برای تماس کلیک کنید 021-44033677 021-44963487 021-77938057 021-77910821
قبول وکالت فقط برای تهران و کرج

نکته های طلاق توافقی در سال ۹۸ در تهران

نکته های طلاق توافقی در سال ۹۸ در تهران

 • ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۸
 • ۲ مهر ۱۳۹۸
 • 3 نظر
 • 17740 بازدید
تمام مراحل طلاق توافقی در گروه وکلای پارسای به صورت کاملا قانونی و با رعایت موازین انجام می شود. برای اطلاع از هزینه ها و مدت زمان با ما تماس بگیرید.
 • در ابتدا خوب است که بدانیم توافق نامه طلاق توافقی الزام آور نیست به این معنی که تا زمانی که طلاق ثبت رسمی نشده است امکان پشیمانی از طلاق توافقی وجود دارد. حتی اگر توافق مکتوبی در این خصوص نوشته باشند و حتی اگر رای دادگاه نیز صادر شده است. در بسیاری از موارد از ما سوال می شود که اگر به دفتر شما مراجعه کنیم و در ادامه یکی از طرفین منصرف شود با توجه به اینکه متن توافقنامه به طلاق توافقی یا همان صورت جلسه را امضا کرده و وکالتنامه وکیل نیز امضا کرده است آیا امکان برگشت وجود دارد؟ جواب مثبت است.
 • مراحل و شرایط طلاق توافقی در مطلبی مستقل توضیح داده شده است و از تکرار مکررات پرهیز می کنیم اما طلاق توافقی در سال ۹۸ به همان رویه جدید مشاوره اجباری قبل از ثبت طلاق انجام می شود، اما طلاق توافقی در سال ۹۸ به همان رویه جدید مشاوره اجباری قبل از ثبت طلاق انجام می شود به این صورت که در سایت سامانه تصمیم طلاق توافقی ثبت نام می شود و بعد به یکی از مراکز غربالگری مراجعه می کنند و نهایت زوجین در یک یا چند جلسه مشاوره در یکی از مراکز مشاوره شرکت می کنند.
 • از مزایای طلاق توافقی سرعت، تنش و درگیری کمتر است اما از مضرات طلاق توافقی عجله زوجین و پشیمانی بعد است؛ این پشیمانی از دو وجه ممکن است که باشد، یکی اینکه چرا در عصبانیت و سرعت تصمیم به طلاق گرفته شده است و دوم اینکه بعضاً از توافقات مالی انجام شده پشیمان می شوند که در صورت ثبت رسمی طلاق و گذشتن عده امکان برگشت نیست مگر اینکه دوبارهعقد ازدواج جدیدی داشته باشند.
 • سوال می شود که در خارج از کشور طلاق توافقی چگونه است؟

در ابتدا باید به نکته مهم توجه کنیم که طلاق ایرانی با طلاق کشور خارجی متفاوت است، بنابراین اگر زوجین در کشور محل اقامت طلاق خارجی گرفته باشند هنوز بر طبق قوانین کشور ما و ثبت احوال در زوجیت هم می باشند. برای طلاق توافقی در خارج از کشور بایستی زوجین به سفارت ایران مراجعه کرده و وکالت در طلاق (حق طلاق) برای شخصی در ایران تنظیم کنند با پست کردن آن به همراه مدارک، مراحل طلاق توافقی طی شود. هموطنان خارج از کشور می توانند وکالتنامه را همراه با عقدنامه و شناسنامه به یکی از دفاتر ما و به نام یکی از وکلای ما تنظیم کنند تا ظرف ۱۰ الی ۱۵ روز رای طلاق توافقی و طلاق نامه تقدیم گردد.

 • طلاق توافقی در زمان عقد یا بعد از آن تفاوتی نمی کند و تنها تفاوت زمانی است که زوجه دوشیزه باشد که در آن صورت برای ارائه گواهی بکارت به پزشک قانونی معرفی خواهد شد.
 • زن بالای سن ۵۰سال به دلیل یائسگی نیاز به آزمایش عدم بارداری ندارد.
 • اگر زن یا شوهر برای طلاق به دیگری وکالت داده باشد که اصطلاحاً حق طلاق گفته می شود، پروسه طلاق همان طلاق توافقی است و تفاوتی نمی کند.
 • توجه بفرمایید که توافق برسر حضانت فرزند چنان که باید الزام آور نیست و با تغییر شرایط و مصلحت طفل حضانت به طرف مقابل درصورت درخواست بازمیگردد.
 • آیا بعد از طلاق زن می تواند درخواست مهریه کند؟ این سئوال بسیاری از عزیزان مراجعه کننده است
 1.  زن از دوشیزه باشد امکان رجوع نیست.
 2.  زن اگر یائسه باشد امکان رجوع نیست.
 3. در غیر موارد مذکور زوجه در عده طلاق توافقی این اجازه را خواهد داشت که به آنچه بذل کرده در طلاق خلع رجوع کند حال اگر مقدار بذل اندک باشد یا اینکه مهریه باقیمانه آن ابراء شده باشد دیگر امکان درخواست و مطالبه مهریه وجود ندارد.

فاصله جلسات دادگاه طلاق توافقی در سال ۹۸ چقدر است؟

طلاق توافقی در تهران یک جلسه بیشتر نیست. اگر وکالت به گروه وکلای پارسای داده شود کل مراحل طلاق توافقی در زمان حدود ۱۰ تا ۱۵ روز انجام خواهد شد.

برای اعطای وکالت دعاوی خانواده و ارث در تهران با ما تماس بگیرید (وکیل طلاق)

3 پاسخ به “نکته های طلاق توافقی در سال ۹۸ در تهران”

 1. خلیلی گفت:

  سلام من درشهریار ساکن هستم و زوج در اراک و قصد طلاق توافقی داریم طلاق توافقی با یک جلسه تمام نمیشود ؟چون ایشون نمیتونن مدتی اینجا باشن

 2. atena گفت:

  سلام من مشکل دارم با همسرم و یه بچه یک ساله دارم میتونم بچمو بجای مهریم بردارم من فقط بچمو میخوام و میدونم خانواده همسرم دخالت میکنن ولی بعد ۶ سال متوجه این شدم که همسرم دوستم نداره بدلایلی که ذکر میکنم بعدا

  • گروه وکلای پارسای گفت:

   سلام
   اگر منظورتان این است که حضانت فرزند با شما باشد و مهریه را ببخشید باعث در این خصوص بین شما و همسر توافق شود و در رای دادگاه منعکس شود. بهتر است که علاوه بر رای دادگاه اگر بتوانید وکالتی نیز در خصوص حضانت فرزند و امور مربوط به آن از شوهر اخذ کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *