برای تماس کلیک کنید 021-77938057 021-44033677 021-77910821 021-44963487
قبول وکالت فقط برای تهران

نداشتن تفاهم اخلاقی دلیل طلاق محسوب می شود؟

نداشتن تفاهم اخلاقی دلیل طلاق محسوب می شود؟

  • ۲۰ خرداد ۱۳۹۷
  • ۲۹ آبان ۱۳۹۷
  • بدون نظر
  • 9055 بازدید
نداشتن تفاهم اخلاقی دلیل طلاق محسوب می شود؟
4.8 (96.67%) 6 نظر

خیلی از مراجعین و متقاضیان طلاق در مواجه با قاضی و وکیل، دلیل طلاق را نداشتن تفاهم اخلاقی عنوان می کنند. واقعیت این است که هر کدام از زوجین متقاضی طلاق، دلایل طلاق مخصوص به خود را دارند.
چه بسا با دشواری ها و بی احترامی هایی در زندگی زناشویی مواجه هستند که فقط بین زن و شوهر بوده است و دلایلی برای اثبات آن ندارند.
اما دادگاه هم اصطلاحا نیازمند مدرک و دلیل است. بگذارید این گونه توضیح دهیم که طلاق از طرف مرد (زوج) یا طلاق از جانب زن (زوجه) را می بایستی از هم تفکیک کرد.

با توجه به این که اختیار طلاق در قانون و فقه شیعه برای مرد است. درخواست طلاق زن از دادگاه خانواده علی رغم مخالفت شوهر، نیازمند دلیل است.
اگر زنی وکالت از شوهر در طلاق (حق طلاق) نداشته باشد یا می بایستی یکی از شروط ۱۲گانه ضمن عقد ازدواج را اثبات نماید یا برای دادگاه ثابت نماید که زندگی مشترک او با شوهر باعث عسر و حرج می باشد.

لذا صرف این که زنی بگوید نداشتن تفاهم اخلاقی با شوهر دارم مطلقا کارگشا و مفید نخواهد بود.

البته طلاق از جانب زوجه، به نظر ما از تخصصی ترین دعوای مرتبط با امور خانواده می باشد وجود وکیل طلاق و اشراف او به رویه قضایی دادگاه های خانواده، دادگاه تجدید نظر و دیوان عالی کشور اهمیت بسیار دارد . توصیه می شود در این خصوص قبل از هر اقدامی با ما مشورت کنید.

اما طلاق از طرف مرد، نیازمند دلیل نیست اگرچه قاضی رسیدگی کننده به رای حتما در مورد علت طلاق از زوج یا وکیل او جویا خواهد شد و چه بسا که تلاش کند که رفع کدورت بین زوجین انجام شود ولی واقعیت این است که حتی مرد بی دلیل موجه هم می تواند با پرداخت حقوق مالی همسر از دادگاه تقاضای طلاق کند. به عبارت دیگر امکان رد کردن دعوای طلاق زوج به دلیل نداشتن دلیل موجه امکان پذیر نیست. اگر هم دادگاه خانواده ای چنین حکمی صادر کند در دادگاه های عالی تر (تجدید نظر و دیوان) نقض می شود.

برای اعطای وکالت دعاوی خانواده در تهران و کرج با ما تماس بگیرید (وکیل طلاق)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *