قبول وکالت فقط تهران و کرج تهـــران کـــــرج ۰۲۱-۴۴۰۳۳۶۷۷ ۰۲۱-۴۴۰۷۲۸۰۲ ۰۲۶-۳۴۲۱۴۴۴۰ ۰۲۶-۳۴۲۱۴۴۴۱
عکس پس زمینه سایت وکلای پارسای عکس پس زمینه سایت عکس پس زمینه سایت

مدارک لازم برای گرفتن حق طلاق(وکالت حق طلاق زن)

 • ۱۵ مرداد ۱۴۰۲
 • بروزرسانی: ۱۷ مرداد ۱۴۰۲
 • 25 نظر
 • 5 دقیقه
 • 122210 نفر
3.6/5 - (41 امتیاز)
3.6/5 - (41 امتیاز)

برای معرفی دفترخانه رسمی در تهران برای گرفتن وکالت طلاق یا ابراء یا بذل مهریه و دانستن مدارک لازم برای گرفتن حق طلاق (وکالت طلاق) با ما تماس بگیرید.

با توجه به این که در قانون حق طلاق در اختیار مرد است امتیاز بزرگی برای یک زن است که از شوهرش وکالت در طلاق (حق طلاق) اخذ نماید. گرفتن حق طلاق از مرد (دادن حق طلاق به زن) پیچیدگی خاصی ندارد و احتیاجی به مدارک ویژه ای ندارد .
مدارک لازم برای گرفتن وکالت طلاق چیزی به غیر از مدارک شناسایی و عقدنامه زوجین نیست اول از همه باید این را دانست که وکالت طلاق که عده ای از مردم به آن حق طلاق می گویند باید به صورت سند رسمی و در دفترخانه تنظیم شده باشد. و یا اینکه به صورت شرط وکالت ضمن عقد در سند ازدواج از سوی شوهر نوشته و امضاء شده باشد.

انواع وکالت حق طلاق زن

وکالت در طلاقی که مرد به زن می دهد به دو صورت است یا در موقع انعقاد عقد نکاح توسط عاقد و با درج در عقدنامه از سوی مرد به زن داده می شود و یا این که پس از عقد، زوجین به دفتر اسناد رسمی که می تواند در هر کجای ایران مراجعه کنند و با دادن اصل عقد نامه، شناسنامه و کارت ملی به سر دفتر از او می خواهند که سند وکالت در طلاق تنظیم نماید.

توصیه می شود که زنانی که وکالت در طلاق از همسرانشان می گیرند کپی برابر اصل شناسنامه و کارت ملی زوج را نیز به انضمام اصل وکالتنامه در اختیار داشته باشند.

اگر اصل وکالتنامه وکالت در طلاق که به زن داده شده است گم یا پاره شود، نگران نباشید، می توانید با ارائه مدارک شناسایی به همان دفترخانه مراجعه کنید و رونوشت اخذ نمایید.

آنچه بسیار اهمیت دارد متن وکالت در طلاق است متاسفانه بسیاری از وکالت در طلاق های اخذ شده توسط خانمها مخصوصا مواردی که در ضمن عقد در سند ازدواج داده شده است ناقص است و در عمل و در مقام اعمال آن دچار مشکل می شوند. در این نوشته دو لینک گذاشته شده است که توصیه می شود هر دو آن ها را به دقت مطالعه کنید تا اولا اطلاعات کاملی در خصوص وکالت در طلاق یا همان حق طلاق زوجه داشته باشید و ثانیا متن کامل وکالت در طلاق را در اختیار داشته باشید.

مطلب مرتبط :   طلاق از جانب زن به دليل عسر و حرج

مطلب مهم اینکه مرد میتواند وکالت طلاق را به شخصی که بخواهد بدهد و اینگونه نیست که لزوما باید همسرش باشد اگرچه این مورد آخر رایج تر است و موضوع دیگر آنکه زن هم میتواند برای طی مراحل طلاق و تعیین تکلیف مهریه و سایر حقوق مالی و غیر مالی به هر شخصی که بخواهد حتی همسرش وکالت بدهد و هیچ مشکلی نیست.

نمونه کامل متن وکالت در طلاق بدون مهريه

نمونه کامل متن وکالت در طلاق همراه با مهريه

آگاه باشید که برای گرفتن طلاق از طریق وکالت در طلاق باید به وکیل دادگستری برای اعمال آن مراجعه کرد.

نحوه دادن وکالت طلاق ( حق طلاق ) از خارج از کشور

اول اینکه چه در ایران و یا خارج از کشور صرف حضور و امضای موکل- کسی که میخواد وکالت بدهد- کافی است. مثلا مراجعه زوج به دفتر اسناد رسمی یا سفارت ایران در خارج از کشور بدون حضور همسر

دوم اینکه وکالت دادن برای طلاق فقط مخصوص مرد نیست بلکه زن نیز میتواند چه در ایران یا خارج کشور با تعیین حدود اختیارات وکیل مثل بخشیدن (بذل) ، حضانت و ملاقات فرزندان و … به دیگری و حتی شوهر وکالت بدهد

سوم برای سهولت کار و دادن وکالت برای ایرانیان مقیم خارج از کشور سامانه میخک  درست شده است و به صورت غیر حضوری ایرانی دارای کد ملی در خارج از کشور میتواند وکالت طلاق( حق طلاق ) به نام هر کس که بخواهد تنظیم کند. نمونه متن هم خود سامانه های مذکور به صورت پیش فرض دارند که البته میتوان آن را به دلخواه تغییر داد و مواردی را اضافه و کم کرد. چون متاسفانه کمی ناقص است.

