قبول وکالت فقط تهران و کرج تهـــران کـــــرج ۰۲۱-۴۴۰۳۳۶۷۷ ۰۲۱-۴۴۰۷۲۸۰۲ ۰۲۶-۳۴۲۱۴۴۴۰ ۰۲۶-۳۴۲۱۴۴۴۱
عکس پس زمینه سایت وکلای پارسای عکس پس زمینه سایت عکس پس زمینه سایت

طلاق توافقی شرایط و مراحل،مدت،مدارک،هزینه سال ۱۴۰۰ تهران و کرج

 • ۲۱ تیر ۱۴۰۰
 • بروزرسانی: ۵ مرداد ۱۴۰۰
 • 181 نظر
 • 19 دقیقه
 • 368215 نفر

مراحل طلاق توافقی در تهران و کرج

 • بدون حضور زوجین در دادگاه
 • حدود ۱۰ تا ۲۰ روز کاری ( طلاق فوری، تضمینی، و ذکر مدت دقیق و … خلاف قانون و مقررات است هوشیار باشید. تعیین مدت زمان اعلامی با توجه به تجربه طلاق توافقی در دادگاه های خانواده تهران تقریبی و تخمینی است)
 • کل حق الوکاله برای دو وکیل برای زوجین به انضمام هرینه دادرسی و داوری یا مشاوره جمعا هفت میلیون تومان. نصف ( ۳/۵۰۰ ) در ابتدا و نصف دیگر (۳/۵۰۰) پس از تحویل دادنامه طلاق قطعی – آماده ثبت محضر- از موکلین محترم دریافت میشود. حق الوکاله یک وکیل سه میلیون و پانصد

به روز رسانی در تاریخ سه شنبه ۵ ام مرداد ۱۴۰۰

شرایط طلاق توافقی چیست؟

به طور خلاصه طلاق توافقی به طلاقی گفته می شود که زوجين به هر دلیلی تمایل دارند با تفاهم از هم جدا شوند هر توافقی که آنها در خصوص مهريه، نفقه، جهیزيه، حضانت و ملاقات فرزند داشته باشند از نظر دادگاه محترم و قابل قبول خواهد بود. به عنوان مثال زوجین توافق مي کنند زوجه مهريه را در قبال طلاق ببخشد يا کل آن رادريافت کند و يا با شرايط توافق شده مهريه پرداخت شود و یا حتی قسمتی از مهریه بذل و قسمتی دیگر پرداخت شود. بنابراین تمام موارد توافق در راي دادگاه منعکس خواهد شد و قابليت اجرا دارد.

رویه گروه وکلای پارسای چنین است که در بدو امر توافقات زن و شوهر از آنها پرسیده میشود و سپس صورتجلسه شده و به امضا ایشان میرسد و در ادامه به وکالت از زوجین رای دادگاه طبق توافق آنها از دادگاه خانواده اخذ میشود.

طلاق توافقی چقدر زمان می برد؟

با عنایت به تغییر شرایط طلاق توافقی از آذرماه سال ۹۷ تاکنون در تهران اگر زوجین تمایل داشته باشند که به شخصه مراحل مربوطه را طی کنند در ابتدا هردو یا یکی از آنها می بایست به سامانه نوبت دهی طلاق (سامانه مداخله در طلاق – سامانه تصمیم) مراجعه کنند و با وارد کردن مشخصات سجلی یکی از مراکز غربالگری مشاوره در تهران را انتخاب کنند. مرکز غربالگری پس از ثبت اطلاعات زوجین و دلایل طلاق، آنها را به یکی از مراکز مشاوره زیر نظر بهزیستی استان تهران ارجاع می دهد. جلسات مشاوره در بازه زمانی حداقل ۴۵روزه و در ۱ یا ۵ جلسه خواهد بود. تعداد جلسات بستگی به شرایط زوجین و مرکز مشاوره دارد. پس از اخذ گواهی عدم انصراف طلاق در صورت اصرار آنها به جدایی، دادخواست در دفتر خدمات الکترونیک قضایی ثبت و به دادگاه خانواده ارسال خواهد شد.

پس از صدور رای دادگاه نیز زن و شوهر در فرصت سه ماهه می توانند به یکی از دفاتر رسمی طلاق برای ثبت طلاق بروند.

آنچه از اهمیت زیادی در طلاق توافقی برخوردار است اولاً توافق زن و شوهر بر انجام طلاق توافقی است و ثانیاً توافق در مورد مهریه، حضانت فرزندان، مقدار نفقه آنها – نحوه و مدت ملاقات است.

نکته: مدت زمان طلاق توافقی کرج تهران توسط وکیل طلاق توافقی در گروه وکلای پارسای حدود ۱۰ تا ۲۰ روز کاری است

نکته: توجه داشته باشید هیچ زن و شوهری بدون رای دادگاه نمی توانند به طور مستقیم به دفتر خانه طلاق مراجعه کنند و هیچ دفتر خانه ای هم نمی تواند طلاق را بدون رای دادگاه ثبت کند.

ممکن است که برای کسی سئوال شود که چطور و چگونه با وجود اجباری شدن مشاوره بدون حضور زوجین رای طلاق توافقی اخذ می کنید؟
جواب این است که به هیچ عنوان کار خلاف قانون و مقررات انجام نمی شود. در حال حاضر شعب خانواده تهران درخواست طلاق یک طرفه که فعلا در تهران نیاز به مشاوره ندارد را تبدیل به طلاق توافقی می کنند و در صورتی که یکی از زوجین بخواهد در مشاوره شرکت نکند درخواست طلاق به صورت یک طرفه از جانب زوج یا زوجه ثبت می شود و بعد از ارجاع به شعبه توافق طرفین به دادگاه رسیدگی کننده اعلام می شود و در نهایت دادگاه رأی را مطابق توافق طرفین یا وکلای آنها صادر می کند. بنابراین اینکه با شرایط ذکر شده طلاق توافقی چقدر زمان میبرد زمان قطعی نمی توان پیش بینی کرد اما با عنایت به تجربه و شعب مختلف دادگاه که رویه یکسانی هم ندارند حدود ۱۰ الی ۲۰ روز کاری است.

پس با این اوصاف چقدر حضور زوجین لازم است؟

فقط یک بار زوجین یا کسی که وکالت در طلاق دارد به ما برای امضاء و ثبت توافق ها مراجعه می کند. اگر سامانه ثنا (ابلاغ الکترونیکی) ثبت نام نکرده باشد لزوماً یک بار برای داشتن سامانه ثنا به دفتر خدمات الکترونیک قضایی مراجعه کنند و اگر هم قبلاً در سامانه مذکور ثبت نام شده باشد دیگر نیازی به مراجعه نیست.
در طول مدت و مراحل کار هم فقط در صورت باکره بودن، زوجه به پزشکی قانونی خواهد رفت و در غیر آن آزمایش بارداری الزامی است. در بیشتر دادگاه های خانواده تهران آزمایشگاه وجود دارد که زوجه با راهنمایی ما به آنجا برای دادن تست خون مراجعه می کند به دلیل شیوع کرونا بعضی از شعب دادگاه ارائه جواب آزمایش بارداری را موکول به ثبت طلاق در دفترخانه طلاق می کنند که در این صورت نیازی به حضور زوجه نیز در دادگاه مطلقاً نخواهد بود.

قانون جدید طلاق توافقی ۱۴۰۰ چیست؟

همه آنچه در این مطلب که کاملاً به روزرسانی شده نوشته شده رویه دادگاه های خانواده شهر تهران است و قانون جدیدی هم وجود ندارد

هم که بعضی اشاره می کنند قدیمی است و مربوط به سال ۹۷ است هرگونه سئوال و ابهامی اگر دارید با ما در تماس باشید.

طلاق توافقی

مدارک لازم برای طلاق توافقی

عقدنامه یا رونوشت، شناسنامه و کارت ملی زوجین است. اگر کارت ملی را در دسترس نداشته باشید ولی شماره ملی را بدانید برای دادخواست طلاق توافقی کفایت می کند. در صورت در دسترس نبودن عقدنامه می بایستی به دفترخانه ای که ازدواج کرده اید مراجعه کرده و رونوشت اخذ نمایید.

نکته:  مراحل طلاق توافقی در صورت اختیار وکیل نیازی به حضور طرفی که وکیل دارد نمی باشد

نکته: تا قبل از صدور رای (گواهی عدم امکان سازش) هر کدام از زوجین حتی اگر توافق نامه ، وکالتنامه یا دادخواست را امضاء کرده باشند، در صورت پشیمانی رای طلاق توافقی صادر نمی شود.

اما پس از صدور رای طلاق تفاهمی بر طبق مواد ۳۵ و ۳۶ قانون حمایت خانواده اگر زوج (مرد) پشیمان شود و به دفترخانه برای ثبت طلاق نیاید امکان ثبت طلاق وجود نخواهد داشت مگر این که زن از مرد در ضمن رای دادگاه یا به صورت وکالت در طلاق (حق طلاق) وکالت در مراجعه به دفترخانه برای ثبت طلاق داشته باشد.

اما اگر زوجه (زن) بعد از صدور رای طلاق توافقی (گواهی عدم امکان سازش) پشیمان شود زوج می تواند بدون حضور او به یکی از دفاتر ثبت طلاق مراجعه کند و طلاق را ثبت نماید البته باید دانست که در صورتی که طلاق خلعی باشد زوجه می تواند در ایام عده (سه ظهر) از زمان ثبت طلاق به آنچه بذل کرده از مهریه یا غیر آن، مراجعه کند.

توجه داشته باشید که در عمل اگر زوجه یا وکیل او در دفترخانه طلاق برای ثبت حاضر نشوند محضر طلاق از شعبه ای که رای را صادر کرده در این خصوص استعلام میکند و عمده محاکم خانواده اجازه ثبت طلاق بدون رضایت زوجه را نمی دهند.

نکته: در طلاق توافقی خلعی اگر زن باکره و يا يائسه نباشد، از فاصله ثبت طلاق تا پايان عده می تواند به آنچه بذل کرده رجوع کند. برای جلوگيری از اين کار می بايستی از دادگاه خواست که در رای گنجانده شود که زن حق رجوع به مابذل ( آنچه را که بذل کرده) را از خود ساقط کرده است -اصطلاح حقوقي است – و یا اینکه مهریه را ابرا کند.

مطلب مرتبط :   نفقه زوجه

بدیهی است که زن دوشیزه و یا باکره عده ندارد و امکان رجوع هم متصور نیست.

نکته :توافقنامه ای که معمولا براي طلاق توافقی نوشته می شود اگر منجر به ثبت طلاق نشود و یکی از طرفين پشیمان شود اثر حقوقی ندارد و از درجه اعتبار خارج است.

نکته: اگر زن باکره (دوشیزه) باشد دادگاه های تهران فقط گواهی بکارت پزشکی قانونی را معتبر می دانند و اگر باکره نباشد صرف جواب آزمايش عدم بارداری کفایت می کند.

طلاق توافقی و امکان پاک کردن طلاق از شناسنامه:

پس از ثبت طلاق، در صورت عدم نزديکی زوجين با ارائه حکم دادگاه و طلاقنامه به اداره ثبت احوال زوجین می توانند شناسنامه را تعويض کرد و شناسنامه سفيد اخذ کرد و در صورت نزديکی زوجين فقط با ثبت ازدواج بعدی شناسنامه تعويض خواهد شد.

مهم: زوجینی که هنوز طلاق نگرفته اند و رای هم صادر نشده اما به هر دلیل با توافق تمایل به معاینه پزشکی قانونی برای معاینه بکارت ندارند و میخواهند در آینده و بعد طلاق شناسنامه سفید اخذ کنند با ما تماس بگیرند.

برای به دست آوردن اطلاعات بیشتر در مورد طلاق توافقی به مطالب فراوان و پراکنده که در قسمت سوالات متداول یا دانستنی های حقوقی همین سایت مراجعه کنید. همانطور که میدانید گروه وکلای پارسای صرفا متمرکز در دعوی مرتبط با خانواده می باشند.  در این راستا تمامی مطالب سایت در خصوص حقوق خانواده ، رویه دادگاهها به زبان ساده می باشد.

