قبول وکالت فقط تهران و کرج تهـــران کـــــرج ۰۲۱-۴۴۰۳۳۶۷۷ ۰۲۱-۴۴۰۷۲۸۰۲ ۰۲۶-۳۴۲۱۴۴۴۰ ۰۲۶-۳۴۲۱۴۴۴۱
عکس پس زمینه سایت وکلای پارسای عکس پس زمینه سایت عکس پس زمینه سایت

مجازات ازدواج مجدد بدون اجازه همسر اول (مجازات گرفتن زن دوم) چیست؟

 • ۱۰ بهمن ۱۴۰۰
 • بروزرسانی: ۳۰ بهمن ۱۴۰۰
 • 56 نظر
 • 3 دقیقه
 • 127866 نفر

جواب مختصر این است  ازدواج موقت بدون اجازه همسر اول  و حتی ازدواج دائم بدون اجازه همسر اول جرم نیست آنچه جرم است عدم ثبت واقعه نکاح دائم است.

اما توضیح مفصل این که در ماده ۱۷ قانون حمایت خانواده مصوب ۱۳۵۳ ازدواج موقت بدون اجازه همسر اول و ازدواج دائم بدون اذن همسر را جرم معرفی کرده و برای آن مجازات تعیین شده بود اما بعد از انقلاب بر طبق نظریه شورای نگهبان این ماده قانونی غیر شرعی اعلام شد.
در حال حاضر قانونی که در این خصوص حاکم است ماده ۴۹ قانون حمایت خانواده مصوب ۱۳۹۱ می باشد. بر طبق این ماده عدم ثبت ازدواج دائم جرم بوده و مجازات آن جزای نقدی درجه پنج یا حبس تعزیری درجه هفت می باشد. بنابراین اولا مطلق ازدواج مجدد بدون اجازه همسر یا دادگاه جرم نیست. ثانیا عدم ثبت ازدواج موقت  بدون اجازه همسر و بدون ثبت هم جرم نیست. ثالثا اگر مردی حتی بدون اجازه دادگاه یا همسر اول به هر طریقی! ازدواج را ثبت کند، جرم عدم ثبت واقعه نکاح دائم را مرتکب نشده است. رابعا در فرض که مردی بدون اجازه دادگاه و همسر، ازدواج دائم کند بدون این که ثبت کرده باشد، برای همسر دوم جرمی متصور نیست و مجازات مربوط به زوج است.

فارغ از بحث کیفری اما زن اول با اثبات ازدواج مجدد شوهر بدون اجازه خود می تواند به استناد بند ۱۲ شروط عقدنامه تقاضای طلاق کند و در صورت تمایل علاوه بر طلاق می تواند مهریه را هم وصول نماید. زیرا با تحقق این بند از شروط ضمن عقد، زن وکیل زوج در طلاق می گردد اما اگر شوهر شرط مذکور را امضاء نکرده باشد زوجه می تواند از طریق اثبات عسر و حرج و البته استناد به بند ۱۰ ماده ۸ قانون حمایت خانواده مصوب ۱۳۵۳ از دادگاه تقاضای طلاق کند.

مطلب مرتبط :   وکالت در طلاق و نکات مهم در مورد نحوه طلاق در سال 1401

شایان ذکر است که قانون حمایت خانواده مصوب ۱۳۵۳ به طور کامل نسخ نشده است و فقط قسمتی از آن که در قانون حمایت خانواده مصوب ۱۳۹۱ تغییر یافته، نسخ شده است.

در این که اگر مردی با اجازه دادگاه ازدواج مجدد کرده باشد آیا همسر اول او می تواند به استناد بند ۱۲ شرط ضمن عقد سند ازدواج طلاق بگیرد، توضیحات کاملی در مطلبی با عنوان “طلاق به دلیل ازدواج مجدد شوهر” ارائه شده است.

ممکن است سوال شود در چه مواردی مرد می تواند به دادگاه مراجعه کند و اجازه ازدواج مجدد تحصیل کند. در این خصوص مستند ماده ۱۶ قانون حمایت خانواده مصوب ۱۳۵۳ می باشد.

برای مشاوره حقوقی با وکیل خانواده می توانید با ما تماس بگیرید.

می توانید مطلب را به اشتراک بگذارید
برای اعطای وکالت دعاوی خانواده و ارث در تهران و کرج با ما تماس بگیرید (وکیل طلاق)
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 1. زهرا لک

  با سلام
  قانون به مردها این اجازه را بدهد حتی بدون اجازه همسر اول در صورتی که مرد توان مالی دارد زن دوم اختیار کند و زنان بی سرپرست هم تکیه گاه داشته باشند چون زن های بی همسر نیاز شدید عاطفی به مردها دارن درسته که نیاز جنسی هم مهم است ولی برای زن ها ساپورت عاطفی خیلی مهم است ونیاز به مرد دارند با تشکر

 2. ثریا تاتاری

  به همان ترتیب که ازدواج و یا صیغه زن با مرد دیگر حرام و تا ابد به مرد دوم حرام است و قانون، مجازات برای ازدواج مجدد زن، بدون اذن همسر اولش بصورت صیغه موقت یا دائم را لازم می‌داند باید این حکم درباره مردان نیز جاری باشد چه شرعا و چه قانونا.
  حکام محترم به نفع خود قانون وضع می‌کنند
  زنان هم میل به چند شوهری دارند و تنوع طلبی در همه ی موجودات عالم هست چنانچه زنی تمکن مالی داشته باشد می‌تواند چند مرد را تحت سرپرستی و حمایت خود قرار داده و از گناه نیز باز دارد!!!!!

 3. یک زن

  این اصلا درست نیست ک زنی با بدبختی زندگی را نگه دارد و با بیتوجهی بگذراند.. بخدا ظلم است، اگر زنی بیوه است با مردی ک زن ندارد باشد ن با مردی ک زن و بچه دارد، زنها از این نمیگذرند، شما ک میگید زن نیازشه مرد میتونه بیاد منو بگیره ک بیوه ام خب نرو تو زندگی زنه بیچاره سوار شو برو پیدا کن و بساز زندگیتو.تمام

 4. س.م

  با سلام اگه اینطورت حرم نیس پس چرا دفاتر ثبت ازدواج جوری برخورد میکنن که کار غیر قانونیه و بابتش پول بیشتر تقاضا میکنن!!!!!

