قبول وکالت فقط تهران و کرج تهـــران کـــــرج ۰۲۱-۴۴۰۳۳۶۷۷ ۰۲۱-۴۴۰۷۲۸۰۲ ۰۲۶-۳۴۲۱۴۴۴۰ ۰۲۶-۳۴۲۱۴۴۴۱
عکس پس زمینه سایت وکلای پارسای عکس پس زمینه سایت عکس پس زمینه سایت

وکالت در طلاق و چند نکته مهم در مورد نحوه طلاق با آن

 • ۲۰ فروردین ۱۴۰۰
 • بروزرسانی: ۲۴ فروردین ۱۴۰۰
 • 15 نظر
 • 4 دقیقه
 • 88948 نفر

شرایط طلاق با وکالت طلاق در تهران و کرج

 •  فقط در صورت بخشش مهریه از سوی زوجه قبول وکالت می کنیم
 • مدت زمان ۱۰تا ۲۰ روز کاری بدون حضور زوجین
 • حق الوکاله دو وکیل با جمع تمامی هزینه ها پنج میلیون و پانصد هزار تومان

۱-    گرفتن وکالت زن در طلاق از مرد به دو روش امکان پذیر است یا به صورت شرط ضمن عقد نکاح که در سند ازدواج درج می شود و یا به صورت مراجعه به دفترخانه اسناد رسمی و اخذ وکالت از زوج برای گرفتن طلاق. اگر زوج خارج از کشور باشد اعطای وکالت از طریق تنظیم وکالتنامه طلاق در سفارت یا کنسولگری ایران نیز می باشد.

۲-    اگر وکالت به صورت شرط در ضمن عقد نکاح (سند ازدواج) باشد چون به اصطلاح حقوقی عقد ازدواج دائم، قراردادی لازم است وکالت مذکور قابل عزل نیست به عبارت دیگر مرد (موکل) نمی تواند زن (وکیل) را عزل نماید.

۳-    اگر وکالت  بعد از عقد، و در دفترخانه به زوجه یا شخص دیگری داده شود از سوی مرد قابل عزل است. مگر این که مدت داشته باشد و تا مدت مشخص مرد حق عزل را از خود ساقط کرده باشد و یا این که در ضمن عقد لازمی وکالت اخذ شده باشد. مرسوم است که در خود وکالتنامه، قابلیت عزل و یا عدم عزل و یا مدت آن را درج می کنند.

۴-    داشتن وکالت از زوج یا همان تعبیر عامیانه  حق طلاق از سوی مرد به زن به منزله این نیست که مرد دیگر نمی تواند همسرش را طلاق بدهد. اساسا واگذاری حق طلاق از سوی مرد به زن و یا هر شخص دیگری از لحاظ حقوقی غلط است چون حق طلاق قابل واگذاری نیست.زوج(شوهر) میتواند به دیگری از جمله زوجه وکالت در راستای طلاق اعطا کند نه اعطای حق طلاق.

مطلب مرتبط :   شرط حق مسکن زوجه و تحلیل حقوقی آن توسط وکیل خانواده

۵-    مرد می تواند وکالت را به غیر از همسرش نیز واگذار نماید فرض کنید مردی مقیم خارج از کشور است، و به برادرش در ایران از طریق وکالتی که در سفارت یا کنسولگری ایران در کشور محل اقامت تنظیم کرده، وکالت برای گرفتن وکیل دادگستری برای طلاق همسرش را می دهد.

۶-    هیچکس از جمله زنی که از مرد وکالت  دارد نمی تواند بدون وکیل دادگستری وکالت را اعمال نماید به عبارت دیگر کسی می تواند در دادگاه وکالت کند که وکیل دادگستری باشد. در وکالتی که مثلا زن از شوهر دارد، برای طلاق باید از طریق انتخاب وکیل دادگستری برای همسر اقدام نماید. در این راستا زن به استناد وکالتنامه طلاق به وکیل دادگستری مراجعه می کند و بر طبق حدود اختیارات وکالتنامه، برای شوهر وکیل انتخاب می کند و وکیل منتخب، وکیل مع الواسطه شوهر می شود.

۷-    کامل بودن متن وکالتنامه بسیار اهمیت دارد و متاسفانه بسیاری از وکالت ها که دفاتر اسناد رسمی استفاده می شود ناقص هستند. اما از همه بدتر شرط وکالت طلاقی است که زوج به زوجه در سند ازدواج می دهد غالب آن ها دارای مشکل هستند. توصیه می شود در این خصوص با وکیل مجرب طلاق مشورت نمایید. در انتهای نوشته نمونه کامل وکالت برای استفاده عموم نوشته شده است

آشنایی با نکات حق طلاق

۸-    در خصوص مراحل طلاق با وکالت   بهتر است که به لینک آبی رنگ متمایز شده مراجعه نمایید.

۹-    برای اطلاع از هزینه های طلاق با وکیل با شماره تلفن های ذیل متن تماس حاصل کنید.

