوه اجرا گذاشتن مهریه با توجه به تجربه گروه وکلای پارسای که فقط به صورت تخصصی وکیل دعاوی خانوادگی می باشند این نکته را یادآور می شویم که درست است مهریه و مطالبه آن حق شرعی و قانونی هر زنی است اما شاید مراجعه به دادگاه در اکثر مواقع با سیاست و صلاح زندگی سازگار نباشد به دیگر سخن این محرز است که مطالبه مهریه از سوی زوجه باعث تحکیم روابط زناشویی قطعا نخواهد بود …

گفتم به عروس دهر کابین تو چیست                   گفتا دل خرم تو کابین منست

اما به زبان ساده و آنچه مفید فایده برای خوانندگان باشد مهریه در یک تقسیم بندی یا عندالمطالبه است یا عند الاستطاعهکه در این خصوص می توانید به لینک آبی رنگ برای مطالعه بیشتر مراجعه کنید.

در کتب حقوقی به انواع مهریه مهر المسمی، مهرالمتعه، مهر المثل اشاره شده است که توضیح آن ها را خارج از اهداف این مختصر و خواننده ای که تحصیلات حقوقی ندارد، می دانیم.
ازدواج چه دائم و چه موقت مهریه توافق شده از سوی زوجه قابل مطالبه است.
مثلا سوال می شود که صیغه نامه عادی عقد موقت داریم آیا می توان مهریه مندرج در آن را از طریق دادگاه مطالبه کرد؟ قطعا جواب مثبت است. در عرف جامعه ما مرسوم است که مهریه را سکه مشخص می کنند و یا وجه نقد و یا این که ملک معین و معلومی را به عنوان مهریه تعیین می کنند که همه آن ها صحیح است.
آنچه مردم بیشتر در پی دانستن آن هستند مطالبه مهریه وجه نقد و سکه می باشد و این که قانون مهریه ۱۱۰ سکه چیست؟

مهریه های که وجه نقد هستند با توجه به تورم و کاهش قدرت خرید، به نرخ روز تبدیل می شوند

در این خصوص می توانید برای اطلاع دقیق از مبلغ مهریه به روز شده با تلفن ۱۲۹ تماس بگیرید.

ولی اگر عقدنامه زوجین و عقد آن ها رسمی باشد زوجه، جهت اجرا گذاشتن مهریه می تواند از طریق دادگاه و یا اجرای ثبت اسناد اقدام نماید. اگر عقد زوجین رسمی نباشد مثل صیغه موقت زوجه فقط از طریق دادگاه می تواند با دادن دادخواست مهریه را از شوهر یا وراث او مطالبه کند.

اجرا گذاشتن مهریه با وکلای پارسای :

مطالبه مهریه او ابتدا تا انتها همراه با توقیف اموال توسط وکلای متخصص خانم و آقا گروه وکلای پارسای در تهران و کرج انجام خواهد شد برای اطلاع از شرایط و جزئیات با وکیل مهریه وکلای پارسای تماس بگیرید.

سوال می شود پیگیری اجرا گذاشتن مهریه از طریق دادگاه بهتر است یا اجرای ثبت؟ جواب این است که هر کدام محاسن و معایبی دارند و بهتر است با عنایت به این که زوج مالی برای توقیف دارد یا خیر و وضع مالی زوج و زوجه، قبل از هر اقدامی با وکیل پایه یک دادگستری مجرب مشاوره کنید.
این امکان وجود دارد که بخشی از مهریه از طریق اجرای ثبت و بخشی دیگر از طریق دادگاه مطالبه شود. به طور خلاصه می توان گفت که سرعت فرآیند توقیف مال از طریق دادخواست تامین خواسته در دادگاه سریعتر است ولی عیب آن وجود ۳٫۵ درصد هزینه دادرسی ثبت دادخواست مطالبه مهریه است که با توجه به مقدار سکه مطالبه شده مبلغ قابل توجهی خواهد شد.
اگرچه که می توان دادخواست اعسار از پرداخت هزینه دادرسی نیز توامان تقدیم دادگاه کرد ولی بعضی از شعب دادگاه معمولا اعسار را نمی پذیرند اما اگر زوجه قصد ممنوع الخروج کردن شوهر را داشته باشد اقدام از طریق اجرای ثبت بسیار سریعتر از اقدام از طریق دادگاه خواهد بود.

بدیهی است که اگر مهریه عندالمطالبه باشد و زوج مالی برای توقیف نداشته باشد بهتر است از طریق دادگاه دادخواست مطالبه مهریه تا ۱۱۰ سکه داده شود.

یکی از سوالات فراوان مراجعین در خصوص قانون مهریه ۱۱۰ سکه است که توصیه می شود لینک آبی رنگ را دنبال کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره با وکیل طلاق میتوانید با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *