قبول وکالت فقط تهران و کرج تهـــران کـــــرج ۰۲۱-۴۴۰۳۳۶۷۷ ۰۲۱-۴۴۰۷۲۸۰۲ ۰۲۶-۳۴۲۱۴۴۴۰ ۰۲۶-۳۴۲۱۴۴۴۱
عکس پس زمینه سایت وکلای پارسای عکس پس زمینه سایت عکس پس زمینه سایت

حق طلاق چیست؟ (وکالت حق طلاق به زن)

 • ۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۱
 • بروزرسانی: ۹ خرداد ۱۴۰۱
 • 198 نظر
 • 10 دقیقه
 • 218691 نفر
4.2/5 - (95 امتیاز)
4.2/5 - (95 امتیاز)

شرایط طلاق با وکالت طلاق در تهران و کرج

 •  فقط در صورت بخشش مهریه از سوی زوجه قبول وکالت می کنیم
 • مدت زمان ۱۰ تا ۲۰ روز کاری بدون حضور زوجین
 • حق الوکاله دو وکیل با جمع تمامی هزینه ها ۶/۰۰۰/۰۰۰ تومان از همه ایران میتوانید به ما وکالت بدهید

حق طلاق چیست؟ و با کیست؟

همانطور که می دانید بر طبق ماده ۱۱۳۳ قانون مدنی و شرع، حق طلاق به دست مرد است. اما مرد می تواند اجرای حق خود در طلاق را به همسرش یا هر شخص دیگری وکالت دهد. و این توضیح ساده اصطلاح حق طلاق است

نکته: اگر زوج (مرد) به زوجه (زن) وکالتنامه بلاعزل طلاق داده باشد حق طلاق مرد هنوز پابرجاست و شوهر هم می تواند برای طلاق از طرف مرد اقدام کند.

وکالت حق طلاق یا همان گرفتن حق طلاق به دو صورت است:

اول این که به صورت شرط ضمن عقد در سند نکاحیه نوشته شود ( نمونه شرط وکالت طلاق ضمن عقد نکاح)

دوم این که زوج (مرد) به یکی از دفاتر اسناد رسمی مراجعه می کند و وکالت در طلاق به همسرش یا دیگری بدهد .اگر زوج خارج از کشور باشد می تواند به سفارت یا کنسولگری ایران مراجعه کند و حق طلاق را به هر کس که تمایل داشته باشد اعطا کند. اما مورد شایع این است که مرد به همسرش وکالت در طلاق می دهد. ولی همانطور که گفته شد زوج می تواند این وکالت طلاق را به هر کس که بخواهد فرضا پدرش ، دوستش و یا همسرش واگذار کند.

حق طلاق

نکته: وکالت طلاق بایستی حتما محضری می باشد یعنی در سند رسمی باشد. خواه ضمن سند ازدواج یا به صورت وکالتنامه طلاق محضری


داشتن حق طلاق و گرفتن مهریه

آنچه که در حق طلاق برای زن اهمیت دارد حدود اختیارات است. به عنوان مثال مرد می تواند از سردفتر بخواهد که در وکالت قید کند طلاق در قبال بذل (بخشیدن) تمام مهریه باشد و یا نه می تواند وکالت در طلاق را با بذل هر مقدار از مهریه یا غیر آن قرار دهد.
لذا در خصوص این پرسش که اگر حق طلاق با زن باشد مهریه تعلق می گیرد؟ باید گفت که بستگی به حدود اختیارات وکیل در وکالت زن در طلاق دارد.

وکالت برای طلاق اگر در ضمن عقد نکاح (سند ازدواج) شرط شده باشد، غیر قابل عزل از جانب مرد می باشد و اگر اعطای وکالت در طلاق در دفترخانه داده شده باشد می تواند بلا عزل و یا قابل عزل و یا مدت دار باشد که همه این موارد بستگی به مرد دارد که چه نوع وکالت در طلاقی بخواهد اعطا کند.

مزایای حق طلاق برای زن

اگر حق طلاق با زن باشد، بدون نیاز به حضور شوهر در تمام مراحل و از طریق وکیل دادگستری می تواند با طلاق توافقی، به راحتی طلاق بگیرد. برای اطلاع بیشتر در خصوص مراحل طلاق با داشتن حق طلاق را روی لینک آبی رنگ کلیک نمایید یا با ما تماس بگیرید.

به این صورت که مثلا اگر حق طلاق به زن داده شده باشد وکیل شوهر در مراجعه به وکیل دادگستری و امضا وکالتنامه اعطای وکالت و طی مراحل طلاق یا حدود مندرجات و اختیارات وکالتنامه محضری طلاق است.

پرسش دیگر اینکه  آیا زن هم می تواند وکالت را به شوهر خود بدهد؟ (حق طلاق به مرد) یعنی عکس آنچه که در بالا گفته شد. در این مورد نیز مشکل حقوقی و قضایی وجود ندارد و زن می تواند با مراجعه به یکی از دفاتر اسناد رسمی به شوهر وکالت برای گرفتن وکیل به جهت مطلقه نمودن خود از قید زوجیت با وکالت بذل تمام یا قسمتی از مهریه را بدهد.

مطلب مرتبط :   ترک زناشویی از طرف مرد و نشوز او باعث طلاق می شود؟

اگر چه که این وکالت کم دیده می شود ولی منع قانونی ندارد ولی مشکل این وکالت نامه ها که زوج، وکیل زوجه می شود، آزمایش بارداری یا بکارت است. که باز هم نیازمند حضور زوجه برای آزمایش بارداری و یا تست بکارت می باشد. معمولا این نوع وکالت زن در طلاق به شوهر یا شخص دیگر در مواردی است که زن خارج از کشور است. زوجه به سفارت ایران در کشور محل اقامت مراجعه می کند و وکالت برای طلاق تنظیم میکند.

در این مورد ابتدا به سامانه میخک مراجعه می شود. توصیه میکنیم که زوجه وقتی که می خواهد اصل مدارک و وکالتنامه طلاق را به ایران ارسال کند یک تست بارداری به زبان انگلیسی هم برای شخص مورد نظر در ایران پست کند، عزیزان خارج از کشور می توانند به وکلای مجرب گروه پارسای وکالت بدهند.

چرا وقتی وکالت برای طلاق  را داریم باید وکیل دادگستری داشته باشیم ؟

این را میدانیم که هرکسی می تواند برای امور حقوقی و اداری به  دیگری وکالت محضری بدهد ولی وکالت در دادگاه مستلزم داشتن پروانه وکالت و تخصص است و اینگونه نیست که هرکس بتواند با اخذ وکالت در دفتر خانه از دیگری به جای او در دادگاه وکالت کند .

لزوما می بایستی وکالت به وکیل صلاحیت دار دارای پروانه وکالت باشد از این رو وقتی مثلا زن از شوهر وکالتنامه به طلاق دارد در واقع وکالت دارد که برای او وکیل دادگستری انتخاب کند.

اما خود زوجه میتواند وکیل نداشته باشد چون اساسا داشتن وکیل اختیاری است ولی به کرات زوجه با وکالت برای طلاق به دفتر وکالت گروه وکلای پارسای مراجعه کرده است و وکالتا از جانب شوهر و اصالتا از جانب خود دو وکیل انتخاب کرده است.

نکته: توجه داشته باشید که وکالت طلاق زوجه می تواند مشروط یا معلق باشد. در این صورت وکالت زوجه در طلاق مطلق نیست و به سرعت مراحل طلاق طی نخواهد شد . زوجه مجبور می شود که اولا در دادگاه اثبات کند که شرط ضمن سند وکالت محقق شده است و بعد از آن می تواند از وکالت اخذ شده از شوهر استفاده کند . به زبان راحت تر شرط گذاشتن نوعی سنگ اندازی است و از ارزش وکالت در طلاق (حق طلاق) می کاهد. بنابراین شرط های چاپ شده در سند ازدواج وکالت طلاق مشروط است.

نکته: در بعضی از شروط ضمن عقد نکاح بعضی از سر دفتر داران ناشی –به عمد یا به سهو – می نویسند که حق طلاق به زوجه داده شد. این عبارت کاملا غلط است به تعبیر عامیانه صرفا دلخوش کردن زوجه است و اثر حقوقی ندارد زیرا حق طلاق مرد قابل واگذاری نیست و فقط می شود به زوجه یا شخص دیگری در این خصوص وکالت داد .

شعبه ۳۰ دادگاه تجدید نظر استان تهران در دادنامه  ۹۱۰۹۹۷۰۲۲۳۰۰۱۸۶۱ مورخ ۱۳۹۱/۱۰/۱۱ رای شعبه ۲۶۱ خانواده تهران را به همین دلیل و به این استدلال که عبارت “زوجه شرط نموده که حق طلاق با او باشد و زوج قبول نمود”وکالت در طلاق محسوب نمیشود و واگذاری حق طلاق هم باطل است ، رای بدوی را نقص کرده است.

نکته: تاکنون چند خانم با در دست داشتن سند ازدواج به دفتر ما مراجعه کردند و به این تصور که حق طلاق در عقدنامه به ایشان داده شده است درصدد گرفتن وکیل بودند غافل از اینکه ۱۲ شرط چاپی که مرد آنها را امضا کرده وکالت طلاق کامل مشروط به اثبات موارد گفته شده در دادگاه است که روندی طولانی دارد و برای طلاق های یکطرفه و به درخوست زوجه استفاده میشود.

اعتبار وکالت در طلاق زن پس از رجوع

زنی با استناد به وکالتی که از شوهر داشته موفق به اخذ دادنامه قطعی گواهی عدم امکان سازش شده و طلاق را در محضر طلاق ثبت نیر کزده است اما در سه ماه عده یا با توافق ،زن و شوهر هر دو آشتی کرده و رجوع کرده اند و یا اینکه زن به فدیه یا همان مابذل رجوع کرده و شوهر نیر پس از اطلاع به توجه به اینکه طلاق بعد از رجوع زن رجعی میشود او نیز زجوع میکند و طلاق به هر دلیل از بین میرود در اینجا بین شعب مختلف خانواده و دیوان عای کشور اختلاف نطر بود که آیا زن هنوز وکالت دارد یا اینکه چون یک بار استفاده کرده و حال رجوع کرده مورد وکالت انجام شده است؟

مطلب مرتبط :   راه های گرفتن طلاق، راه های طلاق برای زنان چیست؟

در نهایت هیات عمومی دیوان عالی کشور در مورخ ۱۳۹۵/۸/۱۱ استفاده مجدد زوجه از وکالت حق طلاق را صحیح دانست.

طلاق با داشتن حق طلاق (وکالت طلاق به زن) نیازمند وکیل و مراجعه به دادگاه است.

اگر زنی وکالت طلاق از همسرش داشته باشد چه این که این وکالت به عنوان شرط در سند ازدواج درج شده باشد و یا در طول زندگی مشترک به صورت رسمی در دفتر اسناد رسمی اخذ شده باشد و یا توسط کنسولگری (سفارت) ایران در خارج از کشور تنظیم شده باشد، به منزله بی نیازی زن از مراجعه به دادگاه و اخذ گواهی عدم امکان سازش نیست.

مراحل گرفتن طلاق به وسیله وکالت طلاق اینگونه است که به اجبار، زن (زوجه) می بایستی با وکالت خود با وکیل دادگستری قرارداد ببندد و از طرف شوهر وکالت به وکیل بدهد. اگر چه که خود نیز می تواند برای طی مراحل طلاق توافقی، وکیل اختیار کند اما انتخاب وکیل دادگستری در موارد وکالت حق طلاق برای شوهر اجبار قانونی است و با بودن وکیل با واسطه شوهر، نیازی به مراجعه و حضور شوهر نیست.

طلاق به وسیله وکالت طلاق زوجه، در واقع همان طلاق توافقی است با این تفاوت که شوهر به جای حضور خودش یا داشتن وکیل مستقیم، در اینجا وکیل مع الواسطه دارد.

پس به عبارت ساده وکالت زن در طلاق یا حق طلاق برای زن به این معنی است که زن از شوهر وکالت دارد در انتخاب وکیل که با حدود اختیارات مندرج در وکالتنامه، دادگاه مراجعه کرده و زوجه را طلاق دهد.

نکته ای که باید توجه داشت این که شرط های دوازده گانه در عقدنامه، وکالت کامل و مطلق زن در طلاق نیست یعنی این که زن بایستی با مراجعه به دادگاه در یک روند طولانی پس از اثبات یکی از موارد دوازده گانه طلاق بگیرد و پس از اثبات یکی از آن ها وکیل شوهر در طلاق می شود. اما وکالت مطلق و کامل آن است که یا به صورت شرط مستقل در سند ازدواج نوشته شود و یا این که بعد از ازدواج از طریق دفتر اسناد یا کنسولگری ایران، وکالت رسمی زوج به زوجه در طلاق اعطا کند که هر زمان که بخواهد به دادگاه مراجعه کرده و با گرفتن وکیل برای شوهر، خود را مطلقه نماید.

اگر مردی به همسرش وکالت برای طلاق اعطا کند و لو این که بلاعزل باشد به این معنا نیست که او دیگر اختیاری در طلاق ندارد. مرد حتی اگر وکالت در طلاق به همسرش داده باشد می تواند خود به دادگاه مراجعه کند و با دادن دادخواست طلاق همسرش را طلاق بدهد.

سوال می شود که امکان اعتراض برای مرد و ممانعت از جاری شدن حکم و صیغه طلاق در فرض بودن وکالت طلاق زن وجود دارد؟ نکته اینجاست که مرد در وکالتی که به زن یا حتی دیگری برای طلاق اعطا می کند حدود اختیارات را هم مشخص می کند مثلا وکالت در اسقاط حق تجدید نظر و فرجام خواهی بدهد و وکالت می دهد که زن تمام مهریه را در ازای طلاق بذل کند و یا هر مقدار به تشخیص زوجه، حال اگر رای در حدود اختیارات وکالتنامه صادر شده باشد جای اعتراض برای مرد در صورت پشیمانی باقی نمی ماند.

می توانید مطلب را به اشتراک بگذارید
برای اعطای وکالت دعاوی خانواده و ارث در تهران و کرج با ما تماس بگیرید (وکیل طلاق)
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

 1. پارمیدا روشن

  سلام ،من حق تام الاخبار طلاق راازهمسرم گرفتم آیا من میتونم الان که هنوز اقدامی برای طلاق قطعی نگرفتم بدون اجازه از منزل خارج بشم .یاایشون رااز منزل بیرون کنم بخاطراینکه حق طلاق دارم

  1. گروه وکلای پارسای

   سلام
   مواردی که ذکر کردید ارتباط حقوقی با وکالت طلاق شما ندارد و منافاتی هم ندارد نگران نباشید

 2. ن ، س

  سلام میبخشید بنده از طرف همسرم وکالت کاری ، اداری و قضائی دارم ، با این وکالت مانه میتونم اقدام به طلاق کنم

  1. گروه وکلای پارسای
 3. ن ، س

  سلام میبخشید من از همسرم وکالت نامه جهت امور اداری و قضائی و …اادن ولی توی متن وکالت نامه چیزی در مورد حق طلاق قید نسده ، میخواستم سوال کنم آبا به وسیله ی این وکالت نامه میتونم برای طلاق اقدام کنم ؟

  1. گروه وکلای پارسای
 4. Only god

  سلام من سال۹۷عقد کردم و شرط ازدواج پدرم برای من حق طلاق بود. ومن مهریه رو نبخشیدم وحق طلاق هم با من هست. الان بعداز چندسال همسرم میگه یا وکالت طلاقتو باطل کن یا مهریتو ببخش چون حس امنیت نمیکنم… میخواستم بدونم من با حفظ حق طلاقم میتونم مهریه رو ببخشم درعوضش حق نگهداری بچه رو بگیرم؟ هنوز بچه ای ندارم.. ولی به جای مهریه این دوحق رو میشه حفظ کنم؟

  1. گروه وکلای پارسای

   سلام
   بله امکان پذیر است

 5. احسان

  باسلام
  میخاستم بدونم موقعی که خواستگاربرای دختریاخواهرادم میادحق طلاق برایش بگیریم خوب است یابد؟درکل میخاستم خیلی خلاصه مزایاومعایبش رابدونم ونظرشخصی شماراکه ایااین موضوع مطرح بشودیانه؟
  باتشکر

  1. گروه وکلای پارسای

   سلام
   حتما داشتن وکالت طلاق ضمن عقد به شرط درست نوشته شدن و کامل بودن با تعیین تکلیف مهریه بسیار خوب است

 6. اکبری

  سلام
  در سند ازدواج پسرم نوشته حق طلاق با قبول بذل
  و اشاره ای به مهریه یا مهریه کامل یا قسمتی از مهریه نشده
  آن موقع خانواده عروس خواستند نوشته شود حق طلاق با مهریه کامل ولی مسئول ثبت گفت نمی‌شود و باید با قبول بذل باشد .
  لطفا توضیح دهید دفتردار درست گفته و اصلا قبول بذل یعنی چه ؟

  1. گروه وکلای پارسای

   سلام
   برای طلاق خلع زن باید چیزی به مرد ببخشد و مرد قبول کند که معمولا زن تمام یا بخشی از مهریه را میبخشد در اینجا شوهر به زن وکالت داده که زن از جانب او هم بخشش(بذل) را قبول کند

 7. محمد

  سلام من با خانمم ۳ روز عقد بودیم و بعد خانوادش بدون هیچ دلیلی درخواست طلاق دادن و من نمیخوام طلاق بگیرم و مهریه هم عند المطالبه هست و من توان پرداخت یهو همشو ندارم و پدر هم ندارم و سرپرست خانوادمم و انکان اقساط هست

  1. گروه وکلای پارسای

   سلام
   مشکلی نیست اگر توانایی مالی نداشته باشید با در نظر گرفتن شغل و وسع شما تقسیط میشود

 8. مریم محمدی

  سلام خسته نباشید ببخشید من حق طلاق دارم مهریه نمیخوام فقط میخوام توخونه ام بمونم شوهرم بره پی زندگیش جای مهریه وسیله ها پول پیش بده حتما بایدوکیل بگیرم دلیل طلاقم اینکه همسرم معتاد وتا حالا خیلی اذیتم کرده خسته شدم یه بچه ۴ماهه دارم

  1. گروه وکلای پارسای

   سلام
   اگر بخواهید با وکالت طلاق بگیرید گرفتن وکیل الرامی است

 9. راما خوددار

  سلام…. پس گرفتن حق طلاق بعد از ازدواج ممکنه؟ مشکلی نداره که هم تو سند ازدواج ذکر بشه و هم بعد از عقد در دفترخانه محضری بشه؟

  1. گروه وکلای پارسای
 10. لاله

  سلام و عرض ادب، من قصد دارم که به زودی ازدواجم رو ثبت کنم. از ابتدا قرارم با همسرم این بوده که مهریه نداشته باشم و به جاش وکالت بلاعزل طلاق، تحصیل، اجازه‌ی خروج از کشور و… رو بگیرم. قبلا با وکیل و دفتردار یک محضر مشورت کرده بودم و فکر می‌کردم این موضوع ممکنه اما اخیرا شنیده‌ام که دادن وکالت بلاعزل برای طلاق محدود شده به پنج سال و دیگه وکالت مدام‌العمر برای طلاق صادر نمی‌شه. آیا این واقعیت داره؟

  1. گروه وکلای پارسای

   سلام
   قانونا وکالت مدت ندارد ولی در فرض هم میتوانید مدت بیشتر بگذارید ۵ سال مستندی نداره

 11. جواد املیی

  سلام من حق طلاق همه چی به زنم دادم اما تو ۳ سال زندگی کلا دو ماه هم زندگی نکردیم باکره هستش ایا به راحتی طلاق میتونه بگیره راه حل بگذارید

  1. گروه وکلای پارسای

   سلام
   اگر وکالت طلاق کامل داده اید بله میتواند بدون شما هم طلاق بگیرد

 12. علی

  آقایان محترم
  هر وقت همسرتان از شما حق طلاق خواست شما هم حق مهریه را طلب کنید . هر وقت حق مهریه را داد شما هم حق طلاق بدهید. این حق هر دوی شماست.

 13. مهدی مکی

  با سلام و احترام
  آیا دادن حق طلاق به زن بصورت محضری یا ضمن عقد، حق طلاق رو از مرد سلب میکنه ؟ یا اینکه با دادن حق طلاق به زن میشه گفت داراری حقوق برابر طلاق میشن ؟

  1. گروه وکلای پارسای

   سلام
   حق طلاق مرد پابرجاست

 14. سارا@

  سلام من میخام بعد از۴ماه طلاق بگیرم و حق طلاقم رو به پدرم دادم حالا باید پدرم موافق طلاق من باشد یا من میتونم بدونه اون طلاق بگیرم از شوهرم

  1. گروه وکلای پارسای

   سلام
   اینطور که متوجه شدیم شوهر به پدر زن وکالت طلاق داده در این صورت برای استفاده ار آن رضایت پدر شما به عنوان وکیل زوج ملاک است ولی برای درخواست طلاق از طرف زوجه بدون استفاده از وکالت هم خودتان به شخصه میتوانید اقدام کنید

 15. محیا کرمی

  سلام من از همسرم وکالت طلاق در دفترخونه رو گرفتم و تمامی حق و حقوقم رو بخشیدم
  به دستور وکیلم در سامانه تصمیم ثبت نام کردم و اونجا بهمون وقت مشاوره دادن اما همسرم نمیاد الان چیکار باید بکنم؟

  1. گروه وکلای پارسای

   سلام
   با ما تماس بگیرید فعلا نیاز به حضور شوهر با فرض وکالت نیست

 16. سجاد سجاد

  سلام وقت بخیر من شش ماهه عقد کرذم اهل هیچ گونه اعتیاد یا چیزی نیستم شاغل هم هستم چون عروسی نگرفته ام همسرم رلضی به زندگی کردن نیست البته به خاطر حرف مردم و خانواده ایا میتونم از طریق قانونی همسرمو مجبور کنم که بیاد سر خونه زندگی به خاطر این مسله همسرم میخواد طلاق بگیرم لطفا راهنماییم کنید

  1. گروه وکلای پارسای

   سلام
   بعضی قضات معتقدند که برای دختر باکره و در صورتی که از اول توافق یا عرف بر مراسم عروسی بوده ار مقدمات تمکین برگزار کردمن عروسی متعارف است و مطلب دیگر اینکه در فرض هم که موفق به رای تمکین بشید که به زور نمیتوانید ایشون رو به خونه بیارید فقط ناشره میشود ضمنا او هم میتواند اگر دوشیزه است از حق حبس استفاده کند

 17. محمد

  سلام اگر زن با استفاده از حق طلاق طلاق گرفته باشد و شوهر در مدت زمانی ک بتواند برگردد.برگردد ولی زن نخواهدش چه اتفاقی میفته؟

  1. گروه وکلای پارسای

   سلام مرد فقط در طلاق رجعی حق رجوع دارد

 18. علی

  سلام همسرم از من حق طلاق میخواد ولی نمیدونم که دادنش چه بار قانونی میتونه داشته باشه مثلا میتونه برای مهریه گرفتن از من استفاده کنه یا غیر از مهریه چیز دیگه ای باید داد مثلا از سرمایه خودم و غیر از مهریه یا نه فقط همون مهریه رو باید داد

  1. گروه وکلای پارسای

   سلام
   اینکه زن بتواند با وکالت مهریه هم بگیرد یا نه کاملا بستگی به متن وکالتنامه دارد

 19. E

  سلام اگه حق ادامه تحصیل و کارکردن جزوء شروط عقدنامه باشه و ما بریم محضر ثبتش کنیم که کامل قایل استناد باشه بعدا همسرم‌ متونه مانع خارج شدن من از کشور برای ادامه تحصیل بشه ؟ من برای حل مشگلم باید ازش بخوام حق خروج از کشور روهم به خودم واگذار کنه ؟ یا باهمین حق ادامه تحصیل مشگلم حل میشه ؟

  1. گروه وکلای پارسای

   سلام
   اجازه خروج از کشور را هم بگیرید

 20. مبین

  سلام وقتتون بخیر واقعا خسته نباشید ک به همه سوالات پاسخ میدید
  ی سوال داشتم اینکه من حق طلاقو میخوام ب خانمم بدم و در عقد نامه قید کنم ک بشرطی ک مهریرو ببخشه و اینکه اشتباه از من باشه ک بتونه طلاق بگیره ایا این امر شدنیه

  1. گروه وکلای پارسای
 21. Eudora

  سلام میشه لطفا بگین کدوم حق طلاق بهتره ؟ یعنی اینکه من میخوام حق طلاق داشته باشم بدون اینکه مدت زمان براش معلوم بشه یا از مهریه ام بگذرم لطفا راهنماییم کنید

  1. گروه وکلای پارسای

   سلام
   میتواند وکالت طلاق شما بدون مدت باشد

 22. رضا شفیعی

  سلام و عرض ادب،
  ببخشید اگر زوج ازطریق اسناد رسمی وکالت در طلاق به همسرش داده باشد و همان روز در شورای حل اختلاف ادعا کند که از محتوای برگه اطلاع نداشته و تنها آن را امضا کرده آیا قاضی میتواند به استناد اینکه زوج از محتوای برگه اطلاع نداشته به برگه وکالت در طلاق ترتیب اثر ندهد؟
  پ.ن: در همان روزی که وکالت در طلاق گرفته ادعا کرده که از محتوای برگه اطلاعی نداشته ام و بدون خواندن امضا کرده ام.
  ممنون میشم راهنمایی کنید.

  1. گروه وکلای پارسای

   سلام
   این ادعا به نتیجه ای نمیرسد

 23. ابراهیم

  سلام خسته نباشید
  من یه سوال داشتم اونم اینکه من قبل از عقد با همسرم به تفاهوم رسیدیم که پدرشان هر شرایطی گذاشت من قبول کنم و بعد عقد همسرم بیاد ببخشه
  و من بعد عقد با همسرم رفتیم دفتر اسناد رسمی و کل مهریه اش را که تاریخ تولد بود بذل کرد و قید شد که در ایند تحت هر شرایطی یا عنوانی یا اعتراضی به هر یک از شعبه ها ارجا کرد از درجه اعتبار ساقط است
  و منم حق طلاق را همان لحظه به همسرم دادم
  حال تفاهوم نداریم و رفتن مهریه را بزارن اجرا و میگن بذل قابل برگشت هست و میتونن اینو برگردونن
  سوالم اینه که آیا این کار ممکن است یا نه؟!
  ممنون
  یاعلی

  1. گروه وکلای پارسای

   سلام
   بهضی از شعب دادگاه رجوع به مهریه بذل شده را میپذیرند موضوع در دادگاه اختلافی است

 24. سروناز توانا

  اسلام من حدود ۹ سال پیش یک وکالت طلاق به شوهرم در سفارت ایران در بروکسل داده ام میخواستم بدانم هنوز اعتبار دارد چون مطلبی راجب به زمان اعتبار آن ذکر نشده است

  1. گروه وکلای پارسای

   سلام
   بله معتبر است

 25. امین

  باسلام.
  اینجانب زوج(مرد،)توسط همسرم به خود درحدود۶ماه هیچ تمکینی نداشت زوجه ی خویش.
  که پس از۶ماه توسط داوران خودتوانستم زنم رابرگردانم که دوباره بااولین بهانه ای که پیداکردتوسط خانواده اش ازمنزلم اقدام به فراردرزمان نبودن بنده نمود.که چندی نگذشت ازسوی دادگاه ابلاغیه برایم به منظور رای صادرشده است.رادریافت نمودم.که پس ازخواندن رای متوجه ان شدم که همسرم دردادگاهی که نبودم توانسته رای طلاق یکطرفه راازطرف قاضی برای خودش بگیرد.که الان رای صادرشده مبنی برطلاق خلع زوجه توسط وکالت ازجانب بنده برای طلاق خودداده که بنده تنهاتوانستم پس ازاطلاع ازاین رای غیابی.یک اعتراض رد کنم که میخاهم بدانم چگونه قانونی داریم که قاضی قبل ازاینکه مطمان شودبنده اطلاع دارم یانه.که رای نهایی راصادرنموده است.چگونه مملکتیست که درآن داریم بسرِ جوانانمان که طلاق بگیرنداینگونه زندگی میکنیم؟
  قضاوت وقتی اینگونه بفسادباشد.واقعاجایگاه حضرت علی راهم خدشه دارمیکنند.حال بنده که پارتیم فقط خداست
  ولی زنم بنده ی ناپاک خدا…حکم چیست؟؟؟

  1. گروه وکلای پارسای

   سلام
   ظاهرا از متن سوال مشخص است که به همسرتان وکالت در طلاق داده بودید پس میتوانسته از آن طریق طلاق بگیرد

 26. امیربهمنی

  سلام من میخواهیم به همسرم وکالت طلاق بدهم،میشه بدون وکیل انجام بدهیم،یاحتما باید وکیل بگیریم.