شایان ذکر است آنچه گفته شد صرفا رویه دادگاه های خانواده تهران است در خصوص سایر شهرستاها بهتر از دادگاه یا وکلای شهر مربوطه کسب اطلاع کنید.

توافق نامه طلاق توافقی

سئوال: آیا امضا توافق های زوجین و یا امضا دادخواست و یا حضور در غربالگری و مشاوره التزام و الزامی برای طرفین به وجود می آورد؟

خیر. تا قبل از ثبت رسمی در دفترخانه طلاق هر کدام از زوجین که پشیمان شود در هر مرحله پرونده متوقف خواهد شد حتی اگر توافق مکتوبی در راستای طلاق انجام شده باشد. چندی قبل یکی از مراجعین محترم پرسیده بود که من در منزل یکی از اقوام در حضور شاهدین توافقی برای طلاق نوشتیم و در آن از مهریه خود گذشتم و بذل کردم. ولی الان به هر دلیل تمایل به جدایی ندارم آیا همسرم از آن نوشته می تواند سوء استفاده ای کند؟ به ایشان جواب داده شد تا زمانی که رای طلاق توافقی ثبت نشده همه توافق های سابق بلا اثر است.

نکته مهمی که باید توجه داشته باشید اینکه بیشتر شعب دادگاه خانواده تهران صرفا در رای دادگاه، توافق های مرتبط با موضوع زوجیت را انعکاس می دهند و البته به درستی از پذیرش سایر توافق های خارج از موضوع ازدواج خودداری می کنند. ما در هنگام قبول وکالت این موضوع را به موکلین گوشزد می کنیم. به عنوان مثال زن و شوهر به صورت شراکتی و مشاع در آپارتمانی شریک هستند. خوب زوجین تمایل بسیار دارند که در این خصوص هم تعیین تکلیف شود که در هنگام طلاق، جدایی اموال هم انجام شود. اما همانطور که گفته شد این موضوع خارج از صلاحیت دادگاه خانواده است و ارتباطی به موضوعات مرتبط یا زوجیت و طلاق ندارد. اما خوب است که دانسته شود که زوجین می توانند در خصوص آن مسائل با یکدیگر توافق مکتوب داشته باشند

مشاوره اجباری طلاق توافقی و همه چیز در خصوص آن

به طور خلاصه اینکه در قانون حمایت خانواده مصوب ۱۳۹۱ مشاوره قبل از طلاق را الزامی کرده است و از آذر ماه ۹۷ توافق بین قوه قضاییه و سازمان بهزیستی انجام شده که متولی مشاوره قبل از طلاق و مراکز مشاوره زیر نظر آن باشد. در این راستا اقدام به طراحی و تاسیس سامانه تصمیم (مداخله در طلاق)  کرده اند.

متقاضیان در سایت مربوطه ثبت نام کرده و پس از وارد کردن مشخصات خود با انتخاب تاریخ مراجعه و مرکر غربالگری، اقدام اولیه برای طلاق توافقی و مشاوره را انجام می دهند. پس از مراجعه به مرکز غربالگری آنها به یکی از مراکز مشاوره تحت نظر بهزیستی به جهت مشاوره معرفی می شوند.

با توجه به آمار رو به افزایش طلاق در چند سال اخیر این طرح تا حدودی در کاهش و جلوگیری طلاق موثر بوده است. شرافت و تجربه وکلای پارسای ایجاب می کند که به خوانندگان این سطور خاصه زوجین جوان گوشزد کنیم که طلاق توافقی اولین راه حل مشکلات زناشویی نیست.

خوبی مشاوره این است که اولا جلوی تصمیم آنها و زودگذر برای طلاق رای می گیرد و این مهمترین مزیت است و ثانیا واقعا بد نیست که شخص سومی که اتفاقا متخصص هم است که به زندگی و مشکلات زوجین نگاه و ارائه طریق کند.

در نهایت اگر متقاضیان اصرار بر طلاق داشته باشند و حتی دلیل موجه هم نداشته باشند گواهی عدم انصراف از طلاق به زوجین داده خواهد شد و با این گواهی مذکور است که ثبت دادخواست طلاق در دفتر خدمات الکترونیک قضایی میسر خواهد شد.

تمامی دادخواست ها از جمله دادخواست طلاق توافقی لزوما از طریق دفتر خدمات الکترونیک قضایی ثبت شده و به دادگاه ارسال می گردد.

نکته : در تهران و در صورت عدم تمایل زوجین به مشاوره،بایستی طلاق به درخواست زوج یا زوجه ثبت شود و در جلسه دادگاه توافق و رضایت زوجین به همراه توافق ها اعلام شود که تمامی مراحل توسط وکلای ما بدون حضور زوجین انجام می شود. ولی برای ثبت دادخواست طلاق توافقی مشاوره و اخذ گواهی عذم انصراف از طلاق اجباری است.

طلاق توافقی ایرانیان مقیم خارج کشور

اگر هردو یا یکی از زن و شوهر خارج از کشور باشند برای طی مراحل طلاق توافقی بایستی به شخصی در ایران (مثلا یکی از وکلای گروه ما) وکالت برای طلاق از طریق سفارت یا کنسولگری ایران تنظیم شود. در ادامه وکالتنامه به همراه مدارک را باید به دست وکیل در ایران رسانده شود.

وکیل در ایران با وکالت مذکور از طریق طلاق توافقی و با توجه به توافقات موکلین، رای طلاق اخذ می کند و در صورت داشتن اختیار در دفتر طلاق نیز ثبت رسمی خواهد کرد. تکلیف مهریه و حضانت فرزندان همان است که آنها توافق می کنند و در وکالتنامه منعکس می شود.

سفارت خانه ها و کنسولگری ها ی ایران، در صورت مراجعه افراد برای وکالت به جهت متن وکالت، ایشان را به سامانه تاک ارشاد می کنند. متاسفانه متن وکالت آنها کامل نیست و با توجه با رویه دادگاه های خانواده ایران همخوانی کامل ندارد. لذا توصیه می شود چند جمله کلیدی را حتما در متن وکالت نامه در خارج از کشور اضافه کنید

۱- حق اعتراض به رای تجدید نظر فرجام خواهی و اسقاط آنها

۲- وکالت در قبول بذل

۳- اگر فرزند در سن حضانت دارند وکالت در تعیین تکلیف حضانت فرزندان ، تعیین نفقه و مدت ملاقات

عنایت داشته باشید که اگر قرار است مهریه بخشیده شود در وکالت نامه زوجه (زن) نوشته شود که وکالت در بذل کل مهریه و همچنین در وکالت زوج نیز نوشته شود وکالت در قبول بذل کل مهریه. اگر قرار است که مقداری یا همه مهریه پرداخت شود در وکالتنامه زوجه درج شود وکالت در بذل عین مهریه،  کمتر،  بیشتر و یا معادل آن و همچنین در وکالتنامه زوج نیز بایستی درج گردد وکالت قبول بذل عین مهریه یا معادل آن یا کمتر یا بیشتر به عبارت دیگر وکالت در قبول هر مقدار از مهریه یا معادل آن.

مطلب مرتبط :   استرداد هدایا

ایرانیان خارج از کشور از طریق WhatsApp می توانند با موبایل های وارد شده در سایت با ما در تماس باشند.

وکالت طلاق (حق طلاق)

در این خصوص به تفضیل در سایت توضیح داده شده است ولی اجمالا اینکه ممکن است مرد یا زن برای طلاق به دیگری یا همسر وکالت برای طلاق بدهد. که به حق طلاق مرسوم شده است. در صورت کامل بودن وکالت، گروه وکلای پارسای بدون نیاز به حضور زوجین و از طریق دادخواست طلاق توافقی رای مربوطه را از دادگاه اخذ خواهند کرد.

چند نکته ضروری در وکالت در طلاق

۱ – در دفتر وکالت ما فقط وکالت در طلاق هایی را قبول می کنیم که زوجه مهریه را ببخشد یا قبلا بخشیده باشد. مگر اینکه زوج شخصا حضور پیدا کند و پرداخت مهریه را قبول کند.

۲ – بایستی وکالتنامه طلاق عبارت «قبول بذل» را داشته باشد.

۳ – در صورتی که متن وکالت «اسقاط حق تجدید نظر و فرجام خواهی» را نداشته باشد بعد از صدور رأی بایستی چهل و چهار روز برای ثبت طلاق در محضر صبر کرد.

مشاوره تلفنی در خصوص طلاق توافقی با وکالت طلاق یا بدون آن رایگان است.

مهریه و طلاق توافقی

همانطور که در بالا توضیح داده شد ملاک در این نوع طلاق، توافق زن و شوهر است. نوع طلاقی که دادگاه صادر می کند طلاق خلع است یعنی زن چیزی از مهریه یا غیر آنرا بذل می کند و مرد قبول بذل می کند. مثال:

۱ – زوجه کل مهریه مندرج در سند ازدواج را بذل و زوج قبول می کند.

۲ – از کل مهریه ۵۰۰ سکه ای زوجه ۳۹۰ سکه را در قبال طلاق خلع بذل می کند و زوج قبول بذل می کند و ۱۱۰ سکه بر ذمه شوهر باقی می ماند که مثلا در محضر طلاق. زوجه داده شود و یا اینکه به صورت اقساط توافق شده پرداخت گردد و یا اینکه مدت برای آن قرار داده شود.

۳ – زوجه کل مهریه را ابراء می کند و مبلغ ده هزار تومان در قبال طلاق خلع بذل می کند و زوج قبول بذل می کند.

۴ – کل مهریه مندج در عقدنامه به زوجه پرداخت می شود و یا بر ذمه زوج باقی می ماند و یا در اقساط توافقی پرداخت می شود و زوجه در راستای طلاق مبلغ ده هزار تومان بذل می کند و زوج قبول بذل می کند.

گواهی بکارت و آزمایش بارداری

دادگاه مکلف است در هر رای طلاق تکلیف باردار بودن یا نبودن زوجه را مشخص کند. لذا اگر زنی بالای ۵۰ سال باشد یائسه محسوب می شود و نیازی به آزمایش نیست. از طرفی اگر خانمی باکره باشد توسط دادگاه به پزشکی قانونی به جهت معاینه و اخذ گواهی مربوطه معرفی می شود. فرض سوم و شایع اینکه زوجه نه یائسه است و نه باکره که در  این ارائه آزمایش بارداری الزامی است.

رویه شعب دادگاه خانواده به دو صورت است بعضی زوجه را به ارائه آزمایش بارداری در زمان رسیدگی و قبل از حکم موظف میکند و بعضی دیگر ارائه جواب آزمایش را موکول به دفتر ثبت طلاق می کنند.

حضانت فرزندان در طلاق توافقی

یکی از توافقات مهم زوجین در خصوص حضانت فرزندان است. دانستن چند نکته ضروری است. اول اینکه فرزندان دختر بالای سن ۹ سال  و پسر از ۱۵ سال تمام، از سن حضانت (نگهداری) خارج هستند. بنابراین دادگاه تکلیفی در خصوص آنها ندارد تا حضانت را در رای مشخص کند. دوم عده ای از خانم ها به غلط عنوان می کنند که مهریه در ازای حضانت فرزندان می بخشم این موضوع وجاهت قانونی ندارد و این  دو ارتباطی به هم ندارند. سوم میزان ملاقات طرف مقابل و اینکه پرداخت نفقه به عهده چه کسی است و میزان آن در ماه چقدر است با زوجین است که در مورد آن توافق کنند. بنابراین وقتی زن و شوهر متقاضی طلاق به دفتر وکالت مراجعه می کنند از شرایط طلاق توافقی ، داشتن توافق بر سر همه مسائل مذکور است چهارم ممکن است بعداً بین زوجین به دلایلی اختلاف بر سر حضانت به وجود آید ملاک برای دادگاه مصلحت فعلی طفل است نه توافق قبلی زوجین.

⚖️ اگر وکالت به وکیل بدهیم چند دفعه باید خودمان حضور پیدا کنیم؟ ⚖️

پس از مراجعه زن و شوهر به دفتر وکالت وثبت توافق و گرفتن امضاء وکالتنامه نیاز به حضور دوباره زن و شوهر نیست و پس از صدور رأی زوجین به دفترخانه طلاق برای ثبت شرعی می روند.

⚖️ واقعاً در مدت ۱۰ یا ۱۵ روز رأی طلاق توافقی را می گیرید؟ ⚖️

خوب است بدانید که تعیین مدت دقیق برای وکیل دادگستری تخلف انتظامی است چون رأی را دادگاه صادر می کند ولی به صورت میانگین و از سر تجربه و اشراف به رویه دادگاه عرض می شود حدود تقریبی مدت زمان طلاق توافقی ۱۰ تا ۱۵ روز کاری است. در این زمینه به درستی یا غلط تبلیغ زیاد است که طلاق توافقی در کمترین زمان و امثالهم. واقعیت این است که این مطلب همیشه به روز رسانی می شود و با تغییرات دستگاه قضا پیش می رود . در حال حاضر در تهران درخواست طلاق توافقی نیازمند گذراندن دوره مشاوره است مگر این که طلاق یک طرفه تبدیل به طلاق توافقی شود که رویه غالب وکلا و گروه ما این است.

⚖️ آیا همسرم می تواند دوباره مطالبه مهریه کند؟ ⚖️

به صورت خلاصه کاملاً وابسته به توافق زوجین است اگر نوشته بشود زوجه مهریه را دریافت و یا ابراء کرده است مطلقاً امکان رجوع میسر نیست ولی اگر نوشته شود فلان مبلغ از مهریه بذل شده و اسقاط رجوع به مابذل نیز نشده باشد، فقط و فقط زوجه در ۳ ماه عده می تواند پشیمان شود و مطالبه مهریه بذل کرده را کند. خوب است بدانید که زوج نیز می تواند در مقابل طلاق را برهم بزند. پس از تمام شدن عده حتی با نوشتن کلمه بذل امکان رجوع هرگز میسر نیست.
بهتر است خود را مشغول این گونه مطالب حقوقی نکنید و کار را به وکلای متخصص بسپارید.

⚖️ شنیده ایم که وسط کار بعضی وکلا هزینه تراشی می کنند آیا کل هزینه ها همین است که نوشته اید؟ ⚖️

صدر درصد بله. جمع کل هزینه و  حق الوکاله  دو وکیل پایه یک  تا اخذ رأی قطعی دادگاه۷/۰۰۰/۰۰۰ تومان یعنی هر وکیل سه میلیون و پانصد با همه هرینه ها

⚖️ هزینه ثبت طلاق در دفترخانه چقدر است؟ ⚖️

حدود ۸۵۰ هزار تومان تا ۱/۵۰۰/۰۰۰

⚖️ آیا میتوان بعد از طلاق شناسنامه ها را از مهر طلاق پاک کرد؟ ⚖️
فقط در صورتی که زوجه باکره و نوع طلاق باین غیر مدخوله باشد . در غیر این صورت با ثبت ازدواج جدید میتوان تعویض شناسنامه و پاک کردن ازدواج و طلاق قبلی را درخواست کرد.

⚖️ آیا به هر دفترخانه طلاقی برای ثبت طلاق میتوان رفت یا فقط همان دفتری که عقد کرده؟ ⚖️
هر دفترخانه طلاقی در هر کجای ایران

⚖️ برای طلاق چند شاهد لازم است؟ ⚖️
فقط برای ثبت طلاق بعد صدور رای قطعی در محضر طلاق ۲ شاهد لازم است. قابل توجه اینکه کارمندان بعضی دفاتر رسمی طلاق با گرفتن مبلغی شاهد طلاق هم میشوند.
علاوه بر دو شاهدبه لحاظ شرعی در هنگام خواندن صیغه طلاق زن بایستی عادت ماهانه نباشد. به تعبیر فقهی و حقوقی طلاق باید در طهر مواقعه باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید به لینک های زیر نیز مراجعه نمایید :

مزایای داشتن وکیل برای طلاق توافقی

طلاق با داشتن حق طلاق

می توانید مطلب را به اشتراک بگذارید
برای اعطای وکالت دعاوی خانواده و ارث در تهران و کرج با ما تماس بگیرید (وکیل طلاق)
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 1. محمد

  خواستم تشکر کنم بابت خدماتتون در مورد طلاق توافقی
  ممنونم

 2. مینا

  ممنونم از خدماتتون و برخورد فوق العادتون

 3. مستانه

  واقعا شما عالی هستین
  جدا از سرعت عمل شخصیت عالی دارید
  ممنونم بابت همه چیز

 4. شیوا

  من شیراز هستم و دیروز به دادگاه خانواده مراجعه کردم متوجه شدم که اول باید کلاس مشاوره شرکت کرد و حدود یکی دو ماه طلاق توافقی طول می کشد ولی شما اینجا گفتید یک هفته !!!!!

  1. گروه وکلای پارسای

   با سلام خدمت شما
   همانطور که در متن هم اشاره کردیم فقط در تهران با شرایط فعلی مراحل طلاق توافقی کمتر از یک هفته انجام خواهد شد و این موضوع شامل شهر های دیگر کشورمان نمی شود. قوه قضاییه جهت کاهش آمار طلاق در صدد است که در تهران نیز قبل از ثبت دادخواست در دفتر خدمات زوجین را به واحد مشاوره معرفی کند که تاکنون این موضوع اجرایی نشده است و طلاق توافقی به همان رویه سابق در تهران انجام می شود.
   موفق و سربلند باشید

 5. رضا

  چندی قبل با همسرم دچار اختلاف شدید شدیم و تصمیم به طلاق توافقی گرفتیم به این صورت که حضانت با مادر باشد و از ۳۱۳ عدد سکه مهریه ۱۱۰ سکه باقی بماند و باقی بخشیده شود. حال سوال این است که ما در دفتر وکیل توافق ها را نوشتیم و امضا کردیم ولی از آن پشیمان شده ام چه راهکاری وجود دارد ؟

  1. گروه وکلای پارسای

   با سلام خدمت شما کاربر عزیز
   اگر هر کدام از زوجین تا قبل از اجرای صیغه طلاق حتی با صدور رای و نوشتن توافق و امضا پشیمان شود بر طبق تبصره ماده ۳۴ قانون حمایت خانواده توافقات در راستای طلاق نیز باطل می شود
   موفق و پیروز باشید

 6. مانلی

  سلام
  من و شوهر سابقم در طلاق توافقی، توافق کردیم که ماهانه یک میلیون تومان تا دو سال به من پرداخت شود ولی متاسفانه با وجود صدور رای الان چند ماه است که مبلغ توافق شده را پرداخت نمی کند. چه کاری باید بکنم؟ میتونم جلبش کنم

  1. گروه وکلای پارسای

   با سلام و احترام
   به شعبه صادر کننده رای مراجعه کنید شاید از شعبی باشد که صدور اجرائیه برای توافقات طلاق توافقی را بپذیرید در غیر اینصورت بایستی دادخواست بدهید. امکان جلب شوهر برای نپرداختن مهریه به ۱۱۰ سکه یا معادل قیمت آن وجود دارد
   موفق و پیروز باشید

 7. مرجان

  شرایط طلاق توافقی در تهران تغییر کرده است؟ منظور اینکه شنیدم بخشنامه ای صادر شده که حداقل ۲ماه طول می کشه صحت داره؟

  1. گروه وکلای پارسای

   سلام و آرزوی توفیق
   قوه قضاییه در صدد اجباری کردن مشاوره های خارج از دادگاه و طولانی کردن روند طلاق توافقی در تهران از ابتدای سال جاری هست ولی تاکنون یعنی مورخ ۱۵/۸/۹۸ اجرایی و اجباری نشده است و به همان روال گذشته دادگاه های خانواده در تهران به طلاق توافقی رسیدگی می کنند.

 8. سوگند

  سلام و ممنون که به سوالات جواب می دید؛ من از همسرم حق طلاق دارم و می خوام که جدا بشم، باید چیکار کنم؟ اصلا راضی نمیشه دادگاه بیاد و من هم دلم نمی خواد باهم رودررو بشیم.

 9. محمد کیان

  طلاق توافقی خیلی طول میکشه من از مهر ۹۷ اقدام کردم الان آذره ۹۷ نزدیک موعد دادگاه هستم.
  چندبار فقط باید برین مشاوره ۷ یا ۸ بار

 10. سروش بامدادی

  اگه زوجه درخواست طلاق بده بدون دلایل محکمه پسند و زوج در روز دادگاه حاظر نشه چه شرایطی بوجود میاد؟ ممنون

  1. گروه وکلای پارسای

   با سلام
   حتی اگر شوهر در دادگاه حاضر نشود دلیلی برای صدور حکم طلاق به درخواست زوجه بدون دلایل محکمه پسند وجود ندارد

 11. Saeid

  باسلام
  من سه ماه هست همسرم رها کردم چون مشکلات زیادی داشتیم حل نشد الان منتظرم اونا شکایت کنن ولی اینکارو نمیکنن من اگر شکایت کنم باید تمام مهریه رو بدم؟ درضمن مهریه ۵۱۴عدد سکه هس

  1. گروه وکلای پارسای

   سلام؛ اگر دارای اموالی به غیر از مستثنیات دین هستید که بایستی تمام مهریه را پرداخت کنید در غیر این صورت با دادن دادخواست تقسیط مهریه دادگاه با توجه به وضع مالی شما مهریه را قسط بندی می کند.

 12. rad

  سلام من و همسرم حدود سه سال هست که توافقی طلاق گرفتیم و مهریه تقسیط شد ،الان چن ماه هست که مهریه رو پرداخت نمیکنه و خودش دادخواست تعدیل تقسیط مهریه داده و من به دادگاه نرفتم الان امکان جلب هست ؟و اینکه قاضی میتونه رای صادر کنه بدون حضور من ؟

  1. گروه وکلای پارسای

   سلام
   برای اقساط معوقه مهریه می توانید تقاضای جلب کنید و دادگاه نیز می تواند اقساط مهریه را در صورت صلاح دید تعدیل کند

 13. مهسا

  سلام ما تو عقد هستیم و قرار شده توافقی جدا بشیم امروز میریم محضر برای امضا،ولی من متوجه نشدم الان امضا کنیم چه اتفاقی میافته؟یعنی رای طلاق صادر میشه و همه چی تموم میشه؟من واقعا دلم نمیخواد طلاق بگیرم ولی متاسفانه شوهرم خیلی مصمم هست برای طلاق،واسم دعا کنید لطفا

  1. گروه وکلای پارسای

   سلام
   امیدوارم موفق باشید. از دعا کردن دریغ نداریم

 14. ماه

  ما در حال طلاق توافقی هستیم از مهر شروع کردیم بعد از مدتی واسم پیام امده پروندمون ارجاع شد بعد از چتد روز پیام دگه اومد ک رای صادر شد ولی ما دادگاه رفتیم گفتن هنوز نوبتتون نیست.من وکالت دادم ب شوهرم و ترسم از اینه ک شوهرم داره گولم میزنه

  1. گروه وکلای پارسای

   سلام
   می توانید به شعبه ی دادگاهی که در پیامک آمده مراجعه و کسب اطلاع کنید

 15. امید صادقی

  سلام هزینه وکیل برای طلاق توافقی چقدر میشه

 16. بابک

  سلام وقت بخیر. لطفا شماره واتس آپ یا ایمو برای تماس از خارج از ایران جهت طلاق توافقی برای من ارسال کنید.
  با تشکر

  1. گروه وکلای پارسای

   سلام
   از طریق شماره موبایل های موجود در قسمت تماس با ما می توانید از طریق واتساپ با ما در تماس باشید