 5. اسلام

  زن گوسفند که نیست که فقط نیاز به خوراک و پوشاک و خرجی داشته باشد و صرفا به خاطر خرجی ازدواج کند .زن نیاز عاطفی هم دارد نیاز به توجه و مراقبت دارد اگر واقعا دل مردان به حال زنان بی سرپرست میسوزد که خرجی نداشته باشند خوب می‌توانند به آنها از لحاظ مالی کمک کنند و نیازی به ازدواج و رابطه جنسی نیست چون قصدشان کمک است.و اگر قرار باشد به هر کسی که کمکی میکنیم با او رابطه جنسی هم داشته باشیم و عواطف او را هم تامین کنیم پس عواطف زن خودش چه میشود همان طور که مرد تاب نمی آورد که زنش را با کسی ببیند زن هم تاب نمی آورد که مردش را با کسی ببیند ..به نظرم اگر قانون ازدواج مجدد را برای آقایون گذاشتند باید برای خانم ها هم بگذارند چون هر دو جنس زن و مرد انسانند ما زنانی رو هم داریم که از لحاظ مالی حتی از مردان هم توانا ترند و نیاز جنسی شدیدی هم دارند اگر شعار می‌دهند که چه اشکال دارد اگر مردی از لحاظ مالی عالی باشد سرپرستی چند زن را به عهده بگیرد .پس چرا زن نتواند سرپرستی چند مرد را بر عهده بگیرد ما مردانی داریم که از کار افتاده اند و نمی‌توانند کار کنند و زن میتواند سرپرستی آنان را بر عهده بگیرد و آنان را همه احاطه تامین کند هم جنسی و هم عاطفی و هم مالی ..چرا باید بین زن و مرد فرق باشد چرا زن باید محدود باشد ؟؟؟به خاطر بچه دار شدنش ؟؟میترسند که حق بچه اش ضایع شود ؟؟؟مگر معیار سنجش دادگاه فقط توانایی مای نیست ..خوب زن هم میتواند بچه اش هم ساپورت کند …درضمن ما زنانی داریم که بچه دار نمی‌شوند یا لوله های رحمشان را بسته اند و اصلا بچه ای به دنیا نمی آورند که حقی از آنها ضایع شود ..و در کنارش هم میل شدید جنسی دارند ..نباید حقی برا ی آنها از لحاظ جنسی باشد ..اگر مرد نتوانست به نیاز جنسی او پاسخ دهد و او را هم طلاق ندهد نباید قانونی باشد که آنها هم بدون اجازه شوهرشان ازدواج کنند و زندگیشان به نریزد چرا زن فقط میتواند درخواست طلاق دهد و مرد می‌تواند هم طلاق دهد و هم ازدواج مجدد کند همه اینها به خاطر وسع مالی است یا نیاز جنسی ؟؟؟اگر به نیز اجازه ازدواج مجدد دهند همه مردان فقط روی زندگی خودشان تمرکز میکنند که مبادا زنش آن را از دست بدهند آن وقت هر دو فقط به هم توجه میکنند چون می‌ترسند همدیگر رو از دست بدهند سعی میکنند با هم زندگی رو بسازند و…و ازدواج معنای تعهد میدهد و اگر می‌ترسند که حق جنسی زنان ضایع شود پس همه باید آزاد باشند و به نیاز جنسی همه پاسخ داده شود حتی مردان در بستر بیماری ….حداقل اجازه بدهند در مورد حق زنان قاضی های زن قانون وضع کند چون آنها به خوبی نیاز زن رو میدونند چرا همش باید مردان قانون وضع کنند ؟؟؟پس جمع بندی…ما در جامعه زنانی داریم که از لحاظنیاز جنسی با مردان برابری دارن و گاها هم از مردان بیشتر است …ما زنانی داریم که مانند مردها کار میکنند و قدرت مالی همانند مرد ها دارند …ما زنانی داریم که بچه دار نمی‌شوند و یا به هر دلیلی لوله رحمشان را بسته اند ..که باید برای همه اینها جداگانه قانون و تبصره وجود داشته باشد باید وجود داشته باشد چون برای مرد هم وجود دارد …اگر مرد میخواهد با چند همسری نیاز جنسی شأن را برطرف کنند و توجهی به نیاز عاطفی ندارند پس باید زن نیز بتواند برای پاسخ به نیاز شدید عالی خود که از سمت شوهرش نادیده گرفته شده آن نیاز را از چند مرد دریافت کند تا نیازش کاملا برطرف شود و در پی جلب توجه از سمت شوهرش که سرگرم پاسخ به نیاز جنسی خودش توسط چند زن دیگر است نباشد و زندگیشان در آرامش باشد

 6. علی اصغر محمدی

  به نظر بنده چند همسری برای خانمها به بی بند وباری منتهی میشود وزنی که پیشنهاد چند همسری میدهد به خدا و احکام خدا معتقد نیست چرا که در ادیان آسمانی چند همسری برای خانمها مجاز نبوده و تعزیر در پی دارد زن فقط باید به یک همسر قناعت کند وبیشتر از این زنا محسوب میشود اگر از شوهرش خوشش نمی آید میتواند با ارائه دلیل و مدرک تقاضای طلاق بکند چند همسری چه معنی دارد به نظر بنده چنین زنانی انحراف اخلاقی دارند.

 7. علی ..ت

  به نظر من مردی که در زندگی کم و کاستی برای همسر و بچه هاش نمیزاره ولی اخلاق درستی نداشته باشه و همش سربالا جواب مرد رو بده و از طرفی دیگر نیاز جنسی مرد را تامین کنند پس این زندگی به چه درد میخورد نباید اجازه داشته باشه زنی دیگه صیغه کنه لااقل بتونه به راه خلاف نره وهم اینکه یه زن سرپرست و محتاج را از لحاظ مالی ساپورت کنه وهم اینکه بتونه نیاز جنسی زن رو بر طرف کنه به نظرم این قانون خوبیه که کسی به راه خلاف وناموس مردم نره فقط از راه شرعی وحلال

 8. یک خانم۱۱۱

  خیلی جالبه اون اقا در نظراتشون میفرمایند برای اینکه مرد به گناه نیافتد چه اشکالی دارد صیغه.
  ما زنها صیغه و ازدواج مجدد رو گناه میدونیم پس شما خودت گناهکاری اقا.
  اگر زنت پرخاشگره و اخلاق نداره طلاقش بده . هیچ زنی الکی پرخاش نمیکنه مگر اینکه از طرف مرد در زندگیش ستم و بی محبتی دیده باشد . امکان داره اون مرد پدرش باشه برادرش باشه یا همسرش و گاها بخاطر تبعیضات شدید در فرهنگ پسر دوست ایرانیان حتی از طرف زنان هم کم محبتی دریافت میکند آن دخترک تازه متولد شده و تا بزرگسالی این کمبود ادامه پیدا میکند و بعضی وقتا به شکل پرخاشگر بروز میکند.
  شاید توی محبت بلد نیستی بنابراین اون خانم میره زن کسی میشه که انسانیت داشته باشه و با یک زن به مانند انسان رفتار کند نه با نگاه جنسی و بخاطر امیال حیوانی خودش

 9. علیرضا

  سلام.مردها قانون وضع نکردند.که خانم هها نظر میدن ماهم چندهمسری نیازداریم.شماهاهمه مسلمان هستید وپیروقرآن.پس سوره نساراکه بخوانید حتی اگرعربی نمیدانید.معنی فارسی.متوجه میشوید که این راخداوند حکم کرده. ودرپایان گفته که این حکم من است وهرکس که ازآن سرپیچی کند آتش درانتظاراوست.حتی جای چراهم نگذاشته.پس دنیا فانی هسته.خانم های محترم پس اعتراض نفرمایید.مردهامجری قوانین هستن.حکم راالله صادرکرده.

