فقط تهران و کرج 021-44033677 021-44963487 026-34214440 026-34214441
قبول وکالت فقط برای تهران و کرج

مراحل طلاق به درخواست زوجه و شرایط آن از ثبت دادخواست تا ثبت طلاق

مراحل طلاق به درخواست زوجه و شرایط آن از ثبت دادخواست تا ثبت طلاق

 • ۲۸ فروردین ۱۳۹۷
 • ۱۹ تیر ۱۳۹۹
 • 181 نظر
 • 355009 بازدید
وکالت طلاق از طرف زن تخصص ماست.

برای دسترسی سریع تر به مطلب مورد نظر بر روی عنوان آن کلیک نمایید

 • مقررات طلاق به طور کلی
 • شروع مراحل درخواست طلاق از طرف زن و توصیه وکیل
 • علل عمده و مهمترین موضوعاتی که زن به استناد آنها می تواند طلاق بگیرد
 • دلایل و شرایط طلاق به درخواست زوجه (زن)
 • مدت زمان طلاق از طرف زوجه
 • شرایط طلاق به درخواست زوجه باکره
 • دادخواست طلاق از طرف زن و مهریه
 • طلاق به تقاضای زوجه و حضانت فرزندان

در این متن به شرایط طلاق به درخواست زوجه می پردازیم اما در ابتدا دو مقدمه تقدیم می شود.

مقدمه اول در مورد مقررات طلاق به طور کلی

در کشور ما و مقررات فقهی، طلاق را در اختیار مرد قرار داده است و شوهر می تواند با شرایط طلاق زوجه که در قانون آمده است- یعنی پرداخت حقوق مالی زوجه و طی مراحل قانونی طلاقدادخواست طلاق از مرد داده و به رغم مخالفت زوجه او را طلاق بدهد. اما بر عکس آن، زوجه برای گرفتن طلاق بدون رضایت شوهر راهی سخت و دشوار در پیش دارد. در این مطلب به مراحل طلاق به درخواست زن پرداخته می شود.

نکته: طلاق ایرانیان غیر شیعه بر طبق دین و مذهب خود آنها است

مقدمه دوم در مورد شروع مراحل درخواست طلاق از طرف زن و توصیه وکیل

بی تردید سخت ترین و مهم ترین پرونده خانوادگی در دستگاه قضا، درخواست طلاق از طرف زن و یا به عبارت دیگر مراحل طلاق از سوی زوجه است. می دانیم که بر طبق قانون مدنی و مقررات فقهی، طلاق در اختیار مرد است و زن تنها با داشتن دلیل موجه و اثبات آن می تواند از دادگاه تقاضای طلاق کند مگر این که طلاق توافقی باشد یا زن وکالت در طلاق (حق طلاق) داشته باشد که از بحث ما خارج است.

به عنوان وکیل که سال ها تجربه در دعاوی خانوادگی دارد توصیه اکید می شود که درخواست طلاق از طرف زن را بدون وکیل شروع نکنید چون مراحل طلاق و ارائه دلایل طلاق در این موضوع شرایط خاص خود را دارد و یا لااقل در این خصوص قبل از هر اقدامی با وکیل مجرب طلاق مشورت کنید. شاید لازم باشد قبل از تقدیم دادخواست طلاق به دادگاه خانواده، دادخواست مرتبط دیگری به عنوان مقدمه ثبت شود و تا حصول نتیجه آن، ثبت دادخواست طلاق به تعویق افتد. پرونده طلاق از جانب زن نیاز بسیار به داشتن اطلاعات کافی در خصوص رویه دادگاه های خانواده، تجدید نظر و دیوان عالی کشور دارد، ارائه ادله محکمه پسند بسیار مهم است. اگر در پرونده دیگری نمی خواهید وکیل داشته باشید، وکالت این پرونده را به وکیل خانواده متخصص واگذار کنید. تا دچار باخت در پرونده ، اتلاف وقت، انرژی و سرخوردگی نشوید.

برای شروع و ثبت مراحل طلاق زوجه بایستی از دفاتر خدمات الکترونیک قضایی شروع کرد. در ابتدا دادخواست در دفاتر الکترونیک قضایی ثبت می شود و سپس به دادگاه خانواده فرستاده و ارجاع می شود.

 

طلاق از طرف زن - مراحل طلاق

مراحل طلاق از کجا شروع می شود؟

اگر طلاق توافقی نیست و اگر وکالت در طلاق(حق طلاق) از همسر ندارید ناچارید دادخواست طلاق از طرف زوجه تقدیم دادگاه خانواده کنید. زوجه هم می تواند در دادگاه خانواده شهری که هم اکنون ساکن است دادخواست بدهد و هم در دادگاه خانواده محل اقامت شوهر.

مطلب مرتبط :   توقیف اموال از طریق مهریه

خوب است بدانید که  طلاق از طرف زن، پرونده ای  است که مراحل طلاق آن ۳ مرحله می باشد

با این توضیح که طرفین (زن و شوهر) می توانند در صورتی که حکم دادگاه اول (بدوی) به ضرر آن ها باشد نسبت به آن در فرجه ۲۰ روزه تجدید نظر خواهی کنند. بدیهی است که پرونده پس از تبادل لوایح به دادگاه تجدید نظر استان فرستاده می شود و در ادامه پس از صدور رای توسط شعبه دادگاه تجدید نظر –که غالبا بدون حضور زوجین و تشکیل جلسه می باشد- در مهلت ۲۰ روزه هر کدام از طرفین که رای به ضرر او باشد می تواند فرجام خواهی کند. در این صورت پرونده به دیوان عالی کشور ارسال می گردد.

باز هم این همه کار نیست چه بسا که دیوان از رای دادگاه تجدید نظر نقص بگیرد و یا نقض کند و مجددا پرونده به دادگاه تجدید نظر اعاده شود که در این صورت پس از صدور حکم مجدد از سوی شعبه دادگاه تجدید نظر باز هم امکان فرجام خواهی مجدد مهیا است …

این مطالب از این رو گفته شد که پرونده طلاق در صورت مقاوت زوجین، پرونده ای طولانی است و صبر بسیار می طلبد و اصلا ماهیت آن با عجله سازگار نیست مگر این که طلاق غیابی باشد و زوج در دادگاه حضور نیابد و یا اعتراض نکند که زمان کمتری به طول می انجامد.

دلایل و شرایط طلاق به درخواست زوجه (زن)

اثبات یکی از شرط های مندرج در سند ازدواج. می توانید سند نکاحیه خود را مطالعه کنید ۱۲ شرط در آن به صورت چاپی گنجانده شده است سپس با وکیل مجرب مشاوره حقوقی کنید تا مشخص گردد کدامیک از آنها مناسب شرایط شما برای درخواست طلاق است.

اثبات عسر و حرج زن هم از دیگر دلایل طلاق به استناد ماده ۱۱۳۰ قانون مدنی است. عسر و حرج یعنی به وجود آمدن وضعیتی که ادامه زندگی را برای زوجه با مشقت همراه ساخته و تحمل آن مشکل باشد.

علل عمده و مهمترین موضوعاتی که زن به استناد آنها می تواند طلاق بگیرد به شرح ذیل است:

 1. اعتیاد مضر شوهر
 2. نپرداختن نفقه حداقل به مدت ۶ ماه
 3. مریضی سخت علاج شوهر
 4. امراض مقاربتی شوهر
 5. بچه دار نشدن زوج
 6. ترک زندگی توسط زوج
 7. ازدواج مجدد بدون رضایت همسر اول
 8. محکومیت شوهر به زندان بالای ۵ سال یا ارتکاب به جرایمی که بر خلاف شان زوجه است
 9. سورفتار و سو معاشرت ( ضرب و جرح، توهین،… )
 10. عدم تهیه مسکن برای مدت غیر متعارف
 11. اثبات خیانت همسر در دادگاه
 12. با شرایطی کراهت شدید زوجه همراه با بذل کل مهریه
 13. بلاتکلیف رها کردن زوجه
 14. نداشتن رابطه جنسی برای مدت غیر متعارف
 15. مشکلات زناشویی ناشی از عیوب مرد
 16. رابطه جنسی غیر متعارف
 17. با شرایطی دوری طولانی زوجین از همدیگر

مدت زمان طلاق از طرف زوجه

بر طبق قانون طلاق و آیین دادرسی مدنی، طلاق پرونده ای است که با اعتراض هر کدام از زوجین ۳ دادگاه را طی می کند. دادگاه بدوی، دادگاه تجدید نظر استان مربوطه، دیوان عالی کشور. در فرض اینکه پرونده با اعتراض، هر سه دادگاه را پشت سر بگذارد حدود یکسال طول خواهد کشید. مگر اینکه یکی از طرفین اعتراض نکند.

مطلب مرتبط :   حضانت و سلب حضانت

شرایط طلاق به درخواست زوجه باکره

 • بر خلاف عقد نکاح زوجه باکره که مستلزم اجازه پدر و یا جد پدری است در طلاق اینگونه نیست. و از شرایط طلاق به درخواست زوجه باکره قانونا رضایت پدر نیست. اگر چه که عرف و شرایط خانوادگی ممکن است داوری دیگری داشته باشد.
 • مهریه زوجه باکره در هنگام طلاق نصف می شود.
 • اگر باکره ماندن زوجه ، به دلیل عدم شروع زندگی مشترک و عدم تمایل زوج و یا هر دلیل منتسب به زوج باشد یا شرایطی امکان اخذ رای طلاق از دادگاه وجود دارد.
 • طلاق یک طرفه به درخواست زوجه باکره ، با توجه به اینکه زندگی مشترک آغاز نشده است خاصه وقتی که زوجه به حق حبس استناد نماید. کمی دشوار است توجه کنیم حتما در این خصوص با وکیل خانواده گروه وکلای پارسای مشاوره نمایید موضوع بسیار تخصصی است . در بعضی پرونده ها مثل طلاق ، در بیشتر موارد لازم است که از راه های دیگری در ابتدا مثل مطالبه نفقه معوقه یا الزام به تهیه مسکن متناسب شان زوجه ، مطالبه مهریه و … اقدام شود

دادخواست طلاق از طرف زن و مهریه

سوال می شود که اگر زن متقاضی طلاق باشد تکلیف مهریه چه خواهد شد؟ این سوال بحث مفصلی دارد اما اجمالا اینکه اگر زوجه بتواند یکی از شروط مندرج در سند ازدواج را ثابت کند وکیل شوهر در طلاق و قبول بذل می شود و اختیار به دست خود اوست که به وکالت از شوهر چه مقدار از مهریه ای را قبول بذل و تعیین کند و اگر بتواند از طریق عسر و حرج دادگاه را مجاب کند که زوج را اجبار به طلاق کند میزان مهریه ای که بذل خواهد شد بسته به نظر قاضی و خود زوجه دارد

طلاق به تقاضای زوجه و حضانت فرزندان

قانون طلاق مقررات مربوط به قانون مدنی و قانون حمایت خانواده است. برطبق ماده  ۲۹ قانون حمایت از خانواده در پرونده طلاق ، اگر قبلا تکلیف حضانت فرزندان مشخص نشده باشد می بایستی در ضمن حکم طلاق نسبت به آن اظهار نظر قضایی شود. حسب قانون ، حضانت(نگهداری) فرزندان تا پایان ۷ سالگی با مادر است و بعد از آن با پدر است. ۹ سال برای دختران و ۱۵ سال برای پسران است. بعد از سنین مذکور حضانت دیگر از نظر قانون موضوعیت ندارد. و انتخاب با فرزندان است. اما در اعطای حضانت قاضی بایستی مصلحت فرزندان را رعایت کند به این معنی که مهم نیست بچه چند سال دارد و حضانت او بر طبق قانون با کیست، مهم آن است که قاضی تشخیص بدهد برای کودک بهتر است که نزد کدام یک از والدین باشد.

برای کسب اطلاعات در مورد طلاق قضایی به مطلب مربوطه مراجعه نمایید

برای اعطای وکالت دعاوی خانواده و ارث در تهران با ما تماس بگیرید (وکیل طلاق)

181 پاسخ به “مراحل طلاق به درخواست زوجه و شرایط آن از ثبت دادخواست تا ثبت طلاق”

 1. ملیکا گفت:

  من دو ماه قبل دادخواست طلاق یک طرفه دادم و جلسه دادگاه هم برگزار شد سامانه ثنا هم ثبت نام کردم الان که سامانه را می بینم نوشته شده که پرونده در وقت نظارت است یعنی چه؟ یعنی دوباره دادگاه جلسه تشکیل می دهد؟

  • گروه وکلای پارسای گفت:

   سپاس از همراهی شما با گروه وکلای پارسای
   وقتی در پرونده ای وقت نظارت تعیین می شود به این منزله است که دادگاه منتظر انجام کاری و نتیجه آن است مثلا در پرونده شما احتمالا یا قرار ارجاع به کارشناس صادر شده یا اینکه ارجاع به داوری شده است و دادگاه وقت نظارت تعیین کرده که جواب آنها را دریافت کند. پس جلسه رسیدگی در کار نیست که در آن تاریخ در دادگاه حاضر شوید.

 2. نسرین گفت:

  این چه قانونی که نمیذاره راحت جدا بشی. من هر روز دارم زجر می کشم و نفرت دارم ولی امکان طلاق برای من نیست!؟

  • گروه وکلای پارسای گفت:

   سلام بر خانم محترم،
   در اینجا ما در پی ارزش گذاری قوانین نیستیم. توجه داشته باشید در هر کجای دنیا هم درخواست طلاق و صدور حکم طلاق به سهولت و سرعت نیست. به هرحال دید کلان این است که بنیان خانواده با اندک عصبانیت و اختلافی و هیجان زود گذری از هم گسسته نشود. شما نیز بهتر است با وکیل مجرب درخصوص دلایل خود با جزییات کامل مشاوره کنید، حتما راهی پیدا خواهد شد.

 3. فریبا جوانمردی گفت:

  سلام وقت بخیر
  ببخشید من میخوام از همسرم جدا بشم دیگه تحمل زندگی با مرد بی عرضه ندارم و از همه بدتر خانواده ای داره که علاوه بر اینکه من رو دوست ندارن حتی حمایتمون هم نمیکنن و به کل کشیدن کنار و خانواده من دارن حمایت میکنن با توجه به اینکه من ام اس دارم و استرس و ناراحتی ودسم خوب نیست میخوام کلا جدا بشم و دیگه نمیخوام ادامه بدم فقط از کجا و چجور باید اقدام کنم ؟؟؟؟ممنون میشم جواب من رو بدین خواهش میکنم

  • گروه وکلای پارسای گفت:

   سلام؛ توصیه می کنیم اگر تصمیم قطعی بر جدایی دارید با وکیل مجرب مشاوره حقوقی کنید، صرف همین که شوهرم بی عرضه است و خانواده حمایت نمی کند، برای طلاق یک طرفه کفایت نمی کند.

 4. مریم سمایی گفت:

  من در ایران زندگی نمیکنم ، متوجه خیانت همسرم شدم وقتی گوشی موبایلش رو کنترل کردم و کلی عکس و متن و صدا در خصوص اثبات خیانت پیدا کردم که نه فقط با یک خانم بلکه حداقل با ۶ خانم در ارتباط نامشروع بودند . ۲ فرزند ۲ سال و ۸ ماهه دارم و الان بمدت یکماه است که همسرم منزل رو ترک کرده بدلیل اینکه متوجه شد من فهمیدم خیانت میکرده. میخوام بدونم اگر درخواست طلاق کنم از طریق وکیل در ایران و همسرم مخالفت کنه با طلاق میتونم طلاق بگیرم و حضانت بچه ها رو داشته باشم ؟ در ضمن همسرم معتاد به تریاک هستند و پرونده کیفری هم در ایران دارند

  • گروه وکلای پارسای گفت:

   سلام- در فرض اثبات خیانت همسر (رابطه نامشروع) در پرونده کیفری امکان طلاق برای شما وجود دارد. ترک منزل طولانی مدت، نپرداختن نفقه و عدم امکان الزام او و اعتیاد مضر هم از دلایل طلاق است.

 5. مهلا گفت:

  سلام من بخوام کارای طلاق یک طرفه ام رو بکنم باید چیکار کرد واقعا تحمل کردن برام سخته خسته ام کرده دوساله زنشم ولی تمام دوسال اصلا به نیازهای زنش اهمیت نداده و اصلا کنارم نیس دوبار هم داخل گوشیش دوتا پیام از دوتا خانوم دیدم ولی خودش انکار کرد ک نمیشناسه. خواهش میکنم کمکم کنید باید چیکار کنم .

 6. الهه گفت:

  سلام.شوهر من دست بزن داره..دیگه تحمل ندارم.تصمیم خودمو گرفتم.شش ساله تحملش کردم..اولین اقدامی که باید انجام بدم چیه؟؟

  • گروه وکلای پارسای گفت:

   با سلام
   شما باید دلیلی برای ضرب و جرح به دادگاه ارائه کنید. اگه دلیل برای ضرب و جرح دارید به دادسرا مراجعه کنید و پس از طی مراحل رای محکومیت اخذ نمایید تا به استناد آن بتوانید طلاق بگیرید
   موفق باشید

 7. سعيد گفت:

  با سلام
  بسيار ممنون مي شوم اگر در مورد زير راهنمايي بفرماييد.
  در صورتي كه خيانت زن براي همسرش محرز شده باشد ( لطفا توجه فرماييد ، خيانت محرز شده است ) ولي به خاطر حفظ آبرو امكان بروز به غير ( شاهد و …) وجود نداشته باشد ، چگونه مي توان درخواست طلاق را با در نظر گرفتن اين شرايط داد ؟ مثلا آيا مي توان به قاضي گفت يا كلا تو اين شرايط چه كار بايد كرد.( با فرض اينكه امكان ادامه براي مرد وجود ندارد)

  • گروه وکلای پارسای گفت:

   سلام
   توجه داشته باشید که اثبات خیانت همسر یعنی اخذ رای قطعی در خصوص راطه نامشروع باعث از بین رفتن مهریه زن نمی شود. از طرفی حق طلاق با مرد است با دلیل یا بی دلیل می تواند دادخواست طلاق بدهد
   موفق باشید

 8. FP گفت:

  سلام
  من ٦ ماهه عقد كرده ام والان فهميدم نميخوام با ايشون زندگي كنم. به هزاز دليل. نفقه ام تا بحال بهم پرداخت نشده.
  چطور ميتونم اقدام كنم براي درخواست طلاق؟
  ممنون

  • گروه وکلای پارسای گفت:

   با سلام
   اگر همسرتان راضی به طلاق نیست با توجه به اینکه حق طلاق با مرد است بایستی یکی از آن هزار دلیل را که از نظر دادگاه موجه باشد لزوما ارائه کنید
   موفق باشید

 9. کامران گفت:

  با سلام
  زن من اقدام به خودکشی کرده و میگه از دست من اینکارو کرده (بچه بازی و قهر زیاد در می آورد و من همیشه کوتاه میامدم ولی اینبار گفتم بسه و جدی شدم باش، بدون هیچ توهین و کتک کاری) حالا میگه میخوام طلاق بگیرم. آیا میتونه طلاق بگیره؟ آیا دادگاه بهش حق میده که مقصر خودکشیش من بودم؟

  • گروه وکلای پارسای گفت:

   سلام؛ اگر زوج رضایت طلاق نداشته باشد زوجه باید برای گرفتن طلاق دلیل قانع کننده به دادگاه ارایه کند- دادگاه خانواده وظیفه ای برای کنکاش علت خودکشی ندارد و صرفاْ دلایل ابرازی زوجه را بررسی می کند.

 10. زهره گفت:

  سلام .من كه حق طلاق دارم آيا درخواست طلاق ازطرف من هم زمانبربوده.ممنون

 11. سروش بامدادی گفت:

  اگر در روز دادگاه که به درخواست زوجه احضار شدم حاضر نشم چه اتفاقی میوفته؟ ممنون میشم پاسخ بدید.

 12. ملیحه گفت:

  با سلام. شوهر من دچار بی میلی شدید جنسی است و از طرفی دوست داره که از طریق دست یا وسیله ای توسط من مفعول واقع بشه. خودشون تو اسمس هم اعتراف کردن. که این موارد باعث انزجار من ازش شده. بعلاوه ما به روانپزشک مراجه کردیم و ایشون تشخیص دادن که آقا مشکلات اختلال شخصیتی اسکیزوئید و پارانوئید داره. با توجه به این مطالب میخواهم اقدام به طلاق کنم. آیا دادگاه حق طلاق به بنده میده؟

  • گروه وکلای پارسای گفت:

   سلام
   اگر همسرتان راضی به طلاق توافقی نمی شود می توانید دادخواست طلاق یک طرفه مطرح کنید و مسائل گفته شده در سئوالتان را در جلسه دادرسی به قاضی اعلام کنید تا در صورت انکار شوهر به پزشکی قانونی برای معاینه معرفی شود. بهتر است که نام روانپزشکی را که نزد ایشان رفته اید به پزشکی قانونی اعلام کنید تا در مورد سوابق بیماری با ایشان مکاتبه شود

 13. نیلوفر گفت:

  سلام من دادخواست طلاق از شوهرم رو دادم وتارخ ۲۵آذر قراردادها برام صادرشدهدوبرای شوهرم هم ابلاغیه اومده ولی الان از اینکارپشیمونم ‌دلم نمیخواد اصلا به دادگاه بریم آیا من باید اقدام خاصی در جهت پشیمانی ازاین موضوع انجام بدم یا همین نرفتن به دادگاه کفایت میکنه ممنون م ازهمراهی شما

 14. عاطفه گفت:

  سلام….همسرم با دست خودشون رو یه برگه حق طلاق رو به من دادن و امضا کردن و انگشت زدن ولی من اون زمان ندادم کسی پای اکن کاغذو امضا کنه به عنوان شاهد…یعنی فکر نمیکردم لازم باشه..الان بعد سه سال میتونم اونو بدن امضا کنن…؟؟ایا از نظر قانونی هم اعتبار داره؟؟؟از طرفی ایشون اصلا رابطه جنسی برقرار نمیکنن و سه چهار ماه یکبار هستن….میتونم ار این طریق هم اثدام کنم؟؟چطوری میتونم اثبات کنم میل جنسیشون کمه

  • گروه وکلای پارسای گفت:

   سلام؛ به نظر میاد منظورتون این باشه که همسرتون یک وکالت طلاق در سند غیر رسمی به شما داده که مفاد اون هم مشخص نکردید. توجه داشته باشید که برای دادگاه ها رسمی بودن وکالت در طلاق یا در ضمن سند نکاحیه معتبر است. در خصوص سوال دومتان هم تنها کم میلی رابطه جنسی (و نه بی میلی کامل) برای طلاق در صورت مخالفت شوهر و احیانا خواستن مهریه کفایت نمی کند بهتر است این دلیل را ضمیمه دلیل دیگری کنید.

 15. گلسا گفت:

  سلام .الان یک سال و سه ماه است که به گفته شوهرم که میخواد پول پیش خانه را بگیرد من را به خانه پدر فرستاده و همه وسایل خانه رو فروخته و الان هم معلوم نیست کجاست و اعتیاد هم داره .وات به الان حکم جلب مهریه رو دارم نقفه رو هم برایش بریدن.الان میخوام درخواست طلاق بدم میشه بگید چه مراحلی رو باید طی کنم

 16. مهدیس گفت:

  سلام،۲سه ساله همسرم با زنی رفت وآمد میکنه،مموری گوشیش رو گم کرده منم پیداش کردم دیدم کلی عکس ورقص وغیره،زنه هم شوهرداره،به حسابش هم پول زده،هیچ چیزی هم برای خوردوخوراک من وپسرم خرج نمیکنه،بیش از ۶ماهه رابطه هم نداریم،الان هم مهمان خونه مادر شوهرم هستیم،وخیلی دردهای دیگه،الان من چیکار باید بکنم

  • گروه وکلای پارسای گفت:

   سلام؛ در صورتی که صلاح بدانید امکان شکایت رابطه نامشروع برایتان وجود دارد مضافا اینکه می توانید مطالبه نفقه هم دادخواست بدهید و اگر هم خانه تهیه نمی کند از دادخواست الزام به تهیه مسکن مستقل نیز می توانید استفاده کنید.

 17. یوسف گفت:

  سلام یکی از بستگان بنده از شوهرش طلاق گرفته به دلایل اعتیاد و ضرب و شتم و … و الان ۷ ماهی هس ک هی میرن دادگاه و شوهرش دروغ میگه و انکار میکنه ک اعتیاد داره و… قرص میخوره قبل ازمایش و نشون نمیده ازمایش اعتیادش رو تا الان هم دادگاه هیچ کاری واسش نکرده و فقط میکشوننش دادگاه و برمیگرده ایا راهی هست ک بشه یکاری واسش انجام داد تا زودتر طلاقشو بگیره و راحت شه؟
  ممنون میشم اگ کمک کنین چون خیلی جونه و همش درگیر دادگاهه و نمیتونه به کارهاش برسه.
  مرسی از سایت خوبتون خیلی ممنون.

  • گروه وکلای پارسای گفت:

   سلام
   به نظر میاد که با کسی طرف هستید که کاملا بلده چظور قبل از آزمایش اعتیاد مقدمات لازم را انجام بدهد. توصیه می کنم در هر شهری که هستید نزد وکیل مجربی مراجعه نمایید و با گفتن شرح کامل زندگی و مشکلات راه دیگری علاوه بر اثبات اعتیاد پیدا کنید

 18. سارا گفت:

  سلام
  همسرم ( حيف اسم همسر و حيف اسم مرد براى اين ديوانه روانى) من رو به خاطر كوچكترين مسيله كتك ميزنه و بدترين ناسزااها رو بهم ميده ، لطفا بگيد آيا ميتونم در اسرع وقت ازش طلاق بگيرم و البته مهرم رو هم كامل بگيرم
  و دو تا پسر دارم ٧ ساله و ١/٥ ساله
  تكليف سرپرستى اونا چى ميشه؟
  ميشه كه من سرپرستيشون رو بگيرم؟
  ممنون ميشم سريع جواب بدين

  • گروه وکلای پارسای گفت:

   سلام؛ طلاق از جانب زوجه در صورت مخالفت مرد حتی با داشتن دلیل موجه پرونده ای نیست که به سرعت و در اسرع وقت انجام شود؛ اگر قصد طلاق یکطرفه دارید بایستی دلایل کامل و موجهی به دادگاه ارایه کنید. حضانت فرزند پسر تا ۷ سالگی با مادر و پس از آن با پدر است.

