برای تماس کلیک کنید 021-44033677021-44963487

طلاق توافقی

طلاق توافقی

  • ۲۸ فروردین ۱۳۹۷
  • بدون نظر
  • 5342 بازدید
طلاق توافقی
4.4 (88.33%) 12 نظر

مشاوره حقوقی رایگان طلاق توافقی با وکیل پایه یک دادگستری مجرب خانم و آقا، هزینه هر وکیل برای طلاق توافقی در تهران و کرج ۷۰۰ هزار تومان می باشد.

برای اطلاعات کامل در خصوص طلاق توافقی یا به تعبیر عده ای از مردم طلاق تفاهمی، توصیه می شود که قسمت اول تا چهارم توضیحات طلاق توافقی را که توسط وکیل خانواده نوشته شده است مطالعه کنید و یا با ما تماس بگیرید.

اما به طور خلاصه این که طلاق توافقی به طلاقي گفته مي شود که زوجين به هر دليلي تمايل دارند با تفاهم از هم جدا شوند هر توافقي که آنها در خصوص مهريه ، نفقه، جهيزيه، حضانت و ملاقات فرزند داشته باشند از نظر دادگاه محترم و قابل قبول خواهد بود به عنوان مثال توافق مي کنند زوجه مهريه را در قبال طلاق ببخشد يا دريافت کند و يا با شرايط توافق شده مهريه پرداخت شود بنابراین تمام موارد توافق در راي دادگاه منعکس خواهد شد و قابليت اجرا دارد.

طلاق توافقی چقدر زمان می برد؟

طلاق توافقی با توجه به رويه مختلف شعب دادگاه های خانواده در تهران معمولا کمتر از يک هفته تمام خواهد شد. در طلاق تفاهمی علاوه بر حقوق مالی، حضانت فرزندان، نحوه ملاقات و نفقه فرزندان با توافق در راي دادگاه مشخص مي شود وکلاي پايه يک پارساي با اشراف کامل به مجتمع قضايي هاي متعدد تهران طلاق توافقی را با کمترين زمان و منصفانه ترين حق الوکاله براي شما انجام خواهند داد.

نکته: توجه داشته باشید هیچ زن و شوهری نمی توانند بدون رای دادگاه به دفتر خانه طلاق مراجعه کنند و هیچ دفتر خانه ای نمی تواند طلاق را بدون رای دادگاه ثبت کند.

طلاق توافقی

مدارک لازم براي طلاق توافقی:

عقدنامه و شناسنامه زوجین مدارک لازم برای طلاق توافقی اگر کارت ملی را در دسترس نداشته باشید ولی شماره ملی را بدانید برای ثبت درخواست طلاق تفاهمی کفایت می کند در صورت در دسترس نبودن عقدنامه مي بايستي به دفترخانه اي که ازدواج کرده ايد مراجعه کرده و رونوشت اخذ نماييد.

نکته: در تمام مراحل طلاق توافقی در صورت اختیار وکیل نیازی به حضور طرفی که وکیل دارد نمی باشد حتی مرحله ثبت طلاق در دفترخانه نیز می تواند با حضور وکیل و بدون حضور زوجین باشد.

 مزایای داشتن وکیل در طلاق توافقی

نکته: تا قبل از صدور رای طلاق توافقی (گواهی عدم امکان سازش) اگر هر کدام از زوجین حتی اگر توافق نامه امضاء کرده باشند و یا دادخواست طلاق را ثبت کرده باشند، در صورت پشیمانی، رای طلاق توافقي صادر نمی شود.
اما پس از صدور رای طلاق تفاهمی بر طبق مواد ۳۵ و ۳۶ قانون حمایت خانواده اگر زوج (مرد) پشیمان شود و به دفترخانه برای ثبت طلاق نیاید امکان ثبت طلاق وجود نخواهد داشت مگر این که زن از مرد در ضمن رای دادگاه یا به صورت وکالت در طلاق (حق طلاق) وکالت در مراجعه به دفترخانه برای ثبت طلاق داشته باشد.

اما اگر زوجه (زن) بعد از صدور رای طلاق تفاهمی پشیمان شود زوج می تواند بدون حضور او به یکی از دفاتر ثبت طلاق مراجعه کند و طلاق را ثبت نماید البته باید دانست که در صورتی که طلاق خلعی باشد زوجه می تواند در ایام عده (سه طهر) از زمان ثبت طلاق به آنچه بذل کرده از مهریه یا غیر آن، مراجعه کند.