 10. لوتوس

  آقایی که میگی خدا حکم کرده که مرد میتونه چند همسر داشته باشه و میگی حکم الله هست ،تا اینجا درست ،ولی حکم خدا در ادامه آیه می‌فرماید باید عدالت بین دو یا چند همسر رعایت بشه ،کجای دنیا مرد دو یا چند زنه تونسته عدالت رو رعایت کنه ،؟؟؟؟؟؟
  معمولا آقایون خدارو با این غیرت و شوت قبول ندارن مگر در مسائلی که نصفه نیمه به نفع خودشون هست
  یهو خداپرست و مسلمون میشن

 11. لوتوس

  یاد حدیث سلسله الذهب امام رضا افتادم
  یه جایی از این حدیث امام رضا می‌فرمایند(بشرطها و شروطها)
  ازدواج مرد با چند زن حکم الله هست ولی (بشرطها و شروطها)
  و مهترین شرط چند همسری برای مردان ((((رعایت عدالت بین زن هایی هست که اختیار کرده ))))
  عدالتی که خدا گفته نه عدالتی که مرد در رویاهای خودش متصور هست

 12. آقا تنها

  سلام
  من یه همسر فقط یکی اونم مطیع و خوب میخام
  اما نیست.

 13. محمدجواد اعتمادیان

  سلام خانم لوتوس
  شما که قبول دارید حکم خداست. آیا خداوند حکمی می‌کند که قابل اجرا نباشد؟ آیا پیامبران و امامان عدالت بین زنان خود برقرار نکردند؟ آیا نمی اندیشید؟

 14. میثم محمدی

  با درود؛
  بنده معتقدم خداوند زن و مرد رو یکسان و با حقوق برابر آفریده و به هیچ وجه پذیرفتنی نیست که مردان در قوانینی مثل ارث،دیه،شهادت دادن و ازدواج نسبت به زنان از حق بیشتری برخوردار باشند.به نظرم ازدواج دوم یک مرد چه دائم چه موقت بیشتر از فایده و ثوابش، ضرر و گناه به همراه داره و باعث نابودی زندگی اولش میشه و حتی با وجود شرایط خاص،رضایت و اجازه همسر اول لازم و ضروری است.

 15. عاطی عاطیا

  میخوام خودکشی کنم. خستم

  1. گروه وکلای پارسای

   با زندگی باید جنگید لذتش به همینه تو جنگ سپر نمیندازن با مشاور حتما صحبت کنید همه ما نیاز به کمک داریم

 16. خانم.....‌

  سلام با توجه به آیه قرآن کریم خداوند متعال میفرمایند مرد میتواند ۴همسر بگیرد به شرط برقراری عدالت و در ادامه میگوید چون نمی توانید عدالت را برقرار کنید به همان یک نفر اکتفا کنید….. اگر میگویید میتوانید عدالت را برقرار کنید باید ۴ قلب داشته باشید قلب متعلق به یک نفر است …نه چهار نفر من معتقدم به اسلام چیزهای زیادی اضافه شده و همچنین تغییر یافته صیغه کردن مرد متاهلی چه موقت چه دائم بازنی دیگر تا زمانی که همسر دارد حرام است شما مردا اگر از اسلام دم میزنید لطفا وقتتون رو روی احکام دیگر دین بگذارید فقط گیر دادین به این مسئله هر زنی که متوجه میشه همسرش زن دوم میخاد نباید بمونه و طلاق بگیره بچه ها رو بندازه پیش شوهرش یا حق… تخم مردی که عشقش نیستی به چه درد تو میخوره که میگین واسه خاطر بچه میمونم اینم مشکل خانماس من فقط آقایون مقصر نمیدونم اونی که زن اوله باید همچین مردی و ول کنه و همچنین خانمهای که زن دوم هم میشن مقصر هستن ازدواج دوم چه قانونی و شرعی از نظر من گناهه و خیانته ولی خانما هم سلیقه خودتونه میخاین بمونین و به مرد لذت بدین خواستین طلاق بگیرین هر کی میمونه واقعا حرمت خانما دیگه رو میشکنه

 17. علی سالار

  سلام مباحث جالبی رو خونده مخصوصا خانوم های که به هر شکل میل به چند همسری دارند.این خانوم ها اگه دین وقرآن رو قبول ندارن عقل و منطق که سرشون باید بشه زن مثل قفل میمونه مرد هم کلید با یه کلید یه قفل باز کنی خوب همون کلیده. ولی اگه یه کلید چنتا قفل رو باز کنه میشه شاه کلید ولی اگه یه قفل فقط با یه کلید باز بشه بهش میگن یه قفل خوب ولی اگه با هر کلیدی باز بشه دیگه بهش نمیکن قفل با عرض معذرت پرتش میکنن بیرون چون دیگه محافظت نمونه بکنه وخاصیتش رو از دست میده ودر حیوانات هم شما نگاه کنی یه نفر چنتا ماده رو کنترل می‌کنه ومادها جرات نزدیک شدن به نر غریبه رو ندارن الا خوک که گوشتش خرامه حالا خودتون قضاوت کنید.من همسرم رو دوست دارم ولی اگه زنی باشه که خودش تمکن داشته باشه باهاش ازدواج میکنم پدر تقسیم محبت. وعشق ورزی برای دوتا کم نمی‌زارم آخه شاه کلیدم نه کلید.

