برای تماس کلیک کنید 021-44033677 021-22674519 021-22675174 021-44963487
قبول وکالت و مشاوره فقط برای تهران و کرج

طلاق توافقی

طلاق توافقی

 • ۲۸ فروردین ۱۳۹۷
 • ۲۰ آبان ۱۳۹۷
 • 13 نظر
 • 49865 بازدید
طلاق توافقی
4.5 (90.13%) 79 نظر
سوالات خود را در قسمت نظرات پست های اینستاگرام از ما بپرسید

خدمات طلاق توافقی گروه وکلای پارسای

 • بدون حضور زوجین
 • توسط وکیل پایه یک دادگستری
 • ۵ روز کاری
 • حق الوکاله ۷۰۰هزار تومان
 • مشاوره حقوقی تلفنی برای طلاق توافقی با وکیل پایه یک دادگستری مجرب خانم و آقا فقط برای تهران و کرج رایگان است.

برای اطلاعات کامل در خصوص طلاق توافقی یا به تعبیر عده ای از مردم طلاق تفاهمی، توصیه می شود که قسمت اول تا چهارم توضیحات طلاق توافقی را که توسط وکیل خانواده مجرب نوشته شده است مطالعه کنید و یا با ما تماس بگیرید.

ابتدا سوال این است که طلاق توافقی چیست ؟  به طور خلاصه طلاق توافقی به طلاقي گفته مي شود که زوجين به هر دليلي تمايل دارند با تفاهم از هم جدا شوند هر توافقي که آنها در خصوص مهريه، نفقه، جهيزيه، حضانت و ملاقات فرزند داشته باشند از نظر دادگاه محترم و قابل قبول خواهد بود. به عنوان مثال زوجین توافق مي کنند زوجه مهريه را در قبال طلاق ببخشد يا کل آن رادريافت کند و يا با شرايط توافق شده مهريه پرداخت شود و یا حتی قسمتی از مهریه بذل و قسمتی دیگر پرداخت شود. بنابراین تمام موارد توافق در راي دادگاه منعکس خواهد شد و قابليت اجرا دارد.

رویه گروه وکلای پارسای چنین است که در بدو امر توافقات زن و شوهر از آنها پرسیده میشود و سپس صورتجلسه شده و به امضا ایشان میرسد و در ادامه به وکالت از زوجین رای دادگاه طبق توافق آنها از دادگاه خانواده اخذ میشود.

طلاق توافقی چقدر زمان می برد؟

طلاق توافقی با توجه به رويه مختلف شعب دادگاه های خانواده در تهران معمولا کمتر از يک هفته تمام خواهد شد. در طلاق تفاهمی علاوه بر حقوق مالی، حضانت فرزندان، نحوه ملاقات و نفقه فرزندان با توافق در راي دادگاه مشخص مي شود.

وکلاي پايه يک گروه پارساي با اشراف کامل به مجتمع قضايي هاي متعدد تهران، طلاق توافقی را با کمترين زمان و منصفانه ترين حق الوکاله براي شما انجام خواهند داد.

 

نکته: توجه داشته باشید هیچ زن و شوهری بدون رای دادگاه نمی توانند به طور مستقیم به دفتر خانه طلاق مراجعه کنند و هیچ دفتر خانه ای هم نمی تواند طلاق را بدون رای دادگاه ثبت کند.

طلاق توافقی

 

مدارک لازم براي طلاق توافقی:

عقدنامه یا رونوشت، شناسنامه و کارت ملی زوجین است. اگر کارت ملی را در دسترس نداشته باشید ولی شماره ملی را بدانید برای ثبت درخواست طلاق توافقی کفایت می کند. در صورت در دسترس نبودن عقدنامه مي بايستي به دفترخانه اي که ازدواج کرده ايد مراجعه کرده و رونوشت اخذ نماييد.

نکته: در تمام مراحل طلاق توافقی در صورت اختیار وکیل نیازی به حضور طرفی که وکیل دارد نمی باشد حتی مرحله ثبت طلاق در دفترخانه نیز می تواند با حضور وکیل و بدون حضور زوجین باشد.