  1. گروه وکلای پارسای

   سلام
   برای دادن وکالت (حق طلاق) وکیل لازم نیست ولی برای انجام مراحل دادگاه با وکالت حق طلاق حتما زوجه باید برای زوج بایستی وکیل دادگستری انتخاب کند

 27. آیدا همتی

  ببخشید من حق طلاقو دارم و منو شوهرم تفاهم رفتاری نداریم میخام جدا بشم میتونم بدون حضور شوهرم این کارو انجام بدم
  و اینکه چقدر طول می‌کشه تا کاراش انجام بشه ؟

  1. گروه وکلای پارسای

   سلام
   بله
   توسط ما حدود ۱۰ تا ۲۰ روز کاری

 28. ناشناس

  سلام من یک ساله عقد کردم و شوهرم ام اس داره با این شرایط پذیرفتمش ولی اختلافات زیادی داریم حق طلاق با شوهرمه چطور میتونم ازش طلاق بگیرم راضی به طلاق نیست

  1. گروه وکلای پارسای

   سلام
   اینکه چطور میتوانید همسر را راضی کنید که به شما وکالت طلاق بدهد جوابی برای آن نداریم زیرا سوال حقوقی نیست

 29. فاطمه اسکندری

  سلام خسته نباشید من یک ساله که عقد کردم ولی نتونستم به خوبی زندگیم و با شوهرم تطبیق بدم میخوام طلاق بگیرم ولی حق طلاق با شوهرمه باید چیکار کنم

  1. گروه وکلای پارسای

   سلام
   با وکیل مجرب مشاوره کنید

 30. م.دلی

  سلام وقت بخییر
  از همسرم به خاطربد اخلاقی و رفتارهای نادرست می‌خوام وکالت طلاق بگیرم …نمونه متن رو مطالعه کردم ولی لطفا به زبانه عامیانه تر توضیح بدید
  مچکرم

 31. انوری

  سلام من میخوام از شوهرم جدا بشم حق وکالت طلاق دارم مهریم رو نبخشیدم خونه اجاره ای هم به نام منه قلنامش میتونم اینا رو ازش بگیرم و فرزندانم رو بگیرم خرج اون ها رو باید بده یانه بجای شوهرم وکیل داشته باشم هزینش چقدر میشه چقدر طول میکشه جدا بشم‌

  1. گروه وکلای پارسای

   سلام
   با وکالت ظلاق میتوانید طلاق بگیرید اگر مهریه را بخشیده باشد یا در زمان طلاق ببخشید وکالت شما را قبول میکنیم که نیار به حضور شما و همسر نیست هرینه و حدود مدت هم دربالا گفته شده اما اگر قصد داشتن مهریه را دارید و وکالتنامه این اجازه را به شما میدهد به وکلای دیگر مراجعه کنید

 32. فاطمه ساری

  سلام .در صورتی که طلاق با داشتن وکالت طلاق و حق حضانت فرزند انجام شود،ایا از نظر قانون پدر موظف به پرداخت هزینه زندگی فرزند می شد؟

  1. گروه وکلای پارسای
 33. اقایی

  سلام
  ایا می شود مرد با همان وکالتنامه حق طلاقی که به زن داده است خودش به دادگاه مراجعه کنه و تقاضای طلاق از طرف زن بده بدون حضور زوجه

  1. گروه وکلای پارسای

   سلام
   خیر مگر اینکه از زوجه وکالت داشته باشد

 34. Sdn

  سلام خسته نباشید، اگر زنی با داشتن حق طلاق بخواهد طلاق بگیرد ولی مرد رضایت نداشته باشد این پروسه تقریبا در تهران چقدر طول میکشد؟ و اینکه در طلاق گرفتن چه دادخواست یکطرفه از جانب مرد باشد و چه زن وقتی یکی از طرفین ناراضی هستند آیا دادگاه آن هارا به مشاوره میفرستد؟

  1. گروه وکلای پارسای

   سلام
   طلاق یک طرفه در تهران فعلا مشاوره ندارد
   ما برای شما وکالت کنیم حدود ۲۰تا ۲۵ روز کاری(زمان تقریبی و در اختیار دادگاه است)

 35. فاطمه شکوهی

  باسلام وقت شما بخیر..برادرم موقع ازدواج همسرش حق طلاق بدون قید و شرط ازش گرفته و میگه چون حق طلاق بدون قید و شرط داره باید مهریه کامل برادرم پرداخت کنه اگه نمیتونه پرداخت کنه بهش دسبند الکتریکی میزنن؟؟الان برادرم چیکار کنه؟نمیتونه شکایت کنه برای طلاق؟؟چون حق طلاق با زنشِ؟

  1. گروه وکلای پارسای

   سلام
   ۱-مردی اگر به همسرش وکالت طلاق بدهد متنع از این نیست کخ خودش بتواند دادخواست طلاق بدهد
   ۲-به زوج بگویید که سامانه ثنا ثبت نام کند تا در صوذت اقدام زوجه مطلع شود
   ۳-اگر شوهر مالی مازاد مستثنیات دین نداشته باشد مهریه با توجه به درآمذ در نهایت تقسیط میشود در حال حاضر به سختی حکم جلب شوهر بابت مهریه صادر میشود مثل اینکه ۵ قسط مهریه ندهد

 36. عاطفه

  سلام وقتتون بخیر قصد دارم مهریم رو ببخشم و حق طلاق رو از همسرم بگیرم. کجا ثبت بشه معتبر تر هست و ایا نیاز به حضور پدر هست؟ ومیتونم تو ثند ازدواج ثبتش کنم بعد از ثبت دفتر خانه؟

  1. گروه وکلای پارسای

   سلام
   به دفنر اسناد رسمی مراجعه کنید مطابق قانون نیازی به اجازه پدر نیست ولی در عمل به جهت محکم کاری و اینکه زن در موضع فشار و ضعف نبوده باشد بعضی دفاتر اسناد رسمی حضور یکی از بستگان درجه یک زوجه را لازم میدانند.

 37. صدف فرجی

  سلام من میخام ازدواج کنم خانوادم حق طلاق از پسره میخان اگ پسره حق طلاق ب من بدهد ایا خانوادم میتوانن طلاقمو از پسره بعدمدتی بگیرن یا اینک مگر اینک خودمجداشم

  1. گروه وکلای پارسای

   سلام
   وکالت طلاق ( حق طلاق) به شما داده میشود و ارتباط حقوقی با خانواده شما ندارد

 38. ساسان

  سلام من به همسرم حق طلاق دادم میخواستم ببینم بعد مراحل طلاق از طرف همسرم حضور شوهر در دفتر خانه طلاق الزامی است یا خیر اگر الزام است حضور پیدا نکنی پیگرد قانونی دارد ؟؟
  باتشکر

  1. گروه وکلای پارسای

   سلام
   اگر همسرتان وکالت کامل داشته یاشد نیاری به حضور زوج در دفتر طلاق نیست.
   خیر پیگرد قانونی هم ندارد

 39. M.afshar

  سلام من چند ماه پیش حق طلاق رو به زنم دادم و الان پشیمونم آیا راهی برای باطل کردنش هست.نمیخام جدا بشم

 40. Asal

  سلام من میخوام حق طلاق بگیرم همسرم شناسنامه داره ولی کارت ملی نه مشکلی نداره؟

  1. گروه وکلای پارسای

   سلام
   شناسنامه جدید یا رسید درخواست کارت ملی داشته باشد کافی است

 41. جعفری

  سلام من میخوام حق طلاق بگیرم ومهریه هم بهم تعلق بگیره.بایدچ متنی درسندازدواج نوشته بشه؟

  1. گروه وکلای پارسای

   وکالت در طلاق با مهریه

 42. محسن مختاری

  باسلام.حقوق بنده بنده به علت درخواست مهریه از سوی همسر و خانواده اش مسدود شد ومختومه شدن رو مشروط به دادن حق طلاق.بنده تحت تاثیر فشار و بی پولی مجبور به این امر شدم و بعد از گذشت ده روز خانواده همسرم و همسرم اقدام به طلق کردند.میخواستم ببینم رهکاری هست تا از اینکار اجتناب کنم؟

  1. گروه وکلای پارسای

   سلام
   اگر والت بلاعزل کامل و بلاعزل دادید امکان ابطال نیست ولی اگر سامانه ثنا داشته باشید میتوان با اعتراض پرونده را طولانی کرد

 43. فرشته جوادی

  اگه من حق طلاق بگیرم ودرقبال بخشی از مهریه ایا نیاز به گرفتن وکیل هست؟ اگه زوج خودش بیاد واسه امضا باز نیاز به گرفتن وکیل برای خودم و زوج هست؟

  1. گروه وکلای پارسای

   اگر شوهرتان حضور داشته باشد دیگر الزام به بودت وکیل نیست.

 44. ارسلان احمدیاری

  سلام ابلاغ دادخواست طلاق (درصورت داشتن وکالت زوجه) از طرف زن به زوج ابلاغ می گردد

  1. گروه وکلای پارسای

   سلام
   بله اگر زوج در سامانه ثنا ثبت نام کرده باشد ابلاغ الکترونیکی خواهد شد و در صورت نداشتن ثنا به نشانی زوج که توسط خواهان اعلام شده ارسال میشود.

 45. محمد

  سلام
  ببخشید آیا این امکان وجو داره که تو شرایط طلاق برای مرد این شرط قید شود که طلاق با توافق دو طرف باید باشه ؟

  1. گروه وکلای پارسای

   سلام
   اگر منظورتان درج لزوم موافقت شوهر در وکالتنامه است مانعی نیست ولی وکالت در طلاق گرفته میشود که نیاز به رضایت شوهر برای طلاق نباشد و با نوشتن آنچه شما گفتید نقض غرض است.

 46. سارا صالحي

  سلام من عقد كردم وتو عقد به مشكل خورديم وبكارتمو از دست دادم الان اگه بخوام در خواست نفقه ميشه بكنم؟

  1. گروه وکلای پارسای
 47. امیرحسینی نژاد

  باسلام‌وخسته نباشیدمن ۶ماه است یک بیوه ازدواج کردم درضمن لوله هاش هم قبلا بسته بچه دارنمیشه ولی الان بابنده سازگارنیست وطلاق میخواهد وهمریه هم ۱۲شاخه گلم مریم میگه من هیچی نمیخوام فقط طلاقم بده حالامن واقعیتش حصوله دادگاه ندارم چکارکنم تویک مرحله تمام بشه راهی هست ممنون میشم راهنمایی کنید

 48. نیکی

  سلام من از همسرم حق طلاق گرفتم خودم میتونم بدون وکیل جدا بشم یا نه ممنون میشم جوابمو بدید

  1. گروه وکلای پارسای

   سلام
   برای طلاق با وکالت طلاق داشتن وکیل الرامی است

 49. طهورا

  سلام
  من خواهان طلاق هستم مهريه سنگيني دارم الان همسرم راضي شده در قبال بخشش مهريه حق طلاق و بهم بده
  در صورت اقدام بر جدايي بقيه حقوقم مث نفقه و اجرت المثل و … بهم تعلق ميگيره
  حدود ١٥ سال ازدواج كردم و دو فرزند دختر هم دارم
  ممنون ميشم راهنمايي كنيد

 50. لیلادلاوری

  سلام من یک ماه حکم طلاقم صادر شده حق طلاق با خودم بوده طلاق هم توافقی بوده اما حکم طلاق رجعی صادر شده والان بعد یک ماه شوهرم قصد برگشت دارد ایا میشه

  1. گروه وکلای پارسای

   سلام
   ذر طلاق رجعی شوهر در ایام عده حق رجوع دارد

 51. سیما

  باسلام شوهر من ۱۰ ساله که مشکلی جنسی داره .آیا حق طلاق به من داده میشه؟

 52. پریا

  سلام مادرم میخواد از همسرش طلاق بگیره ولی هرجا میره میگن نمیشه میگن باید شوهرش بخواد اینم بگم شوهرش یه لاته که همه جرمارو مرتکب شده دزدی چاقوکشی وحتی دوبارم افتاده زندان میشه بگید چطور راحت طلاق بگیره چیکارکنیم اینم بگم که ماتو یه منطقه پایین هستیم و وکلای خوبی نداره ممنون میشم کمک کنید

 53. فاطمه

  سلام وقت شما بخیر من ک حق طلاق دارم ومشاوره هامو رفتم باید درخواست طلاق بنویس یا با بردن نامه کارام رسیدگی میشود

 54. غزل

  سلام.من چند ماه بعد عقدم به اصرار و دخالت پدر همسرم مجبور به بخشیدن کل مهریه ام شدم.و چون بسیار خام بودم هیچ حقی نگرفتم در قبال این بخشش.الان میتونم پرونده ای مبنی بر این موضوع ارایه بدم و دادخواست طلاق بدم/؟من باید چکار کنم؟

 55. همایون

  سلام ۵نظریه در بحث حق طلاق و تو
  ضیحات مربوط به آنها و اینکه هر نظریه مربوط به چه مکتبی است کدامند؟

 56. زهرا

  سلام
  من و همسرم ترکیه ازدواج کردیم و برگه سفارت رو هم داریم – ایران هستیم و حالا الان شوهرم نزدیک به دو سال ه که رفته بدون ه هیچ اقدامی، من خودم باید درخواست طلاق بدم ؟یا اینکه بخوام ازدواج کنم دوباره مشکلی ایجاد نمیشه ؟
  ممنون میشم جواب بدید

 57. S

  سلام وخسته نباشید حدود دوماه پیش حق طلاق رو تو دفتر خانه اسناد رسمی به زنم دادم الان به شرط بخشش مهریه الان میخایم حق طلاق رو دوباره به من برگردونن و مهریرو ببخشن میشه همچین چیزی؟

 58. ناشناس

  سلام و عرض ادب میشه لطفا راهنماییم کنید نامزدع من خیلی ازیتم میکنه دگ تحمل ندارم همش تهدیدم میکنه همش بهم دروغ میگه یا خانوادش بهم بی احترامی میکنن بجا اینکه از من حمایت کنه خوشش میاد حتی سنشو دروغ گفته میگف ٢٩ ساشع در حالی ٣۵ سالشه و من ١٧ سالمه همش تحقیرم میکنه شکاکه و مریضه نصفع شبا بهم زنگ میزنه یا منو مادرم خرید بودیم تو خیابون مدام بهم زنگ میزد میگف کارت دارم در حالی ک کاری نداش همش ب حرفه مادرشو خواهرش گوش میکنه حرف من ارزشی براش ندارع .. حدود یک ساله ک نامزیم عقدیم جز کادو ها ب من خرجی ندادع یا نفقع و ۴ ماهه ک دعوامون شدع زنگ نزدع پیام ندادع و نیومدعدنبالم یبار اومد خونمون ولی همش حرف خودشو میزد و ما تو روستا زندگی میکینم رفتهاز خودش دروغ گفته و ابرو منو بردع من باید چکار کنم طلاقم دادع میشه ؟؟؟ب وکیل احتیاج دارم؟؟ مهریه میرسه؟؟؟

 59. زهرا

  سلام،‌ضمن‌تشکر‌از‌سایت‌‌و‌راهنمایی‌های‌مفیدتون.
  آیا‌بعد‌از‌گرفتن‌‌حق‌طلاق،‌زوجه‌میتونه‌‌به‌‌دادگاه‌محل‌زندگی‌خودش‌مراجعه‌کنه؟
  یا‌باید‌در‌دادگاهیی‌باشه‌که‌زوج‌زندگی‌میکنه؟

 60. میثم

  سلام
  من چند سال پیش حق طلاق دادم به زنم و الان حدودا یک ساله جدا شدیم ولی نمیخواد طلاق بگیره و نظرش پوله و منم هیچی ندارم . میخوام بدونم چطور باید اقدام کنم.

 61. مینا

  سلام اگر حق طلاق با مرد باشد . زن درخواست طلاق بدهد و مرد مخالفت کند زن میتواند جدا شود؟ و سوال دیگر اینکه حتما باید دلیل قانع کننده باشد ؟ با تشکر

 62. رها

  سلام وقتتون بخیر
  اگر دو طرف خواهان طلاق باشن یا زن حق طلاق داشته باشه روند طلاق چقدر طول میکشه؟

 63. محمد

  در صورتی که زوجه با وکالت جدا بشه ایا حضور زوج در محضر ضروریه ؟و امکان رجوع برای زوج هست؟

 64. محمد

  ,,با سلام،من به همسرم وکالت طلاق دادم حالا پشیمون سدم و میخام این وکالت رو باطل کنم،ایا راهی هست؟

 65. مینا

  سلام خسته نباشید اگر مرد حق طلاق به همسرش دهد زن بدون دلیل و بدون حضور شوهرش میتواند طلاق بگیرد؟

 66. محمد

  سلام من الان دوماه از خانومم خبر ندارم حق طلاق هم دست اونه الان میتونه بدون من طلاق گرفته باشه من چطوری میتونم نزارم این کارو کنه

 67. مملی بلا

  سلام
  ایا پنهان کاری تجاوز برادر به خواهر در دوران کودکی موجب باطل شدن عقد میشود. عواقب پنهان کاری زوجه از تجاوز برادر به او چیست؟

  ایا این موضوع را میتوان بصورت قانونی پیگیری کرد؟
  ایا این موضوع که زوجه در دوران کودکی یا قبل ازدواج بصورت مکرر قربانی نیت شوم برادرش شده است در زندگی زناشویی تاثیر دارد؟

 68. مایسا

  برادر من در حین ترک مواد بود که خانمش برد دفترخونه ازش امضای حق طلاق و حضانت بچه رو گرفت
  ایا دکتر بنویسه که حالت عادی نداشته میتونیم موفق به باطل شد این وکالت بشیم؟؟؟

 69. بدبخت روزگار

  شاید مقداری از گفته شما درست باشه
  اما باید بدونید که مرد هم از عمر و زندگی خودش میگذره همینطور که زن برای زندگی مشترکش خرج از عمر و زندگی خودش کرده
  اما اخرش مرد تا ابد باید کار کنه و مهریه بده زن با پولش بره عشق و حال ازدواج هم کنه مهریه هم بگیره در صورتی که مرد دیگه با این حجم بدهی نه جرات ازدواج داره نه توان شو که باعث شده ضربات شدید روحی و جسمی به مرد وارد بشه
  شمایی که طرفدار خانومها هستی میشه بگی با اینکه رفاه در قدیم کمتر بود مخصوصا برای زنها چرا طلاق کم بود؟؟؟؟؟؟چرا خودت که یک زن هستی نمیتونی حداقل نصف سختی هایی مادر خودت و تحمل کنی؟؟؟؟؟
  قبلا طرف ازدواج میکرد که مسقل باشه و خانواده تشکیل بده والا الان شده زن ازدواج میکنه فقط برای خلاص شدن از شر خانواده و خر کردن شوهر و مردن واسه لایو گذاشتن و باشگاه رفتن و انواع ارایش و ول گردی
  مگه مادر خودت اینطوری زندگی کرد؟؟؟؟؟؟
  بعد مرد بیاد مهریه بده بعد میتونه ازدواج کنه؟؟؟؟؟؟اگه ازدواج کرد میتونه پیشرفت کنه؟؟؟؟میتونه پسنداز کنه؟؟؟؟؟؟میتونه صاحب خونه بشه؟؟؟؟؟؟؟؟
  پس خانوم محترم خودتون و به کوری نزن
  امیدوارم تمام زنهایی که این بلا رو سر مردها میارن سر خانواده خودشون بیاد تا قشنننننننگ حسش کنن
  والا چنان میگن زن پشت بانه نداره انگار مرد داره
  فکر میکنید مرد تا چند سال میتونه تاوان بده؟؟؟؟؟؟
  سالی دو تا سکه حساب کنی در سال میشه ده میلیون چطور مرد ازدواج کنه و اجاره خونه هم بده اونم با این گرانی افتضاح بعد بیست و پنج سال بعد از عمر طرف میگذره تازه پنجاه تا سکه داده و باز بدهکار هستش
  بماند که جانم به قربانش سکه هم همینطوری میره بالا و خرج و مخارج زندگی
  چطور مرد میتونه ازدواج مجدد کنه و زن بعدی شو با این شرایط راضی نگهداره؟؟؟؟؟مگه مرد یا اون زن ادم نیستن؟؟؟؟؟؟در صورتی که زن مهریه شو سر ماه میگیره سر کار هم میره شوهر هم میکنه شاید شوهر سابق شو تو خیابون ببینه یک فرمون هم با ماشینی که به واسطه مهریه گرفته بده
  اگه شما دنبال بنیان خانواده میگردی تو خودت جستو جوش کن زن مهریه رو میگیره میره اصلا جایی که شوهر ندونه زندگی میکنه یک وکیل میگیره بعد چند سال طلاق هم مثل اب خوردن میگیره بماند که میتونه با چند تا شهود قلابی شناسنامه المثنا هم بگیره بدبخت مرد که هم ابرو غیرتش به تاراج رفته هم زحمت و جون کندنش هم بدهکار هم شده بماند با کلی مشکلات عاطفی و دنبال چرا گشتن بگرده
  بعد مرد میتونه یدونه تمکین بده این چه فرقی به حال مرد داره فقط باعث میشه از شر بعضی چیزها خلاص بشه مثل نفقه ولی جواب گویی مرد کیه؟؟؟؟؟کی تاوان شو باید پس بده؟؟؟؟؟ضرر مرد و کی باید بده؟؟؟؟؟؟تمکین میگه مرد میتونه تقاضایی ازدواج مجدد کنه ولی مهریه زن هیچ نمیشه پس چطور مرد با این بدهکاری میتونه ازدواج کنه
  مثال تمکین میتونه مرد طلاق بده زن شو خو ملا نصردین طلاق حق مرد هست و تئها استفاده چند ساله مرد یهو هیچ میشه
  پس شما قانونی هیچ کاری و راهکاری واسه مرد انجام ندادین و تمام حق و حقوق میرسه به زن
  یدونه طلاق هست که اونم زن بعد چند سال تمکین نکردن خودش میگیره ازدواج هم نکنه شوهر بدبخت پول مهریه شو می ه هر جا بخواد زندگی میکنه پس اصولا مرد شده هیچ
  فقط گفتئ مرد هر جا که به زن گفته باید زندگی کنه خو این شد حرف کدوم مردی میخواد تشکیل زندگی بده و زن و بچه اش و خودش تو اسایش نباشه؟؟؟؟؟؟؟
  واقعا متاسف هستم
  قاضی باید عدالت و ببینه و خودش تصمیم بگیره و شرایط و بسنجه
  نه اینکه دو سه سال تو دادگاه بدویی اخرش همونی بشه که از قبل همه میدونن
  طرف خودش ترک کرده منزل و معلوم نیست کجاست یدونه وکیل میگیره خود طرف پاسخگو نیست شما میخوری به طور یدونه وکیل که حق و وکالت شو میبینه نه شرایط تو رو اخرش محکوم میشیم حق و وکالت هم میفته گردن شوهر تازه باید شوهر به دادگاه هزینه هم پرداخت کنه که بماند کل روند دادگاه از صفر تا صدش هزینه واسه مرد هستش
  شما رو هم میگن زن؟؟؟؟چیزی از خانواده حالیتون نیست؟چیزی به نام آبروی خود تو خانواده حالیت نیست و فقط و فقط خودت و میبینی نه هیچ چیز دیگه و مردها رو کردین سکوی پرش خودتون به رویاهاتون
  جالب اینجاست که زن مرد و یک زن دیگه ببینه میتونه طلاق بگیره ولی برای مرد اول باید داد و بیداد کنه تا چهار نفر عاقل بیان و غیرت شو زیر سوال ببره و بهشون بگه خوب نگاه کنید که شهودم هستید بعد اونا اگه دادگاه حضور پیدا کنن زن شلاق میخوره و مهریه اش هیچ نمیشه واقعا که شماها گل کاشتین با این قانون تون

 70. بهار

  سلام. من پارسال در ازای بخشش مهریه حق طلاق محضری گرفتم. آیا میشه بتونم مهریه رو برگردونم چون به زور و با تهدید کاری کرد که من مهریه رو ببخشم و رضایت نداشتم

 71. آذین

  سلام، من حق طلاق محضری دارم، مهریه ام محضری بخشیدم، الان توی جدایی هم توافق داریم راحت ترین و ارزان ترین راهش چیه؟ اگر امکان داره راهنمایی کنید

 72. امیر

  باسلام وخسته نباشید من حق طلاق به همسرم دادم الانم ۷ماه میشه که کلا ازهمدیگه جدا شدیم ولی نمیدونم که آیا طلاق گرفتن یانه از کجا باید پیگیری کنم که بفهمم جدا شده است

 73. شب نیست

  سلام من شوهرم معتاد بود و از سال ۹۱تا الان۹۹ خونه رو ترک کرده و سراغی از من نگرفته میتونم غیابی طلاق بگیرم-

 74. میثم

  با سلام اگه حق طلاق به زن داده بشه،ممکنه برای طلاق اقدام کنه و طلاق انجام بشه ولی همسرش متوجه طلاق نشه؟؟

  1. گروه وکلای پارسای
 75. راد

  سلام آیا اگر حق طلاق با زن باشد در زمان طلاق دارایی های زوجین نصف میشه ؟

  1. گروه وکلای پارسای
 76. ش.ا

  با داشتن حق طلاق میخوام بدونم که در تهران چقدر زمان نیازه تا جدا شیم؟

  1. گروه وکلای پارسای

   سلام
   توسط وکلای ما ۱۰ الی ۱۵ روز

 77. مهديه

  سلام من همسرم محكوم به ٢سال حبس شده ايا حق طلاق دارم؟

  1. گروه وکلای پارسای

   سلام
   ای کاش می نوشتید که علت محکومیت چه بوده است زیرا بند ۹ عقد نامه این اختیار را به زوجه می دهد که در صورت محکومیت شوهر به جرمی که مغایر با حیثیت خانوادگی و شان زن باشد زوجه وکیل در طلاق باشد

 78. ناشناس

  سلام خسته نباشید من بعد از عقد دوسال طول کشید تا از نظر مالی آماده عروسی شوم که در این دو سال لباس و طلاهای زیادی به همسرم خریدم ولی سه روز مانده به مراسم عروسی به اختلاف خوردیم که همسرم گفتن نمیخوام باهات زندگی کنم به یک شرط آن هم حق طلاق به من بدی در عوض نصف مهریه که میشود ۱۵۶سکه راببخشم ولی بعد از گرفتن حق طلاق(هرکدام جداگانه ثبت شده است) مجددا پافشاری برای گرفتن سه دانگ منزلم راکرد که من مخالفت کردم و الان هم درخواست مهریه و هم طلاق داده لطفا راهنمایی کنید که بتونم ثابت کنم که مرا بازی داده اند

  1. گروه وکلای پارسای

   سلام
   وکالت رسمی داده شده به همسر با ادعای گول خوردن و امثال آن از بین نمی رود

 79. M

  سلام ایا میشود حق طلاق را فقط در صورت خیانت به همسر داد اگه میشه بگید چطوری؟

  1. گروه وکلای پارسای

   سلام
   بله اما اثبات خیانت مستلزم شکایت رابطه نامشروع است که بدیهی است زمان بر خواهد بود

 80. الهام خانم

  سلام من در دفتر ازدواجم در قسمت سایر شروط تفویض وکالت حق طلاق رو دارم این یعنی در چه صورتی حق طلاق با منه؟ شخصی گفت فقط در صورت اثبات ۱۲ شرط حق طلاق با من هست ایا این درسته یا خیر؟

  1. گروه وکلای پارسای

   سلام
   اگر منظورتان این است که وکالت در طلاق به صورت شرط ضمن عقد به شما داده شده است نیازی به اثبات موارد ۱۲ گانه نیست

 81. صادق

  سلام اگر به همسرم حق طلاق بدم با شرط بخشش مهریه و ایشون قبل از طلاق مهریه شو به اجرا بگذاره باز هم حق طلاق رو داره یا این حق ازش گرفته میشه

  1. گروه وکلای پارسای

   سلام
   در هر صورت زمانی می تواند طلاق بگیرد که مهریه را بذل نماید بنابراین اگر قبلا مهریه را مطالبه کرده است نباید از طریق وکالت طلاق بگیرد یا اینکه مهریه را پس بدهد

 82. محمد مرادیان

  سلام.من مجدد با همسرم ازدواج کردم شرطش دادن حق طلاق بود که توی عقدنامه قید شد.الان به مشکل برخوردیم همش همسرم به اون حق طلاق تهدیدم میکنه.آیا میتونه کاری بکنه

  1. گروه وکلای پارسای

   سلام
   بله به همسرتان وکالت در طلاق دادید و میتواند از آن استفاده کند

 83. یاسر

  سلام؛
  آقایی وکالت حق طلاق بلاعزل و قابل وکالت به غیر را داده..
  آیا زن و یا وکیل وی میتوانند بدون اطلاع شوهر، طلاق بگیرند؟ منظورم این است دادگاه بدون احضار شوهر این کار را انجام می دهد؟

  1. گروه وکلای پارسای

   سلام
   در مراحل دادگاه با توجه به اینکه وکیل با واسطه وجود دارد نیاز به حضور شوهر نیست

 84. فاطمه

  سلام… ببخشیدمن میخواستم بدونم میتوونم از خواستگارم حق طلاق به شرط خیانت بگیرم…. یعنی فقط در صورت خیانت به من من حق طلاق رو داشته باشم

  1. گروه وکلای پارسای

   سلام
   مشکل قانونی ندارد اما پروسه اثبات خیانت یعنی شکایت رابطه نامشروع و اخذ رای که بدیهی است زمان بر خواهد بود و نیازمند دلیل

 85. نازنین

  باسلام.حدود یک سال قبل من رفتم محضر با خانواده شوهرم که مهریمو ببخشم و الان تو زندگی به مشکل خوردیم ومی خوام جدا شم. وقتی رونوشت گرفتم از محضر اونا نوشتن که من مهریمو گرفتم با اینکه من اصلا چیزی نگرفتم و برای بخشیدن رفتم. ایا مهریم قابل برگشت هست یانه. لطفا راهنمایی کنید

  1. گروه وکلای پارسای
 86. سهیلا

  سلام ببخشید من در دوران عقد هستم و سر تفاوت فرهنگی و اعتقادی میخوام جدا بشم از همسرم ودر سند ازدواج ایشون ۳۰۰ سکه نوشتن و سه دانگ منزل مسکونی در فلان محل یعنی همون جایی که قرار بود بریم زندگی کنیم خانه دو طبقه ای که تفکیک نشده طبقه پایین پدر مادرشونن طبقه بالا ما قرار بود زندگی کنیم ولی به نام پدر شوهرمه میخواستم ببینم این سه دونگ به من میرسه یا نه؟ چون دقیقا ذکر شده کجا و مهریه کامل به من میرسه. و ایا طلاهایی که تابحال برای من اوردند به من میرسه یا نه؟ و چطور میتونم اقدام کنم برای طلاق ؟ یعنی اول من برم شکایت کنم میتونم دانگ منزل و طلاها رو بگیرم چون سکه ها زیاد مهم نیست برام

  1. گروه وکلای پارسای

   سلام
   با توجه به اینکه نوشته اید منزل مذکور در عقد نامه متعلق به پدر شوهرتان است آیا ایشان ضامن پرداخت مهریه در عقد نامه بوده است؟

 87. شیما

  سلام میخواستم بدونم اگر زنی حق طلاق با شرط بذل کامل مهریه را داشته باشد اگر اقدام به طلاق بکند اما دلایلی برای طلاق داشته باشد(مثلا خیانت همسر و…) در این صورت باز هم باید کل مهریه را ببخشد؟

  1. گروه وکلای پارسای

   سلام
   اگر بخواهید از طریق وکالتی که ذکر کرده اید اقدام کنید با توجه به اینکه شرط بذل کل مهریه شده است لزوما بایستی مهریه را ببخشید

 88. ناشناس

  سلام. حق طلاق بلاعزل با حق توکیل به غیر در عقدنامه ذکر شده است، بنظر شما چه مدت طول میکشد که زوجه طلاق بگیرد؟ در ضمن سه روز پیش در سامانه ثنا دادخواست طلاق را ثبت کرده ایم.

  1. گروه وکلای پارسای

   سلام
   پیش بینی دقیق نمی تواند کرد چون بستگی به شهر محل اقدام، مشاوره بهزیستی و شعبه رسیدگی کننده دارد
   اما در گروه وکلای پارسای در حدود ۱۰ روز رای طلاق با وکالت حق طلاق اخذ می شود

 89. سارینا

  سلام
  هزینه وکالت حق طلاق به زن در دفترخانه چه مبلغی می باشد؟

  1. گروه وکلای پارسای

   سلام
   از دفاتر اسناد رسمی سوال کنید چون قیمت ها متفاوت است.

 90. نظریان

  با سلام
  اگه کلمه وکالت در عقد نامه نباشه فقط نوشته باشه حق طلاق با زوجه است یعنی اثری نداره؟

  1. گروه وکلای پارسای
 91. safari

  سلام من حق طلاق بلا عزل از شوهرم دارم میتونم بدون اینکه شوهرم اطلاع پیدا کنه ازش جدا بشم یا اینکه همسرم هم باید حضور داشته باشه و امضا کنه؟
  با تشکر از سایت خوبتون

 92. علی امیدوار

  با سلام .من وکالت حق طلاق به همسرم که پافشاری کرد داده ام .آیا میشه در دادگاه بگم نمی خوام همسرم رو طلاق بدهم یا وکالتش رو باطل کنم .ممنون

  1. گروه وکلای پارسای

   سلام
   اگر وکالت بلاعزل باشد که امکان ابطال آن نیست ولی اگر از شعبه رسیدگی کننده دادگاه مطلع شوید می توانید دادخواست را پس بگیرید.

 93. فرزانه

  سلام
  همسرم در وکالت طلاق بمن فقط نوع طلاق خلعی را ذکر خواهد کرد، آیا این نقصی در روند درخواست طلاق از سوی من ایجاد خواهد کرد؟؟ در مقابل دادن وکالت طلاق خلعی ، درخواست اقرار نامه جهت اعلام‌وصول کلبه حق و حقوق از طرف من را نیز میخواهد. لطفا راهنمایی کنید که سه نوع دیگر طلاق چیست و نداشتن وکالت به آن سه نوع دیگر طلاق چه مشکلی برای من دارد ،؟؟

  1. گروه وکلای پارسای

   سلام
   نگران نباشید
   در همه پرونده های طلاق توافقی با وکالت در طلاق نوع طلاق خلع است

 94. كيوان

  سلام حق طلاق را به همسرم دادم در صورت اقدام از طرف ايشان حق تصنيف به چه صورت خواهد شد ؟آيا ايشان هم مكلف به پرداخت نصف دارايي بدست امده از بعد تاريخ ازدواج خواهند بود؟ ممنون

  1. گروه وکلای پارسای

   سلام
   شرط تنصیف دارایی فقط در یک مورد است و آن جایی که مرد درخواست طلاق داده باشد و زن ناشزه نباشد بنابراین شامل سایر موارد نمی شود

 95. فرزانه

  باسلام من بعد عقد حق طلاق بلاعزل از همسرم گرفتم برای ادامه زندگی ولی مهریمو نبخشیدم میتونم الان هم مهریمو بگیرم هماز حق طلاق وکیلم استفاده کنم؟
  یا اینکه باید یه مقدار از مهریمو ببخشم یا باید توافقی طلاق بگیرم

  1. گروه وکلای پارسای

   سلام
   مقدار بذل در طلاق توافقی با وکالت در طلاق بستگی کامل به حدود اختیارات وکالتنامه محضری طلاق دارد. بهتر است که وکالتنامه خود را به وکیل نشان دهید

 96. احسان

  سلام من در هنگام عقد حق طلاق را به همسرم داده ام . الان من میخواهم از همسرم جدا بشوم چه کار باید بکنم؟ لطفا راهنمایی کنید ممنون.

  1. گروه وکلای پارسای

   سلام
   می توانید دادخواست طلاق یکطرفه بدهید و تعارضی با وکالت در طلاقی که به همسر داده اید ندارد.

 97. Venon

  سلام میخواستم بدونم در صورتی ک من طلاق بخوام بگیرم طلاهایی ک تو مدت عقدم برام اوردن بهم میرسه یا نه؟ در ضمن رسید طلاها دست منه و مدرکی ندارن ک ثابت کنن برام طلایی گرفتن
  لطفا راهنماییم کنید

  1. گروه وکلای پارسای

   سلام
   طلاها متعلق به شماست و دادگاه طلاق به این موضوع ورود نخواهد کرد.

 98. فاطمه

  س. میشه باوجودحق طلاقحضانت بچه روهم به مادربدن؟؟

  1. گروه وکلای پارسای

   سلام
   تا ۷ سالگی که حضانت با مادر است اگر فرزندتان بالای ۷ سال و در سن حضانت است و وکالت در طلاق شما وکالت در تعیین تکلیف حضانت نیز داشته باشد این امکان وجود دارد ولی نکته مهم این است که پدر می تواند در دادخواستی مستقل بعداً دعوی حضانت مطرح کند در آنجا ملاک برای دادگاه مصلحت طفل است.

 99. تینا

  سلام یک جای متن نوشته بود که حق طلاق اگه فقط در عقدنامه ذکر بشه یجورایی قابل صرف نظر و پیچوندنه و خیلی نمیشه روش حساب کرد. پس عملا سرکاریه . درسته؟ راه مطمئن همون گرفتن وکالت طلاق در دفتر اسناد هستش؟

  1. گروه وکلای پارسای

   سلام
   فرقی بین وکالت ضمن عقد نکاح با وکالت در طلاقی که در دفتر اسناد رسمی داده می شود نیست ولی غالبا وکالت در طلاق به صورت شرط ضمن عقد توسط سر دفتران ازدواج ناقص نوشته می شود و همین نقص ها موجب سنگ اندازی فراوان برای زوجه می شود

 100. مصطفی

  سلام و سپاس از شما لطفا روشن بیان کنید وکالتنامه بدون مهریه و با مهریه چیست واینکه اگر زن بخواهد از مهریه اش را ببخشد کدام متن باید تنظیم گردد ؟در متون بالا فرق این دو در کجای متن لحاظ گردیده است چون بمشابه هم میباشند باتشکر

  1. گروه وکلای پارسای

   سلام
   فرق دو تا وکالتنامه ارائه شده در میزان بذا و قبول بذل است. به عبارت دیگر در یکی از وکالتنامه ها زوج بایستی کل مهریه را در قبال طلاق بذل کند و در دیگری مقدار کمی بذل مهریه کفایت می کند

 101. Mina

  سلام من حق طلاق بلاعزل از همسرم دارم ولی همسرم برای طلاق رضایت نمیده ؛ آیا من میتونم بدون رضایت اون طلاق بگیرم؟

  1. گروه وکلای پارسای

   سلام بله. شما وکالت در طلاق دارید و می توانید از جانب همسر وکیل بگیرید

 102. میترا

  با سلام ؛من حق طلاق دارم ،یک فرزند دارم ،مهریه و هیچ حق و حقوق مالی ای نمیخوام ،باید چطور اقدام کنم ؟ به کجا مراجعه کنم ؟

 103. marzie

  با سلام
  بنده با حق طلاقی که داشتم از همسرم طلاق بائن گرفتم حالا بعداز چندسال همسرم برگشته میگه باهم زندگی کنیم اگر باز هم بدی دیدی حق طلاق قبلی باقی است … میخوام بدونم ایا حق طلاق باطل نشده؟ در ازدواج مجدد با همون همسرم قابل استفاده است؟ در برگه حق طلاق مدت ۴۰ و ۵۰ سال قید شده

  1. گروه وکلای پارسای

   سلام
   با توجه به اینکه با آن وکالت طلاق گرفته اید در صورتی که بخواهید با همسر قبلی ازدواج مجدد کنید بایستی وکالت در طلاق جدید اخذ نمایید

 104. نورالدین غازیان

  سلام
  ۱- آیا حق طلاق در عقدنامه قید شو کافیست ؟ ۲- جواب مثبت است متن مخصوص چیست؟

  1. گروه وکلای پارسای

   سلام
   بله می توان وکالت در طلاق را با عنوان شرط در عقد نامه نوشت. در همین سایت نمونه شرط ضمن عقد وکالت در طلاق ارائه شده است
   نمونه شرط ضمن عقد وکالت در طلاق

 105. محمد

  سلام آیا متن خاصی برای گرفتن وکالت طلاق ازطرف زوج به پدر زوجه وجود دارد؟ وامکان داره برام بفرستید؟

  1. گروه وکلای پارسای

   سلام
   نمونه وکالت در طلاق با مهریه و بدون مهریه در سایت وجود دارد
   نمونه کامل متن وکالت در طلاق بدون مهريه

 106. M

  با سلام اگر تو عقدنانه مرد حق طلاق رو به من ک همسرش میشم بده میشه این حق طلاق رو با مدت زمان قید کرد که مثلا بعد از دوسال این شرط فسخ بشه؟؟؟

  یااینکه حق طلاق رو در عقد نامه ب زوجه بده و زوجه میتونه با یک وکالت ثبتی اینو به مرد برگردونه؟؟؟

  1. گروه وکلای پارسای

   با سلام
   بله امکان پذیر است
   موفق باشید

 107. ابراهیم

  سلام همسر بنده مهریه اش رو به اجرا گذاشت وبدون اجازه بنده به منزل مادرش رفت و پسرم را با آژانس به خانه پدرم فرستاد و بنده الزام به تمکین داده ام و برج ۱۲موعد جلسه دادگاه است و اکنون نیز مهریه را داده ام همسرم میگوید که برنمیگردد و اجرت المثل را هم میخواهد درصورتی که ایشان به میل خود در منزلم کار کرده و دستوری نبوده حالا هم میگوید اجرت المثل و پنج تیکه بزرگ جهیزیه را میبخشم شما هم وکالت طلاق بده لطفا راهنمایی بفرمایید

  1. گروه وکلای پارسای

   با سلام
   ما در اینجا فقط به سوالات حقوقی جواب می دهیم و اینکه در شرایط فعلی چه کاری به صلاح زندگی سوال کننده یا زوجین است در تخصص مشاورین خانواده است نه وکیل دادگستری اما برای پرونده اجرت المثل می توانید وکیل بگیرید یا از وکیلی بخواهید برای شرکت در جلسه دادرسی لایحه ای برایتان تنظیم کند. ضمنا می توانید وکالت در طلاق به همسرتان بدهید ولی اینکه بتواند مهریه را وصول کند یا خیر کاملا بستگی به متن وکالت در طلاق دارد
   موفق باشید

 108. محمد

  سلام من به همسرم حق طلاق بدون شرط تودفتراسناد داده ام.بعد چندما خانوادش اقدام به طلاق کردن .وهیچگونه راضی به زندگی نیستن.لطفا یه راهنماییم کنید ممنون

  1. گروه وکلای پارسای

   با سلام
   دقیقا متوجه سوال حقوقی شما نشدیم
   موفق باشید

 109. اناهیتا

  با عرض سلام ، من حق طلاق دارم، و شوهرم می‌خواد من رو طلاق بده و تمام مهریه رو هم بده. ولی من نمی خوام ، آیا می توانم طلاق نگیرم؟

  1. گروه وکلای پارسای

   سلام
   حتی اگر همسرتان به شما حق طلاق (وکالت در طلاق) داده باشد می تواند دادخواست یکطرفه طلاق از جانب مرد تقدیم دادگاه کند و متاسفانه عدم رضایت زن موثر نخواهد بود اما حقوق مالی شما مثل مهریه نفقه اجرت المثل و شرط تنصیف دارایی قابل پیگیری و مطالبه از دادگاه است.

 110. رها

  اگر وکالت حق طلاق که در محضر تنظیم شده است (چند سال بعد از عقد) مفقود شده باشد، می توان از محضر المثنی دریافت کرد؟؟

  1. گروه وکلای پارسای

   با سلام
   بله می توانید به همان دفترخانه مراجعه نمایید
   موفق باشید

 111. فاطمه

  ببخشید میشه هزینه وکیل برای طلاق با حق طلاق رو بفرمایید؟

  1. گروه وکلای پارسای

   با سلام و درود
   همانطور که می دانید دستمزد و حق الوکاله وکیل و موکل توافقی است و هزینه هر وکیل با وکیل دیگر لزوما یکسان نیست. در گروه وکلای پارسای با توجه به تخصصی بودن وکالت ما در دعاوی خانواده و از طرفی کثرت پرونده ها وکیل مع الواسطه برای شوهر یک میلیون دویست هزار تومان است. اگر خود زوجه نیز نیازمند وکیل و عدم حضور زوجین باشد هفتصد هزار تومان حق الوکاله است

 112. مریم

  سلام حق طلاق زن همان وکالت در طلاق است؟
  ممنونم

  1. گروه وکلای پارسای

   با درود فراوان
   بله. وقتی زنی از شوهر وکالت برای طلاق میگیرد در تعبیر عامیانه به آن حق طلاق زن گفته می شود و در عمل بین این دو تفاوتی نیست

 113. ایمان حسینی

  سلام
  خواهر من از شوهرش حق طلاق گرفته که دیگه همسرش حضور نداشته باشه.الان به دادگاه مراجعه کردیم به ما گفته شد که باید برای شوهر وکیل داشته باشیم چرا؟؟؟؟؟

  1. گروه وکلای پارسای

   با سلام خدمت شما
   وکالت در دادگستری مثل سایر مراجع اداری دیگر نیست و لزوما وکیل دادگستری می تواند از جانب دیگری اعلام وکالت کند. در وکالت در طلاق هم زوجه بایستی با وکالت خود برای شوهر وکیل دادگستری انتخاب کند و این الزامی است و دیگر نیازی به حضور شوهر نخواهد بود
   موفق و پیروز باشید

 114. فاطمه

  من یک سال بعد از عقد از همسرم در دفتر اسناد رسمی وکالت طلاق گرفتم و الان بعد از ۵ سال میخام ازش جدا بشم. آیا مهریه به من تعلق میگیره و چقدر پروسه طول میکشه؟

  1. گروه وکلای پارسای

   با سلام خدمت شما کاربر محترم
   مدت زمان طلاق با وکالت در طلاق بستگی به این دارد که در کدام شهر ایران دادخواست داده شود. در تهران همان مدت زمان طلاق توافقی یعنی حدود یک هفته است. اما در خصوص سوال دیگرتان حدود اختیارات وکالتنامه در قبول بذل است که مشخص می کند شما می توانید از جانب شوهر وکالتا قبول بذل چه مقدار از مهریه کنید. بهتر است اگر تصمیم قطعی بر جدایی دارید متن وکالتنامه را به وکیل مجرب نشان دهید
   با احترام

... ...