 19. سارا گفت:

  باسلام میخاستم بپرسم که همسرم ۱۱ماهه که نفقه منو پرداخت نکرده وجلبشو گرفتم هم مهریه هم نفقه الان میخام طلاق بگیرم ایا امکانش هست؟وضمن اینکه همسرم با یه اکانت تلگرام برا من پاپوش ساخته وسه شکایت رابطه نامشروع کرده و هرسه قرارمنع تغیب وبه نفع من خورده ایا این سه رای دادگاهم دلیلی برای طلاق از طرف من میشه که بزنم روی پرونده طلاقم به من کمکی میکنه؟؟؟؟؟

  • گروه وکلای پارسای گفت:

   سلام؛ بله می توانید دادخواست طلاق بدهید، نپرداختن نفقه که منجر به صدور رای شده است و همچنین شکایات متعدد رابطه نامشروع که منجر به نتیجه نشده است مجموعاً دلایل خوبی برای طلاق است.

 20. mersad گفت:

  سلام من یک زن ۴۲ساله هستم ازدواج دوم کردم شوهرم خیلی شکاک وبددل وتهمتی هست دست بزن داره جلوی همسایه وبچهام بهم توهین نیکنه وکتکم میزنه همش سرکوفت زندگی قبلامن رومیده شوهرم قبلادوتازن داشت که فوت شدن میخوام بدونم چطورمیتونم درخواست طلاق بدم ومهرم روبزارم اجرا ممنون میشم راهنمایم کنید

  • گروه وکلای پارسای گفت:

   سلام؛ اگر همسرتان رضایت طلاق ندارد برای طلاق یک طرفه بایستی دلیل ارایه کنید، مواردی که ذکر کردید در صورت استمرار سوء رفتار و سوء معاشرت محسوب می شود که البته نیازمند دلیل اثباتی است مثل اقرار، شاهد، رای دادگاه، تحقیقات محلی و …

 21. حسن گفت:

  سلام
  یکی از دوستان من میخاد طلاق بگیره ،طبق گفته خودش هم شوهرش دست بزن داره ،نفقه پرداخت نکرده ،خونه از خودش نداره شرایط طلاقش چطوره ؟و البته یه بچه چهار ساله هم داره

  • گروه وکلای پارسای گفت:

   با سلام
   ضرب و شتم شوهر بایستی در دادگاه خانواده احراز شود. معمولا رویه به این صورت است که به زوجه از دادگاه کیفری در این خصوص رای اخذ می کند و به آن رای در دادگاه خانواده استناد می کند. در مورد ندادن نفقه نیز ابتدا بایستی رای محکومیت نفقه صادر شود

 22. مهدیه گفت:

  شوهرم نزدیک به شش ماه هست که از خونه رفته و در این مدت نفقه ای هم به من پرداخت نکرده.ما در طبقه پایین خانه پدرم زندگی می کنیم .سه ماه پیش اومد و کلید خونه را بهم داد و گفت دیگه نمیتونه با من زندگی کنه و هیچ حسی به من نداره و با یه زن مطلقه دیگه دوست شده و با هم هستن. من بخاطر اینکه کسی رو ندارم نتونستم محل زندگی جدیدش و حتی همسرش رو پیدا کنم .چگونه می تونم دادخواست طلاق بدم؟ آیا حقوق من در صورت ارائه دادخواست طلاق ، پایمال میشه؟

  • گروه وکلای پارسای گفت:

   سلام
   بله می توانید دادخواست طلاق بدهید به دلیل ترک زندگی و نپرداختن نفقه. بهتر است قبل از دادخواست طلاق حکمی در خصوص نپرداختن ۶ ماه نفقه دریافت کنید. چون دلیل طلاق شما موجه است می توانید در مقابل طلاق مقدار کمی از مهریه را بذل کنید

 23. مینا گفت:

  سلام
  به مدت ۶ساله ازدواج کردم و همسرم درخواست اینو داره که حقوق دریافتی ام رو برای خرج منزل و پرداخت اقساط وام به او بدهم البته ۳ سال اول زندگی این کارو انجام میدادم ولی برام خودم هیچی نم ماند و بعد به من میگفت ما باهم زندگی تشکیل دادیم و باید باهم خرج کنیم درصورتیکه به من تا الان یکبار هم نفقه پرداخت نکرده و همیشه تهدید به طلاق میکنه وقتی میگم طلاق بده میگه نمیکنم اینکارو بحث مهریه و نفقه که میکنم میگه من خرید خونه میکنم چه نفقه ای دائم با من بدخلقی میکنه و…. من میخوام جدا بشم چه کاری باید انجام بدم.

  • گروه وکلای پارسای گفت:

   سلام
   بر طبق قانون و شرع زن تکلیفی برای آوردن درامد خود در منزل مشترک ندارد اما امروزه می دانیم که با توجه به وضعیت اقتصادی خصوصا در شهر های بزرگ همکاری زن و شوهر برای تامین مخارج خانواده شاید به نوعی ضروری شده است. باتوجه به اینکه ما به صورت تخصصی دعاوی خانواده را پیگیری می کنیم به نظر ما مشکل شما حاد نیست و درجه ای نیست که بنیان خانواده را خراب کند. البته تصمیم با شماست

 24. زهرا گفت:

  با سلام
  من ۷ سال پیش با همسرم به مشکل برخوردم و نتونستم در دادگاه ثابت کنم و محکوم به عدم تمکین شدم ولی ۷ ساله از هم جدا زندگی میکنیم و همسرم راضی به طلاق نمیشه،به نظرتون من باید چیکار کنم؟و قانونی وجود داره که بعد از این همه مدت طلاق گرفت؟

 25. وحید گفت:

  با سلام و خسته نباشید من از روی حماقت به یک چتی در تلگرام که یک خانم شوهردار مزاحم شده بود ادامه دادم و بعضی جاها صحبتی کردم که نباید می کردم البته در این صحبت تشویق به رابطه نا مشروع یا زدن حرف رکیک نبوده اما خانومم این چت را دیده و از روی گوشی من عکس گرفته و فکر می کند من به او خیانت کردم در صورتی که اصلا این طور نیست حالا می‌خواهد طلاق بگیرد و به هیچ وجه راضی نمی‌شود آیا می‌تواند از طریق اون عکسها خیانتی که من نکردم را در دادگاه اثبات کند و طلاق بگیرد؟ خیلی ممنون از راهنمایی شما

  • گروه وکلای پارسای گفت:

   سلام
   با توجه به رویه فعلی رسیدگی به جرم رابطه نامشروع در دادگاه ها صرف داشتن چند اسکرین شات ساده برای شروع شکایت کافی نیست ولی در هر صورت اگر زوجه به هر طریق بتواند رابطه نامشروع را ثابت کند ولو اینکه فیزیکی نباشد به مجازات تا ۹۹ ضربه شلاغ محکوم خواهید شد

 26. عاطفه گفت:

  سلام
  من ٦سال هست كه با مردي زندگي ميكنم كه هر چند وقت يك بار ميفهمم كه با كسي ارتباط داره ،چند بار كه تونسته دروغ گفته و زده زيرش
  چند بار هم كه نتونسته ي جوري جم و جورش كنه مجبور شده راستش رو بگه
  من ديگه نميتونم باهاش ادامه بدم
  بايد چيكار منم
  خاهش ميكنم راهنماييم كنيد

  • گروه وکلای پارسای گفت:

   سلام
   به طور کلی بدانید اگر قصد قطعی برای طلاق دارید. طلاق توافقی راحت ترین و کم تنش ترین راه ممکن است. در غیر این صورت و مخالفت شوهر بایستی دلایل موجه برا طلاق ارائه کنید. رابطه های نامشروع متعدد نیز نیازمند اثبات است

 27. سحر گفت:

  سلام من درخواست طلاق دادم
  یک جلسه دادگاه برگزار شده و الان منتظر جلسه ی دوم هستیم.
  قاضی گفتند که جلسه دوم هر کدوم با یک شاهد مرد بالای سی سال حاضر بشیم
  میخواستم بدونم وجود شاهد برای چی هست؟ و اینکه نسبت شاهد با من باید چی باشه؟

  • گروه وکلای پارسای گفت:

   سلام
   منظور ریاست دادگاه داور هست نه شاهد. در پرونده های طلاق یک طرفه ارجاع به داروری الزامیست

 28. س گفت:

  سلام … وقت بخیر
  من از سال ۹۴ درخواست طلاق دادم اما خانم راضی نمیشدن و سر جلسه دادگاه حضور پیدا نمیکردن بالاخره امسال اردیبهشت ماه اومدن و جلسه ی دوم مرداد ماه هم اومدن شهریور ماه نامه ای اومد برام که خانم قبول کردن و طلاق هم انجام شده فقط مونده نامه ای که جناب قاضی باید بدن
  الان از شهریور ماه هم یک ماه گذشت افتاد رو ماههای حرام محرم و صفر و بعدشم یک ماه گذشته چهارماهه منتظر نامه ی قاضی هستم اما خبری نیست
  تقریبا چه مدت طول میکشه ؟؟

  • گروه وکلای پارسای گفت:

   سلام
   بهترین کار این است که به شعبه دادگاه مراجعه نمایید و از اخرین وضعیت پرونده مطلع شوید

 29. Ghader گفت:

  سلام من خانومم قهر کرده رفته خونه باباش بار اولشم نیست ولی این دفه برای طلاق رفته البته ازطرف خودش چون من دوسش دارم طلاقش نمیدم بهونشم اینه که من درک و اخلاق ندارم واین برمیگرده به روحیات خودش چون نه تاحالا سردعوا نه به خانوادش توهین کردم نه کتکش زدم ولی برای اینکه حرصمو خالی کنم وسایل میشکونم واین بهانه شده براش.شدیدا ازطرف خانوادش حمایت میشه.میگن دختر ماروحیش لطیفه نازک دله هرچی گفت توبایدکنار بیایی باهاش.تا میخوام حرف بزنم میزنه زیر گریه و اصلا اهل گفتگو نیست.لطفا راهنماییم کنید

  • گروه وکلای پارسای گفت:

   سلام
   به نظر می رسد که شما باید با مشاور خانواده تماس بگیرید نه با وکیل دادگستری

 30. مریم حاظری گفت:

  سلام من زنی ۵۶ ساله هستم ۲۴ سال است که با شوهرم ازدواج کرده ام.شوهرم از اول آدم مرموز و عجیبی بود چند سال هم هست که رفتارش به کلی بد شده است و مدام به من می گوید که به او خیانت کرده ام چند سال پیش هم به خواهر بزرگترم تهمت فحشا زد،دست بزن هم دارد زندگیمان به کلی تلخ شده است حالا که بچه هایمان بزرگتر شده اند میخواهم بدانم با این دلایل میتوانم طلاق بگیرم و از زمان درخواست تا طلاق حدودا چقدر طول میکشد.با تشکر

  • گروه وکلای پارسای گفت:

   سلام
   این نوع بد بینی در خصوص مسئله خیانت به دفعات و نسبت به اشخاص مختلف نشانی از یک بیماری روحیست که می توانید با مراجعه به پزشک به او کمک کنید

 31. مریم گفت:

  با عرض سلام و خسته نباشد
  بنده همسری دارم که شغل با درآمد پایین داره، و من چون تحصیلات و شرایط اجتماعی بهتری دارم در طی ۶ سال زندگی تامین اقساط خانه و ماشین از شروع زندگی با بنده هست حتی قسمتی از خرج تحصیل ایشون اما ایشون بسیار با بنده بد اخلاق و عصبی هستند و مدام از من بخونه میگیرند و از خانواده من بد میگویند با وجود کمکهای زیاد خانواده من،ایشان با طلا ق من مخالفند ، بنده از چه طریق میتوانم طلاق بگیرم، خانواده های ما تفاوتهای فرهنگی، اقتصادی زیاد داره و تفاهم نداریم و من دچار افسردگی شده ام، اگر مهریه ام را ببخشم راهی هست که سریعتر طلاق بگیرم؟

  • گروه وکلای پارسای گفت:

   سلام
   جواب دادن به این سوال نیازمند اطلاعات بیشتریست
   توصیه می شود ابتدا نزد مشاور خانواده مراجعه کنید سپس در صورت تصمیم قطعی به طلاق به سراغ وکیل مجرب بروید

 32. عاطفه گفت:

  با سلام
  حدود ده ساله ازدواج کردم و حاصل ازدواجم دو فرزند سه و هفت ساله میباشد در طول این مدت به خساست و بداخلاقی همسرم زندگی رو طی کردم.و حتی هیچ پیشرفتی در زندگیم رخ نداده .این چند سال بدون حتی مسافرتی از طرف ایشان زندگی رو گذراندم ، با اینکه زیاد باهاش صحبت میکنم و ازش میخوام که تغییری ایجاد کنه تا زندگیمون رونق بگیره و بهتر بشه اما بی توجهی میکنه .واقعا ادامه زندگی برایم دشوار شده و میخواهم جدا شوم لطفا راهنماییم کنید.آیا میتوانم تقاضای طلاق بدهم و مشکلی سد راه من نمیباشد.

  • گروه وکلای پارسای گفت:

   سلام
   به نظر بهتر باشد که قبل از هر اقدامی با مشاوره خانواده با تجربه مشاوره کنید و سپس اگر بهبودی حاصل نشد به فکر طلاق باشید. آنچه نوشتید اثباتش در دادگاه دشوار است

 33. آیدا گفت:

  با سلام شوهرم از طریق یه وکیل اقدام به طلاق یکطرفه کرده است من راضی به طلاق نیستم معمولا چقدر زمان میبرد نامه دادگاه برای من بیاید من مهریه ای ندارم و اصلا هم راضی به طلاق نیستم چطور میتونم جلو ی این موضوع را بگیرم که بتونم زمان بخرم شاید پشیمان شود یا چطور میتونم کاری کنم این موضوع زمان بر شود

  • گروه وکلای پارسای گفت:

   سلام
   دادگاه طلاق چه به درخواست شوهر چه به درخواست زن سه مرحله ایست و شما می توانید با اعتراض به آرای دادگاه یا مواردی که به کارشناسی ارجاع شده است پروسه طلاق را طولانی تر کنید

 34. احمدی گفت:

  سلام ببخشید من یازده ماه است از همسرم جدا زندگی میکنم وقتی منو بیرون کرد از خونش ۵ ماهه باردار بودم خیلی کتک کاری میکرد و الان دخترم ۶ماهشه پسرمم دوونیم سالشه،
  یکبار اقدام به طلاق یکطرفه کردم مشاوره هاشو رفتم ولی گفتند که نفقه مو اجرا بذارم و الان از زمانی که نفقه مو اجرا گذاشتم ۷ماه میگذرد و حتی حکم جلبشم دارم ولی دوست ندارم بندازمش زندان چجوری باید طلاق بگیرم که راحت تر باشه ؟؟
  چه مدارک دیگه ای لازمه برای اینکه راحت تر انجام بشه ؟؟

 35. ارزو گفت:

  سلام و وقت بخیر .من و همسرم از اردیبهشت سال ۹۴ عقد کردیم .از ان زمان تاکنون ایشان هیچ هزینه ای برای من انجام ندادن .و اینکه بعد از عقد تا کنون شغل هم ندارن.مشخص هم نمی کنن که کی قراره عروسی و خونه بگیرن و زندگی مشترک رو شروع کنیم .چند ماه ی بار هم غیبش میزنه از ابان تا الان خبری ازش ندارم.و مرتبا دروغ می گه به من .من الان سه سال و خورده ای هست که بلا تکلیفم و اصن نمی دونم با چه ادمی طرفم.اگر درخواست طلاق بدم ایا با این شرایط می تونم طلاق بگیرم و مهریه هم بگیرم ؟

  • گروه وکلای پارسای گفت:

   سلام
   بله ولی بهتر است که قبل از دادخواست طلاق دادخواست مطالبه نفقه یا الزام به تهیه مسکن بدهید. اگر چه که بلاتکلیف رها کردن شما از سال ۹۴ عدم تدارک شروع زندگی مشترک خود از دلایل طلاق است

 36. علی گفت:

  سلام‌ مثل اینکه اکثر اقدام کنندگان خانم هستند. هیچ توضیحی در مورد مراحل ثبت درخواست از طرف زوج ،مرد بیچاره نیست. درسته که حق طلاق با مرده ولی ممنون میشم در مورد ثبت درخواست و مراحلش توضیح بدید. من در شهرستان زندگی میکنم و امکان گرفتن وکیلو ندارم . مجبورم خودم اقدام کنم. ممنون میشم

 37. Bahman گفت:

  سلام .من خواهرم از طرف شوهرش مورد آزارو اذیت قرار میگیره .طوریکه با کلت تهدیدکرده ویبارم پای خواهرم شکسته بعدها به اعتراف خواهرم فهمیدم کار شوهرش بوده که زده .اگه خواهرم درخواست طلاق بده اثبات اینکه کار اون بوده چجوری خواهد بود ..

  • گروه وکلای پارسای گفت:

   سلام
   اول بایستی با مراجعه به دادسرا شکایت ضرب و جرح کرد و در این خصوص پس از اثبات رای قطعی اخذ کرد تا به استناد آن بتوان دادخواست طلاق داد

 38. سها گفت:

  سلام همسرم هم جنس گرا هستند و رابطه جنسی خیلی خیلی کم هست.و من دیگه نمیتونم ادامه بدم و زندگی برام خیلی سخت شده
  میخام اقدام به طلاق کنم.بتظرتون من چطور میتونم هم جنس گرایی رو اثبات کنم چطور میتونم طلاقم بگیرم و بچه هام رو
  ایا راهی دارم؟؟؟

  • گروه وکلای پارسای گفت:

   سلام
   اثبات این دسته از امور بسیار سخت است. به هر حال اگر با شخصی در ارتباط است یا عکس صوت، تصویر، پیام و یا شاهد در این خصوص هر چه می توانید جمع آوری کنید

 39. آرزو گفت:

  بایلام‌خدمت شما من و‌همسرم تفاهم نداریم و سرهر‌مسئله کوچیکی منو به بدترین شکل کتک میزد که من به پزشک قانونی مراجعه نمیکردم،اما دقیقا یک سال پیش منو با چاقو تیز کنی زد و‌رو صورتم خش انداخت و بازو‌رانمم کبود کرد مه باعث شد برم شکایت ضرب و‌جرح و‌ترک نفقه کنم جون اصلا خرجی هم نمیداد،طی اخرین رای کیفری محکوم به دیه و ترک نفقه شدند و تو شکایت حقوقی هم به ۷ماه‌البته تا تیر ماه محکوم شدن،چون اون زندگی رو ترک‌ کرده بود کارش رو پیدا کردم وجلب کردم و از شش ماه زندان دوماه رو گذروند،حکم مطالبه نفقه به اجرا رفت و درکنارش از ۲۰تیر تا حال حاضر یه شکایت حقوقی نفقه هم انجام دادم،ده روز پس از اجرای نفقه ،نفقه ایام گذشته یعنی تا تیر رو پرداخت کرد،اون فقط قصدش اذیت و آزار منه ،از اول هم حاضر شدم مهریه مو درمقابل طلاق ببخشم ولی قبول نمیکنه میگه به همین راحتی نیست،پرونده مهریه هم درجریان تعدیل هست،میخواستم ازتون بپرسم که من با وجود پرداخت نفقه بعد از اجرا گذاشتن میتونم درخواست طلاق بدم؟خواهش میکنم منو راهنمایی کنید،چون درخواست تمکین ایشون رد شده بهم میگه من درمرحله اخر نفقه ،نفقه رو‌پرداخت میکنم تا نتونی طلاق بگیری

 40. مرضیه گفت:

  با سلام شوهر من نزدیک به یک سالو نیم است که بمن بی توجهی بی محبتی میکند و یک سال و نیم است که از رابطه جنسی و حتی معاشقه و ابراز محبت دریغ میکند. درواقع ما طلاق عاطفی هستیم من برای اون هیچ اهمیتی ندارم حتی جواب تلفن هم بزور میدادو بامن صحبت هم نمیکرد
  متوجه شدم نزدیک یک سال بیشتر از که با خانمی در ارتباط است و رابطه عاطفی دارد و به جای همسرش به اون خانم محبت میکند ولی با کمک خانواده ی همسرم تونستیم پای اون دخترو از زندگیم دور کنیم و شوهرم گفت دیگه باهاش در ارتباط نیس حتی اون خانم هم بهم گفت دیگر با شوهرت کاری ندارم. ازون موقع اخلاقیات شوهرم کمی بهتر شده البته شاید بخاطر فاش شدن رازش و شرمندگیش دربرابر من و اینکه دید چقدر با بزرگواری با این مسئله برخورد کردیم
  ولی همچنان رابطه جنسی نداریم و بهم محبتی نمیکنه دیگر خسته شدم
  علاوه بر این مساله شوهرم از نظر جنسی بسیار سرد و هیچ علاقه ای برای ارتباط جنسی ندارد و حتی علاقه ای به ابراز محبت آغوش بوسه و …
  درضمن توی زندگی خیلی باهم تفاهم نداشتیم
  و این مسئله الان بیشتر هم شده و اینکه من خانواده مذهبی هستم و اهل نماز و … و ایشون هم خانوادشون مذهبین و خودش هم کمتر از من مذهبی ولی اهل نماز و واجبات بود ولی متاسفانه ۷ ۸ ماهی هست که نماز و روزه رو کنار گذاشته بخاطر دوست و رفیق و شاید ارتباطش با اون خانوم این تغییر توش بوجود اومد و من خیلی برام مقید بودن به مسائل شرعی و نماز شوهرم مهمه
  حالا با این شرایط بنده باید چکارکنم
  شوهرم من را به حال خود رها کرده و بخاطر ترس مهریه اقدام برای طلاق نمیکند و میگه بیا طلاق توافقی بگیریم و چیزی هم نداره بغیر یه ماشین و یه سری وسیله میگه اینارو بهت میدم
  ولی من نمیخوام کامل از مهریه م بگذرم که اون هم راحت منو طلاق بده و به هدفش برسه
  ولی شوهرم اخلاقیات دم دمی داره قبلا خیلی مسر بود به طلاق ولی حالا حرفشو نمیزنه خودشم نمیدونه من رو دوست داره یانه طلاق بده یانه ولی اگرم حرفی پیش بیاد میگه یسری چیزامو بهت میدم و طلاق توافقی
  با این شرایط من چکارکنم میتوانم همزمان درخواست مهریه و طلاق بدم؟
  میتونم با مدرک خیانت و ارتباطش با اون خانم و همچنین عدم رابطه جنسی ازش جداشم؟
  اگر بخوام جدابشم چقدر طول میکشه

  • گروه وکلای پارسای گفت:

   سلام
   اگر واقعا فکر می کنید که زندگی مشترکتان به بن بست رسیده و با توجه به اینکه همسرتان تمکن مالی هم ندارد بهترین کار طلاق توافقی است، البته اینکه چقدر از مهریه پرداخت شود و حتی به صورت اقساط پرداخت شود نیاز به توافق هر دو نفر دارد، اگر عمده اختلاف سرد مزاجی همسرتان است از طریق پزشک و یا طب سنتی راهکارهای فراوانی برای معالجه وجود دارد.

 41. سهیلا گفت:

  سلام.من ۳۴ سالمه و یک دختر ۱۰ ساله و یک پسر ۱و نیم ساله دارم.شوهرم دست بزن داره خیلی شدید و وحشتناک بطوریکه طی اینهمه سال ردشون روی بدنم هست و اینکه خیلی بداخلاق و خیانت هم میکنه.سری آخری که دعوامون شد من رفتم از پزشکی قانونی برگه گرفتم اما کلانتری و دادگاه نبردم.واقعا تحمل زندگی برام خیلی سخت شده و افسردگی گرفتم.میخواستم ببینم اگه بخوام اقدام به طلاق کنم آیا دلایل کافی دارم و چگونه اقدام کنم؟

 42. آرزو گفت:

  خیلی متشکرم بابت پاسخگوییتون،فقط ایشون که مرحله اجرای مطالبه نفقه مبلغ رو به حساب من ریختن و فیش واریزی رو تو پرونده گذاشتن یعنی حدود ۲ماه پس از رای قطعی،این پرداخت ایشون مانع از مطرح کردن دلیل طلاق میشه؟؟نفقه دی۹۶ تا تیر ماه سال جاری رو ،دی ۹۷پرداخت کرده و‌پرونده نفقه ماه های آتی هم درجریانه.وکلا میگن چون ضرب‌و‌جرحش عمیق نبوده و‌نفقع گذشته رو با تاخیر‌هم پرداخت کرده پیروزی تو پرونده طلاق ندارین(حدود دیه هم۳میلیون بوده)

 43. م گفت:

  سلام.من تازه فهمیدم همسرم ۳ ماه خیانت کرده بهم،حتی عکسم دارم،برم دادگاه این حقو میده ک پسر ۳ سالم پیشم بمونه!؟یا میشه مهریمو ببخشم پسرمو بگیرم؟؟؟

  • گروه وکلای پارسای گفت:

   سلام
   حضانت تا پایان ۷سالگی با مادر است، باید توجه داشته باشد که اینکه همسرتان با کسی در ارتباط بوده در فرض اثبات به این منزله نیست که او صلاحیت نگهداری فرزند را ندارد، پدر و مادر حق دارند که حضانت فرزندشان را تا جایی که مصلحت طفل اجازه دهد داشته باشند.

 44. فريبا گفت:

  شوهرم مدت يكساله با كسي ديگه ارتباط داره و ما علنا بصورت همخونه زندگي ميكنيم تا بهش اعتراض ميكنم تهديد ميكنه كه بچه رو ازم ميگيره خودش قبل از من ازدواج ناموفق داشته و الان بخاطر آبروش نميتونه طلاق بده ميگه مجبوريم زندگي كنيم به همين شكل ولي تحمل اين زندگي براي من سخته چكار بايد بكنم؟

  • گروه وکلای پارسای گفت:

   سلام
   بهتر است که با مشاوره خانواده ابتدا مشاوره کنید تا وکیل دادگستری اگر موثر نبود و یا سوال حقوقی داشتید با ما در تماس باشید.

 45. زهرا گفت:

  سلام
  شوهرم ۹ سال پیش من و فرزندانم را از خانه بیرون کرد و گفت دیگه حق امدن به خانه را نداریم و برای این موضوع پسر بزرگم که ۲۵ سال سن دارد و خواهرم و برادرم شاهد این ماجرا هستند و استشهادیه هم تهیه کردم که ۹ سال است در خانه خواهرم بدون حضور همسر همراه با فرزندانم زندگی میکنیم یک فرزند کوچک هم دارم که فلج مغزی است و تا حالا هیچ نفقه ای پرداخت نکرده نه برای من و نه برای فرزند معلولم شنیدم که ۱ سال بعد از بیرون کردن ما از خانه برگه عدم تمکین گرفته و بعد از اون ماجرا چند بار به صورت تلفنی گفته که برگردیم که ما دیگه حاضر به برگشتن نبودیم البته من مهریه را هم گرفتم و حالا میخوام درخواست طلاق بدم اما طلاق توافقی نمیتونم بگیرم بنظرتون راهی داره با استشهادیه و شاهد بودن فرزندم و برادرم و خواهرم بتونم طلاق بگیرم و اینکه حضانت و یا کفالت فرزند معلولم چه میشود ((شوهرم بیماری صرع – بیماری قلبی نیز دارد و حتی امکان نگهداری درست از خودش را نیز ندارد)) من یا پسر بزرگم میتوانیم کفالت پسر معلولم را بگیریم ؟؟
  ممنونم

  • گروه وکلای پارسای گفت:

   با سلام، متوجه نشدیم که منظورتان از برگه عدم تمکین آیا گرفتن رای دادگاه هست یا صرفا دادن اظهارنامه تمکین، گذشته از آن جدایی ۹ساله شما شهادت شهود و بیماری هایی که ذکر کردید به نظر می آید مجموعا برای طلاق کفایت کند.

