قبول وکالت فقط تهران و کرج تهـــران کـــــرج ۰۲۱-۴۴۰۳۳۶۷۷ ۰۲۱-۴۴۰۷۲۸۰۲ ۰۲۶-۳۴۲۱۴۴۴۰ ۰۲۶-۳۴۲۱۴۴۴۱
عکس پس زمینه سایت وکلای پارسای عکس پس زمینه سایت عکس پس زمینه سایت

مدارک لازم برای گرفتن حق طلاق(وکالت حق طلاق زن)

  • ۵ فروردین ۱۴۰۰
  • بروزرسانی: ۱۷ فروردین ۱۴۰۰
  • بدون نظر
  • 4 دقیقه
  • 82959 نفر

برای معرفی دفترخانه رسمی در تهران برای گرفتن وکالت طلاق، ابراء یا بذل مهریه یا دانستن مدارک لازم برای گرفتن حق طلاق(وکالت طلاق) با ما تماس بگیرید.

با توجه به این که در قانون حق طلاق در اختیار مرد است امتیاز بزرگی برای یک زن است که از شوهرش وکالت در طلاق (حق طلاق) اخذ نماید. گرفتن حق طلاق از مرد (دادن حق طلاق به زن) پیچیدگی خاصی ندارد و احتیاجی به مدارک ویژه ای ندارد .
مدارک لازم برای گرفتن وکالت طلاق به غیر از مدارک شناسایی و عقدنامه زوجین نیست اول از همه باید این را دانست که وکالت در طلاق که عده ای از مردم به آن حق طلاق می گویند باید به صورت سند رسمی و در دفترخانه تنظیم شده باشد.

انواع وکالت حق طلاق زن

وکالت در طلاقی که مرد به زن می دهد به دو صورت است یا در موقع انعقاد عقد نکاح توسط عاقد و با درج در عقدنامه از سوی مرد به زن داده می شود و یا این که پس از عقد، زوجین به دفتر اسناد رسمی که می تواند در هر کجای ایران مراجعه کنند و با دادن اصل عقد نامه، شناسنامه و کارت ملی به سر دفتر از او می خواهند که سند وکالت در طلاق تنظیم نماید.

توصیه می شود که زنانی که وکالت در طلاق از همسرانشان می گیرند کپی برابر اصل شناسنامه و کارت ملی زوج را نیز به انضمام اصل وکالتنامه در اختیار داشته باشند.

اگر اصل وکالتنامه وکالت در طلاق که به زن داده شده است گم یا پاره شود، نگران نباشید، می توانید با ارائه مدارک شناسایی به همان دفترخانه مراجعه کنید و رونوشت اخذ نمایید.

مطلب مرتبط :   توضیحات کامل در خصوص نفقه زن (زوجه)

آنچه بسیار اهمیت دارد متن وکالت در طلاق است متاسفانه بسیاری از وکالت در طلاق های اخذ شده توسط زنان مخصوصا مواردی که در ضمن عقد در سند ازدواج داده شده است ناقص است و در عمل و در مقام اعمال آن دچار مشکل می شوند. در این نوشته دو لینک گذاشته شده است که توصیه می شود هر دو آن ها را به دقت مطالعه کنید تا اولا اطلاعات کاملی در خصوص وکالت در طلاق یا همان حق طلاق زوجه داشته باشید و ثانیا متن کامل وکالت در طلاق را در اختیار داشته باشید.

نمونه کامل متن وکالت در طلاق بدون مهريه

نمونه کامل متن وکالت در طلاق همراه با مهريه

آگاه باشید که برای گرفتن طلاق از طریق وکالت در طلاق باید به وکیل دادگستری برای اعمال آن مراجعه کرد.

نحوه دادن وکالت طلاق ( حق طلاق ) از خارج از کشور

اول اینکه چه در ایران و یا خارج از کشور صرف حضور و امضای موکل- کسی که میخواد وکالت بدهد- کافی است. مثلا مراجعه زوج به دفتر اسناد رسمی یا سفارت ایران در خارج از کشور بدون حضور همسر

دوم اینکه وکالت دادن برای طلاق فقط مخصوص مرد نیست بلکه زن نیز میتواند چه در ایران یا خارج کشور با تعیین حدود اختیارات وکیل مثل بخشیدن (بذل) ، حضانت و ملاقات فرزندان و … به دیگری و حتی شوهر وکالت بدهد

سوم برای سهولت کار و دادن وکالت برای ایرانیان مقیم خارج از کشور سامانه میخک و تاک درست شده است و به صورت غیر حضوری ایرانی دارای کد ملی در خارج از کشور میتواند وکالت طلاق( حق طلاق ) به نام هر کس که بخواهد تنظیم کند. نمونه متن هم خود سامانه های مذکور به صورت پیش فرض دارند که البته میتوان آن را به دلخواه تغییر داد و مواردی را اضافه و کم کرد. چون متاسفانه کمی ناقص است.

مطلب مرتبط :   مراحل درخواست طلاق از طرف مرد از ثبت دادخواست تا ثبت طلاق

چهارم اینکه مثل سابق نیاز به پست کردن وکالت به ایران از خارج کشور نیست به این صورت که شخص تنطیم کننده وکالت( موکل مثلا زوج) میتواند با تایید گرینه ای در سامانه بالا مشخص کند در ایرات چه کسی این وکالت را از وزارت امور خارجه دریافت کند

تماس با گروه وکلای پارسای

اگر سوالی در خصوص وکالت حق طلاق زوجه داشتید و یا برای اعمال آن نیازمند وکیل و یا مشاوره حقوقی می باشید و یا نیازمند معرفی دفترخانه به جهت وکالت در طلاق می باشید با ما تماس بگیرید.

می توانید مطلب را به اشتراک بگذارید
برای اعطای وکالت دعاوی خانواده و ارث در تهران و کرج با ما تماس بگیرید (وکیل طلاق)
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

... ...