 17. ازادي

  سلام از مهر٩٦ از خونه اومدم و خونه مادرم هستم البته طي يك بگو مگوي تلفني همسرم به من گفت از خونه برم
  از اونموقع هربار ميان و ابراز علاقه و پشيموني ميكنن ولي ميگن صبر كن تا فكر كنم تا مرداد ماه براي اينكه بفهمه زودتر بايد تصميم بگيره مهريه مو اجرا گذاشتم بعد از اون توافق كرديم بخشي از مهريه رو ببخشم و مابقي رو بگيرم اما طلاق نگيريم
  كه در محضر مبلغ١١٤ ميليون نقد گرفتم و تمام مهريه و غيره رو بخشيدم
  اما از شهريور ماه باز خبري از اقا نشد و همش ميگن صبر كن من ميخوام درست تصميم بگيرم
  در نهايت باز هم من اقدام به طلاق توافقي كردم ايشون هم هربار اومد و باز اصرار كرد شايد مشاوره اجباري براش مفيد باشه و بتونه تصميم بگيره
  ٤٥ روز مشاوره هم گذشت و دوجلسه اومدن مشاوره و بعد هم براي دادخواست طلاق اومدن ثبت كرديم ونوبت خورد٢٤ دي ماه
  بازم گفت تا٢٤ بزار بيشتر فك كنم
  روز دادگاه اومده بود كه بگه طلاق نميدم و ١ ماه وقت ميخواد فكر كنه ولي قاضي كوچكترين سوالي نپرسيد و حكم رو صادر كردو ما امضا زديم از قاضي پرسيد بدون من همسرم ميتونه طلاق بگيره قاضي گفت نميشه بايد باهم باشين برا طلاق در محضر و تا٣ ماه حكم مهلت داره
  از اونجا اومديم با التماس و خواهش به من گفت ١ ماه فرصت بده برم مشاوره
  و تا٢٤ بهمن برا بار اخر من وقت دادم ميگه طلاقت نميدم ولي ميخوام خودمو درست كنم
  تو اين مدت مسافرت و تفريح و گشت و گذاربوده تا جايي كه خبر دارم
  و من خسته شدم از اين بلاتكليفي
  ميخوام بدونم اگه بگه نميام برا طلاق چكار بايد بكنم؟قبلا با مادرشون زندگي ميكرديم الان خونه هم نداريم تازگي هم بيكار شدن و دنبال حقوق بيكاري هستن از شهريور ماه هم بعداز پرداخت مهريه نفقه نداده
  و تا الان ١ سال و٤ ماهه من خونه مادرم هستم

  1. گروه وکلای پارسای

   سلام
   اگر شوهرتان حاضر به ثبت طلاق توافقی نشود در این خصوص عملا کاری نمی شود کرد و شما می توانید دادخواست طلاق یک طرفه به دلایل بلاتکلیف رها کردن، رای طلاق توافقی، نپرداختن نفقه، بیکاری و … تقاضای طلاق کنید.

 18. a

  سلام تشکر بابت اطلاعات مفیدتون ..
  منو همسرم برای طلاق توافق کردیم و قرار ب طلاق توافقی گرفتیم اما شوهرم تهران کار میکنن و من شهرستانم.من میتونم از خودم شخصا دادخواست تنظیم کنم یا برای طلاق توافقی حتما زوج باید اقدام کنه و یا اگه نتونست توی جلسه های دادگاه شرکت کنه قاضی میتونه تا چه حد طلاق رو به تعویق بندازه

  1. گروه وکلای پارسای

   سلام
   اگر در یک شهر نیستید می توانید دادخواست طلاق یک طرفه بدهید و در جلسه رسیدگی شوهرتان توافق بر طلاق را اعلام کند

 19. حسین

  سلام ایا زوجه می تواندبادلایل واهی مبنی برمصرف روزانه یک پاکت سیگار مرد تقاضای طلاق کند ایا دلیلش محکمه پسنداست وراه حل چیست

  1. گروه وکلای پارسای

   سلام
   اگر فقط دلیل همین است که دکر کردید به نظر می رسد کافی برای طلاق نیست مگر اینکه زوجه دارای شرایط خاصی باشد.

 20. سیما

  سلام
  من قصد مهاجرت دارم و فرصت زیادی ندارم و با شوهرم توافق کردیم برای طلاق و نمی توانم در کلاس مشاوره شرکت کنم آیا راهی هست

 21. زیبا احمدپور از تبریز

  شما در تبریز هم وکیل دارید؟ چجوری می تونم هم طلاق بگیرم هم مهریم رو. شوهرم استاد حق تدریسیه دانشگاهه ورزقانه

  1. گروه وکلای پارسای

   سلام
   فقط دعاوی خانواده در تهران را قبول وکالت میکنیم

 22. فاطمه

  سلام
  من یه بچه سه ساله دارم و دومی هم تا یکماه دیگه به دنیا میاد میخواستم بدونم چه زمانی میتونم برای طلاق اقدام کنم با هم توافق کردیم ولی همسرم میگن بچه هارو بهم نمیدن بعداز زایمان میخوان اونارو ازم بگیرن
  میشه راهنماییم کنید

  1. گروه وکلای پارسای

   سلام
   در پاسخ بعضی سوالات واقعا نمیدانیم چه بگوییم که حق مطلب ادا شود. بهتر است در دوران بارداری و حتی شیرخوارگی کودکان به طلاق فکر نکنید. معمولا در این دوران اختلافاتی بین زوجین تشدید می شود بهتر است که صبوری کنید. ولی پاسخ حقوقی این است که حضانت فرزندان تا پایان ۷ سال با مادر است و پدر نمی تواند بدون رضایت فرزندان را از شما جدا کند

 23. علی

  سلام من ازهمسرم بهطور توافقی جداشدایم ولی اینکه ایشون نصف مهریه خودشونو درزمان صیغه طلاق بخشیدن ولیکن نصف دیگیری مهریه خودشون سرجایش باقیست ایا میتون اون نصفی که نبخشیدن ازمن بگیرن ممنون میشم راهنماییم کنیدممنونم

  1. گروه وکلای پارسای

   سلام
   فکر می کنیم منظور شما این است که در رای دادگاه برای طلاق توافقی چنین آمده است که زوجه نصف مهریه را بذل، نصف دیگر را بر ذمه شوهر باقی گذاشته است، اگر اینطور است و همسر باکره و یا یا‌ئسه نیست ایشان می تواند در ایام عده طلاق توافقی در صورت پشیمان شدن با مراجعه به دفترخانه طلاق به نصف مهریه بخشیده شده خود رجوع کند. با این وصف از منظر حقوقی پس از رجوع زوجه به مهریه در ایام عده از طلاق خلع به طلاق رجعی تبدیل می شود، در اینجا سردفتر طلاق زوج را (شوهر) از رجوع زن مطلع می کند و او نیز می تواند در همان ایام عده به زوجه رجوع کند بنابراین اگر زوج رجوع کند طلاق منتفی است.

 24. Hani

  سلام با تشکر از راهنمایی هایتان میخواستم بدانم با توجه به اینکه در تهران انجام مشاوره الزامی است آیا جلسه مشاوره یک جلسه یا احتمالا بیشتر میباشد؟

  1. گروه وکلای پارسای

   سلام
   بستگی به شما و مشاور دارد

 25. رضا

  پشیمانی در طلاق توافقی چگونه است؟ یعنی همسرم برای دادن آزمایش به دادگاه نمی آید، چه باید کرد؟

  1. گروه وکلای پارسای

   هر کدام از زن و شوهر در هر مرحله ای که باشد تا قبل از ثبت رسمی طلاق اگر پشیمان شدند، طلاق توافقی منتفی است.

 26. مریم

  با سلام، در صورت امکان در مورد عده طلاق توافقی هم توضیح دهید؟

  1. گروه وکلای پارسای

   در صورتی که زوجه باکره یا یائسه باشد عده ای وجود ندارد، در غیر این صورت بایستی ۳ طهر (۳ماه) یا همان ۳دوره عادت ماهانه از طلاق بگذرد تا زوجه بتواند ازدواج مجدد کند.

 27. سارا

  با سلام…در صورتی که طلاق توافقی در دادگاه ثبت شده باشد و آزمایش عدم بارداری به دادگاه اراه شده باشد آیا مجاز هست زوج و زوجه در یک خانه زندگی کنند..در صورتی که نمیخواهند خانوادها مطلع شوند

  1. گروه وکلای پارسای

   سلام بله، تا زمانی که صیغه جاری نشده باشد زن و شوهر هستند.

 28. پری

  سلام خسته نباشید من ۱ساله جداشدم با طلاق توافقی مهریه مو ک ۲۱۴سکه بود ۴تومن گرفتم. با حضانت بچه ۴ساله بامنه . الان میتونم مهریه امو اجرا بزارم

  1. گروه وکلای پارسای

   سلام
   اگر مهریه را بخشیده باشید و سه ما عده نیز گذشته باشد دیگر امکان مطالبه مهریه وجود ندارد

 29. نیکو

  سلام و سپاس از پاسخگویی هاتون.من در شهرستان زندگی میکنم.میخام بدونم برای طلاق توافقی میتونم از یکی از شعبات تهران اقدام کنم که سریعتر بشه انجام داد طلاق رو؟ و اینکه شهر خودمون کوچیکه و با ی دادگاه رفتن و مشاوره رفتن خیلی ها متوجه میشن.

 30. مهدی

  سلام وقت بخیر .
  من با خانمم دو ماه هست که عقد کردیم ولی هنوز هیچ رابطه ای در کار نبوده ایشان هنوز دختر هستن و میخوایم طلاق بگیریم آیا میتونه تقاضای مهریه کنه ؟

  1. گروه وکلای پارسای
 31. ابوالفضل

  سلام خسته نباشید.بنده نیشابورم .خانمم به کلک وکالت گرفت و با مظلوم نمایی گفت مهریه و ..میبخشم و میخام جدا بشم.رفته طلاق گرفته و مهریه را نبخشیده و گفته اون حرفام الکی بوده و پنج تا پنج تا میخام بزارم اجرا.خواهشا یک راهنمایی بکنید چون همه وسایل و …را گرفته و میخواد اذیت کنه و چون باباش دادگستری عریضه نویسه این کلکارو درست کرده.خواهشا یک راهنماایی کنیید چیکار کنم مادرم داره دغ میکنه که کلاهبرداری کردن و اینجوری. خواهشا راهنمایی کنید همه کارمم ازدست دادم بخاطر این وگرنه پول میدادم وکیل صحبت میکردم

  1. گروه وکلای پارسای

   سلام
   در هر صورت وکالت داده شده و طلاق نیز انجام شده است. در این خصوص کاری نمیتوان کرد اما در مورد مهریه اگر مالی نداشته باشید می توانید تقاضای تقسیط کنید. دادگاه بنا بر میزان درآمد شما مهریه را برایتان قسطی می کند

 32. محمد

  با سلام

  من تو محضر حق طلاق رو به زنم دادم و اون هم رفته شکایت طلاق توافقی کرده. جلسه اول دادگاه برگذار شد و بعد فرستادن شورای حل اختلاف. توشورا گفتتن باید یکماه بگذره تا بتونیم نامه به دادگاه بدیم. و بعد یک ماه تو ۹۸/۱/۱۸ رفتیم شورا و صورتجلسه رو امضا کردیم. گفتن نامه میدیم به دادگاه تا کار تموم بشه

  ولی تا این لحظه هیچ اتفاقی نیفتاده. خیلی استرس دارم . نمیدونم چ اتفاقی میخاد بیفته. تا کی باید صبر کنم تا تکلیفم مشخص بشه.