 46. روشنک رحمانی گفت:

  باسلام. من ۵ساله که ازدواج کردم، همسرم قبل از من يه ازدواج ناموفق داشته که تونامزدی جدا شده، وبرای همین مهریه منو عندالعستطاعه کرده وهمه اموالشو به نام خانوادش کرده وهر ماه هم درآمدشو به حساب خانوادش میریزه، وبه من فقط ماهی صد تومن اونم با هزارتا فحاشی وکتک کاری ميده، اصلا بهش اعتماد ندارم، هر بار ضرب وجرح داشته نرفتم پزشکی قانونی، ميگه مجبورم باهات زندگی کنم، تقریباً طلاق عاطفی داریم، اتاقامون جداست، خیلی کم رابطه داریم، من خیلی بهش شک دارم وخيلي چيزا ازش دیدم ولی اصلا مدرک برای اثبات هیچ کاریش ندارم، فحاشی، کتک کاری،تهمت، تحقير، به زور خرجی دادن، برای خواهرش هرچي بخواد ميخره ولی به من ميگه هیچ پولی ندارم خرجت کنم،فوق العاده خانواده ثروتمند ولی خیلی خسیس هستن.حتی طلاهای منم يه سریشو برداشته بدون اجازه، ولی زیر بار نميره، حس میکنم تو خونه دوربین، یا شنود نصب کرده، خانوادش کلید خونمو دارن، اصلا احساس امنیت وآرامش ندارم، وجهازی که آوردم اصلا لیست سیاهه ازش تهیه نکردم، ميگه از خدامه دادخواست بده، از خونه پرتت میکنم بیرون، واصلا هم دادگاه نميام، مهریه هم بهت نميدم، انقدر تو همین وضعیت بمون تا موهات سفید بشه، با خانواده وفامیلمم از اول قطع رابطه بود، تو خونه تلفن نداریم، گوشیمم زده شکسته ميگه برو کار کن بخر، هیچکس به جز خانوا ده وفامیلش حق ندارن بیان خونمون، بچه نداریم، من به شدت مخالف بچه دارشدنم، چون اصلا مسئولیت پذیر نیست. پیش مشاور هم حاض نيس بیاد، کمی علایم اختلال شخصیت مرزی و عدم ثبات شخصیت وسادیسم داره، چون بیرون از خونه کاملا يه آدم موقر ومهربونو دست ودلبازه برای دیگران، ولی همش تظاهر میکنه. خواهش میکنم راهنماييم کنید چیکار کنم؟ اگه دادخواست بدم چقدر امکان موفقیت دارم؟ آیا میتونم جهازمو که خودم آوردم ببرم؟ امکان طلاق توافقی برا من چقدره؟ آخه برا توافقی هم راضی نيس بیاد دادگاه. باتشکر.

  • گروه وکلای پارسای گفت:

   سلام
   با توجه به اینکه که مهریه عندالاستطاعه هست و مالی هم به نام خودش ندارند و طبق توصیفی که کردید زندگی برایتان غیر قابل تحمل شده با ایشان توافق کنید و بی دردسر جدا شوید در ضمن می توانید جهیزیه خود را مسترد کنید

 47. هستی گفت:

  سلام
  شوهر من مدت زیادی سر کار نرفت و زندگی به قدری سخت شد که من تحمل نداشتم.
  با وکیل برای نفقه اقدام کردم و الان تقریبا داره به نتیجه میرسه.
  ولی از طرفی شوهرم با ناراحتی قبول کرده که طلاق بده. سوالم این بود که آیا من با گرفتن حق طلاق از شوهرم میتونم نفقه رو هم دنبال کنم و شکایت خودم‌رو ادامه بدم؟
  یا اینکه با گرفتن حق طلاق باید مهریه و نفقه رو هم ببخشم؟
  با توجه به اینکه ما یه پسر ۱۲ ساله هم داریم و شوهرم شرایط نگهداری اونو نداره حضانت به من داده میشه؟ و اگه حضانت به عهده من باشه هزینه نگهداری اون به عهده چه کسی باید باشه؟

  • گروه وکلای پارسای گفت:

   سلام،
   اگر همسرتان قصد دادن وکالت در طلاق به شما دارد محتویات وکالت در طلاق و حدود اختیارات در گرفتن مهریه یا بخشش آن کاملا موثر است. حضانت پسر ۱۲ساله با پدر است مگر اینکه باهم توافق دیگری کنید.

 48. بهنام گفت:

  سلام
  من به همسرم شک دارم ، البته چند سال قبل در همین حد بهم اثبات شد که ارتباطش با چندتا مرد تو فضای مجازی و در حد پیام و اس ام اس بوده ، بیشتر از این نمیدونم بوده یا نبوده ولی من اطلاع بیشتری ندارم ، همسرم رو مطلع کردم و بخشیدمش ، ناگفته نماند که ایشون هم بمن شک کرده ولی شکش بیمورد بود و مدرکی علیه من نداشت ، بتازگی رفتار مشکوک ازش دیدم ولی نمیتونم به کاری یا ارتباطی متهمش کنم ، شاید واقعا شک من بی دلیل باشه ولی ایشون الان طلبکار من شده که تو همیشه بمن شک داری و من میخوام ازت جدا بشم ، ما دو فرزند هم داریم ، آیا ایشون میتونه برای طلاق اقدام کنه ؟ من با طلاق مخالفم
  از پاسختون صمیمانه سپاسگذارم

 49. Mn21 گفت:

  با سلام
  شوهرم خیلی بد رفتاری میکنه، دایما به من و دوتا پسرمون توهین میکنه و با رکیک ترین الفاظ صحبت میکنه، بعلاوه من رو مرتب کتک هم میزنه؛ بهمین خاطر من به پزشک قانونی مراجعه کردم و گزارشش هم در کلانتری موجوده اما گفتن که شدت ضرب و جرح خیلی کمه.
  می خواستم بپرسم که آیا با استناد به بد رفتاری و کتک زدن شوهرم میتونم اقدام به طلاق کنم و مهریه ام رو بگیرم؟

 50. سودابه گفت:

  سلام ،آیا برای اثبات مشکلات روانی همسر،دادگاه ما رو به پزشک معرفی میکنه،یا خودم باید قبل از تقاضای طلاق ،از روانپزشک نامه بگیرم؟

  • گروه وکلای پارسای گفت:

   سلام
   دادگاه همسرتان را به جهت معاینه به پزشکی قانونی معرفی می کند اگر سوابقی دارید مبنی بر بیماری اعصاب همسر مدارک را به پزشکی قانونی ارائه کنید یا اگر نزد پزشک خاصی مراجعه می کردید نام پزشک را به پزشکی قانونی اعلام کنید.

 51. مری گفت:

  سلام
  من با همسرم ۱۹سال اختلاف سنی داریم و مدت ده ساله که با هم زندگی میکنیم
  حاصل ازدواجمونم یه پسر ۷ساله اس
  تو مدتی که با ایشون زندگی کردم فقط یا بی توجهی و بی اهمیتی دیدم یا تهمت از طرف خودش و خانواده اش
  یه مدته خانواده اش تهمت زنا و نارواهای زیادی به من زدن منم به ایشون اعتراض کردم که چرا انقد بی خیال وه بی اهمیت هستید
  ولی هیچ عکس العملی از ایشان ندیدم که هیچ خود ایشان چند تهمت دیگر نیز به حرفهای خانواده اش اضافه کرد به خاطر همین خانه راترک کردم و تقاضای مهریه و جهیزیه ام را نموردم که قسط بندی شد بعد شیش ماه که برگشتم متوجه خیانت ایشان شدم وه از چت ها و تماس ها و دو عکس س… خانم عکس انداختم وه دوباره به خانه پدری امدم همسرم تقاضای عدم تمکین به دادگاه ارائه نمود که قاضی عدم تمکین را به خاطر بی اهمیتی اقا و ارتباط ایشان با زنهای بیگانه رد کرد حالا میخوام بدونم میتوانم تقاضای تلاق بدهم چن درصد احتمال هست که طلاق یک طرفه انجام شود چون اصلا راضی به طلاق نیست و میگوید میخواهم روزگارت را سیاه کنم ازدواج دوم همسرم هستم وقبل از من زن اولش را طلاق داره و یک پسر ۱۷ساله دارد من ۲۷ سال سن دارم و شوهرم ۴۶

  • گروه وکلای پارسای گفت:

   سلام
   رد شدن دادخواست تمکین کمک شایانی به شما برای دادخواست طلاق می کند ولی توصیه می کنم اگر ادله مناسب دارید شکایت رابطه نامشروع کنید.

 52. سارا گفت:

  سلام
  من و همسرم چندماهی هست ازدواج کردیم. قبل از اون هم یک سال عقد بودیم.
  به تازگی متوجه شدم درمورد مسائل مختلفی به من دروغ گفته از جمله خونه و شغلش.
  به من گفته بود که آپارتمانی خریده که درحال ساخت هستش و چند ماهی طول میکشه. این چند ماه شد الان نزدیک دوسال و ما توی این مدت طبقه بالای خونه مادرشوهرم(یه خونه ویلایی دو طبقه است و حموم دستشویی و آشپزخونه مشترکه) زندگی میکردیم بگذریم از اذیت و آزار و توهین های خانواده اش. شوهرم روی حرف مادر شوهرم حرف نمیزنه و مادرشوهرم اجازه رفتن من رو به خونه پدرم نمیده گاهی حتی حیاط خونه رو قفل میکنه و شوهرمم چیزی نمیگه گاهی تا دوماه نمیتونم جایی برم از این موضوع بگذریم متوجه شدم اون خونه درحال ساخت اصلا برای شوهر من نیست و مال برادرشه و اونم قصد نداره اونو به ما بده (البته هرکسی بود این کارو میکرد) درواقع اصلا خونه نداره.
  توی مغازه برادرش شاگرده و اصلا مغازه مال اون نیست درحالی که وقتی برای تحقیق هم فرستادیم گفته بودن که با برادرش شریک هستن. بعلاوه این من هیچ میلی به همسرم ندارم و رابطه با اون باعث اذیت شدن من میشه و من مشکل قلبی نیز دارم و هر چند ماه باید برم دکتر متخصص که همسرم هزینه اون رو هم نمیده و البته نفقه رو هم گاهی مثلا سه روز یکبار در حد ۱۰ تومن پول میده که مسلما با جمع کردنش هزینه ویزیت دکتر هم درنمیاد اگه پولی بهم بده هم(همون ۱۰ تومن) پول خرید مواد غذایی رو به من نمیده و خودشم نمیخره .
  میخوام بدونم میتونم ازش جدا بشم یا نه امکانش نیست؟

  • گروه وکلای پارسای گفت:

   سلام
   اگر می توانید اثبات کنید که همسر چنین دروغ های موثری از حیث شغل و تمکن مالی به شما گفته و در حال حاضر نیز توانایی پرداخت نفقه متعارف شما را ندارد گرفتن طلاق دور از دسترس نیست.

 53. مهتاب گفت:

  سلام من ٨سال هست كه ازدواج كردم و يه دختر ٥ساله دارم الان مدت سه هفته هست كه همسرم إز من دوري مي كند وتوي پذيرايي مي خوابه و ميگه ديگه تورا نمي خواهم چطور بايد ثابت كنم إز من دوري ميكنه

  • گروه وکلای پارسای گفت:

   سلام
   توصیه می کنیم با اندک اختلافی به سراغ وکیل و دادگاه نروید. در همه زندگی های مشترک کم و بیش اختلاف وجود دارد.

 54. لیلا گفت:

  سلام من چند ساله شوهرم بهم خیانت میکنه ولی هر بار میگه منو ببخش ولی من دیگه خسته شدم میخوام طلاق بگیرم میخواستم بدونم اگه درخواست طلاق بدم میتونم راحت طلاق بگیرم من یک دختر ۹ساله دارم میخوام دخترم هم پیش من باشه میتونم مهریه هم بگیرم
  من ازش مدرک هم دارم که چند بار خیانت کرده

  • گروه وکلای پارسای گفت:

   سلام
   توجه داشته باشید که دادگاه خانواده مرجع رسیدگی به رابطه نامشروع نیست بنابراین اگر در دادگاه خانواده اقرار به آن نکند بایستی ابتدا رابطه نامشروع را در دادگاه کیفری اثبات نمایید.