مطلب مرتبط :   مراحل درخواست طلاق از طرف مرد از ثبت دادخواست تا ثبت طلاق✓1403✓

چهارم اینکه مثل سابق نیاز به پست کردن وکالت به ایران از خارج کشور نیست به این صورت که شخص تنطیم کننده وکالت( موکل مثلا زوج) میتواند با تایید گرینه ای در سامانه بالا مشخص کند در ایرات چه کسی این وکالت را از وزارت امور خارجه دریافت کند

پس چرا هیچ دفترخانه ای حق طلاق را قبول نمی کند؟

ممکن است که شما هم تجربه داشته باشید و یا از کسی شنیده باشید که هر دفترخونه ای مراجعه میکنیم از نوشتن وکالت طلاق( حق طلاق) یا بخشیدن مهریه و امثالهم خودداری میکند موضوع این است که اکثر دفاتر رسمی طلاق حوصله جر و بحث و تبعات آتی زوجین احیانا معترض را ندارند و به همین دلیل با یک نه گفتن خود را راحت میکنند. گروهی دیگر از دفترخانه ها هم اعلام میکنند که در صورتی چنین وکالتی ننظیم میکنیم که حتما مهریه بخشیده شود و گروهی دیگر تنظیم حق طلاق را یا بخشش مهریه را موکول به حضور یکی از بستگان درجه یک زوجه میکنند در واقع این محضرها میخواهند از دردسرهای آینده که ممکن است زوجه تحت فشار و اجبار مهریه را بخشیده باشد خلاص شوند.

تماس با گروه وکلای پارسای

اگر سوالی در خصوص وکالت حق طلاق زوجه داشتید و یا برای اعمال آن نیازمند وکیل و یا مشاوره حقوقی می باشید و یا نیازمند معرفی دفترخانه به جهت وکالت در طلاق در تهران می باشید با ما تماس بگیرید. همانطور که میدانید بیشتر دفاتر اسناد رسمی شرایطی را به حق طلاق و … تعیین میکنند در این خصوص با ما در تماس باشید.

می توانید مطلب را به اشتراک بگذارید
برای اعطای وکالت دعاوی خانواده و ارث در تهران و کرج با ما تماس بگیرید (وکیل طلاق)
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 1. فاطمه اربابی

  سلام من شوهرم ۸پرونده مواد فروشی داره سابقه ترک مواد گل تریاک شیره قرص ت کمپ داره الان بهش شک دارم که معتاد بهم احترام نمیزاره فهاشی می‌کنه نمیزاره با خانوادم در ارتباط باشم میتونم ازش طلاق بگیرم

  1. گروه وکلای پارسای

   سلام
   دلایل خیلی خوبی برای طلاق دارید

 2. مریم محمدی

  سلام ببخشید من چند روز دیگه عقد می کنم و حق طلاق هم میخواهم. همون محضر اگر حق طلاق را بده کفایت می کنه یا حتما باید اسناد رسمی هم بریم؟

  1. گروه وکلای پارسای

   سلام
   اگر متن وکالت طلاق ضمن عقد کامل باشه کفایت میکند مشکل اینجاست بیشتر سردفتر های ازدواج این را بد و ناقص مینویسند بهتره از دفتر اسناد رسمی وکالت طلاق بگیرید

 3. فاطمه

  سلام من چند وقته عقد کردم ولی حق طلاق حق خروج از کشورو نگرفتم الان اگه همسرمو راضی کنم و قبول کنه میتونم اینکارو انجام بدم؟چه چیزی نیازه؟

  1. گروه وکلای پارسای

   سلام
   بله مشکلی نیست
   بروید دفتر اسناد رسمی

 4. آرامش

  سلام من چند روز پیش تو دفتر خانه وکالت طلاق ب همسرم را دادم که زنم خودش میومد پیشم و هیچ مشکلی نداشت ولی در دو طرف گیر کرده بود ک نمیخواست خونه ی باباش هم ازش دلگیر بشن بخاطر همین رفتیم محزر ب همسرم وکالت طلاق دادم اون سند هم پدر زنم تحویل گرفت پیش خودش نگه داشته الان هم با زنم موافق هستیم ک البته زنم خودش میخواد اون وکالت رو باطل کنه و حق طلاق را ب خودم بدهد در ضمن وکالت بلا عزل نوشتیم ایا امکانش هست بریم محزر و باطلش کنیم در ضمن اون کاغذی ک محزر بهمون داد پدر زنم ازمون گرفت با موافقت همسرم و شناسنامه و کارت ملی میتوان بریم باطلش کنیم بدون حضور خانواده زنم