 18. فریادی از میان مظلومان

  وقتی حاکم و قاضی و مجری مرد هست چه انتظاری دارید؟

 19. شهناز‌جوادی

  میگن‌ازدواج‌موقت‌خیر‌وبرکت‌داره‌ومانع‌بروز‌مشکلات‌مربوط‌به‌مسایل‌جنسی‌وغیره‌میشه‌اما‌من‌به‌جرات‌میتونم‌بگم‌ازدواج‌موقت‌برا‌آقایون‌متاهل‌باعث‌از‌هم‌پاشیدن‌زندگی‌وطلاق‌میشه‌وخود‌این‌موضوع‌مسایل‌ومشکلات‌بعد‌از‌طلاق‌رو‌در‌بر‌داره‌بنابراین‌بهتر‌بود‌قانونگذار‌مستیل‌روز‌جامعه‌رو‌می‌دید‌وزنان‌امروز‌ایران‌رو‌با‌زنان‌عرب‌۱۵۰۰سال‌پیش‌مقایسه‌نمیکرد‌واین‌حق‌رو‌از‌آقایون.متاهل‌میگرفت‌تا‌باعث‌بالا‌رفتن‌آمار‌طلاق‌وبهم‌خوردن‌کانون‌زندگی‌افراد‌متاهل‌نمیشددر‌واقع‌قانونگذار‌با‌دست‌خود‌وصرف‌پیاده‌کردن‌قانونی‌از‌اسلام‌که‌دبگر‌با‌زمان‌وطرز‌فکر‌آدمهای‌این‌دوره‌منافات‌دارد‌باعث‌مشکلات‌بزرگتر‌در‌جامعه‌نمیشد.

 20. حسین.ss

  به سلام به نظربنده اگر همان چیزی که درآیه قرآن فرموده شده رعایت گردد هیچ مشکلی نیست فقط بین دو زن رعایت انصاف گردد به دوتا ش توجه کنی وپول بدی. در کُل زن خوبه داشته باشی

 21. س الف

  اون آقایانی که میگن در قرآن وجود داره دقیقا در قران گفته یک تا ۴ تا ولی به شرطی که بتوانند عدالت رو برقرار کند و باز در ادامه در قران امده چه کسی میتواند ؟یعنی سوال میپرسه که مگه کسی میتونه عدالت برقرار کنه پس فقط یکی بگیر

 22. ریحانه

  اون مردی ک گفتع حکم خداست توقران اومده چندتا زن بگیرن فقط همینو شنیده وخونده باید هیچ فرقی بین زنها نباشه وباهمه یکسان رفتارومحبت کنه میتونه نه پس بعدش اومده وو… کامل تفیرکنین مردای محترم

 23. مریم مهمی

  آیا دفتری سراغ دارین که بدون اجازه زن اول ،عقد دایم انجام دهد

  1. گروه وکلای پارسای
 24. سید یاسر

  😄😄😄😄 آقایون زن های ایرانی مثل زن های عرب نیستند ، درسته خدا گفته ولی زن ایرانی کلا با همه ی زنای دیگه دنیا فرق داره ، فقط خیلی مراقب باشین عزیزان

 25. U3F

  چیزی که از روز خلقت بشر تا امروز بسیار آشکار و واضح بوده اینه که مرد و زن باهم تفاوت های بسیاری در زمینه روانی و عاطفی و بیشتر از همه جنسیتی دارند و فقط یک ناقص العقل میتونه این تفاوت های آشکار رو نادیده بگیره, شاید زن هایی باشند که به علت عقده های درونی و کمبود های عاطفی و اختلال روانی تمایل داشته باشند که مثله مردان رفتار کنند و در روابط جنسی گرایش به تنوع طلبی داشته باشند که در جوامع مدرن غربی چون به زن ها اختیار و استقلال بیشتری داده شده میتونن به زندگی وقیحانه خودشون ادامه بدند و اتقافا درآمد بسیار خوبی هم شاید بتونند داشته باشند, ولی این دسته از افراد حتی در جوامع غربی هم جایگاه محترمانه ای در تشکیل خانواده و یک زندگی آبرومند نخواهند داشت و فقط به صورت یک فرد میتونند در جامعه زندگی کنند نه عضوی از یک خانواده سالم, ولی در جوامع اسلامی چون دین و سنت و اخلاقیات بر جامعه حاکم هست و چون در این جوامع خانواده بر فرد ارجحیت داره به این دست از افراد به چشم هرزه و فاحشه و بدکار نگاه میکنند و چون نمیتونن جایگاهی در یک خانواده بدست بیارن پس بنابراین جایگاهی هم در اون اجتماع نمیتونند داشته باشند, این صحبت ها در جواب اون خانمی بود که در ابتدای کامنت ها گفته بود زن ها هم میتونند تنوع طلب باشند پس یا باید چند همسری برای زن ها هم آزاد بشه یا باید برای مردها هم برداشته بشه, این حرف فقط از یک ذهنیت بیماری بیرون میاد که الان داشتم در موردش صحبت میکردم, فقط یک زن بیمار و مریض میتونه گرایش به تنوع طلبی جنسی داشته باشه, ولی مرد هر شرایطی و در هر جایگاهی و با هر شخصیتی و حتی اون مرد عاشقی که جونش روهم حاضره برای معشوقش فدا کنه ذاتا طبیعت چند همسری داره و فقط نیرومندترین قیود اخلاقی، میزان مناسبی از فقر و کار سخت و نظارت دائمی زوجه میتونه تک همسری را به بهش تحمیل کنه

 26. ساناز بینام

  اون اقا که نه مذکری که گفتن توقران اومده.شما فکرکنم فقط همون سوره رو خوندی.تاحالا کجای زندگیت به قران عمل کردی حالا پیرو این ایه شدی؟
  واقعا دنیا دارمکافاته.مخصوصا سر خیانت.حالاتواسمشو بذار شرع.ولی باید قبول کنید امروز همه خانوما باقانونای خودشون زندگی میکنن.وجایی پات لغزید و به کسی حتی نگاه معنی داری کردی بدون زنتم جای دیگه مشغوله.بارها وبارها ثابت شده.این قانون از بیخ وبن مشکل داره.تو قران گفته شده استفاده شخصی ازبیت المال حرامه.ایا اجرا میشه؟درضمن شما همون یه زن رو بدبخت کردی زنت شده کافیه.بذار بقیه زنها درامان باشند از شراین تفکرات پوسیدتون

 27. رضا نقی زاده

  سلام.به نظر من مرد هیچوقت دوس نداره زندگیشو تباه کنه بره دنبال زن دیگه.تخم مرخ بزرگ کوچک رابشکنی همون درمیاد.این زنه که بعضی موقع ها سو استفاده میکنه ازقبیل.تمکین،محبت،خودخواهی وغیره باعث میشه مردبره دنبال یکی دیگه یاحرام البته چندین سال بردباری مشقت مدارا درثانیه بدبختی اینجاس مرد یکی دیگه رو بگیره زن ول کن نیس مهریه هیج طلاقم نمیده.