مطلب مرتبط :   حق ملاقات فرزند

۱۰- مدت زمان طلاق با حق طلاق زوجه ، همان مدت زمان طلاق توافقی است یعنی ۱۰ تا ۲۰ روز کاری (فقط تهران). مگر این که در حدود اختیارات وکالت در اسقاط حق تجدید نظر و فرجام خواهی نباشد که در این صورت ۴۴ روز پس از ابلاغ رای امکان ثبت طلاق وجود دارد.

۱۱ – امکان واگذاری وکالت برای طی مراحل طلاق از سوی زوجه (زن) به دیگری و حتی شوهر وجود دارد.اولا مهم در اینجا شفاف بودن وکالت در بذل از سوی زوجه است ثانیا بایستی وکالت در تعیین تکلیف جهیزیه، اجرت، المثل، نفقه، حضانت و ملاقات فرزندان نیز در وکالت نامه مشخص شده باشد.ثالثا بهتر است که گواهی مربوط به بارداری یا عدم آن هم از زوجه اخذ شود

۱۲ – مدارک مورد نیاز برای شروع طلاق با وکالت عبارت است از سند ازدواج یا رونوشت شناسنامه زوجه کپی کارت ملی زوجه ترجیحا کپی شناسنامه زوج و اصل وکالتنامه محضری طلاق.

اصطلاحات حق طلاق زوجه و یا حق طلاق زن که در بین مردم رایج شده است منظور همان وکیل بودن زوجه برای انتخاب وکیل دادگستری داراری پروانه وکالت ازجانب شوهر  است.

نمونه شرط ضمن عقد وکالت در طلاق

نمونه متن وکالتنامه حق طلاق بدون مهریه

نمونه متن وکالتنامه حق طلاق با مهریه

می توانید مطلب را به اشتراک بگذارید
برای اعطای وکالت دعاوی خانواده و ارث در تهران و کرج با ما تماس بگیرید (وکیل طلاق)
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 1. حسین

  با سلام وتشکر .اما وکالت در طلاق که با مهر وبدون مهر تقسیم نموده اید هر دو به یک صورت امده لطفا تصحیح بفرمایید

  1. گروه وکلای پارسای

   سلام
   ممنون که اطلاع دادید
   اصلاح شد

 2. مارال

  سلام
  بنده در دوران عقد با وکالتنامه بلاعزل زوج اقدام به طلاق توافقی کردم که در ضمن متن وکالتنامه زوج حق اعتراض و تجدیدنظرخواهی را از خود سلب و ساقط کرده ولی متاسفانه پس از صدور رای زوج اقدام به اعتراض و تجدیدنظر کرده که بموجب اعتراض وی پرونده به دادگاه تجدیدنظر رفته است . ایا برای این اتفاق دلیل موجهی وجود دارد یا خیر؟ و اینکه مقام بالاتری هست که بنده به این اقدام اعتراض کنم . ممنون میشم پاسخگویی بفرمایید

  1. گروه وکلای پارسای

   سلام
   این موضوع زیاد پیش می آید نگران نباشید همان رای تایید میشود

 3. Sh

  سلام زوجه میتونه به وکیل وکالت تام درمورددادخواست طلاق ومراحل بعدی بده وخودش به دلیل امنیت جانی نداشتن اصلا دردادگاه حاضرنشه

 4. سارا

  سلام.ممنون ازشما.آیا وکالت در مراحل انجام طلاق را میشود ب شخص عادی واگذار کرد؟اگر بله مراحل وکالت دادن را لطفا بفرمایید.سپاسگذارم

  1. گروه وکلای پارسای

   سلام
   وکالت در دادگاه ها نیازمند پروانه وکالت است

 5. حمیده

  سلام
  با داشتن وکالت بلاعزل در طلاق آیا برای انجام مراحل طلاق حضور و رضایت زوج الزامی ست؟
  یا بدون حضور زوج تمامی مراحل انجام میگیرد؟

 6. ا. ح

  سلام . با تشکر از سایت خوبتون .
  میخواستم بپرسم اگر زنی وکالت طلاق داشته باشه و برای گرفتن طلاق به دادگاه یا مراجع قضایی مراجعه نکنه ، تا چه زمانی در عقد شوهر میمونه ؟

 7. ناشناس

  سلام وقتتون بخیر …برای گرفتن وکالت طلاق از زوج باید به دفترخانه ای که در آن عقد انجام شده مراجعه کنیم ؟؟؟؟

  1. گروه وکلای پارسای

   سلام
   خیر
   هر دفتر اسناد رسمی در هر جای ایران

 8. زینب

  سلام و خسته نباشیداگر زوجه هنگام عقد در شروط ضمن عقد حق طلاق را شرط کند باید دوباره از زوج وکالتنامه بگیرد یا همان شرط حق طلاقق در شروط ضمن عقد کافیست؟

  1. گروه وکلای پارسای

   سلام
   اگر کامل نوشته شده باشد نیاری نیست

 9. م.مرادی

  سلام کل وکالت حق طلاق دارم هزینه کل مراحل چقدر میشه ( دو وکیل و هزینه های دادرسی و ….)
  آدرس دفتر لطفا

  1. گروه وکلای پارسای

   سلام
   فعلا در خرداد ۱۴۰۰ جمعا ۵/۵۰۰

... ...