 55. امید گفت:

  سلام خسته نباشید
  ببخشید سوالی داشتم خانمی دو هفته هست عقد کرده به اجبار اون این زندگی رو نمیخواد به شوهرش گفته طلاق میخوام گفته کاری میکنم زجر بکشی قبل از عقد کتک هم بهش زده نمیزراه بره پیش پدر و مادرش و همش تو خونه هست
  راهی هست برای درخواست طلاقش ممنون میشم راهنمایی کنید

  • گروه وکلای پارسای گفت:

   سلام
   به نظر می رسد دو هفته از زمان عقد زمان مناسبی برای فکر کردن به طلاق نیست . حتما با مشاور مجرب در این خصوص مشاوره کنید

 56. الهه گفت:

  سلام برای ارایه درخواست طلاق توسط زن تو همون مرحله اول که به دفاتر الکترونیک مراجعه می کنیم ، آیا حتما باید دلایل درخواست ذکر بشه؟ ممکنه تو همون مرحله از ارایه درخواست زن به بهانه کافی نبودن ادله جلوگیری بشه؟

  • گروه وکلای پارسای گفت:

   سلام
   نه لزومی ندارد حتما دلایل طلاق در دادخواست به جزئیات نوشته شود و صرف داشتن مدارک شناسایی و عقد نامه برای ثبت دادخواست در دفتر خدمات الکترونیک کافیست

 57. احمدی گفت:

  با سلام ۱۴ ساله ازدواج کردم ۲ تا بچه دارم پسر ۹ ساله و دختر ۱٫۵ ساله الان شوهرم ۷ ماه هست نفقه نمیده مهریه ام رو اجرا گذاشتم ولی اقدامی برای نفقه نکردم خونواده شوهرم تو زندگیم دخالت میکنن و امنیت جانی ندارم ایا میتونم برای طلاق بخاطر نگرفتن نفقه اقدام کنم؟و اگر اقدام کنم هزینه دادرسی و وکیل رو هم میتونم از شوهرم به اضافه مهریه مطالبه کنم؟

  • گروه وکلای پارسای گفت:

   سلام
   در ابتدا باید دادخواست نفقه معوقه یا شکایت ترک انفاق کنید و بعداْ با استناد به رایی که اخذ می کنید دادخواست طلاق بدهید. در صورت محکومیت شوهر به پرداخت نفقه هزینه دادرسی و حق الوکاله تا میزان تعرفه نیز محکوم خواهد شد.

 58. ساناز گفت:

  سلام
  من و همسرم دو ساله که ازدواج کردیم و تو این مدت ۵ بار همسرم به من حمله و کتکم زده که متاسفانه فقط یک بارشو تونستم به پزشکی قانونی مراجعه کنم و پرونده تشکیل بدم بعد از اون کاملا متوجه شدم که ایشون اصلا در هنگام عصبانیت کنترل روی خودش نداره و دست بلند میکنه این موضوع به شدت منو آزار میده و میخوام ازش جدا شم میشه راهنمایی بفرمایید که چکار باید کنم

  • گروه وکلای پارسای گفت:

   سلام
   صرف گرفتن برگه پزشکی قانونی کفایت نمی کند بلکه باید رای محکومیت صادر شود تا به استناد سوء رفتار و سوء معاشرت بتوانید درخواست طلاق کنید

 59. فرشته اکبرزاده گفت:

  سلام خسته نباشید..
  من ۱۱ماهه که عقد کردم و به این دلایل قصد جدایی دارم
  عدم داشتن شغل برای تامین مایحتاج زندگی(بیکاری)
  گرفتن پول از خانواده در حالی که ۳۰ سالشه
  دنبال کار نمیره همیشه تو خونه در حال چرته
  سیگار و قلیون میکشه در حالی که تو خانواده ی ما این چیزا اصلا قابل قبول نیست
  خانوادش مشکل دارن مشروب و الکل مصرف میکنن
  دخالت بیش از اندازه ی مادرش تو امور زندگی
  دادن فحش های رکیک
  مخالفت این خانواده برای تحصیل و کار من در اینده
  بی احترامی مادر این خانواده
  با دوستای باب و ناباب منو بیرون میبره همه هم مرد
  من هنوز دوشیزه هستم طلاق من با این دلایل چطوری صورت میگیره؟

  • گروه وکلای پارسای گفت:

   سلام
   اگر همسرتان راضی است که طلاق توافقی پیشنهاد می شود در غیر این صورت اثبات عدم توانایی پرداخت نفقه، نداشتن شغل و تلاش نکردن در این خصوص، توهین و … برای گرفتن رای طلاق خوب است.

 60. لیلا گفت:

  سلام
  خانمی هستم که مدت هشت سال است که بارها متوجه خیانت همسرم در فضای مجازی بودم و هر بار که متوجه موضوع شدم با ببخشید و جبران میکنم به خاطر دو فرزندم کوتاه امدم ولی باز هم بارها متوجه شدم که دست از خیانت برنداشته و هر وقت در این باره بحث میکنم قسم میخوره که من بهت تعهد دارم و خیانت جنسی نبوده فقط در حد پیام بوده .. خیلی از زندگی زناشویی سرد شدم طوری که انزجار جنسی گرفتم و دیگر نمیتوانم ادامه بدهم لطفا راهنمایی کنید من میتوانم درخواست طلاق بدهم ؟؟

  • گروه وکلای پارسای گفت:

   سلام
   کراهت شدید با بخشش مهریه می تواند در موضوع شما موثر باشد بهتر است که با مشاوره خانواده هم صحبت کنید.

 61. مهتاب گفت:

  سلام.من ۳ساله که ازدواج کردم ولی شوهرم خیلی عصبانی.در حدی که وقتی از سرکار میاد خونه نمیتونم ۲کلمه باهاش حرف بزنم.و این که از نظر رابطه عاطفی و جنسی هم خیلی سرده.حتی با زبون هم بهش میگم بهم اعتنایی نمی کنه و اگه اصرار کنم کتکم میزنه.تمام زندگیش شده گوشی و کارش.من باید چکار کنم؟

  • گروه وکلای پارسای گفت:

   سلام
   در همه زندگی ها کم و بیش از این دست مشکلات و شبیه آن وجود دارد. توصیه می کنیم با مشاوره خانواده صحبت کنید تا وکیل دادگستری.

 62. مهناز گفت:

  سلام من ۵ماهی هست که عقد کردم و حدودا یک ماه نامزد بودیم همسرم ابتدا به من گفت که ماشینی که دارد تمام و کمال اقساطش رو پرداخت کرده و پرستار است بعد روزی که عقد کردیم گفت من به تو دروغ گفتم و تمام اقساط ماشین مونده و بعد از مدتی هم متوجه شدم که دانشجوهه و پرستار نیست و الانم متوجه شدم که قبل از من حدودا یک نامزدی یک ماهه داشته که بهم خورده و به من نگفته علاوه بر این ها اخلاق و اعصاب نداره و من خیلی از نظر قیافه ای خوب هستم و ایشون خیلی معمولی رو به زشت هستن و واقعا علاقه ای هم به ایشون ندارم چون هیچ نکته مثبتی ندارن و دائماً منو تهدید به طلاق میکنن و میگن توافقی جدا شدیم که من مهریه رو ببخشم و تا اون طلاق بده در غیر اینصورت گفته که طلاقت نمیدم میخواستم بدونم با اون شرایط من میتوانم خودم درخواست بدم و مهریم رو هم بگیرم

  • گروه وکلای پارسای گفت:

   سلام
   اگر بخواهید درخواست طلاق بدهید و در ضمن بتوانید عمده مهریه را داشته باشید بایستی دلیل موجه و قوی برای طلاق داشته باشید. اینکه الان از چهره همسرتان ناراضی هستید و یا اقساط ماشین را پرداخت نکرده به نظر دلیل کافی ای نمی باشد.

 63. زهره گفت:

  باسلام زنی باحکم دادگاه ناشزه شده وحاضربه ادامه زندگی باشوهرش نیست مهریه اش راهم کامل گرفته وطلاق میخاد شوهرش هم راضی به طلاق نیست ضمنا شوهرش هیچیک ازشرایط مندرج درسندازدواج راهم نداره درفرض طلاق خلع باتوجه باینکه مهریه زن پرداخت شده زن باید چه چیزی ببخشدتا طلاق بگیرد.ممنون

  • گروه وکلای پارسای گفت:

   سلام
   با توجه به انچه که شما گفتید طلاق زوجه بسیار بسیار دشوار است. بهتر است که با شوهر با گونه ای توافق کند مثل اینکه مقداری از مهریه را پس بدهد یا چیزی شبیه این

 64. فرانک گفت:

  سلام همسر اعتیاد به هروئین داره از اول نامزدی فهمیدم چیزی مصرف میکنه (تریاک) ولی بخاطر آبرو نخواستم خراب شه و گفت ترک میکنه ولی رفته رفته بدتر شده دوساعتم نمیتونه تو خونه بمونه یا شب که من خوابم سریع جیم میشه درکل اعتیاد شدید داره ازظاهرش مشخص نیست ..من چطور میتونم اثبات کنم دادخواست بدم

 65. سما گفت:

  سلام مدت چهارساله که ازدواج کردم و دراین مدت شاید ۴یا ۵ بار رابطه جنسی با شوهرم داشته ام اصلا تمایلی ب برقراری رابطه نداره و هر چی باهاش صحبت میکنم گوش نمیده و ب پزشک و مشاور مراجعه نمیکنه و خونه رو ترک میکنه و منو تا مدتها تنها میزاره اگر هم که حرف نزنم حتی به یکسال شده که اصلا سمت من نیامده و دیگه خسته شدم از این شرایط زندگی میخام درخواست طلاق بدهم چیکار باید بکنم؟

  • گروه وکلای پارسای گفت:

   سلام
   می توانید به استناد سوء رفتار و سوء معاشرت (ترک منزل و قهر زیاد) و نداشتن رابطه زناشویی برای مدت طولانی تقاضای طلاق کنید ولی بهتر است قبل از شروع حتما با وکیل مجرب مشاوره حضوری داشته باشید.

 66. محسن گفت:

  با سلام همسر من ادعا میکنه که من کار نمیکنم و خرج خونه رو خودش میده در حالی که چهار ساله سر کار میره والان بعد ۱۲ سال به این علت که تو کار کن نیستی و پیشرفت نکردیم و اصلا دوست ندارم و خونه مادر شوهر زندگی میکنه میتونه از من طلاق بگیره و این ها دلیلی برای طلاق میشود

 67. شهرام گفت:

  سلام من قبلامصرف قرص ترامادول داشتم کمپ هم رفتم الان هم خانم قهرکرده شکایت کرده گفته اعتیادداره

 68. گوهر گفت:

  بنده سال ۹۰ ازدواج کردم…درست ۶ ماه بعد از ازدواج متوجه رابطه نامشروع همسرم شده و از طریق امنیت اخلاقی و دادگاه رای به شلاق برایشان صادر شد…بعد از آن برای تبرئه کردن خود صیغه نامه جور کردن…و مدرک صیغه نامه رو هم من از روی پرونده دارم…بعد از آن ایشان بارها با آن خانوم مرا مورد ضرب و شتم قرار دادن ولی مدارکی که دارم از دادگاه اون خانوم و ضرب وشتم و محکومیتش عاید بنده شد….در اخرین بار شوهرم به بنده حمله ور شد و در منزل پدریم و موجب شد مادرم برای نجات بنده با همسرم درگیر شود این اقا شکایت کرد و مادر بنده هم شکایت کرد من هم پزشک قانونی رفتم اما در همان حین خانواده ام برای فشار روحی که بنده بود مرا به خارج کشور نزد برادرم فرستادن….دیگر من ادامه شکایت بر علیه شوهر ندادم اما مادرم و همسرم ادامه دادن…و نتیجه پرداخا دیه به یکدیگر شد و ضر و شتم همسرم اثبات شد که مادرم رو زده……در زمانی که خارج کشور بودم برای طلاق اقدام کردم و اکنون طلاق خارجی گرفته ام و همسرم هم خبر دارد….هرگز برای بنده منزل و اسباب زندگی فراهم نکرد در ایران عدم تمکین داده و تا نفقه هم پرداخت نکند و ادرس جعلی شهر دیگر رو برای منزلی که گرفته ارائه داده….حال من طلاقم خارجی رو میخواهم تنفیذ کنم…در طلاق مدرک ازدواج صیغه همسرم اماده است به عنوان دلیل طلاق و عسرو حرج بنده…..حال نحوه تنفیذ طلاقم در ایران چگونه است تا اسم این اقا رو هر چه سریعتر از شناسنامه ام خارج کنم بعد ۸ سال ازدواجی که نه خانه و نه زندگی مشترک داشتیم و این اقا همیشه دروغ گفته؟؟؟؟!

 69. مهسا گفت:

  سلام خسته نباشید ، من نزدیک ۵ سال ازدواج کردم متاسفانه با همسرم تفاهم نداریم و بخاطر کوچک ترین مسائل با هم بحث مون میشه ، و نمیتونیم با هم صحبت کنیم ، من میتونم طلاق بگیرم.

  • گروه وکلای پارسای گفت:

   سلام
   اگر طلاق توافقی نیست زوجه بایستی برای درخواست طلاق یکطرفه دلایل کافی داشته باشد، آنچه گفتید به نظر ما کفایت نمی کند.

 70. سعيده گفت:

  سلام خسته نباشيدحدود يك سال نيم هست كه عقد كردم وقرار شد همسر در خانه پدري شروع به زندگي كنيم كه انجام شد الان حدود ١٥روزه همسر بدون اجازه من خانمي رو عقد كرده راهنمايي كنيد براي طلاق چكار كنم

  • گروه وکلای پارسای گفت:

   سلام
   اشاره نکردید که همسر جدید ایشان عقد دائم است یا موقت و لی به هر حال در صورت اثبات ازدواج مجدد ایشان در دادگاه می توانید دادخواست طلاق بدهید.