نکته: تا قبل از صدور رای طلاق توافقی (گواهی عدم امکان سازش) هر کدام از زوجین حتی اگر توافق نامه ، وکالتنامه یا دادخواست را امضاء کرده باشند، در صورت پشیمانی رای طلاق توافقي صادر نمی شود.

اما پس از صدور رای طلاق تفاهمی بر طبق مواد ۳۵ و ۳۶ قانون حمایت خانواده اگر زوج (مرد) پشیمان شود و به دفترخانه برای ثبت طلاق نیاید امکان ثبت طلاق وجود نخواهد داشت مگر این که زن از مرد در ضمن رای دادگاه یا به صورت وکالت در طلاق (حق طلاق) وکالت در مراجعه به دفترخانه برای ثبت طلاق داشته باشد.

 

اما اگر زوجه (زن) بعد از صدور رای طلاق توافقی (گواهی عدم امکان سازش) پشیمان شود زوج می تواند بدون حضور او به یکی از دفاتر ثبت طلاق مراجعه کند و طلاق را ثبت نماید البته باید دانست که در صورتی که طلاق خلعی باشد زوجه می تواند در ایام عده (سه ظهر) از زمان ثبت طلاق به آنچه بذل کرده از مهریه یا غیر آن، مراجعه کند.

توجه داشته باشید که در عمل اگر زوجه یا وکیل او در دفترخانه طلاق برای ثبت حاضر نشوند محضر طلاق از شعبه ای که رای را صادر کرده در این خصوص استعلام میکند و عمده محاکم خانواده اجازه ثبت طلاق بدون رضایت زوجه را نمی دهند.

نکته: در طلاق توافقی خلعی اگر زن باکره و يا يائسه نباشد، از فاصله ثبت طلاق تا پايان عده مي تواند به آنچه بذل کرده رجوع کند. براي جلوگيري از اين کار مي بايستي از دادگاه خواست که در راي گنجانده شود که زن حق رجوع به مابذل ( آنچه بذل کرده)را از خود ساقط کرده است -اصطلاح حقوقي است – و یا اینکه مهریه را ابرا کند.

بدیهی است که زن دوشیزه و یا باکره عده ندارد و امکان رجوع هم متصور نیست.

نکته :توافقنامه اي که معمولا براي طلاق توافقی نوشته مي شود اگر منجر به ثبت طلاق نشود و يکي از طرفين پشيمان شود اثر حقوقي ندارد و از درجه اعتبار خارج است.

نکته: اگر زن باکره (دوشیزه) باشد دادگاه هاي تهران فقط گواهي بکارت پزشکي قانوني را معتبر مي دانند و اگر باکره نباشد صرف جواب آزمايش عدم بارداري کفايت مي کند.

نکته :اگر يک از زوجين وکيل داشته باشد در هيچ يک از مراحل گرفتن طلاق دادگاه نياز به حضور او نخواهد بود.

 

طلاق توافقي و امکان پاک کردن طلاق از شناسنامه:

پس از ثبت طلاق، در صورت عدم نزديکي زوجين با ارائه حکم دادگاه و طلاقنامه به اداره ثبت احوال زوجین مي توانند شناسنامه را تعويض کرد و شناسنامه سفيد اخذ کرد و در صورت نزديکي زوجين فقط با ثبت ازدواج بعدي شناسنامه تعويض خواهد شد. در این خصوص توصیه میشود با ما مشاوره کنید.

 

برای به دست آوردن اطلاعات بیشتر در مورد طلاق توافقی به مطالب فراوان و پراکنده که در قسمت سوالات متداول یا دانستنی های حقوقی همین سایت مراجعه کنید. همانطور که میدانید گروه وکلای پارسای صرفا متمرکز در دعوی مرتبط با خانواده می باشند.  در این راستا تمامی مطالب سایت در خصوص حقوق خانواده ، رویه دادگاهها به زبان ساده می باشد.

شایان ذکر است آنچه گفته شد صرفا رویه دادگاه ها ی خانواده تهران است در خصوص سایر شهرستاها بهتر از دادگاه یا وکلای شهر مربوطه کسب اطلاع کنید.