 28. لعنت به آجر کج اول زندگی

  زنی که یک ماه انداخته رفته ودلش نمیخاد برگرده حالا باید اون مرد چکار کنه نه معتاده نه دست بزن دارم نه خیانت کردم اما چون که تایم کارم زیاده زنم میگه داری خیانت میکنی

 29. پارمیس

  دستور خدا؟؟ شما فکر کنم تمایلات هرز و فحشای مردان و خودتون رو میذارید تو دهن خدا، چون خدا گفته فلان کنیم، چرا دستورات دیگر قرآن رو اطاعت نمیکنید، خدایی که من میشناسم اجازه همچین بی شرمی رو نمیده و نخواهد داد که بخواد دل بندشو بلرزونه و اجازه چند همسری به شوهرش بده، نه من بلکه هیچچچچ زن دیگری همچین چیزی رو قبول نمیکنه، آدم و حوا دو نفر بودن نه سه نفر

 30. دنیا

  آقایونی که میخواید حکم الله رو اجرا کنید الله به جهاد در راه خدا و دفاع از ناموس مردم هم حکم کرده تشریف ببرید سوریه و یمن و لبنان و عراق جهاد کنید که هم شهید بشید و ما زنان از شر تون خلاص بشیم و هم حکم الله رو به جا بیارید خدایا توبه از اون همه دین داری فقط میخواید با چند همسری دین تون رو کامل کنید؟؟؟ اگر تمام دنیا هم رواج داشته باشه ما زنان ایرانی این اجازه رو نمیدیم تمااااااااام

 31. ح.ا

  سلام.مردی که باوجود چهار دسته گل زیباوهمسری که سالیان سال زحمت کشیده وآب شده همه چیز را کنار گذاشته به خاطر همسرش .تمام توانش برهمسرداری و تربیت فرزندان گذاشته.انصافه که ازدواج مجدد کنه و بدون اجازه همسر اول .این جز سوءاستفاده از دوستی نام دیگری ندارد وظلمی بالاتر ازاین نیست.این کلبه هیچ وقت ساختنی نیست .این لذات زودگذر دنیاست واین دنیا فانی ولی آخرت باقی وعبدی وهمه بایدبخاطر اعمالمان پاسخگو باشیم.پدری که چهار فرزندوهمسر رها میکند و دنبال حرف مادرش یک زندگی را بهم میریزد و دنبال عشقی است که مادرش ۱۷ سال پیش خواسته آیا این رواست؟نه به ولا روانیست.

 32. حسین حسینی

  بنده با توجه به میزان زندگی کردم به این علم و یقین رسیدم که بی شرف تر از مرد ایرانی وجود نداره و نخواهد داشت. اخه هوس باز هول از این همه حکم گیر دادی به این ؟ خدا گفته شما تواناییش رو ندارید پس به یکی اکتفا کنیدو شما مردا موجوداتی هستید که با رون تپل تر دین و ایمانتون میره پس چطوری میخواید بین زناتون فرق نزارید مطمین باش یکیشون ک چاق بشه دهنتو میزنه گوساله . بعدشم اون زمان پیامبر بود که مردم به دخترای خمودشون رحم نمیکردن چ برسه به زنای غریبه و بیوه و دلیل دومش هم روابط سیاسی بود مثل پادشاه ها که دخترای همو میگرفتن اخه احمق تو پادشاهی یا توی هزار و چهار صد سال پیشی قددقد میکنی ؟؟؟؟؟؟ یکی میگه من کلیدم یکی میگه شاه کلیدم نه قربان تو دیوثی که نر بودنو با مرد بودن اشتباه کرقته امیدوارم کامنتم پاک نشه که قلب پاره پوره زنایی که این اتفاقا براشون افتاده رو دیدم و اون همه خون اومد تو کامنتم / به امید نابودی نرای هوس باز که زمین رو حرام سرای خودشون میدونن خودم قربانی این هوس بازی مردا و پدرامون شدم و دیدم بعد ایمکه مرد با لذت کمربندشو میبنده زن از درون داغون میشه . ای کاش میشد ایم موجوداتو برداشت

 33. یک زن بدبخت تو جامعه ی ایران

  هر کسی ک میگه مرد میتونه آزادانه بره هر کاری انجام بده بیخود کرده هفت نسل اونور و اینورش،من شوهرم بدون اینک من بدونم ۵ ساله زن دوم داره ،و من نمیدونستم ،خون منو تو شیشه کرد از بس اون زن و خودش باهم یکدست میشدن و میشن ن خرجی ن رسیدگی ن احترامی ن پناهی ،،،پس حق من کو؟ مگ من حیوونم ک زن دوم چون تکیه گاه و نیاز جنسی داره بیاد تو زندگیه من؟ بره سراغ مردی ک مجرده یا زنش مرده یا زن طلاق داده ن بیاد خراب بشه رو زندگیه ی زن و چند بچه و نابود کنه ،لعنت ب قانون ما ک چون میخوان خودشون استفاده کنن برای هر نری اجازه صادر کردن

 34. یک زن بدبخت تو جامعه ایران

  همین اجازه های کثیفه ک باعث میشه انقدر فساد تو جامعه باشه ،همین ک هر جنس نر اجازه داره هر کاری بکنه و از نظر قانون هیچ جرنی نیس ،پس کو اون عدالت و تساوی حقوق زن و مرد در اسلام ؟ تا کی این حد اجحاف و ناحقی در قبال زن ؟ تا کی زن باید برده و موردی برای خرید و فروش باشه؟ مهریه میزنن بعد میگن کی داده کی گرفته! آقا مهریه نداره بده قانون باهاش همکاری میکنه و حق زنو زیر پا میزاره ،کسی ک توان اداره و تامین زندگیه خودشو نداره چ حقی داره ک ب فکر زن بعدی باشه؟ هوس باز های بی بندوبار ، اینجا هیچ کس برای رضای خدا کاری نمیکنه فقط برای استفاده جنسیه و تنوع طلبی و زیاده خواهی ،من حقمو باید از کی بگیرم ک بعد از ۲۲ سال سوختن و ساختن یکی دیگه اومده و راحت حکومت میکنه چرا؟ چون اون هر غلطی میکنه ولی من نمیتونم چون بی ریشه نیستم من یک زنم و شخصیت و نجابتم مهمه برام اما باید بسوزم چون نرها هرزگی رو بیشتر میپسندن و قانونم حمایتشون میکنه ،قانون باید عوض بشه