نکته: در طلاق توافقی خلعی اگر زن باکره و يا يائسه نباشد، از فاصله ثبت طلاق تا پايان عده مي تواند به آنچه بذل کرده رجوع کند. براي جلوگيري از اين کار مي بايستي از دادگاه خواست که در راي گنجانده شود که زن حق رجوع به مابذل را از خود ساقط کرده است (اصطلاح حقوقي است.)

نکته :توافقنامه اي که معمولا براي طلاق توافقی نوشته مي شود اگر منجر به ثبت طلاق نشود و يکي از طرفين پشيمان شود اثر حقوقي ندارد و از درجه اعتبار خارج است.

 

نکته: اگر زن باکره (دوشیزه) باشد دادگاه هاي تهران فقط گواهي بکارت پزشکي قانوني را معتبر مي دانند و اگر باکره نباشد صرف جواب آزمايش عدم بارداري هر آزمايشگاهي کفايت مي کند. البته راه کار قانونی برای مراجعه نکردن به پزشکی قانونی وجود دارد! با ما تماس بگیرید.

نکته :اگر يک از زوجين وکيل داشته باشد در هيچ يک از مراحل دادگاه نياز به حضور او نخواهد بود.

طلاق توافقي و امکان پاک کردن طلاق از شناسنامه: پس از ثبت طلاق، در صورت عدم نزديکي زوجين با ارائه حکم دادگاه و طلاقنامه به اداره ثبت احوال مي توان شناسنامه را تعويض کرد و شناسنامه سفيد اخذ کرد و در صورت نزديکي زوجين فقط با ثبت ازدواج بعدي شناسنامه تعويض خواهد شد

برای بدست اوردن اطلاعات بیشتر میتوانید به قسمت سوالات متداول در آخر همین مطلب مراجعه نمایید تا به جواب سوالات خود برسید و یا اینکه با دفتر ما تماس بگیرید

گروه وکلای پارسای مجرب در امور خانواده

 

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره با وکیل طلاق میتوانید با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هزینه طلاق توافقی چقدر است؟

طلاق توافی دارای هزینه های گوناگون است. در بالا به هزینه حق الوکاله طلاق توافقی اشاره شد که برای هر فرد 700 هزار تومان می باشد هزینه های دادگاه آن ، از حیث هزینه دادرسی به دو بخش مالی و غیر مالی محسوب می شوند در حال حاضر هزینه طلاق توافقی جمعا حدود 150 الی 160 هزار تومان می شود.ادامه مطلب

طلاق توافقی چقدر طول می کشد؟

جواب این سوال این است که در این مورد طلاق رویه یکسانی ندارد و در هر شهر ایران متفاوت است. همچنین در هر شعبه دادگاه در تهران هم متفاوت است و هر شعبه خط مسی خود را دارد . برای کسب اطلاعات بیشتر به ادامه مطلب بروید. ادامه مطلب

شرایط طلاق توافقی چیست؟

با توجه به بالا رفتن آمار طلاق دستگاه ها در پی سخت کردن شرایط طلاق می باشند . اما شرط اصلی طلاق توافقی تفاهم زوجین بر این موضوع میباشد. این تفاهم شامل تمامی حق و حقوق زوجین می باشد.برای کسب اطلاعات بیشتر به روی ادامه مطلب کلیک نمایید.ادامه مطلب

طلاق توافقی چه مدت طول می کشد؟

اگر زوجین بر تمامی موارد توافق داشته باشد زمان زیادی طول نخواهد کشید . اما با این وجود باز در شعبه های مختلف زمان متفاوت هست و نمیتوان زمانه مشخصی را برای انجام طلاق تخمین زد. برای کسب اطلاعات بیشتر به روی ادامه مطلب کلیک نمایید.ادامه مطلب

مهریه قسطی در طلاق توافقی چگونه است؟

ملاک طلاق توافقی برای دادگاه توافق دو طرف میباشد. این مورد برای مهریه نیز صدق میکند. مثلا زوجین میتوانند بر سر بخشش مهریه و یا پرداخت کامل و یا قسطی شدن مهریه به توافق کامل برسند. برای کسب اطلاعات بیشتر به روی ادامه مطلب کلیک نمایید.ادامه مطلب