 71. سهیلا گفت:

  سلام.
  من ۸ ماهه ک عقد کردم .قبلش هم یک سال نامزد بودیم.بدی از همسرم بجز زود عصبی شدنش تو مدت نامزدی ندیده بودم.
  ایشون پدرشون رو پارسال از دست دادند و بعد ازون بیشتر عصبی شدن .انقد ک چنددبار بشدت دعوا کرده و کتک زده و یک شب هم منو تو خیابون زده و روزمین دنبال خودش کشیده…تاالان چون دوستش داشتم و دوستم داشته و اشتباهاشو قبول میکرد فقط با گفتن اینک طلاق میگیرم میخاستم بترسونمش ک رفتارشو عوض کنه ولی هردفعه میگفت ،حرف طلاقو بزنی خودمو میکشم و تاثیری نداشت حرفام.
  از بعد عقد شرو کرده ب گفتن ی چیزایی ک کسی باورش نمیشه…ازم میخاد با کسای دیگه رابطه داشته باشم.. میخاددهمزمان با چنددنفر باشم.میگه دلم میخاد دوس پسر داشته باشی و…چند بار خاستم برم پیش روانشناس ولی حتا خجالت میکشم از گفتن این چیزا…دیگه نمیتونم دوست داشتنشو باور داشته باشم….
  واقعا زندگی برام غیر قابل تحمل شده.چجوری میتونم طلاق بگیرم؟

  • گروه وکلای پارسای گفت:

   سلام
   آنچه که شما گفتید نشانگر شخصیتی است که احتمالاً اختلال روانی دارد، به هر حال تکیه کردن و دوست داشتن چنین شخصی از نظر ما اشتباه است، اگرچه که ما مشاور خانواده و روانشناس نیستیم…

 72. سهیلا گفت:

  ممنونم …خودم فهمیده بودم تا حدی.ولی ازشما خاستم بگید چطور میتونم طلاق بگیرم.داشتن پیاماشو این چیزا کافیه؟ یا نه

 73. محمد میرگل گفت:

  سلام
  خسته نباشید
  من و نامزدم بعد از ۹ ماه عقد و عدم سازش باهم دیگه ،
  رفتیم درخواست طلاق توافقی دادیم و مراحل رو طی کردیم و برامون ابلاغیه اومده و تاریخ حضورمونو روز ۲۴ فروردین ۹۸ اعلام کردن
  سوالم اینه ،آیا تاریخ حضور در دادگاه رو میشه جلو انداخت یا باید همون روز مراجعه کنیم
  ممنون🙏🙏

 74. متين گفت:

  با سلام و خسته نباشيد
  در وكالت نامه ي حق طلاقي كه به زوجه داده شده ذكر كردند حق توكيل به غير صرفا براي يك بار ،
  حال اگر وكيل زوجه در حين انجام امور دادگاهي فوت كند يا در انجام كار سهل انگاري كند ، ايا حق طلاق زوجه ديگر ارزشي نخواهد داشت؟

 75. شادي گفت:

  سلام من زني هستم كه در ١٦ سالگي ازدواج كردم و اختلاف سني مان ١٢ سال هست الان سال پنجم زندگي مشتركمان هست زماني كه بحثمان ميشود شوهرم من را كتك ميزند دركل باهم هيچگونه سازش و تفاهمي نداريم و زندگي خيلي سرد و سختي دارم چه جوري ميتونم طلاق بگيرم

  • گروه وکلای پارسای گفت:

   سلام
   اگر همسرتان راضی به طلاق نیست نیاز به دانستن جزئیان بیشتری برای پیدا کردن راهی برای طلاق است. بهتر است به وکيل طلاقوکیل مراجعه نمایید

 76. بهنام گفت:

  با سلام و عرض ادب
  من تمامی مواردی که زن میتونه درخواست طلاق غیابی بده رو خوندم.هیچکدوم شامل من نمیشه
  ولی اخیرا با یه وکیل صحبت کردم که میگفت خانم میتونه بره از یه شهر دیگه درخواست طلاق غیابی بده و چون بنده در اون پرونده خوانده حساب میشم میتونه کد ملی من رو اعلام نکنه تا از طریق سامانه سنا برای من ابلاغیه فرستاده نشه و بعد از طی مدت معین طلاق بگیره
  اون وکیل حتی یه موکل داشته که تونسته همچین کاری انجام بده
  خواستم اگه امکانش هست راهنمایی بفرمایید که این قضیه تا چه حد صحت داره و امکان همچین کاری از طرف زن هست یا خیر
  تشکر و سپاس

  • گروه وکلای پارسای گفت:

   سلام
   نگران نباشید اگر در سامانه ثنا ثبت نام کرده باشید در هر کجای ایران دادخواستی برای شما داده شود مطلع خواهید شد

 77. ناشناس گفت:

  سلام
  من حدودا ۳ماه ونیم عقد کردم
  شوهرمن خیلی بددهن و بدحرفه جوریکه سرکوچیکترین موضوعی هم ب خودم هم خانوادم توهین میکنه بااین اوضاع من از زندگی کنارش میترسم چون احساس امنیت نمیکنم حتی پیام هاشم که تهمت زده و توهین کرده رو دارم بااین حال من میتونم درخواست طلاق بدم؟؟ درضمن باکره نیستم

 78. اسمان طلب گفت:

  سلام وقت بخیر
  اقدام جدای از سوی زوجه(خانم) باعث میشه حضانت بچه به مرد داده بشه ؟
  با تشکر

 79. فاطمه گفت:

  سلام، میشه لطفا بفرمایید هزینه وکيل در طلاق یک طرفه از سوی زوجه حدودا چقدر است؟
  همسر من چند تا از مواردی که طبق عقدنامه زن میتونه طلاق بگیره رو داره (سو رفتار فحاشی ‌و ضرب و شتم، چندین مورد روابط نامشروع، دو تا پرونده کلاه برداری که البته هنوز حکمشون نیومده، ۸ سال هم هست که ازدواج کردیم بچه دار نشدیم)

 80. محمد امینی گفت:

  سلام یه سوال خیلی ساده دارم ولی جوابشو لطفا بیشتر توضیح بدید.
  من و خانومم دو ساله نامزدیم و بنا به دلایلی قرار طلاق گذاشتیم سوالم اینکه کجا باید برم چیکار باید بکنم . ممنون ۹۸/۰۱/۱۲

 81. فاطمه گفت:

  سلام وقت بخیر
  دوازده سال ازدواج کردم،شوهرم بددهنه،سر همه چیز شروع به فحاشی میکنه
  اصلا دوسش ندارم،چند بار دیده که کسی بهم پیام میده،میگم طلاق میخوام،گفت خودت درخواست طلاق بده.
  میتونم درخواست بدم

 82. ل گفت:

  سلام.من دوساله که عقد کررم و توی این دوسال دوبار به مدت سه ماه همسرم منو با بهانه یا بی بهانه ترک میکنه نه جواب تلفن میدن نه پیام …ادعا دوس داشتن هم دارن الان کلا با خانواده من قطع رابطه کردن با این حال من کنارشون بودم اما دوباره از دی ماه سال گذشته منو ترک کردن بماند ک در طول دوران خوبی هم قهرهای یک هفته ای از جانب ایشون هست….از نظر اقتصادی هیچ مسئولیتی در قبال بنده ندارند…عقد هستیم و هنوز زیر یک سقف نرفتیم….الان که دوباره پیام میدن ازشون خواستم که توافقی جدا شیم اما ایشون به من گفتن خودت برو در خواست بده…باتوجه به چیزایی که اینجا خوندم واقعاً نمیدونم چکار کنم. لطفا راهنمایی کنید هزینه وکیل گرفتن هم ندارم متاسفانه

  • گروه وکلای پارسای گفت:

   سلام
   گذشته از اینکه معمولا در سال های اولیه ازدواج اختلاف زوجین بیشتر است اگر تصمیم قطعی به طلاق دارید و شوهر نیز راضی است اقدام به طلاق توافقی کنید. در غیر این صورت دادخواست طلاق یکطرفه بدهید.

 83. f.v گفت:

  با سلام و خسته نباشید
  خواهر من ۱۹ سال ازدواج کرده، به شدت شوهرش دروغگو، دورو، بددهن هست، اعتیاد به تریاک هم داره. از یک خانواده و طائفه مذهبی هم هست ولی خودش اصلا مقید به هیچکدوم از اصول و مذهب و واجبات نیست. نصفه شب میاد خونه بعدازظهر میره بیرون و مجددا این سیکل برای هر روزش تکرار میشه. اصلا اعتنایی به خواهرم نمیکنه و دائم در حال توهین به خودش و خوانواده اش هست. همچنین مشکل جنسی هم داره و بچه دار نمیشه البته شاید قابل درمان باشه ولی خودش با این استدلال که من بچه نمیخوام خواهرم رو از نعمت مادر شدن محروم کرده و اصلا به پزشک بابت این مسئله توو این ۱۹ سال مراجعه نکرده و نمیکنه. حتی به خواهرم گفته اگه بچه میخوای برو ازدواج کن یا برو خونه بابات من بچه نمیخوام. خواهرم با همه نواقص و بدی هاش به خاطر آبروداری کنار اومده و با وجود بی احترامی های که شوهرش به خانواده اش و خودش کرده برای خانواده اون ارزش قائل شده و از بس این رفتار یک طرفه بوده خسته شده. از طرفی پیش دیگران خودش به حدی خوب جلوه میده که هیچ کس باورش نمیشه این رفتارها ازش سر بزنه. دیگه کار رو به جایی رسونده که خواهرم نمیتونه تحمل کنه. و میخواد طلاق بگیره به نظر شما باید چی کار کنه؟؟؟؟؟؟؟؟ پیشاپیش ممنونم از راهنماییتون.

  • گروه وکلای پارسای گفت:

   سلام
   پر واضح است که با شرایط ذکر شده خاصه اینکه بعد از ۱۹ سال بچه دار نشده اند و زوج مشکل در برقراری رابطه زناشویی دارد زوجه می تواند دادخواست طلاق دهد.

 84. نفس گفت:

  سلام
  من حق طلاق محضري دارم اولين اقدامم براي جدايي به چه صورته؟
  و اينكه قطعاً حضانت پسر دوساله ام تا هفت سالگي با منه؟

 85. فرزانه گفت:

  سلام هفت ساله ازدواج کردیم یه پسر پنج ساله دارم همسرم دچار جنون آنی هست البته این نظر مشاور هست و پزشک ثابت نکرده مشکلی توی زندگی نداریم نه اعتیاد داره نه مشکل اخلاقی داره فقط بی نهایت عصبی هست و آستانه صبرش خیلی پایینه اصلن نمیشه باهاش حرف زد و خیلی زود عصبی میشه و منو کتک میزنه و میخاد منو بکشه یه بار دست گذاشت روی گلوم و تا حد مرگ فشار داد یه بار چاقو کشید روی منو پسرم و گفت میخاد پسرم و بکشه یه بار دستشو گرفت از پنجره بیرون بندازه همیشه ازین طریق میخاد منو اذیت کنه اوایل ازدواج همیشه میخاست خودشو بکشه طناب مینداخت دور گردنش و فشار میداد وقتی پسرم به دنیا اومد به هر بهانه ای میخاست اونو بکشه گاهی هم میخاد منو بکشه رحم هم نمیکنه با تلاش از زیر دست و پاش خودمو بیرون میکشم بعد پشیمون میشه اما زود یادش میره و دوباره تکرار میکنه. وقتی عصبی میشه خیلی ترسناک میشه و پسرم میلرزه از ترس اما اون نمیفهمه و ظروف رو میشکنه یا به در لگد میزنه .به نظرتون با اینکه نمیتونم هیچ کدوم رو ثابت کنم میتونم تقاضای طلاق کنم؟مشاوره تاکید کرده که حتما طلاق بگیر

  • گروه وکلای پارسای گفت:

   سلام
   با این وصفی که شما کردید شبیه فیلم های ترسناک است، اگر بتوانید از طریق شهادت شهود یا تحقیقات محلی از همسایگان سوء رفتار و سوء معاشرت همسرتان که توصیف کردید اثبات کنید امکان طلاق وجود دارد.