مشاوره اجباری طلاق توافقی

یکی از مراحل طلاق توافقی مشاوره است که بر طبق قانون جدید طلاق توافقی اجباری شده است . توضیح جامع و خلاصه این است که اگر هر کدام از زن و شوهر به هر دلیل در تهران تمایل به حضور در جلسه مشاوره نداشته باشند بدون حضور او و توسط وکیل جلسه برگزار خواهد شد . واحد مشاوره مستقر در دادگاه میباشد.

در چند ماه اخیر به دلیل افزایش آمار طلاق و صوری بودن مشاوره در دادگاه ها ،قوه محترم قضاییه  به درستی درصدد اجباری کردن مشاوره با حضور زوجین در خارج از محیط دادگاه است که با این وصف پروسه طلاق توافقی طولانی میگردد. ولی در حال حاضر پرونده های طلاق توافقی به رویه سابق پیگیری میشود. در صورت هر گونه تغییری در رویه دادگاه ها این نوشته به روز خواهد شد.

اما شرافت و تجربه وکلای پارسای ایجاب میکند که به خوانندگان این سطور خاصه زوجین جوان گوشزد کنیم که طلاق توافقی اولین راه حل مشکلات زناشویی نیست.

برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید به لینک های زیر نیز مراجعه نمایید :

مزایای داشتن وکیل برای طلاق توافقی

طلاق با داشتن حق طلاق

برای اعطای وکالت دعاوی خانواده در تهران و کرج با ما تماس بگیرید (وکیل طلاق)

13 پاسخ به “طلاق توافقی”

 1. محمد گفت:

  خواستم تشکر کنم بابت خدماتتون در مورد طلاق توافقی
  ممنونم

 2. مینا گفت:

  ممنونم از خدماتتون و برخورد فوق العادتون

 3. مستانه گفت:

  واقعا شما عالی هستین
  جدا از سرعت عمل شخصیت عالی دارید
  ممنونم بابت همه چیز

 4. شیوا گفت:

  من شیراز هستم و دیروز به دادگاه خانواده مراجعه کردم متوجه شدم که اول باید کلاس مشاوره شرکت کرد و حدود یکی دو ماه طلاق توافقی طول می کشد ولی شما اینجا گفتید یک هفته !!!!!

  • گروه وکلای پارسای گفت:

   با سلام خدمت شما
   همانطور که در متن هم اشاره کردیم فقط در تهران با شرایط فعلی مراحل طلاق توافقی کمتر از یک هفته انجام خواهد شد و این موضوع شامل شهر های دیگر کشورمان نمی شود. قوه قضاییه جهت کاهش آمار طلاق در صدد است که در تهران نیز قبل از ثبت دادخواست در دفتر خدمات زوجین را به واحد مشاوره معرفی کند که تاکنون این موضوع اجرایی نشده است و طلاق توافقی به همان رویه سابق در تهران انجام می شود.
   موفق و سربلند باشید

 5. رضا گفت:

  چندی قبل با همسرم دچار اختلاف شدید شدیم و تصمیم به طلاق توافقی گرفتیم به این صورت که حضانت با مادر باشد و از ۳۱۳ عدد سکه مهریه ۱۱۰ سکه باقی بماند و باقی بخشیده شود. حال سوال این است که ما در دفتر وکیل توافق ها را نوشتیم و امضا کردیم ولی از آن پشیمان شده ام چه راهکاری وجود دارد ؟

  • گروه وکلای پارسای گفت:

   با سلام خدمت شما کاربر عزیز
   اگر هر کدام از زوجین تا قبل از اجرای صیغه طلاق حتی با صدور رای و نوشتن توافق و امضا پشیمان شود بر طبق تبصره ماده ۳۴ قانون حمایت خانواده توافقات در راستای طلاق نیز باطل می شود
   موفق و پیروز باشید

 6. مانلی گفت:

  سلام
  من و شوهر سابقم در طلاق توافقی، توافق کردیم که ماهانه یک میلیون تومان تا دو سال به من پرداخت شود ولی متاسفانه با وجود صدور رای الان چند ماه است که مبلغ توافق شده را پرداخت نمی کند. چه کاری باید بکنم؟ میتونم جلبش کنم

  • گروه وکلای پارسای گفت:

   با سلام و احترام
   به شعبه صادر کننده رای مراجعه کنید شاید از شعبی باشد که صدور اجرائیه برای توافقات طلاق توافقی را بپذیرید در غیر اینصورت بایستی دادخواست بدهید. امکان جلب شوهر برای نپرداختن مهریه به ۱۱۰ سکه یا معادل قیمت آن وجود دارد
   موفق و پیروز باشید

 7. مرجان گفت:

  شرایط طلاق توافقی در تهران تغییر کرده است؟ منظور اینکه شنیدم بخشنامه ای صادر شده که حداقل ۲ماه طول می کشه صحت داره؟

  • گروه وکلای پارسای گفت:

   سلام و آرزوی توفیق
   قوه قضاییه در صدد اجباری کردن مشاوره های خارج از دادگاه و طولانی کردن روند طلاق توافقی در تهران از ابتدای سال جاری هست ولی تاکنون یعنی مورخ ۱۵/۸/۹۸ اجرایی و اجباری نشده است و به همان روال گذشته دادگاه های خانواده در تهران به طلاق توافقی رسیدگی می کنند.

 8. سوگند گفت:

  سلام و ممنون که به سوالات جواب می دید؛ من از همسرم حق طلاق دارم و می خوام که جدا بشم، باید چیکار کنم؟ اصلا راضی نمیشه دادگاه بیاد و من هم دلم نمی خواد باهم رودررو بشیم.

  • گروه وکلای پارسای گفت:

   سلام؛ شما از همسرتون وکالت در طلاق دارید در ابتدا باید مراجعه به وکیل دادگستری کنید و برای شوهر وکالتا وکیل انتخاب نمایید. مراحل طلاق با وکالت در طلاق مثل طلاق توافقی است؛ با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هزینه طلاق توافقی چقدر است؟

طلاق توافی دارای هزینه های گوناگون است. در بالا به هزینه حق الوکاله طلاق توافقی اشاره شد که برای هر فرد 700 هزار تومان می باشد هزینه های دادگاه آن ، از حیث هزینه دادرسی به دو بخش مالی و غیر مالی محسوب می شوند در حال حاضر هزینه طلاق توافقی جمعا حدود 150 الی 160 هزار تومان می شود.ادامه مطلب

طلاق توافقی چقدر طول می کشد؟

جواب این سوال این است که در این مورد طلاق رویه یکسانی ندارد و در هر شهر ایران متفاوت است. همچنین در هر شعبه دادگاه در تهران هم متفاوت است و هر شعبه خط مسی خود را دارد . برای کسب اطلاعات بیشتر به ادامه مطلب بروید. ادامه مطلب

شرایط طلاق توافقی چیست؟

با توجه به بالا رفتن آمار طلاق دستگاه ها در پی سخت کردن شرایط طلاق می باشند . اما شرط اصلی طلاق توافقی تفاهم زوجین بر این موضوع میباشد. این تفاهم شامل تمامی حق و حقوق زوجین می باشد.برای کسب اطلاعات بیشتر به روی ادامه مطلب کلیک نمایید.ادامه مطلب

طلاق توافقی چه مدت طول می کشد؟

اگر زوجین بر تمامی موارد توافق داشته باشد زمان زیادی طول نخواهد کشید . اما با این وجود باز در شعبه های مختلف زمان متفاوت هست و نمیتوان زمانه مشخصی را برای انجام طلاق تخمین زد. برای کسب اطلاعات بیشتر به روی ادامه مطلب کلیک نمایید.ادامه مطلب

مهریه قسطی در طلاق توافقی چگونه است؟

ملاک طلاق توافقی برای دادگاه توافق دو طرف میباشد. این مورد برای مهریه نیز صدق میکند. مثلا زوجین میتوانند بر سر بخشش مهریه و یا پرداخت کامل و یا قسطی شدن مهریه به توافق کامل برسند. برای کسب اطلاعات بیشتر به روی ادامه مطلب کلیک نمایید.ادامه مطلب

سوالات خود را در نظرات مطالب اینستاگرام از ما بپرسید (کلیک کنید)