 35. پرویزصیقلی کومله

  مردفقط باهمسرخودزندگی کندوزن نیزباشوهرش زندگی کندتاتمام نیازمادی ومعنوی ودرخوشی هاوناخوشی هاشریگ هم باشنداین عین عدالت الهی وشرف انسانی هست

 36. سونیا

  اقایون همیشه به نفع خودشون فکر میکنن…کتاب قران کتابی هست واسه منطقه عربستان که به طور کلی به زن ارزش نمیدادن و مثل گوسفند فرضش میکردن و توی قرانم گفته شده که برای هر منطقه ای پیامبری اورده شده ..این کتاب اصلا مربوط به کشور مانیست و ما خودمون پیغمبر داشتیم مردامون تک همسر بودن و همه چیز ارزش منزلت داشته …عرف ما چنین چیزی رو خیانت محض میدونه هیچ زن ایرانی قبول نمیکنه بهتره این قضیه رو تمومش کنن کثافت کاری بیش نیست

 37. مهران شاددل

  سلام
  زن و مرد هردو انسان و داری عواطف و روح هستند
  لذا با داشتن همسر گرفتن زن یا شوهر دوم برای هردو خیانت و نابود کردن عواطف دیگری است،
  قانون گذار باید در مورد هر دو این مسئله را رعایت کند،
  رابطه دوم بی بند و باری و ترویج خیانت است که مرد و زن ندارد. جایگاه انسان و رسالت خلق شدن انسان حفظ خانواده است نه بی بند و باری که هر کس هر وقت دلش خواست دنبال زن یا مرد جدیدی برود.
  حتی در جوامع غربی هم متعهد به یک نفر بودن اولویت جامعه و یک انسان سالم بودن است.

 38. ح.اصغری

  بنظرمن این همه کارثواب هس که مردان ایرانی که بعضی هاشون نه نماز میخونن نه قران،فقط وقتی میخوان از لحاظ جنسی خودشونوسیراب کنن یادالله وقران ودستورات دین می افتن؟برن به خیریه هاکمک کنن،چراتایه زنیکه بوالهوس که باآرایش شیطانی خودسو شبیه ابلیس کرده میبینن ،یاددستورات خدامیفتن؟؟؟؟؟؟؟؟

 39. یه حرف منطقی

  اصلا مرد یا حتی زنی که تنوع طلبه دلش چند همسری میخواد خیلی ببخشید ولی غلط میکنه ازدواج دائم میکنه بره هر چند ماه یکی رو صیغه کنه یا بره صیغه کسی بشه که هم به قول خودتون گناه نکنه هم زندگی افراد متاهل رو خراب نکنه والا بخدا بره چند نفر لنگه خودشو پیدا کنه باهاشون خوش باشه عشق ازدواج زندگی لیاقت میخواد ادم وقتی باید ازدواج کنه که عاشق باشه تا حرمت عشقو نگه داره تا بتونی با محبت کردن به همسرش چه زن چه شوهر فرزندان خوبی رو تربیت کنه اخه مگه ما حیونیم که بخواییم هر کی رو میبینیم باهاش جفت گیری کنیم ازدواج حرمت داره بخدا اگه انحراف اخلاقی داری اخلاق بد داری هوس بازی دلت تنوع میخواد چرا اینده و زندگی یکی دیگه رو خراب میکنی چرا با احساساتش بازی میکنی خب عزیز من ازدواج دائم نکن برو چند نفرو صیغه کن که هم به قول خودتون کمکشون کنی هم خود مریضت رو ارضا کنی زنا هم همین طور اگه خیلی شهوتی هستن ازدواج نکن تو زندگی مردای متاهل هم نرن برن لنگه خوشونو پیدا کنن صیغشون بشن دیگه چرا از اسلام و دین و کمک کردن و نیت خیره اینا استفاده ابزاری میکنید که بگید مثلا ادم خوبی هستید و مسلمونید و حکم قرانه و خداس و پیامبره والا تو هیچ جا مسلمون نیستید حالا تو این یه مورد مسلمون میشننو و کمک کردن به زنای بیوه رو وضیفشون میدونن مسخره ها یه بچه یتیم ها چرا کمک نمیکنید به بیکار ها چرا کمک نمیکنید همه مشکلات حالا حل شده محبت به زنای بی سرپرست فقط مونده شما ناجی بشید والا ادم به زن خودش برسه خوش اخلاق باشه محبت کنه مثل اخلاق حضرت علی رو داشته باشه بسه نمیخواد ثواب دیگه ای بکنه

 40. نسرين کچرانلوئي

  سلام خست نباشید. همسرم. توزندگی خودشه ولی با کسه دیگ درارتباطه. نمیدونم چکارکنم. میگم چرااینکارومیکنی میگ ازاول دوست نداشتمم باهات ازدواج کنم الان مجبورشدم کردم الان مخام با.کس دیگ ازدواج کنم دلم باهات نیست ایامن بایدچکارکنم. من زندگیمو شوهذمم دوستدارم نمخام. این اتفاق بیفته واقعن موندم لطفن کمکم کنید 😩😩🙏🙏🙏🙏🙏🙏

  1. گروه وکلای پارسای

   سلام
   بهتر است با مشاور خانواده مشاوره کنید نه با وکیل چون موضوع حقوقی نیست

 41. گمنام

  لعنت خدا بر تمام مردانی که اسیرهوا و هوس هستند و کلاه شرعی رو امیال کیثفشان میگذارند، مردی که زن و فرزند دارد و زنش به وظایف همسری اش عمل میکند، این خیلی غلط می‌کند که همسر دوم اختیار کند لعنت خدا فرشتگان تا ابد بر چنین مردان هوس رانی

 42. Amir

  ایول ( لوتوس) جواب محکمی بود… دقیقا همینه… مرد حتی اگه توان مالی داشته باشه معمولا تو حمایت عاطفی لنگ میزنه مردای چن ازدواجه حداقل قبلش مشاوره برن یا ۴ تا کتاب بخونن تو این مسائل تا طرز حمایت عاطفی از خانما رو یاد بگیرن.. همون قد که نیاز جنسی واسه مرد مهمه نیاز عاطفی هم دقیقا همون قد واسه زن مهمه… خدا جنس مرد رو میدونه که هم اول آیه(نسا٣) هم آخر آیه دستور به عدالت داده و آخر آیه تاکید بیشتری کرده که اگه مرد خودداری کنه بهتر از ستمگریه…در ضمن اون آتشی هم که وعده داده مال مرداس (نه زنا) که اگه نتونن عدالت برقرار کنن آتش در انتظارشونه یعنی خدا یه جوری قشنگ داره اوانس میده که میدونم نمیتونی عدالت رعایت کنی و حتی اگه مالی بتونی قلبا نمیتونی بیشتر از یه عشق تو قلبت داشه باشی…بعضی مردا واقعا ناآگاهن که تا تقی به توقی میخوره فکر ازدواج مجدد میفتن در حالیکه به جای هزینه چند صد ملیونی و افتادن تو جهنم میتونن با هزینه چند هزار تومن با مشاوره و مطالعه کتاب تو این مسائل، زندگی اولی که دارن و به بهشت تبدیل کنن نه این که هی زن عوض کنن… بعضی آقایون هم میگن پیامبر سی ۴۰ تا زن داشته آخه مرد حسابی التماس تفکر، التماس مطالعه، بابا حوصله نداری کتاب بخونی باشه برو مشورت بگیر از اهلش، پول نمیخوای پای کتاب بدی باشه این همه کتابخونه برو امانت بگیر، اونم نمیخوای باشه، این همه نتی که خرج میکنی واسه اطلاعات غیر لازمی و غیرمفید (حالا نگیم غیر اخلاقی) بینش یه دو تا هم کلیپ استاد رائفی پور ببین دو تا هم استاد پناهیان… واسه پیشرفت فرهنگت همش یه ربع وقت بذار در روز نه بیشتر نه کمتر

  ۱ پیامبر تا حضرت خدیجه زنده بودن هیچ همسر دومی نداشتن چه دایم چه موقت ۲ اکثر همسراشون بیوه بودن و چند تا بچه داشتن و پیامبر به خاطر حمایت مالی ازدواج میکرده نه برعکس بعضی مردا که فقط موندن چجوری نگاهای حرام و فیلمای مستهجنی که دیدنو به واقعیت تبدیل کنن چون اینی که میگن مرد تنوع طلبه کاملا و صددرصد اشتباهه طبق تحقیقات زن یا مرد هر وقت هرزه شد و ولنگاری کرد تنوع طلبی سراغش میاد ولاغیر ۳ پیامبر حتی تا جایی این عدالت رعایت کردن که بعضی زنای بیوه خودشون داوطلب ازدواج با پیامبر میشدن نه این که پیامبر این کارو نعوذ بالله با چرب زبونی و وعده وعید (مثل بعضی از آقایون) انجام داده باشه ۴ آقایون برید بخونید که رعایت عدالت یعنی چی بعضی جاها پیامبر گفته حتی تو لبخند زدن هم باید عدالت باشه که همون لبخندی که واسه این زنت میزنی دقیقا باید همونو واسه اون یکی زنت بزنی (یعنی مخم سوت کشید🤯) آخه کی میتونه دو تا لبخند مثه هم بزنه که هم ظاهرا و هم قلبا یکی باشه اونوقت اونایی که سه ۴ تا زن دارن چجوری میخوان جواب پس بدن پیش خداشون آدم یه عکس میخواد بگیره نمیتونه یه فیگور دو بار بیشتر تکرار کنه که اگه هم بتونه هیچ وقت فیگور دومی مثه اولی نمیشه دیگه با خودمون که رودروایسی نداریم…. یه وقتایی از قانونا یه چیزایی از خودمون در میاریم و تبدیل به عرفش میکنیم که اصل اون قانون به کل یاد مردم میره (به خاطر همین میگن امام زمان که اومد مردم از دینش تعجب میکنن و فکر میکنن یه دین جدید آورده)

  خواهشا بعضی از مردا یادشون باشه که اکثرا این زنای اولن که با نداریا و بد اخلاقیا و پله های ترقی شوهر می‌سازه و با وفاداریش مرد رو به یه جایگاهی میرسونه بعد این مرده چی کار میکنه… کل هنرش اینه که فقط فرآورده رو میبینه و سعی نمیکنه متوجه بشه که این حاصل و آبرویی که الان دستشه و مغرورش کرده چجوری بدست اومده… و عوض این که تمکن مالی که بدست آورده خرج زن اول که حقشه بکنه واسه ما ژست قهرمانانه میگیره که برم و یکی رو از بی سرپرستی در بیارم… زن خودتو بی سرپرست میکنی که یکی دیگه رو باسرپرست کنی🤔😑

 43. یک انسان واقعی

  قرآن کتابیه که ۱۴۰۰ سال پیش ایجاد شده و دست به دست بین قوم ها و نسل های مختلف گشته و هرکس میتونه چیزی به اون اضافه یا کم و یا اون رو به کلی تغییر بده به طور کلی قرآن در حال حاضر تحریف شده است و از آنجا که متاسفانه آخوند ها در کشور ما حکومت میکنند که موجوداتی هستند پست، با خوی وحشی و غیر انسانی که به جای عقل و خرد و عواطف، امیال جنسی کنترل آنها را به دست گرفته اند پس این موجودات قوانین را به نفع خود تغییر داده تا حکم رانیشان را تسهیل کنند. در نتیجه بسیاری از آیات قرآن از جمله سوره نساء کاملا بر طبق خواسته و میل جنسی این موجودات کثیف نوشته شده و بسیاری از نر های هوس باز با امیال جنسی بدور از انسانیت از این قانون وضع شده از آخوند ها که در قرآن گنجانده شده حمایت می‌کنند تا گناه خویش و کثیف خود را پشت نام خدا پنهان کنند. موجودات نر شیطانی که بویی از انسانیت نبرده و با عدالت بیگانه هستند. در سرشت انسان آدم و حوا جفت بودند و خداوند فرموده که تمامی مخلوقات به صورت جفت جفت آفریدیم پس زن و مرد هردو در زندگی شریک و تکیه گاه یکدیگر بوده و هرکدام برای دیگری ارزشمند است. خیانت هر دو جنس چه مرد و چه زن گناهی نا بخشودنی است و هیچ کدام از زوجین حق خیانت و ازدواج دائم و یا موقتی با فردی دیگر را ندارد. در خلقت انسان ها چه در زن و چه در مرد ویژگی ای نهاده شده که به شریک زندگی خود حس مالکیت و یا قیرت دارد این ویژگی هم در زن و هم در مرد وجود دارد پس می‌بینیم که تک همسری یک غریزه است و هرگونه میل به چند همسری بیماری است و در غریزه آدمی جای ندارد. لذا هرکس دچار بیماری جنسی میل به چند همسری است باید خودرا درمان نموده و بطور جد از ازدواج خودداری کند. میزان میل جنسی در هر دو جنس اندازه های گوناگونی دارد هم زنان و هم مردان می‌توانند میل زیاد و یا کم داشته باشند و این یک ویزگی فردی است نه یک ویژگی جنسی!⛔ خواهشمندم لطفا لطفا خانوم هایی که قصد ازدواج دارید درمورد این گونه مسائل حقوقی و برابری جنسیتی حتما حتما در جلسات خواستگاری و آشنایی با طرف مقابل خود صحبت کنید و نظرش را بپرسید و مطمعن شوید که حقیقت را میگن و از ازدواج با نر های هوس باز و گناه آلود خودداری کنید بخاطر خودتون و جامعه آینده!⛔

 44. Amir

  کاربر دلسوز (یک انسان واقعی) با نظر عقلانی به جای نظر احساسی دلسوزی خودتون رو نشون بدید… تو خود قرآن اومده هر کتابی تحریف بشه قرآن رو هیچ وقت و هیچ زمانی نمیتونه کسی تحریف کنه چون عقل انسان به تحریف حرف خدا قد نمیده…

  آیه نهم سوره حجر: مفسران و متکلمان در رد و انکار هر گونه تحریف به کاستی، به آیات و بیانات قرآنی استناد کرده‌اند، از جمله به آیه نهم سوره حجر انّا نَحنُ نَزَّلنا الذِّکْرَ و اِنّا لَهُ لَحافِظونَ (ترجمه: ما قرآن را نازل کردیم، و به‌طور قطع آن را پاسداری می‌کنیم.)استناد شده است. به نظر مفسران، مراد از «ذکر» در این آیه، قرآن است و مرجع ضمیر در «لَهُ» کلمه ذکر است. بدینسان خداوند با تصریح و تأکید، صیانت و حفظ قرآن را وعده داده است و از اینکه بدان باطلی افزوده، یا حقی از آن کاسته شود، آن را حفظ می‌کند.همچنین زمخشری و فضل طبرسی با تصریح به عدم تحریف، قرآن را از هرگونه افزونی و کاستی دور دانسته‌اند. اغلب مفسران در این معنای آیه بر یک نظرند.

  ایراد و پاسخ: گفته شده است که استناد به این آیه برای اثبات عدم تحریف مستلزم «دور» است. زیرا لازمه صحت استدلال، اطمینان از عدم تحریف همین آیه است و ابتدا باید ثابت شود این آیه خودش تحریف‌ نشده است تا بتوان به آن استناد کرد. در جواب این اشکال، بیان شده است که از آنجا که همه قائلان به تحریف قرآن صحت آنچه را در متن کنونی قرآن وجود دارد پذیرفته و موارد مفروض تحریف قرآن را مشخص کرده و این آیه را از آیات محکم و تحریف نشده دانسته‌اند، مناقشه مذکور مردود است.

 45. علیرضا واحدی

  وای وای وای چه جنایتی در قانون ما هست . وای بر ما . یعنی چی که هرکس هر کاری دلش خواست بکند به عنوان یک مرد وحشت کردم . چه کسی این قانون رو ثبت کرد برچه اساس .

 46. پری سا به فراز

  با سلام
  من امیدوارم که به زودیه زود حتی شرط رضایت همسر اول برای ازدواج مجدد مرد هم کنار گذاشته بشه واینطوری بالاخره زنانی که عمری را در تنهایی گذراندند هم به آرزوشون برسن الهی آمین
  در ضمن مردی که تو زندگی اولش کم و کسری نداشته باشه عقلش معیوب نیست که بخواد بیاد ازدواج مجدد کنه خدا بهترین قاضیه

 47. الف ح

  یه روزخانمی از اعضای دولت از چند همسری صحبت کرد . بنده هم گفتم اگه چند همسری مرسوم بشه دیگه داروهای پروستاد رو دست داروخانه ها باد میکنه مردها دیگه دچار چربی خون و قند خون نمی شوند زود بمیرند عمرشان زیاد میشود انوقت با کمبود دختر مواجه میشویم . خانمها بهتره با حسادت وغرور زندگی مردها را تباه نکنند و الوده به گناه

 48. گلاره

  سلام،ممنون میشم سریع جواب بدین
  شرط عقدنگرفتن زن دومِ،اقازن دوم گرفته ایااین عقددوم باطل یاخیر؟چرا؟

  1. گروه وکلای پارسای

   سلام
   عقد ذوم باطل نیست ولی برای همسر اول موجبی برای طلاق است

 49. نیما امینی

  خانمهای عزیز خواه ناخواه حق ما داره پایمال و لگدنال مردها میشه، پس خودتون آستیناتونو برای خودتون بالا بزنید ، این مردها به ما زنها هیچوقت رحم نکرده و نمیکنند و نخواهند کرد، پس هر وقت متوجه شدید مردتون زن دیگری اختیار کرده شما بلافاصله مهریه رو بگیرید و جدا بشید و قاطعانه روی تمام احساساتی که هدر دادید و بپای چنین موجودی ریختید، پا گذاشته و ازدواج مجدد و تجدید فراش کنید. این وسط بچه ها را هم به خدای خالق آنها سپرده و از هیچ مطلبی نترسید اگر بخاطر بچه ها صبر کنید ، بدانید و آگاه باشید که شما فدای بچه ها و شوهر بیشعورتان خواهید شد و هیچ کسی از شما دستگیری نخواهد کرد و جز خسارت و هدر رفتن عاطفه و احسایتان پشیزی بار شما نخواهد شد. و من الله التوفیق ……

 50. هادی

  مردها به یک زن قانع هستند اگه مردی دنبال زن دوم میره حتما زن اولش مشکل داره و باید زن اول بره پیش مشاور یا اگه نمیتونه از زندگی بره بیرون البته استثنا هست در هر ۱۰۰ مرد یکی

 51. س.س

  اقایونی که حرف از قران و خدا میزنید ، اول نمازتونو بخونید بعد روزه هاتونم بگیربد ، بعد زکات و همه چیزو بدید ، بعد شیر بها زن و مهریه که حق زن هست رو بدید بعد برید ده تا زن که سهله شونصد تا زن بگیرید ، لطفا دستکرات خدارو گلچین نکنید هر چی به سودتونه رعایت میکنید بقیه شم بیخیال میشید

 52. یه خانم تحصیلکرده

  خطاب به مردهایی ‌که برای خودشون داشتن چند زن و صیغه و… رو اسلامی و جایز میدونن عرض میکنم. اصلا اشکالی نداره تو چند تا بگیر ولی به پدرت و دامادتون هم اجازه بده رو مادر و خواهر شما چند زن صیغه کنه اون موقع دل زن اولت هم خنک میشه که مادر و خواهرت هم هوو و خونه خراب کن دارن. اون وقت بیا تز بده و اسم خودتو بزار نر نه مرد.

... ...