  1. گروه وکلای پارسای

   سلام
   بله باهم بروید محضری که وکالت را نوشته و درخواست ابطال کنید

 5. فریدون

  همسرم خارج از ایران هست و قصد بازگشت نداره. اگر از طریق سامانه میخک وکالتی به اسم‌من تنظیم کنه، میتونم با این وکالتنامه در ایران بدون حضور زوجه برای طلاق در دفترخانه اقدام‌کنم؟؟
  چه نوع وکالتی باید داسته باشم برا انجام‌این‌کار

  1. گروه وکلای پارسای

   سلام
   بله مشکلی نیست
   فقط بگید که همراه با وکالت جواب آزمایش بارداری هم برای شما بفرستند
   وکالت برای طلاق با وکالت بذل در مهریه باشد

 6. سرحدی

  سلام شوهرم معتادبه شیشه و… زندان افتاده به فاصله یکماه ازجرم اول که ۴سال تعلیق داشته ودومی ۳سال باحکم موقت وهردوحمل موادبوده وکالت درطلاق نمیده بایدچیکارکنم زودترجدابشم

  1. گروه وکلای پارسای

   سلام
   دادخواست طلاق از دفتر خدمات قضایی بدهید دلایل کافی است

 7. Hamdam

  دلیل اصلی طلاق ازدواجه
  نباشد دادگاهی در هیچ شهر انشاالله

 8. الهام

  سلام من میخام حق طلاق از همسرم در ازای ببخش مهریه بگیرم.آیا بدون داشتن سند ازدواج امکانپذیره؟ سند ازدواجمان گم شده است و دفتر ازدواجی ک انجام شده در شهری دور هست.الان دسترسی ندارم المثنی یا کپی برابر اصل بگیرم.

  1. گروه وکلای پارسای

   سلام
   در هر حال باید رونوشت بگیرید حتی اگر شهر دیگری است

 9. مریم

  سلام وقت بخیر برای گرفتن حق طلاق بهمراه مهریه برای زمانی که مشکل پیش بیاد چکار باید بکنم؟

  1. گروه وکلای پارسای

   سلام
   باید وکالت طلاق به گونه ای نوشته شود که زوجه وکالت در قبول بذل هر مقدار از مهریه را داشته باشد

 10. Tena

  با سلام خدمت شما
  من نزدیک دوسال هست منزل رو ترک کردم بخاطر وسواس و اعصابینت ضرب شت نداشتم ولی حرکاتی مثل پرت کردن چاقو شکستن ظرف اشپزخونه داشتن ب همین منظور ترک کردم راضی ب طلاق نمیشه ایا راهی هست ک من بتونم ازش جدا بشم.؟

  1. گروه وکلای پارسای

   سلام
   اگر مهریه را ببخشید به نظرم موفق میشوید حضورا با وکیل مجرب صحبت کنید

 11. پریسا قایدامینی

  سلام
  اگر سند ازدواج موجود نباشد با کارت شناسایی هم می شودبرای حق وکالت اقدام کرد؟

  1. گروه وکلای پارسای

   سلام
   باید رونوشت بگیرید

 12. امید دین محمدی

  سلام خسته نباشید لطفا راهنماییم کنید ممنون میشم
  من ۲ سال درگیر اعتیاد شدم اونم اعتیاد به قرص ۲بار ترک کردم و خانومم از این موضوع کاملا شاکی شده و من واس بار سوم میخوام ترک کنم و دیگه سراغش نرم ولی بابت اینکه خانومم دلگرم بشه و من رو باور کنه بهش گفتم حق طلاق رو بهت میدم ولی درصورتی که اگه دوباره بعد ترک کردن واس بار سوم اگه دوباره بخوام سراغ اعتیاد برم مجاز هست که هر تصمیمی تو زمینه ی طلاق بگیره فقط میخوام قید کنم که فقط در صورت مصرف دوباره من در غیر این صورت هیچ گونه حرکتی رو تو زمینه طلاق نمیتونه انجام بده لطفا راهنماییم کنید ایا شدنیه متن وکالت باید به چه صورت باشه باتشکر

  1. گروه وکلای پارسای

   سلام
   بله میتوانید وکالت را مشروط کنید

 13. Asal

  با سلام خدمت شما.
  همسر من تقریبا ۱سالمیشه که زندان هستش.
  (((به جرم موادفروشی)))
  من میخوام ازش جدا بشم. حق این کار رو دارم؟؟ بچه هام هم میخوام بامن باشن زیره ۷سال سن دارن. شوهرت اعتیاد به قرص ترامادول دارد تعادل روحی و روانی هم ندارد. لطفا برای اقدام و طلاق غیابی کمکم کنید ممنون.

  1. گروه وکلای پارسای

   سلام
   ای کاش مدت محکومیت ایشان را هم مینوشتید که دادگاه چند سال محکوم کرده است در هر صورت امکان طلاق برای شما هست اگز قصد گرفتن وکیل دارید که خود وکیل اقدامات لازم را انجام میدهد در غیر اینصورت برای جلسه دادگاه از وکیلی بخواهید برای شما لایحه بنویسد

... ...