قانون جدید طلاق توافقی – قانون جدید طلاق و مهریه - 5.0 از 5 از 14 آرا

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

عبارت "ععuطلاق توافقی" تا قبل از تصویب قانون حمایت خانواده در سال 1391، هیچ گاه در قانون نیامده بود ولی در رویه دادگاه ها همچون حال حاضر و با توجه قانون حمایت خانواده قبلی از پرونده های شایع دادگستری بوده است و طلاقی است که زن و شوهر برای اصل جدایی تفاهم و توافق دارند و در مورد مهریه، حضانت، نفقه و ... اختلافی بین ایشان نیست.

طلاق توافقی که امروزه در دادگاه های خانواده انجام می شود تفاوت زیادی با گذشته پیدا نکرده است فقط از سال 1391 تا کنون قانون گذار مشاوره را برای طلاق توافقی اجباری کرده است بنابراین آنچه بعضی سایت ها یا روزنامه های روز در خصوص قانون جدید طلاق توافقی یا قانون جدید طلاق و مهریه می نویسند مبنای درستی ندارد ولی این را می توان گفت که با توجه به ازدیاد طلاق در کشور، دستگاه قضایی در صدد طولانی کردن مراحل طلاق توافقی است و جای تاسف دارد که هر شعبه دادگاه - لااقل در تهران - رویه مخصوص به خود را در رسیدگی به پرونده های طلاق توافقی دارد و روش هر شعبه کاملا سلیقه ای است.

این اختلاف نظر قضات در پرونده های که زن وکالت در طلاق از شوهر دارد دو چندان است جالب است که بعضی از شعب خانواده در تهران اگر زوجه وکالت در طلاق (حق طلاق) از شوهرش داشته باشد و مقداری از مهریه را هم با توجه به وکالتنامه طلاق بخواهد، رای طلاق توافقی صادر نمی کنند! بعضی از شعب اظهار می دارند که زوج (شوهر) برای جلسه مشاوره می بایستی حضور پیدا کند در حالی که به همسرش وکالت در گرفتن وکیل داده است! ...

اما برگردیم به موضوع اصلی، از سال 1391 تا کنون قانون جدیدی در خصوص طلاق توافقی و یا هر طلاق دیگری به تصویب نرسیده است.

توصیه می شود که مطلب "آخرین وضعیت طلاق توافق در تهران" را که در واقع وضعیت فعلی مدت طلاق توافقی و مشاوره دادگاه است را مطالعه فرمایید.

در حال حاضر طلاق توافقی توسط وکلای گروه پارسای در کمترین زمان ممکن و با کمترین حق الوکاله بدون نیاز به حضور زوجین انجام می شود.

برای آگاهی از مراحل و شرایط طلاق توافقی و هزینه های آن با ما تماس بگیرید.

44963487 - 09127923611 - 09122547699 - 44033677

 

لینک های مرتبط:

مراحل طلاق توافقی چگونه است؟توضیحات کامل وکیل خانواده در خصوص "طلاق توافقی"(قسمت سوم)

آخرین مطالب