  1. گروه وکلای پارسای

   سلام
   احتمالا شما در تهران یا کرج نیستید چون رویه این شهر ها در طلاق توافقی کاملا متفاوت است. توصیه میکنیم از وکلای شهر خود در این خصوص مشاوره بگیرید

 33. سما

  سلام من میخواستم از همسرم جدا بشم و طلاق توافقی بگیرم حضانت پسرم رو در قبال بخشیدن مهریه به من میدن

  1. گروه وکلای پارسای

   سلام
   اینکه بخواهید مهریه را در قبال حضانت فرزند ببخشید و در رای دادگاه منعکس شود وجاهت قانونی ندارد

 34. مسعود

  سلام.ده ساله که جدا شدیم با وکالت بلاعضل که من به زنم داده بودم بابت اختیارات مرد.وزنم طلاق داد.مهریه ۱۲۰سکه بود سال ۶۷ که ازدواج کردم فقط ۱۰۰ریال از مهریه را بخشید.ده ساله که دارم مهریه رو پرداخت میکنم ولی دیگه نمیتوانم چون باز نشسته هستم.درضمن ایشون با پدرشان زندگی میکنندو ازلحاظ مالی وضع بسیارخوبی دارن.راهی هست که دیگه پرداخت نکنم.تا الان حدود۷۰عددربع داده ام در صورتی که وقتی حکم دادگاه صادر شدربع سکه ۱۵۰ هزاربود ولی الان شده ۱میلیون و ۴۰۰ هزاروبا توجه به درامد من که از حقوق باز نشستگی هست که حدود ۱ میلیون و ۴۰۰هزار و اینکه ازدواج مجدد کردم و این مسئله داره باعث بهم خوردن زندگیم میشه بفرمایید من راهی دارم یا نه.

  1. گروه وکلای پارسای

   سلام
   فقط می توانید دادخواست تعدیل اقساط مهریه بدهید

 35. مژگان

  سلام بهمن۹۳بدون رضایت خانواده بامردی که وکیل دادگستری هست ازدواج کردم طی دوماه دوباربشدت کتم زدوقتی بعدازسه ماه خواستم دیدن پدرم برم وکالتنامه ای ازمن گرفت که اگرتاسه روزبرنگردم بدون هیچ حقی طلاق توافقی بگیریم
  روزدوم برگشتم اماوکالتنامه رونگه داشت وبعدازیک ماه دعوای الکی راه انداخت ومنوازخونه بیرون کردوتمام مدارکم ونگه داشت ومن برگشتم خونه پدرم
  بعدازیکسال ونیم بااون وکالتنامه بدون اطلاع بمن درخواست طلاق توافقی داده وحکم گرفته والان بعدازگذشت سه سال ازطلاق موضوع روبه من گفت
  البته باهمون وکالتنامه یکباردرخواست داده بودواحصاریه برام اومدکه من نرفتم دادگاه و دادگاه درخواست وباطل کرد میخواستم کمکم کنین واقعااین کارقانونی بوده؟وقتی باراول دادگاه درخواست طلاق توافقی وردکرده چطوربااون وکالتنامه مجدددرخواست داده ضمناتاریخ وکالت برای دوسال قبل بوده وهیچ برگه ابلاغیه ای برای طلاق برای من ارسال نشده حتی مدارکم رونگه داشته ایشون بافریب ازدواج کردو بافریب طلاقم دادلطفاکمکم کنین ممنون

  1. گروه وکلای پارسای

   سلام
   اگر به همسرتان وکالت در طلاق دادید ایشان می توانسته به وکالت از شما وکیل دادگستری انتخاب کرده و مراحل طلاق را انجام دهد. در پرونده های وکالت در طلاق چه وکالت دز طرف زن باشد چه از طرف مرد در صورت کامل بودن وکالت غالبا موکل به دادگاه احضار نمی شود

 36. محمد

  سلام عده تو طلاق توافقي از راي دادگاه شروع ميشه يا از زمان صيغه طلاق در دفترخونه ؟؟
  با اين وجود كه زمان راي داداگاه تا وقت دادگاه سه ماه فاصله وجود داره ؟
  و اين كه ايا ازمايش بارداري منفي باشه ايا باز هم عده وجود داره يا نه با توجه به عدم تمكين پنج ماهه؟؟

  1. گروه وکلای پارسای

   سلام
   از زمان صیغه طلاق

 37. محمد

  من طلاق توافقی گرفتم از همسرم. ایشون مهریه اش رو بخشیدن. میخوام ببینم دقیقا چقدر ایشون وقت دارن به مهریه دوباره رجوع کنن؟ سه ماه یا سه ماه و ده روز؟

  1. گروه وکلای پارسای

   سلام
   ملاک سه طهر است یعنی سه دوره عادت ماهانه

 38. roya

  سلام خسته نباشید
  منو همسرم دوسالونیمه عقد هستیم
  ولی من باکره نیستم
  میخوایم توافقی جدابشیم من مهرمو ببخشم اونم طلاقمو بده من نمیخوام کلاس مشاوره برم چند روز طول میکشه تا طلاقمون ثبت بشه؟استان البرز هستم

 39. رجب زاده

  سلام. خسته نباشید . میخواستم بدونم مبلغ وکالت برای طلاق توافقی چقدره؟

  1. گروه وکلای پارسای

   سلام
   برای هر نفر یک میلیون پانصد هزار تومان

 40. Shabnam

  سلام ببخشید برادرم میخواد از خانومش جدا بشه منتظره که اونا برن درخواست بدن چون هردو همو نمیخوان ولی متاسفانه اقدامی از طرف اون خانواده نمیشه میخواد خودش درخواست بده اگه درخواست بده بعد مصمم باشه واسه جداشدن دادگاه تشکیل بشه بعد خانومش هم راضی باشه به طلاق چقدر زمان میبره؟ممنون میشم هرچه زودتر جواب بدید

 41. Shabnam

  برای استان فارس اگر کسی بخواد که زودتر تموم بشه مشاوره طلاق نمیگذارید؟

  1. گروه وکلای پارسای

   سلام
   لطفا از وکلای متخصص شهر خود سوال بفرمايید

 42. امیرحسین شاه بنده

  سلام من باهمسرم ۳ ماه هست ک عقد کردیم و خانومم تو همون ماه اول دیگ خوانوادش نذاشتن من برم اونجا و ببینمش و الان بعد این مدت و جواب ندادن تلفن میگه ک فحاشی میکنه و نمیخوام ادامه بدم میخواستم ببینم ایا دلیل برای طلاق میشه؟

 43. فاطمه

  سلام من و شوهرم به خاطره اخلاقمون میخوایم توافقی جدابشیم یه پسره ۲ساله داریم من میخوام برای مهریم پسرم وبردارم یدونه هم جهازم وپس بگیرم.ولی شوهرم راضی به دادن بچه نیس چیکاربایدبکنیم و اگه حضانت بچه با اون باشه من هفته چندبارحق دیدن و نگه داشتن بچمودارم.

 44. رضا

  سلام. خسته نباشید . من دارم از همسرم جدا میشم به صورت توافقی . مشاوره رفتیم و نامه دادگاه اومده .ما توافق کردیم چهل میلیون بگیرن و مابقی مهریه رو ببخشن .درضمن باکره هستن . میخواستم بدونم چطور میتونم مطمئن بشم ک بعد طلاق زیر توافق نمیزنه . ایا میتونه بگه باز مهریه میخوام و پشیمون شدم نمیبخشم . راه حل قانونی که جلو این کارو بگیره و خیالمون راحت باشه چیه . ممنون میشم راهنمایی کنین

 45. مهسا

  سلام خسته نباشید من حدود ۲ سال پیش طلاق توافقی گرفتم و مهریه ام رو بخشیدم در قبال حضانت پسرم و شوهر سابقم قبول کرده ک ماهیانه ۳۰۰ تومن پرداخت کنه ولی برای این ۳۰۰ تومن خیلی اذیت میکنه و تمام خرج و مخارج پسرم با من هست
  میخواستم ببینم اگر حضانت پسرم رو برگردونم به پدرش میتونم مهریه خودمو ک بذل کردم بگیرم یا نه؟؟؟؟

 46. Tavakoli

  سلام خسته نباشید ممنونم از اطلاعات مفیدتون
  من کرج هستم روند طلاق توافقی تو کرج سریع تر انجام میشه یا تهران؟
  من و همسرم میخوایم توافقی جدا شیم روند رسیدگی تو کدوم شهر سریع تره ؟

  1. گروه وکلای پارسای

   سلام
   می توانید با ما تماس بگیرید. در تهران حدود ۱۰ الی ۱۵ روز کاری توسط وکلای ما رای طلاق اخذ خواهد شد

 47. Zahra

  سلام خسته نباشید من سه ساله ک ازدواج کردم والان میخام از همسرم جدا بشم و اینک بخاطر دعوا در عید و از اون موقع شروع شده و الان هم ایشون میگن بریدن هم من بریدم بخاطرو فقط میخام بپرسم ک طلاق توافقی چقد طول میکشه و ایا مهریه بهم تعلق میگیره ؟ و ناگفته نمونه من میخام بعد طلاق ب خانوادم بگم ممنون اگ جواب بدید

  1. گروه وکلای پارسای

   سلام
   لطفا با ما تماس بگیرید

 48. هستی

  با سلام.من ۱۰سال ازدواج کردم و مهریه‌ام شش دونگ خانه به ارزش ۶۰میلیون تومان است میخواستم بدونم الان بخوام مهریه‌امو بگیرم یک خانه به قیمت ۶۰میلیون بهم میدن یا به روز حساب میشه؟

  1. گروه وکلای پارسای

   سلام
   به صورت کلی ۶ دانگ یک خانه را مهریه قرار دادند یا از به یک ملک مشخص اشاره شده است؟

 49. میثم

  سلام اگر من مهریه را بدهم همسرم میتواند طلاق بگیرد؟
  چون من شرایط ۱۲ گانه را ندارم یعنی دلیلی بر طلاق ندارد
  اگر من راضی ب طلاق نشوم ایشان باید تمکین کنند یا میتوانند تقاضای طلاق نماید

  1. گروه وکلای پارسای

   سلام
   طلاق از جانب زن با وجود مخالفت شوهر نیازمند دلایل موجه مثل شروط ۱۲ گانه و یا عسر و حرج است

 50. پریسا

  سلام ممنون از پاسخگویی شما من در حال مشاوره رفتن برای طلاق توافقی هستم همسرم قبل از این توافق یک وکالتنامه حق طلاق دادن بهم که در آن مهریه و نفقه و همه چیز رو بخشیدم آیا بعد از گرفتن طلاق توافقی میتونم مهریه از ایشون مطالبه کنم

  1. گروه وکلای پارسای

   سلام
   اگر از طریق وکالت طلاق اقدام کرده اید باقی ماندن مهریه بستگی به متن وکالت شما دارد

 51. پریسا

  سلام خیییلی عالی و با نهایت احترام به زوجین پاسخگو هستید و در راهنمایی کردن بی نظیرید

 52. مینا

  سلام مهریه من ۱۲۰ سکه است وهمسرم یک خانه بنامش است ولی میگه من مهرتو ندارم بدم .من درخواست طلاق میخوام بدم چون اصلا تفاهم نداریم دادگاه اقساطی میکنه یا چون خونه داره اینطور نمیشه؟

  1. گروه وکلای پارسای

   سلام
   یک خانه متعارف جزء مستثنیات دین است

 53. علی اصغر

  با سلام و خسته نباشید
  دوره ۴۵روزه رو می گذرانیم خانمم با کارهایی که در این مدت انجام می ده منو پشیمان کرده آیا امکان فسخ طلاق توافقی وجود دارد . تا خودش بره درخواست طلاق بده شایان ذکر است هنوز شعبه دادگاه مشخص نشده است .

  1. گروه وکلای پارسای
 54. ندا

  من باردار هستم .١٠روز ديگه زايمان ميكنم.همسرم ١هفته هست از خونه رفته.و هر چند وقت يكبار قهر ميكنه يا منو از خونه بيرون ميكنه يا ميزاره ميره .ميتونم درخواست طلاق بدم؟؟

 55. Fatemeh

  سلام. من همسرم ۱۱ساله بیماری ام اس دارن دیگر قادر به ادامه ی زندگی نیستم، توافق کردیم جدا بشیم اما الان میگه نه من طلاق نمیدم، الان منو راهنمایی کنید که چه کاری باید انجام بدم؟؟

 56. میری

  سلام وقت بخیر ، بر اثر مشکلاتی که تو زندگی من و سوهرم بوجود امد من میخواستم از شوهرم جدا شم اما ایشون موافق نبودن با اینکه من حق طلاق دارم اما اول دادخواست مهریه و نفقه و اجرت المثل دادم زمانی که شوهرم متوجه شدن من دادخواست دادم تمایل به طلاق توافقی پیدا کردن ، الان سوال من اینه که ایا برای من بهتر که دادخواست مهریه ام پیگیری کنم بعد که تکلیف اون مشخص شد برم از طریق حق طلاقم اقدام به طلاق کنم یا از طریق طلاق توافقی از هم جدا بشیم ؟ و اگه هنوز که تکلیف دادخواست مهریه من مشخص نشده ما برای طلاق توافقی اقدام کنیم ایا من به مشکل بر میخورم برای گرفتن مهریه ام یا نه

  1. گروه وکلای پارسای

   سلام
   این تصمیم شخصی است ولی همانطور که به کرات اشاره کردیم در طلاق توافقی مهریه بستگی کامل به توافق دارد و اگر شما وکالت طلاق از همسر دارید حدود اختیارات وکالت نامه است که مشخص می کند می توانید طلاق با مهریه بگیرید یا مجبور به بخشش آن هستید.

 57. فرزانه

  من و همسرم ۱۲سال ازدواج کردیم همسرم اعتیاد به مواد مخدر و شیشه داره میخوایم طلاق توافقی بگیریم میتونیم به جلسه مشاوره نریم وقتی دلیل طلاق اعتیاد است؟

  1. گروه وکلای پارسای

   سلام
   مشاوره ها اجباری شده است ولی اگر تمایل به حضور در مشاوره ندارید با ما تماس بگیرید

 58. ...

  سلام من همسرم رو دوست ندارم و هیچ جوره نمتونم کنارش باشم ۱ماه از عقدم میگذره مادرم گف اگ رابطه جنسی کامل داشت باشم حسو علاقم ب همسرم بیشتر میش ولی اینجوری نشد حالا در صدد اینم ک جدابشم چوم همسرم خ دوسم داره نمیدونم اون راضب میش یا نه ولی خب چون دیگ باکره نیستم میخاستم ببینم نفقه چیه و ایا ب من تعلق میگیره یا نه؟

  1. گروه وکلای پارسای

   سلام
   در طلاق توافقی در خصوص نفقه و سایر مسائل ملاک توافق زوجین است

 59. غلامحسین لشنی زند

  بسم الله الرحمن الرحیم
  با سلام و احترام و نهایت سپاس از مشاوره شما
  اگر زن مهریه خود را مکتوب با امضاء و اثر انگشت در صحت سلامت عقلی کامل بدون حضور در دادگاه و یا محضر به شوهرش ببخشد ولی بعداً پشیمان شود آیا بعد از پشیمانی از نظر قانونی و از نظر فقهی و اخلاقی مهریه اش به او تعلق میگیرد یا نه ؟؟؟؟
  ممنون میشوم اگر جواب بفرمایید .

 60. یگانه مرادی

  سلام
  درصورت باکره نبودن و اینکه قبلا هم ازدواج نکرده باشن آیا باز هم اجازه پدر لازمه؟اگه نه چطور باید این مسئله رو ثابت کرد و احتیاج به حضور پدر نباشه؟

 61. امیر

  سلام وقت بخیر میخواستم بدونم اگر رای دادگاه برای طلاق توافقی منفی باشه ب دلیل اینکه یکی از طرفین مطمئن نیست آیا ب این رای میشه اعتراض کرد اگر میشه چند روز فرصت هست؟ یا باید مراحل طلاق دوباره از اول شروع بشه ؟؟؟ویکی اینکه آیا این مراحل غربالگری و مشاوره باز هم باید انجام بشه اگر در چند ماه پیش انجام شده باشه ؟؟لطف میکنید راهنمایی کنید؟

 62. ونوس

  سلام وقت بخیر
  من دارم طلاق توافقی میگیرم،،مشاوره رو انجام دادم و نوبت دادگاهم رو رفتم و قاضی حکم رونوشت،گفتن ازمایش عدم بارداری رو بیار ک تحویل دادم،الان میخوام بدونم چقد طول میکشه ک حکم رو ابلاغ کنن؟

 63. محمد

  سلام ….عذر خواهی میکنم شما اطلاع ندارید که آیا در شهر کرمان هم جلسات مشاوره قبل طلاق توافقی اجباری می باشد یا خیر

  1. گروه وکلای پارسای
 64. صادقی

  سلام خواستم بدونم من از همسرم وکالت بگیرم دگ نیاز نیست ایشون بامن بیان دادگاه یا دفتر قضایی الترونیک

  1. گروه وکلای پارسای

   سلام
   در دادگاه و در خدمات باید به جای ایشان وکیل دادگستری انتخاب کنید
   در صورت تمایل با ما تماس بگیرید

 65. پارسا

  سلام
  ممنون میشم زود جوابمو بدید
  و البته بسیار متشکرم از پاسخگوییتون

  در حال انجام طلاق توافقی هستیم
  جلسات مشاوره رو پشت سر گذاشتیم و منتظر نوبت دادگاهیم

  نظر قطعی مشاوره بر طلاق هست ایا ممکنه قاضی رای به طلاق نده و طلاق رو به تعویق بندازه؟
  میخوام بدونم ایا راهی هست که بتونیم قاضی رو مجاب کنیم که در اولین جلسه دادگاه رای به طلاق بده؟

  1. گروه وکلای پارسای

   سلام
   طلاق توافقی در اکثر موارد ققط یک جلسه است

 66. Sorosh

  سلام حدود ۲۶ ساله ازدواج کردم میخوایم توافقی جداشیم میتونم برم دفترخونه ازخانمم وکالت طلاق بگیرم وعنوان کنه که مهریه اشو دریافت کرده که نیازی به هیچ مراجعه یی نباشه که بیاد لطفا راهنمایی کنید چه وکالتی باید بگیرم که بعد بتونم ازطریق وکلااقدام کنم

  1. گروه وکلای پارسای

   سلام
   سند ابراء مهریه بگیریو و وکالت در طلاق

 67. سارا

  سلام
  همسر من میخاد منو طلاق بده اینکه توافقی جدا بشم بهتره یا بزارم ایشون اقدام کنه
  کلی تو این دوسال زندگی مشترک از من پول گرفته بالای ۵۰۰ ملیون آیا من میتونم اینهارو ازش بگیرم؟ چون بعیده به توافق برسیم سر پس دادن پولها

 68. سروش

  سلام
  من و همسرم از اول ازدواج مشکل داشتیم
  به مشاوره خصوصی رفتم و حق رو به من داد
  خونه و ماشین دارم ولی از اول به اسم پدرم بوده(به دلایل شخصی)
  درامدم هم چون با پدر کار میکنم چیزی به اسم من نیست
  برای مهریه اگر همسرم تقاضا بده چیزی میتونه بگیره؟

 69. محمدرضا

  سلام خسته نباشيد ميخواستم بدونم براي كفالت گرفتن فرزند بايد چندسالشون باشه و اگر ٢٠سالش باشه و دوساله مشمول شده ميشه كه كفالت گرفت!

 70. Mahsa

  سلام منو همسرم یه سال هست ازدواج کردیم ولی تفاوت فرهنگی داریم اخلاقمون به هم نمیخوره میخوام طلاق توافقی بدم ولی قبول نمیکنه چی کار باید انجام بدم؟

 71. Ela Abb

  سلام و وقت بخير
  ما يك بار پارسال، به دفاترالكترونيكي مراجعه كرديم، مشاوره رفتيم، دادگاه رفتيم و در نهايت طلاق نگرفتيم.
  الان براي جدايي بايد حتما مرحله مشاوره طي بشه يا ميشه مستقيم براي طلاق اقدام كرد؟

 72. مریم

  سلام خسته نباشید
  من حق طلاق گرفتم و در قبال حق طلاق تمامی حقوق مالی را بذل نموده ام
  مراحل مشاوره را به پایان رسانده ام
  طبق قانون جدید یک جلسه نیز در شورای حل اختلاف هفته گذشته برایم برگزار شد
  میخواستم سوال کنم که از این به بعد چه مدت زمانی و چه مراحلی برای دریافت نامه ی عدم سازش باقی مانده؟

 73. مونا

  سلام میخواستم لطفا راهنماییم کنید
  من سال ۹۴ با همسرم نامزد کردم و سال ۹۷ عقد کردم , پارسال برادرشون فوت شدن و همسرم گفتن تا سالش باید صبر کنیم تا سال خواهرشون , یک خواهر دیگه شونم فوت کردن , الان میگن تا سال ۹۹ باید صبر کنید ِ از طرفی هم همسرم و خانواده اش فقط منو آزار میدن , همسرم حتی اجازه نمیده از فضای مجازی استفاده کنم و خیلی منو محدود میکنه ِ… میخوام ازش جدا بشم … خودش به طلاق توافقی راضی شده , چطور میتونم سریع جدا بشم , و اینکه هزینه ی وکیل برای طلاق توافقی چقدر هست ؟؟؟

 74. احمدرضا

  بانام یزدان پاک
  بنده بی پرده و روک حرفهایم را مینویسم و میدانم که به مزاج خیلی ها خوش نمی آید بخصوص مسئولین و حاکمان دین ..اولا که طلاق بدترین بدترین بدترین حلال خداوند است که خود حضرت یزدان فرمودند اگر میشد طلاق را حرام اعلام میکردم میدانید با ثبت یک طلاق عرش خداوندی به لرزش در می آید و در ایران عرش خداوند روی میبره کامل است ..میدانید فرزندان طلاق در آینده نه چندان دور گند میزنند به جامعه و نظام واسلام فکر نکرده فقط طلاق صادر میکنید.اگر بنده همانند هیتلر روزی میتوانستم رهبر این جماعت از اسلام گریزان شوم طلاق زن و مردانی را که فرزند دارند را ممنوع اعلام میکردم ؟؟فاجعه ایی بشری در آینده پدیدار خواهد شد که الان به چشم نمیاید طبق امار ۲۵آبان ۳۵درصد جوانان که به خیابانها آمدند و باعث تظاهرات شدند همین فرزندان طلاق بودند..زمان شاه طلاق را بد میدانستند و زن و مرد با هم میسوختن و میساختن اما طلاق راانتخاب نمیکردند این چه وضعه اسف بار است و این همه طلاق طلاق طلاق طلاق چه خبر این بندهای طلاق را از دفترهای ثبت ازدواج پاک کنید یعنی چه زن و مرد بلاخره در زندگی دعوا دارند شاید در این دعوا یکی از آنها هم زخمی شود خوب شکایت میکند و دیه خودرا میگیرد اما طلاق چیه خجالت نمیکشید. خوب خارجیها میگویند قسم حضرت عباستان را قبول کنیم یا دم خروس را ادعای اسلامی دارید اما این وضع دادگاهها و پاسگاهایتان است این وضع طلاق جامعه اسلامیتان است این وضع زندانهایتان است و همین چند دلیل ساده باعث میشه اسلام ضربه جدی بخورد که خورده فکر نکنید ضربه به اسلام نزدید نخیر شما با این قوانین اشتباهتان ضربه سنگینی رابه ریشه اسلام زدید شما میخواستید اسلام را به دنیا صادر کنید اما در کشور خودمان اکثرا از اسلام گریزان شدند چرا کسی به فکر نیست چرا همه چی شده لجبازی با کشورهای غربی گور پدر آمریکا و غرب اسلام در حال نابودیست به فکر اسلام باشید.چه خبره طلاق طلاق طلاق والا آبرویمان پیش تمام کشورها رفته دیگه حتی شاهزاده امریکا نشین چندین بار همین طلاق را توی سر ما کوفت درسته در اروپا طلاق بسیاره اما فرق ما با اروپا اینه که ما کشورمان و ملتمان اسلامی هستند ما میخواستیم اسلام را به غرب صادر کنیم اما متاسفانه غرب طلاق و فساد و فحشا و بی عدالتی را به کشور ما صادرکرده ودرحال نابود کردن خانوادهای ایرانی است کجای کار هستید این را من بی سواد نباید به شماها گوشزد کنم ولی درحال نابودی هستیم شما یه سرک تو اینستا که بکشید متوجه عمق فاجعه میشوید هزاران هزار زن طلاق گرفته با لباسهای ناپسندو لخت خودشان را به نمایش گذاشته و فاجعه بزرگی در حال شکل گرفتن است ولی کسی حتی فکرش هم به اینجا نمیرسد والله خانوارهای ایرانی در حال نابودی هستندواین همان چیزی است که دشمن دنبالش بوده فاجعه طلاق فاجعه بسیار سنگینی است حتی بدتر از زلزله فرزندان این طلاقها روبه رشدهستند و چهارروز دیگه جامعه به گند کشیده میشه ترمز طلاق بخصوص خانوادهای فرزنددار را بکشید تحت ..به خاطر وضع بد جامعه و اقتصاد زن و مرد با هم بحث و بعد دعوا میکنند سریع راه دادگاه پیش میگیرند این مشاوره های قبل از دادگاه عملکرد صفری دارند اصلا هیچ کاری نمیکنند حقوق آنها را باید به ازای صلح وآشتی خانوادها داد مثلا اگر یک مشاوره توانست صلحی ایجاد کند حقوق بگیرد اگر نتوانست هنر نکرده که حقوق یا مفت بگیرد ..الان نفغه دادن کار فیلم نیست زندگی ها سخت شده مردان با مشکلات فراوان بدی روبه رو هستند حالا چهار روز هم گشنگی تحمل کنند چی میشه؟؟والله ۵۰سال پیش خانوادها با گشنگی فراوان زندگی میکردند اما این همه طلاق نبود والله این طلاق کار دشمن هست و بدتر از بمب اتم ..دشمنان شادی میکنند وقتی آمار طلاق بچه مسلمانها را مطالعه میکنند چه خبره والله خداوند هم ناراضی از این روش و قانون سریع سرفنظر کنید و طلاق زن و مرد که بچه دارد را ثبت نکنید حتی توافقی بفرستید مشاوره جهت راه و روش زندگی سالم کردن نه طلاق از زمانی که مشاوره ها آمدند طلاق تازه بیشترشده واکثر مشاورها زن هستند و تا زنی اشک میریزد سریع طلاق صادر میکونند والا زشته به لا زشته آبروی ملت هم رفت …از من بیسواد گفتن بود از شما مسئولین نشنیدن..بدرود تا روزی که متوجه شوید چه بلایی سرمان آمده//

 75. محسن

  باسلام من همسرم مهریشو سهدسال پیش بخشیده حالامیخوایم طلاق توافقی بگیریم باخانوادش اومدن تومحضربخشیدن آیاازدوباره میتونه برامهریه اقدام کنه باتشکر

 76. محسن

  باتشکرازصبوری وفهم شما سکه خانومم بخشیده الان باهم زندگی میکنیم میتونه موقع طلاق اوناروازمن بگیره آیانفقه بایددرعقدنامه قیدشده باشه باتشکرازلطف شما

 77. امین

  اگر زمان طلاق توافقی بگذرد برای تمدیدش باید چیکار کنیم؟

  1. گروه وکلای پارسای

   سلام
   برای مشاوره تماس بگیرید

 78. المیرا

  سلام من و همسرم طلاق توافقی کردیم مهریه من عندالاستتاعه بود که من درقبال بخشش مهریه توافق کردیم و طلاق گرفتم در ضمن سه دنگ خونه خودم رو هم در قبال طلاق با وکالت دادن به او بخشیدم ایا میتونم سه دنگ خونه ام رو ازش بگیرم واقعا این خیلی ناعادلانه بود هم مهریه رو بخشیدم هم وکالت دادم که سه دنگ خونه منو در قبال طلاق بنامش بکنه من چطور میتونم ازش پس بگیرم حدودا دو هفته هست که طلاق گرفتم

  1. گروه وکلای پارسای

   سلام
   اخلاقا و شرعا بایستی به تعهد پایبند بود ولی اگر در مدت عده هستید به آنچه در ازای طلاق بذل کردید و در طلاق نامه ذکر شده میتونید رجوع کنید

 79. فاطیما

  سلام من مشهدم ومیخوام توافقی طلاق بگیرم امکانش هست درخواست طلاقم از تهران باشه؟ برای اینکه سرعت ببخشیم به روند طلاق و جلوگیری از اتلاف وقت

  1. گروه وکلای پارسای
 80. سامان

  سلام یک سال پیش متوجه شدم که همسرم با مردی که قبلا خواستگارش بوده ارتباط پیدا کرده و تا اینجا میدونم که نزدیک به یک سال با هم در ارتباط بودن چه بر احوالشون تو این مدت گذشته نمیدونم
  من خواستم حفظ زندگی کنم و ادامه بدم ولی تو مدت این یک سال هرچه تلاش کردم نتوانستم با این قضیه کنار بیایم و قصد جدایی دارم در صورتی که زوجه قصد جدایی نداشته باشد تکلیف من چیه واقعا دیگه نمی تونم ادامه بدم

  1. گروه وکلای پارسای

   سلام
   در هر صورت برای طلاق توافقی نیاز به رضایت همسرتون صد در صد لازمه

 81. ساناز

  با سلام آیا میشه توافقی که از قبل سرمهریه انجام میشه رو در دادگاه تغییر داد توافق رو و زد زیر حرف مبلغ مهریه از اونچه از قبل توافق شده ؟

  1. گروه وکلای پارسای

   بله میشه توافق رو عوض کرد و هر کدام از طرفین میتونن پشیمون بشن

 82. Hosein

  من زنمو دوست دارم میخوام باهاش زندگی کنم مشکل اعتیاد و مشکل اعصاب روانم به هیچ وجه ندارم. آیا مشاوره قبل طلاق باعث می‌شود که همسر من پشیمون بشود از خواستش و برگرده و باز مثل قبل زندگی زناشوییمون را ادامه بدهیم یا مشاوره دادن هاشون در حد چهار تا مهر و امضای الکی هستش؟ اگر زنمو از دست بدم میمیرم

 83. سارا

  سلام
  با این اوضاع کرونا و قرنطینه بعد از تعطیلات عید اولا دادگاه باز هستن؟ و ثانیا کار طلاق توافقی انجام میشه و ثالثا دفتر وکالت شما با چه شرایطی انجام میدن؟ ببخشید طولانی شد هزینه طلاق توافقی رو هم بگید

  1. گروه وکلای پارسای

   دورود بر شما
   توصیه میکنیم فعلا در این شرایط برای کار غیر ضروری به مراکز قضایی مراجعه کنید
   ولی در جواب سوال دادگاه ها باز هستن اما با تمام طرفیت کار نمیکنن پرونده طلاق توافقی هم ما قبول میکنیم
   حق الوکاله برای دو نفر با هزینه دادگاه جمعا سه میلیون و چهارصد
   زن و شوهر باید با سند ازدواج و شناسنامه به دفتر تهران یا کرج مراجعه کنند
   مدت زمان اون هم وابسته به شرایط دادگاه و شعبه رسیدگی کننده دارد اما در گروه ما حدودا ظرف ۱۰ تا ۱۵ طول میکشه
   اگر ضروری نیست بگدارید به شرایط عادی پس از اتمام کرونا برکردیم در غیر اینصورت و داشتن عجله به هر علت با ما تماس بگیرید

 84. سارا

  سلام و عرض ارادت.سوال بنده این هست که رای دادگاه برای طلاق توافقی صادر شده اما زوج فعلا که یک هفته گذشته به محضر نیامده برای پرداخت اون مبلغ توافق شده و اجرای صیغه ی طلاق.اگر کلاً این کار رو نکنه چه باید کرد؟

 85. Mohammad

  سلام وقت بخیر
  ما چندوقتیه که توافق کردیم از هم جدا بشیم و اصراری برای ادامه زندگی نیست
  میشه سریعتر گواهی عدم سازش بگیریم و این کلاسای مشاوره رو هم نریم
  محمد هستم از ملارد تهران

  1. گروه وکلای پارسای

   سلام
   با ما تماس بگیرید

 86. وحید

  باسلام،
  ۵ساله ازدوج کردم ولی متاسفانه خانمم اصلا آدمه اجتماعی نیست و کلا با مهمانی رفتن و مهمان آمدن مشکل داره و هر زمانی شرایطی برامون پیش بیاد بعدش حتما بحث داریم .الان قصد جداشدن داریم هر دوتامون موافقیم ولی یه دختر ۳ ساله دارم که حتما میخوام با خودم باشه باید چکار کنم.
  باتشکر

 87. saeedeh

  سلام، من و همسرم مهر ۹۸ از دادگاه حکم قطعی عدم امکان سازش گرفتیم و سالها قبل هم همسرم وکالت طلاق بمن داده بودند، الان بعد از گذشت ۸ ماه از صدور حکم عدم سازش آیا میشه طلاق را در دفتر خانه ثبت کنیم ؟ اگر نه چکار باید کرد؟

 88. مهناز

  با سلام و وقت بخیر خدمت شما….
  من و همسرم اقدام کردیم برای طلاق توافقی.هر پنج جلسات مشاوره رو هم رفتیم.امروز پروندمون ارجاع شد به دفترپیشخوان برای ارسال پروندا به دادگاه.
  حالا میخوام یدونم اززمانیکه پرونده میره دادگاه تا چقدر طول میکشه تا رای صادر بشه برای محضر و مرحله ی نهایی؟؟؟؟ممنون میشم اگه پاسخ بدید

 89. زهرا

  سلام منو شوهرم پنج ساله ازدواج کردیم در رابطه زناشویی با هم مشکل داریم دکتر رفتن هورمون تستسترون گفته پایینه باید آمپول بزنه از طرفی آزو اسپرم هم هست بچه دار نمیشه برای همه چئ حوصله داره به جز من خسته شدم دیگه از لحاظ روحی خیلی آسیب دیدم چن روزه دارم به طلاق فکر می کنم ولی فکر کردن بهش هم منو می ترسونه من بهش وابسته ام ولی این شرایطم تحملش خیلی سخته…کمکم کنید لطفا

 90. نسرین

  سلام
  من و همسرم به خاطر خانواده همسرم دچار مشکل هستیم خانوادشون به من توهین کردن و در این سه سال که از ازدواجمون گذشته در حق من واقعا ظلم شده و اذیت شدم یه پسر ۱۹ ماهه دارم میخوام خودم بزرگش کنم چون خیلی دوسش دارم از یه طرف هم کارمند هستم و نمیدونم باید چیکار کنم . همسرم رفتارش با من خیلی سرده و من چون خیلی حساس هستم اذیت میشم و همش گریه میکنم از لحاظ قیافه هم هیچ ایرادی ندارم که بگم مثلا همسرم از خانوم های دیگه خوشش میاد اصل مشکل ما خانواده همسرم هستن

 91. مریم

  سلام وخسته نباشید من امروز وقت گرفته بودم وبه دلایلی نتونستم حضور داشته باشم الان باید چکار کنم باز کی میشه وقت بگیرم متشکرم اگه سوال منو جواب بدید

 92. بهنام26

  کاش همسر من مثل همسرت بود
  حالم به هم میخوره از فامیل و مهمونی

 93. F_A_E

  سلام.واسه چی باید طلاق توافقی طول بکشه.مخصوصا از وقتی کرونا اومده سامانه تصمیم میری واسه درخواست خیلی دیر وقت میده.قبلا سریعتر وقت برات تعیین میکرد.من دارم دق میکنم.نمیتونم چندماه دیگه ام صبر کنم..بعد یه سوال من قبلا درخواست دادم وقت مشاوره گذاشتن شوهرم نیومد حتی مشاوره شرکت کنه.وقتی من درخواست میدم اون نمیاد چه کار دیگه ای از دست من برمیاد،نوشته که باید حتما هردوطرف حضور داشته باشن.من دارم دیوونه میشم.شوهرم حاضر نیست حتی مشاوره جاهای دیگه بریم چه برسه به مشاوره هایی که از طرف سازمان بهزیستی بر اساس درخواست طلاق تعیین کرده باشن.الان من تنهایی چکاری ازم برمیاد انجام بدم توروخدا راه حلی بهم نشون بدین.نمیتونم واقعا ادامه بدم شوهرمم نه مشاوره میاد نه راضی به طلاق میشه درضمن یه بچه ۵ ساله ام دارم.شوهرم خیلی مشکلات داره و خودشم از ترس اینکه مشاور همه حق به من بده نمیاد که بریم…لطفا راهنمایی کنید،با تشکر…

 94. بی نام

  با سلام میخاستم بدونم ایا قبل از مشاوره و غربالگری باید کاغذ توافق نامه بین دو طرف نوشته شود و بهم داده شود ؟؟

 95. بی نام

  سلام من ۷سال پیش از همسر سابقم جدا شدم(طلاق توافقی) و توافق شد که ۱۴ سکه از ۲۵۰ سکه مهریه ام را اقساطی پرداخت کند و مابقی را بخشیدم اما هیچ سکه ای پرداخت نشد میخوام بدونم میتونم دوباره مهریه ام رو اجرا بزارم؟ اگه میتونم چه تعداد سکه؟

 96. زهرا نیک روش

  سلام من رفتم مشاوره بعد مشاور تو یه جلسه کار روتموم کرد گفت فقط منتظر باشید از طرف داد گاه پیام بیاد واستون بنظر شما چقد طول میکشه طلاق بگیرم چون خسته شدم

 97. ناشناس

  سلام اگر وکالت نامه بلا عزل طلاق توافقی داشته باشیم بازم مرد میتونه که بزنه زیرش و پشیمون بشه و طلاق نده؟؟

  1. گروه وکلای پارسای
 98. ناشناس

  سلام
  میخواستم بدونم اگر که حتی وکالت بلاعزل هم داشته باشیم باز مرد می‌تونه که پشیمون بشه و طلاق نده؟

 99. سونیا

  ما تو مرداد اول ثبت نام کردیم تو سامانه بعد رفتیم مشاوره بعد رفتیم دفتر خدمات قضایی بعد هم الان ک‌ابان هست جلسه اول دادگاهمونه
  بنظرم خوب بود و زود اتفاق افتاد
  اگه عجله ندارید سه ماهه بدون وکیل میتونین جدا شین

 100. درسا

  سلام وقتتون خوش
  همسرم می خواهد مرا طلاق بدهد اگرچه من راضی نیستم اما چون اصرار به این کار دارد می توانم توافقی طلاق بگیرم ..اما ایشان توانایی پرداخت مهریه را به شکل عندالمطالبه ندارد و در عقد قید شده که از ۱۱۴ سکه نیمی عندالمطالبه و نیمی عندالاستطاعه باشد.حالا با نشان دادن فیش حقوقی اش که فقط می تواند ماهیانه دو میلیون به من بدهد میخواهد مرا طلاق دهد .من محل کارم تهران است و نیاز به خانه دارم و نمیتوانم به شهرستان نزد خانواده ام برگردم لطفا راهنمایی کنید که چه کارکنم؟

  1. گروه وکلای پارسای

   سلام
   ذر طلاق توافقی ملاک توافقی زوجین در مهریه است هر توافق مشروعی

 101. درسا

  سلام وقتتون خوش
  همسرم می خواهد مرا طلاق بدهد اگرچه من راضی نیستم اما چون اصرار به این کار دارد می توانم توافقی طلاق بگیرم ..اما ایشان توانایی پرداخت مهریه را به شکل عندالمطالبه ندارد و در عقد قید شده که از ۱۱۴ سکه نیمی عندالمطالبه و نیمی عندالاستطاعه باشد.حالا با نشان دادن فیش حقوقی اش که فقط می تواند ماهیانه دو میلیون به من بدهد میخواهد مرا طلاق دهد .من محل کارم تهران است و نیاز به خانه دارم و نمیتوانم به شهرستان نزد خانواده ام برگردم لطفا راهنمایی کنید که چه کارکنم؟ چون محل کارم تهران است در شرایط کرونا برایم رفت وآمد از شهرستان به تهران برای انجام پروسه ی طلاق سخت است ،آیا می توانم در خانه همسرم بمانم تا مراحل طلاق طی شود .آیا می توانم جهیزیه ام را قبل از انجام طلاق جمع کنم؟

 102. مهديه

  سلام من نميتونم واقعا كنار همسرم زندگي كنم و من از وقتي ازدواج كردم از تهران اومدم ب شهر اصفهان واقعا بچه بودم و ١٥سالگي عقد كردم و ١٨سالگي عروسي من الان از ازدواجم خيلي پشيموتم و دلم نميخواد دركنار همسرم باشم و پسرخالمم هستش ميخوام ازش جدا بشم چيكار كنم و چجوري بايد ازش طلاق بگيرم واقعا نميدونم چيكار بايد بكنم لطفا كمكم كنيد 🙏🏽

 103. رضا

  سلام
  ببخشید من خانومم بعد از ۵ سال عقد رسمی و ۳ سال زیر یک سقف بودن درخواست طلاق داده الان چهار ماه هست که رفته خونه پدرش . بچه هم نداریم . مشاوره هم رفتیم نامه داده برای دفتر قضایی ولی خانومم اقدام نمیکنه میگه بیا توافقی طلاق بگیریم از بس اذیتم کردن قبول کردم ولی پدرش نمیزاره مهریه رو ببخشه. به نظر شما باید چکار کنم؟ نیاز هست دادخواست عدم تمکین بدم با اینکه درخواست طلاق داده و از خونه رفته؟ممنون میشم جوابم بدید

 104. Z

  سلام خسته نباشید . من و همسرم قصد داریم طلاق توافقی بگیریم.من مصمم هستم ولی ایشان هر سری تردید میکنن و نمیان . میخواستم ببینم چطوری من میتونم اقدام کنم از طریق وکیل که دردسر هم نداشته باشد؟

 105. رضا

  با سلام
  خانمم دادخواست طلاق توافقی داده و پس از طی مراحل دادگاه رای عدم سازش صادر کرده، یکی از توافقات ما انتقال سند ملکی بنام زوجه میباشد سوال بنده اینستکه اگر بعد از انتقال سند ،زوجه در دفترخانه برای طلاق حاضر نشود تکلیف ملک بنده چی میشود؟

 106. یه نفر که هنوز دوسش داره

  سلام، علی رغم اینکه وجو وگیل بشدت احساس میشه در اینگونه موارد. ولی با عرض پوزش باید بگم شغل خیل بدی دارید.

 107. رضا

  باسلام همسرم با وکالت طلاق مراحل رو طی کرده و رای هم صادر شده اما برای ثبت طلاق اقدام نکرده من میتونم خودم طلاقش بدم در ضمن تمام حق و حقوق خود رو در رای دادگاه بخشیده ممنون میشم جواب بدید

  1. گروه وکلای پارسای
 108. شاد

  سلام وقت شما بخیر
  قبض قضایی که در دفتر خونه توسط زوج امضاء شده باشه مبنی بر پرداخت یکجای مهریه ، و مُهر و امضاء دفترخونه ای که در آن طلاق توافقی جاری شده هم پای قبض باشه
  آیا به اندازه ی چک و سفته قابل اعتبار هست ؟ میشه یه شکایت با اون قبض در دادسرا تنظیم کرد؟

 109. فرزاد

  سلام و عرض ادب ، میخواستم ببینم آیا از ارومیه هم شما پرونده طلاق توافقی قبول میکنین یا خیر؟ چون خودمون توافقی میخواییم از هم جدا شیم و دیگه جلسات مشاوره و دادگاه نریم و وکیل هامون انجام بدن.ممنون

 110. علی

  سلام ازهمسرم ۱۰سال پیش جداشدیم وایشون ازطرف وکیلش ازمن اجازه طلاق روگرفت ومن اصلادادگاه نرفتم ونمیدانم ک درکدوم دفترخانه طلاق روانجام دادن .الان برای تعویض شناسنامه خودم ثبت احوال مهرطلاق وثبت طلاقم رومیخوادولی من نمیدونم ک چجوری بفهمم ک زنم توکدوم دفترخونه طلاقش روثبت کرده.میتونم توهردفترخونه طلاق وازدواج ثبت کنم طلاقم و؟یافقط همون دفترخونه ک زنم رفته بایدبرم.لطفازودترراهنماییم کنیدضروری هست برام تشکرازلطفتون.

  1. گروه وکلای پارسای

   سلام
   اگر شماره دفترخونه طلاق رو نمیدونید به اداره ثبت احوال مراجعه کنید

 111. تینا عشریه

  سلام بر شما
  راهنمایی میخواستم در مورد طلاقم چبی جوری باید طلاق بگیرم وقتی دلیل محکمه پسندی برای ارایه دادگاه ندارم در حالی که همسرم هم دروغ گو هم خیانت کرده و هم بیمار روانی اختلال خلق و افسردگی داره و قرص مصرف میکنه

 112. اصغر اصغری

  سلام منظور از تهران شهر تهران یا استان تهران ؟
  یعنی آیا گیلاوند و دماوند نیز شرایط طلاق تهران رو دارند؟

  1. گروه وکلای پارسای

   سلام
   در خصوص رویه دادگاه های هر شهر بهتر است از وکلای مستقر در آنجا سوال کنید آنچه نوشته ایم در شهر تهران است

 113. محمدی

  سلام ، آیا شما در شهرستانهای استان تهران هم خدمات طلاق توافقی را ارایه می نمایید؟

  1. گروه وکلای پارسای

   سلام
   اگر تمایل داشته باشند در تهران انجام میدهیم

 114. دریاتندرست

  سلام برای درخواست مهریه اگر مالکیت همسرم به اندازه مهریه نباشد آیا قسط بندی می شود؟ ممکنه توضیح بدید

  1. گروه وکلای پارسای

   سلام
   در ابتدا مهریه از طریق اداره اجرای ثبت مطالبه میشود اگر مالی برای توقیف نباشد در ادامه به دادگاه خانواده دادخواست مهریه داده میشود
   اگر مرد اموالی به غیر از مستثنیات دین نداشته باشد مهریه با درخواست شوهر به توجه به درآمد تقسیط میشود

 115. چیمن فیضی

  سلام من و همسرم چهار سال پیش برای طلاق اقدام کردیم چند جلسه هم مشاوره رفتیم تو این چهار سال باهم زندگی کردیم اما کنار نیومدیم الان دوباره میخوایم اقدام کنیم آیا به جلسات مشاوره دوباره نیازی هست؟؟

  1. گروه وکلای پارسای

   سلام
   از طریق سامانه تصمیم بله

 116. مریم صادقی

  من و‌همسرم تقاضای طلاق توافقی با بخشش مهریه داریم منطقه پنج ساکن هستیم چطوری از شما کمک بگیریم

  1. گروه وکلای پارسای

   سلام
   با تلفن های دفتر تماس بگیرید

 117. محمدرضا

  سلام و عرض ادب
  دادگاه طلاق توافقی بنده در تاریخ ۲۰ تیرماه برگزار شد و مشکل خاصی نداشتیم،اما با وجود گذشت ۶ روز (۴ روز کاری) هیچ رای از دادگاه صادر نشده .دلیلش چی میتونه باشه؟

  1. گروه وکلای پارسای

   سلام
   دادگاه ۷ روز فزصت صدور رای داره

 118. یازهرا

  سلام من چندین بار با دوست همسرم در واتساپ چت کردم اما در آن چت هیچ گونه ابراز علاقه ای به دوست همسرم نداشتم تمامی صحبت ها بصورت درد و دل بود و اون آقا از من کوچیکتر هست. اگر شوهر چت هارا نشان دادگاه بدهد آیا تخلف محسوب میشود؟

  1. گروه وکلای پارسای
... ...