 86. رها گفت:

  سلام وقتتون بخیر
  من شوهرم باخواهرم بهم خیانت جنسی کرده اما عکسی یا متنی چیزی ندارم واسه اثبات به دادگاه. بعد شوهرمم اصلا نمیذاره باخانوادم رفت و امد کنم. هرروز و هرشب خونه خانواده خودشیم و اونا مدام تو زندگیمون دخالت میکنن.شوهرم رفیق بازه و مشروب میخوره.تازه یه سال و نیم از ازدواجمون میگذره بنظرتون اینا کافی هستن واسه دادخواست طلاق؟

 87. والنتینا گفت:

  سلام مجدد
  من دو کودک زیر ۷سال دارم که یکی از آنها مبتلا به اوتیسم است. و همسرم اجازه نمیدهد آنها را ببینم. و دادگاه حضانت همچنان در جریان است و ایشان مرا روانی معرفی کرده و به رای پزشک اعتراض زده است. چگونه میتوانم حضانت و سرپرستی هر دو کودکم را برای همیشه بگیرم؟

  • گروه وکلای پارسای گفت:

   سلام
   سوالتان کمی گنگ است و منظورتان را از اعتراض به رای پزشک متوجه نشدیم ولی به طور کلی اعطای حضانت دائم به یکی از والدین در دادگاه به غیر از موارد طلاق توافقی مطلقا مرسوم نیست

 88. محبوبه گفت:

  سلام
  وقتتون بخیر
  ممنونم از اقدام خداپسندانه ای که کردین
  من هشت ساله ازدواج کردم در این هشت سال شوهر من سر هیچکاری نرفته و شاید فقط گاهی در ماه یکبار مسافرکشی کرده و اغلب من کار کردم و چون از پدرش نگهداری کردیم حقوق پدرش بوده و همچنین من تصادف کردم و ما فرزندمون رو از دست دادیم و دیه من و فرزندم موند و ازش مدتی گذران کردیم
  سه سال بعد از ازدواج اعتیاد به شیشه داشت که ترکش دادم،اما کماکان کار انجام نمیده عصبی هست همیشه مشکلات مالی شدید داریم و نسبت به من فوق العاده کم میل
  آیا من میتونم دلایل کافی برای طلاق داشته باشم؟

  • گروه وکلای پارسای گفت:

   سلام
   توجه داشته باشید که بعد از ترک اعتیاد تا مدت ها اختلالاتی در خلع و یا حتی قوای جنسی مرد پدید می آید. وضعیت اقتصادی کنونی را نیز کاملا جریانید به نظر ما برای طلاق فعلا عجله نکنید اما در مجموع می توان گفت دلایلتان نسبتا خوب است

 89. مهسا. گفت:

  باسلام
  من چند ماه پیش درخواست طلاق یک طرفه دادم دادگاه بنده وهمسرم را ارجاع دادن به شورای حل اختلاف به نظر شما علت این دستور چه بوده؟
  واینکه بعد از شنیدن دلایل منو همسرم در شورای حل اختلاف ، رییس شورا رای رو به طلاق دادن و دوباره پرونده رو فرستادن دادگاه .بنظر شما این حکم شورا در روند سریع پرونده من تاثیری داره؟توروخدا جواموبدید ممنونم

 90. م گفت:

  سلام
  درصورتی که حق طلاق به عنوان یکی از شروط حین عقد در سند ازدواج نوشته شده باشد برای درخواست طلاق از سوی زن کافی است یا زن حتما باید وکالت طلاق داشته باشه؟

  • گروه وکلای پارسای گفت:

   سلام
   اگر منظورتان این است که وکالت در طلاق از همسر گرفته اید و کامل است همان کافیست مگر اینکه منظورتان شروط چاپی عقد نامه باشد که آنها مشروط است

 91. احمد گفت:

  سلام من ۲۹ سالمه تا قبل ازدواج هیچ رابطه ای با جنس مخالف نداشتم و به طور میانگین در هفته برای اینکه تمرکزم به خاطر مسایل جنسی از بین نرود ۲ الی ۳ بار خود ارضایی می کردم . از لحاظ بدنی و حسی میل جنسی میل بالایی به رابطه جنسی دارم ، اما بسیار آدم احساساتی نیز هستم و رابطه جنسی را کاملا عاشقانه و دو طرفه می بینم . مشکل نعوظ ندارم و هرزمان که بخواهم به نعوظ میرسم . اما ۶ ماه پیش اوایل ازدواجمان به مشکل خوردم . در هفته اول ازدواج دوبار تلاش به رابطه کردیم . که ناقص انجام شد و یه بخشی از دخول شکل گرفت ، بعد از آن دوبار هم در روزهای بعد امتحان کردیم که هنگام نزدیکی نعوظ من از بین می رفت . من حس کردم دچار شوک و استرس شده ام . که رابطه امان کامل نمی شود .
  تقریبا بعد از دو هفته اول ازدواجمان کلا با همسرم به مشکل خوردیم و ایشان از این فرصت استفاده کرد و دیگر کلا نذاشت من نزدیک او شوم و هیچ رابطه ای با هم نداشتیم و هیج همکاری ای با من نکرد . من هم فکر میکردم شاید نیاز به زمان دارد حتی در آن دو سه باری هم که امتحان کردیم همسرم هیچگونه همکاری ای با من نمی کرد و حتی هی سردم میکرد . مداوم با گفتن کلمات بسه بسه و.. سردم میکرد . ما ۶ ماه با هم زندگی کردیم و او نمی گذاشت من به او نزدیک شوم حتی به رابطه های کوچک . من متوجه قصد او نبودم اکنون رفته درخواست طلاق به خاطر ناتوانایی جنسی من داده .
  حالا ۲ سال برام مطرح است .
  ۱- اصلا من نمیدانم مشکل دارم یا نه چون من هر روز بدون مصرف دارویی یا چیزی به نعوظ میرسم و فقط شکم در زمان برقراری رابطه است
  ۲- احساس میکنم اگر هم مشکلی باشد روحی است چون هیچ گونه همکاری ای همسرم با من نداشت و همیشه من را از خودش دور میکرد
  ۳- پیش هر دکتر اورولوژی می روم میگوید از لحاط جسی مشکلی نداری و اگر به نعوظ می رسی خیالت راحت
  اما دقیقا نمیدانم پزشک قانونی چه آزمایشی میخواهد بگیرد
  من از کجا میتوانم به یقین برسم مشکل دارم یا نه ؟
  آیا اختلال نعوظ باعث می شود که دادگاه رای طلاق یک طرفه دهد ؟ اگر از بعد احساسی و همکاری نکردن همسرم باشد چه ؟ آیا من چگونه می توانم ثابت کنم مدت زمان ۶ ماهی که همسرم درخواست عسر و حرج کرد اصلا او نمیگذاشت من سمتش بروم ؟ چون با تحقیقات کافی به این نتیجه رسیدم اگر در این زمینه مشکلی هم باشد بسیار کوچک است و قابل حل اما الان شرایط من چگونه می شود

  • گروه وکلای پارسای گفت:

   سلام
   با توجه به موارد مشابه که دیده ایم توصیه میکنیم به متخصصین س..تراپی و یا روانپزشک مراجعه کنید موضوع قابل حل است اما در خصوص دادخواست طلاقی که همسرتان داده است از طریق دادگاه به پزشکی قانونی معرفی می شوید که بایستی یک شب در بیمارستان بستری باشید تا آزمایشات مربوطه انجام شود. بهتر بود که زودتر به فکر معالجه می بودید تا همسرتان دچار سرخوردگی یا دلزدگی از رابطه زناشویی نشود.

 92. تشریفات مجالس گفت:

  سایت خوبی دارید امیدوارم که موفق باشید

 93. Zahra گفت:

  سلام خسته نباشین
  من یازده سال هست که ازدواج کردم و یک پسر ۹ ساله دارم همسر من یه خانواده خیلی سنتی داره که همیشه تو زندگی ما دخالت دارن همسرم رو حرف مادرش حرف نمیزنه غوق العاده دهن بین هست دست بزن داره و توهین میکنه به من و خانوادم
  فقط برای استراحت میاد خونه همیشه به بهانه کار تا دو سه نصفه شب بیرونه خانوادشم همیشه پشتشن
  دارا هستش اما تا وقتی من دکتر لازم نشم پولی بمن نمیده همین دو هفته پیش هم رفت شب نیومد خونه صبحش که اومد بهش گفتم کجا بودی گفت به تو چه و بدشم منو اورد گذاشت خونه پدرم بچمم گذاشت خونه مادر خودش الان پانزده روزه که خبری ازش نیست و حتی زنگ نمیزنه تکلیفمو روشن کنه به نظرتون من میتونم درخواست طلاق بدم با این شواهد؟؟من مطمعنم همسرم بهم خیانت میکنه شک ندارم و این بار اولی نیست که منو میاره خونه پدرم سری قبل هم خودش نیومد دنبالم پدرش اومد منو برد الانم اجازه نمیدن من با پسرم ح بزنم یا تلفن و قطع میکنن یا به دروغ میگن نیستش
  من نمیدونم اگر درخواست طلاق بدم حقی به من داده میشه یا نه!؟

 94. بنیامین گفت:

  سلام
  من مردی هستم که دو سال عقد کرده ام و ۱ سال هست که به خونه خودمون رفتیم.
  خونه بنام مادرم هست و در اختیار من گذاشته.
  در این مدت ۱ سال (۷ ماه خارج از کشور) زندگی میکردیم . در مدتی که ایران بودیم چند بار پیش آمده که اقدام به کشیدن تریاک کرده ام . همسر من در این چند بار از من یواشکی عکس گرفته و به دلیل اینکه من تمایلی به زندگی به خارج از کشور نداشتم خانه را ترک کرده به دادگاه مراجعه کرده و درخواست طلاق کرده و در ضمیمه چند تا عکسی که از من گرفته را ضمیمه کرده. دادگاه ما چند روز دیگه است و چند تا سوال برای من هست .
  آیا من چجوری میتونم ثابت کنم که تا الان صد ها برابر نفقه اش پول دادم (ولی به حسابش نریختم) چون زمانی که ایران بودیم ۲ تا کارت بانکی بیشتر نداشتند که یکی تاریخ انقضا نداشت و یکی دیگه هم بخاطر وام ازدواجش که پرداخت نکرده‌اند نمیتونه پول توش بریزه و کارت من دستشون بوده و از اون خرج میکرده و تایمی هم که ایران نبودیم فقط پول نقد دریافت کردند.
  و من هیچگونه اعتیادی ندارم حاضر به تست اعتیاد هم هستم. اگر تست اعتیادم منفی در بیاد تکلیف چیه ؟ آیا به ۲ تا عکس استنادی میشه ؟

 95. خانم حسینی گفت:

  سلام وقت بخیر
  خانمی هستم که سال۸۶ازدواج کردم، باهمسرم ازطریق یکی ازدوستانم آشناشدم بنده ساکن مشهد بودم وایشان ساکن تهران باسردی هردوخانواده ازدواح کردبم‌،بااینکه ازنظرسطح فرهنگ‌ ماخانواده بالاتری هستیم ولی خانواده همسرم هیچوقت من رو دوست نداشتن همسرم کارگرکارگاهی درشهریاربودبه اصرارمن وبامقاومت همسرم تامقطع کاردانی درس خواند،باپیگیری من کارش به تهران منتقل شد،من فرزنداول واهل تلاش‌وشادولی همسرم ارام وبی دست وپا هست،هشت سال درمنزل پدرشوهرم زندگی کردم وبسیارتحت فشاروتحقیربودم اکثراخرج زندگی روپرداخت میکردم ولی همسرم هیچوقت به خانوادش نمیگفت و‌نمیگه،هرگاه خانوادش بمن بی احترامی میکردند هیچوقت حمایت نمیکردوسکوت میکردتاجایی که دایما من و دخترم روباجاری و بچه هایش مقایسه میکردندوبی احترامی میکردند،نهایتاازخانه انها رفتیم ویک سال مستاجربودیم روابط بدترشدخانواده همسرم بیشترتردمان کردند وهمه راازچشم من میدیدندانگارپسرشون رو دزدیدم،نهایتا به مرزاخررسیدم و به مشهد پیش خانوادم رفتم شش ماه درمنزل پدرم بودم وهمسرم تهران‌بودموقعیت شغلی خوبی دارم نماینده بیمه ایران هستم برای همسرم‌هم کاری درمترودرست کردم ولی بی عاطفگی عدم حمایت عدم خرج ماهانه به کنار که تمام بارمسولیت تربیت فرزند تفریح شغل خودم و پرکردن چاله های مالی زندگی حتی خرج خورد و خوراک و لباس تن همسرم رو‌من تامین میکنم، برخلاف شخصیتم درخانواده خودم و‌محل کارم که بسیار پرقدرت پرنفوذ و مدیرهستم خانواده همسرم وهمسرم درحد مورچه بمن ارزش نمیدهند ودایما مسخره میکنند ومیگن پسرشان بدبخت‌شده،واقعا تحت فشارم ماه ها هست همسرم دراتاق دیگری میخوابد سالهاست حرفی بامن نمیزد و‌فقط باگوشی‌فیلم میبیند یابازی میکند،تابه الان یکبار هدیه تولد سالگرد ازدواج و‌یا سفری که هزینشو پرداخت کنه برام انجام نداده و‌دایما من حمایتش کردم حتی جلوی خانوادش تا شخصیتش کوچیک نشه ولی الان دیگه ادامه دادن برام مشکل هست ازفشارهای زیاددچاربیماری های متعدد شدم،و‌مطمعن هستم چون بسیارترسو و ظاهرسازهست حرف مردم بیشتر ازمن براش ارزش داره به طلاق توافقی راضی نمیشه و مثل مجسه به این زندگی ادامه میده لطفا راهنماییم کنید چه باید بکنم متشکر

 96. ساناز گفت:

  سلام من ۱۴ ساله ازدواج کردم و دیگه تحمل این شرایط رو ندارم. شوهرم نه معناده نه دست بزن داره نه توی خرجی دادن مشکل داره. ولی اولویت هاش خانواده و کارش هستن. من دیگه تقریبا عادت کرده بودم و قرص های ضد افسردگی مصرف میکردم که خیلی اثر مثبت داشت ولی این شرایط قرنطینه و زندگی توی خونه سه هفته کنار هم دوباره آنیش همه چیز روز روشن کرد
  دنبال این هستم محل زندگیمو جدا کنم. و تقاضای طلاق بدم. میشه این کارو کرد یا ترک محل زندگی به ضزره؟ ضمن اینکه من حتمن حداقل به نصف مهریه ام نیاز دارم که بتونم جایی رو برای زندگی داشته باشم

 97. عاط گفت:

  سلام وقت بخیر من ۳سال تو عقدم شوهرم اعتیاد داره تاحالا چندبار خواسته ترک کنه حتی چندماه هم در کمپ بوده ولی دوباره برگشته چندماه خوبه بوده ولی باز رفته سراغش الان بخوام طلاق بگیرم میتونم ؟؟خسته شدم بخدا با این شرایط اصلا نمیتونم برم سر زندگیم خودش خیلی دوست داره ترک کنه ولی نمیدونم چرا نمیشه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *