قبول وکالت فقط تهران و کرج تهـــران کـــــرج ۰۲۱-۴۴۰۳۳۶۷۷ ۰۲۱-۴۴۰۷۲۸۰۲ ۰۲۶-۳۴۲۱۴۴۴۰ ۰۲۶-۳۴۲۱۴۴۴۱
عکس پس زمینه سایت وکلای پارسای عکس پس زمینه سایت عکس پس زمینه سایت

هزینه طلاق توافقی با وکیل و بدون وکیل یا با حق طلاق در سال ۱۴۰۱ چقدر است؟

 • ۱۴ آبان ۱۴۰۱
 • بروزرسانی: ۷ آذر ۱۴۰۱
 • 38 نظر
 • 7 دقیقه
 • 108116 نفر
3.8/5 - (53 امتیاز)
3.8/5 - (53 امتیاز)

هزینه وکیل برای طلاق توافقی در تهران و کرج( از همه کشور قبول وکالت میکنیم)

 • بدون حضور زوجین
 • ۱۰ تا ۲۰ روز کاری ( مدت زمان ذکر شده در تهران تقریبی است)
 • همه هزینه ها تا اخذ رای دادگاه و حق الوکاله دو وکیل برای زوجین جمعا ۶/۰۰۰/۰۰۰ تومان یعنی هر وکیل سه میلیون تومان ضمنا الزامی هم به داشتن دو وکیل نیست این هزینه شامل مواردی که زوج یا زوجه بخواهند با وکالت، دادخواست طلاق بدهند هم است.

هزینه طلاق توافقی بدون وکیل در سال ۱۴۰۱ چقدر است؟

همانطور که می دانید برای دادن هر دادخواستی در دادگاه می بایستی هزینه دادرسی پرداخت کرد و با توجه به این که امروزه دادخواست ها از طریق دفاتر الکترونیک قضایی ثبت می گردد هزینه ای نیز این دفاتر که بخش خصوصی محسوب می شوند دریافت می کنند حال این سوال برای شما پیش می آید.

هزینه ثبت دادخواست طلاق توافقی چقدر است؟
دادخواست ها و خواسته های آن از جهت هزینه دادرسی به دو بخش مالی و غیرمالی محسوب می شوند طلاق توافقی نیز یک خواسته غیرمالی  محسوب می شود. در حال حاضر هزینه ثبت دادخواست طلاق در سال ۱۴۰۱ آن در دفتر خدمات الکترونیک جمعاً حدود ۲۰۰  هزار تومان می شود.

پس از ثبت دادخواست  هزینه دیگری وجود ندارد مگر مشاوره دادگاه یا هزینه داوری در صورت تبدیل طلاق یک طرفه به طلاق توافقی آن هم در صورت استفاده از داوران مستقر در دادگاه. دادگاه های خانواده تهان هزینه داوری را نفری ۸۰ هزار تومان اخذ میکنندو

پس از تصویب قانون حمایت خانواده جدید داوری از طلاق توافقی حذف گردید ولی به جای آن مشاوره اجباری شده است بخش مشاوره دادگاه هم هزینه ای از زن و شوهر دریافت می کند این هزینه مشاوره دادگاه در جاهای مختلف کشور و مجتمع های قضایی هر شهر متفاوت است در حال حاضر هزینه مشاوره طلاق توافقی در دادگاه ۸۰ هزار تومان  برای هر نفر است.

دیگر هزینه های طلاق توافقی چقدر است؟

پس از صدور حکم (گواهی عدم امکان سازش) پرداخت هزینه طلاق در محضر (دفترخانه) است تعرفه فعلی دفاتر طلاق برای ثبت طلاق توافقی خعلی با ده درصد که به حساب دولت ریخته می شود ۸۵۰ هزار تومان است. البته هنوز هستند دفترخانه های منصفی که به تعرفه قبلی هزینه را دریافت می کنند. در شهر تهران با توجه به انصاف و محل دفترخانه طلاق هزینه ثبت طلاق در محضر بین ۱/۲۰۰/۰۰۰ الی ۱٫۸۰۰٫۰۰۰ هزار تومان است. این مبلغ برای هرکدام از طرفین نیست و جمعا این مبلغ پرداخت می شود. این که هزینه ها را چه کسی باید پرداخت کند بستگی به توافق طرفین دارد.
حق الوکاله طلاق توافقی یا به بیان دیگر ملاک حق الوکاله برای طلاق توافقی هم بر طبق آیین نامه تعرفه حق الوکاله وکلای دادگستری توافق وکیل و موکل است. به همین دلیل است که اگر شما از هر وکیل در خصوص دستمزد او سوال کنید قیمتی متفاوت خواهد گفت اما با توجه به این که گروه وکلای پارسای سالهاست که به صورت متمرکز در زمینه دعاوی خانوادگی فعالیت دارد. حق الوکاله طلاق توافقی بسیار منصفانه و مناسب حال موکلین دریافت می شود در حال حاضر با توجه به شرایط جدید طلاق توافقی در تهران حق الوکاله با جمع هزینه ها نفری سه میلیون تومان است.
توجه داشته باشید که ثبت طلاق در دفاتر رسمی طلاق سهمیه بندی شده است و این امر موجب افزایش قیمت توسط دفتر طلاق شده است. اما حدود قیمت و هزینه وکیل طلاق همان است که گفته شد. که شامل همه هزینه های طلاق توافقی مثل هزینه دادرسی و ثبت در دفتر خدمات، هزینه دادرسی و مشاوره دادگاه تا اخذ رای قطعی گواهی عدم امکان سازش است به اینکه دادخواست طلاق توافقی باشد و چه اینکه تبدیل طلاق یک طرفه و توافقی.
عنایت داشته باشید حق الوکاله گفته شده شامل هزینه ثبت طلاق در محضر نمی باشد. لذا با توجه به تجربیات سالهای وکالت ترجیح ما بر این است که وکیل دادگستری مرحله ثبت طلاق در محضر را – علیرغم اینکه منع قانونی ندارد – انجام ندهد. زیرا بسیارند زوجینی که بعد از مدتی از تصمیم خود منصرف می شوند و همین فرصت سه ماهه ثبت طلاق در محضر توسط خود زوجین مهلت مناسبی برای تحلیل و عاقبت اندیشی توسط زوجین دارد. که آیا تصمیم صحیح را با شرایط زندگی خود گرفته اند یا خیر. از مضرات طلاق توافقی سرعت و عجله است.
البته در صورت اصرار شدید زوجین برای ثبت رای در محضر طلاق توسط وکیل پایه یک دادگستری هزینه ثبت طلاق در محضر بانضمام هزینه شاهد و حق الوکاله جداگانه محاسبه خواهد شد. ولی اعتقاد ما مرحله ثبت طلاق در دفتر رسمی طلاق نیازمند وکیل نیست و شاید به صلاح خیلی از زوجین نباشد. به ما اعتماد کنید…

مطلب مرتبط :   اگر مادر ازدواج کند حضانت او ساقط می شود؟

هزینه طلاق توافقی با وکیل چقدر است؟

این سوال از وکلای مختلف جواب متفاوت دارد. ملاک در حق الوکاله وکیل طلاق توافقی، وکیل و موکل است ولی در گروه وکلای پارسای هزینه طلاق توافقی توسط وکیل کاملاً متفاوت است و این فرصت به موکل داده می شود که با علم به آن بخواهد وکیل از دفتر وکالت ما، در کرج و تهران انتخاب کند یا خیر. حق الوکاله هر وکیل سه میلیون تومان است که با درنظر گرفتن همه هزینه ها با وکیل مبلغ نهایی شش میلیون تومان برای هر دو نفر زوجین است.

توجه داشته باشید که اگر دادخواست طلاق یکطرفه یعنی از جانب زوج یا زوجه بدهید و بعدا آن را تبدیل به توافقی کنید دادگاه پرونده را به داوری ارجاع میدهد و چون به غلط رویه شده که از واحد داوری دادگاه داور تقاضا میشود نفری هشتاد هزار تومان در تهران به عنوان هزینه داوری اخذ میشود.
هزینه طلاق در محضر سال ۱۴۰۱ چقدر است؟

تعرفه ثبت طلاق توافقی در محضر ۸۵۰ هزار تومان است ولی با توجه به سهمیه بندی طلاق در دفاتر رسمی قیمت ها متغیر بین ۱/۲۰۰/۰۰۰ تا ۱٫۸۰۰٫۰۰۰ هزار تومان است.
توجه داشته باشید که این مبلغ برای هر دو نفر است و اینگونه نیست که هر کدام از زوجین این مبلغ را باید پرداخت کنند!؟ متأسفانه بعضی دفترهای بی انصاف طلاق این مبلغ را از هر دو نفر جداگانه اخذ می کنند!

هزینه وکیل طلاق توافقی را چگونه و در چند مرحله دریافت می کنید؟

در ابتدای مراجعه زوجین و ثبت توافقات و تحویل مدارک توافقی برای طلاق مبلغ سه میلیون تومان دریافت می شود و باقیمانده پس از صدور رای قطعی به همان مبلغ با تحویل مدارک و رای به موکل دریافت می شود.

مطلب مرتبط :   آیا ازدواج موقت مرد (زوج) موجب صدور حکم طلاق در صورت درخواست زن اول می شود؟

هزینه ثبت دادخواست طلاق در دفاتر خدمات قضایی چقدر است؟

حدود ۲۰۰ هزار تومان

با داشتن وکالت طلاق از شوهر نیاز به وکیل و رفتن به مشاوره هست ؟

اگر بخواهیم از راه دادخواست طلاق توافقی اقدام کنیم اول اول باید در سامانه تصمیم بهزیستی ثبت نام کنید و چند جلسه مشاوره را بگذرانید اگر به هر دلیل همسرتان همکاری نمی کند، در تهران می توانید از طریق ثبت دادخواست طلاق یکطرفه و تبدیل به توافقی به نتیجه مطلوب خود برسید البته موضوع کاملاً فنی محسوب می شود در صورت تمایل و البته بخشش مهریه با ما تماس بگیرید تا وکیل متخصص طلاق، وکالت شما را به عهده بگیرد.

همانطور که گفته شد زن اگر حق طلاق کامل داشته باشد از همه ایران از طریق سامانه ثنا قبول وکالت میکنیم و حق الوکاله و هزینه ها همان است که اعلام شده است.

گام اول برای طلاق توافقی چیست؟

آنچه در این نوشتار می آید رویه دادگاه های خانواده تهران است فعلاً برای رسیدن به رای گواهی عدم امکان سازش با توافق زوجین دو راه وجود دارد که هر کدام مزایا و معایب و معایبی دارند. اول ثبت نام در سامانه تصمیم بهزیستی و طی کردن مراحل مشاوره و سپس ثبت دادخواست طلاق توافقی دوم ثبت دادخواست یک طرفه و کمی صبور بودن و در ادامه تبدیل به رای طلاق توافقی.
گروه وکلای پارسای قدیمی ترین و مطمئن ترین وکیل برای طلاق توافقی تهران هستند.

در این خصوص و همچنین اطلاعات بیشتر در مورد مراحل و شرایط طلاق توافقی و دانستن اطلاعات بیشتر و جزئی تر با ما تماس بگیرید.

می توانید مطلب را به اشتراک بگذارید
برای اعطای وکالت دعاوی خانواده و ارث در تهران و کرج با ما تماس بگیرید (وکیل طلاق)
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

 1. سمانه

  سلام
  هزینه های طلاق توافقی در مرداد۱۴۰۱ چقدر هست و چقدر زمان میبره؟
  من عقدکرده هستم و پرونده مهریه و نفقه دارم حال میخواهم مهریه را ببخشم و طلاق توافقی بگیرم.

  1. گروه وکلای پارسای

   سلام
   برای زن و شوهر با هم جمعا ۶ میلیون

 2. آرزو

  سلام. مشاورتون رایگانه تماس بگیرم سوال بپرسم در مورد اینکه ببینم طلاق یکطرفه بگیرم یا توافقی؟ چون امکان جفتشو دارم.

  1. گروه وکلای پارسای
 3. شاهین

  سلام برای طلاق توافقی دردادگاه پدرومادررو هم میخوان ? اگه همسر حق طلاق بده زودتر تموم میشه

  1. گروه وکلای پارسای

   سلام
   خیر پدر و مادر نیاز نیست دز تهران و برای ما فرقی نمی کند مدت زماان با وکالت و بدون آن حدودا یک است

 4. س فدایی

  باسلام خسته نباشین من با همسرم قصد طلاق داریم ولی توافقی حل نمیشه مهریه خانمم۱۱۴سکه
  و من مال و اموالی ندارم فقط۵۰میلیون تومن پول پیش خونه دارم و حقوق کارم هم ۴میلیون ۵۰۰ هزار تومن هست ایا بااین شرایط باید تمام مهریه را پرداخت کنم یا دادگاه بر اساس شرایط من دستور ب پرداخت میکنه؟و یه دختر ۴ساله هم داریم تکلیف دخترم چ میشود؟ممنون میشم پاسخ بدین

  1. گروه وکلای پارسای

   سلام
   با توجه نداشتن مال مهریه با دادخواست شما تقسیط میشود
   تا پایان ۷ سال حضانت با مادر است

 5. مژگان کتابی

  سلام میشه هزینه وکالت برای طلاق توافقی رو بفرمایید

  1. گروه وکلای پارسای

   درود بر شما
   هریته دو وکیل برای طلاق توافقی با هزینه ها ۶ میلیون تومان

 6. ال ع

  سلام. شوهرم چندین ساله اعتیاد داره و سابقه ی محکومیت به خیانت هم داره آیا شهادت شهود برای اعتیاد، برای دادگاه کافیه و طلاق ‌انجام می شه؟ اگه این شهود فرزندان به بلوغ رسیده باشن درسته؟

  1. گروه وکلای پارسای
 7. محمدزینالپوری

  سلام سپاس از این همه راهنمایی وهمراهیتون من دخترم حدودا نزدیک به دوسال از عقد و۱/۵ سال از عروسیش میگذره دردوران نامزدی پسر خود بخود قهر کرد ورفت بعد رفتن وآمدن خانوادش بعد یک ماه دوباره آشتی کرد ولی به اجبار خانواده بود دخترم به زور ما رو راضی کرد که زندگی منه من میخوامش عروسی گرفتیم رفت اونم حالا بماند که اصلا داماد هیچ خرید ووظایفی که بر خودش وخونوادش بود بجا نیاورد حالا بعد ۱/۵ سال دخترم رو تهدید کرده وفرستاده خونه من وقرص ترامادول مصرف میکنه خیلی هم عصبی هست تعادل روانی نداره زود از کوره در میره میگه بیا توافقی طلاق بگیریم وحتی حاضر نیست که تمام مهریه اش رو بده یه نیمست که من تو عروسی هدیه دادم به دخترم وتمام چند تکه طلا که خودش خریده بود وحتی حلقه نامزدی رو هم فروخته حاا من چه خاکی به سرم بریزم چطوری این ظلم رو قبول کنم خواهش میکنم راهنماییم کنینالان نزدیک دوهفته هست دخترم خونه منه

  1. گروه وکلای پارسای

   سلام
   دوست بزرگوار به دور از غلبه احساسات به این فکر کنید که راهی برای اصلاح است یا خیر و اینکه درجه اعتیاد و علت آن چیست؟ به نظرم ضمن جویا شدن تصمیم قلبی دختر خانم با مشاوره خانواده مجرب هم صحبت کنید

 8. گلی

  سلام،من میخوام پروسه طلاق رو شروع کنم و بعد از اینکه همسرم در جریان قرار گرفت و اومد برای مذاکره باهاش توافق کنم و پروسه رو به طلاق توافقی تبدیل کنیم،الان باید به کجا مراجعه کنم و چه دلیلی بیارم برای شروع،مشکل اصلیمون عدم سازش و تفاهم هست که برای دادگاه کافی نیست.

  1. گروه وکلای پارسای

   سلام
   دفتر خدمات الکترونیک قضایی

 9. مهلا

  و اینکه ازدواج در تهران انجام شد و آدرس تهران هم دارم اما فعلا شمالم. اما اگر بخواهم شما انجام دهید منظورم بود

 10. مهلا

  سلام من شمال هستم
  بخواهیم توافقی طلاق بگیریم بدون مشاوره بهزیستی و این اتلاف وقت ها اگر از همسرم حق طلاق محضری بگیرم هزینه و زمان و مراحل رو کامل بفرمائید در ضمن دفترچه ازدواجمان را پیدا نمیکنم🤦‍♀️

  1. گروه وکلای پارسای

   سلام
   در تهران حدود ۱۰ تا ۲۰ روز کاری توسط ما انجام میشود

 11. هدیه لنگری

  سلام من سال ۹۶ ازدواج کردم نه من و نه همسرم‌با هم به هیچ‌عنوان یازش نداریم من حق طلاق از همسرم گرفتم تروخدا بگین الان میخوام اقدام کنم به طلاق میشه یا نه ؟
  ممنون از شما

  1. گروه وکلای پارسای

   سلام
   بله اگر تصمیم قطعی است و فکر میکند صحیح است با وکالتی که دارید مشکلی برای طلاق ندارید

 12. م

  سلام من هفت ماه پیش از لحاظ شرعی از همسرم جدا شدم اما همسرم با نیرنگ تمام مدارک را از من گرفت و طلاق را ثبت نکرد و من اکنون مجدد ازدواج کردم چگونه ان مدارک را بدست بیاورم و ثابت کنم ک طلاق گرفتم و ازدواج مجدد کردم

  1. گروه وکلای پارسای

   سلام
   کار عجیب و استباهی بوده که بدون دادگاه و ثبت رسمی طلاق شرعی داده اید با شاهد اثبات کنید

 13. هستی زمانی

  سلام میخوایم توافقی جدا بشیم میشه فقط یک وکیل بگیریم یا باید دو وکیل باشه ؟چه قدر طول میکشه؟واینکه میشه جوری وکیل گرفت که خودم دیگه نرم دادگاه و مشاوره و …؟؟؟؟؟؟چقدر میشه هزینش؟

  1. گروه وکلای پارسای

   سلام
   وکیل داشتن اجباری نیست خواه دو وکیل یا یکی
   حق الوکاله هر وکیل ۳/۵۰۰
   الآن یعنی مرداد ۱۴۰۰ حدود ۱۰ تا ۲۵ روز کاری در تهران

 14. m.b

  سلام وقتتون بخیر
  من میخوام از همسرم جدا بشم نمیدونم باید کجا برم و چه درخواستی بدم. پول زیادی هم برای وکیل گرفتن ندارم.
  مهریم۳۰۰سکه هست میتونم همشو بگیرم؟قانونی هست در این رابطه؟

  1. گروه وکلای پارسای

   سلام
   اجبار به داشتن وکیل نیست
   به دفتر خدمات قضایی مراجعه کنید
   اگر همسرتان مال داشته باشد مانعی برای دریافت همه مهریه نیست

 15. محمدرضا عسکری دهنوی

  سلام خسته نباشید مدت طلاق توافقی چقدر است و هزینه اش چقدر بدون وکیل وبدون مشاوره هرچه سریعتر جدا بشیم مرسی

  1. گروه وکلای پارسای

   سلام
   در خرداد ۱۴۰۰ در تهران حدود ۱۰ تا ۲۰ روز کاری
   برای دو نفر با جمع هزینه ها ۵/۵۰۰

 16. کورش علی نیا

  سلام .من در خارج زندگی میکنم و همسرم و فرزندم در ایران هستند و قرار بود بعد از گرفتن مصاحبه در سفارت به نزد من بیائیند. ولی کمی اختلاف پیدا کردیم .و ایشان ماشینی که من خریده بودم و در آنجا نبودم فروخته و منزل را ترک کز ده و رفته به بهانه دعوا با تلفون تماس گرفتم گفتم برگرد شکایت میکنم که ترک خانه کردی می گوید بر نمی گردم خونه را به اسم من بزن تا برگردم .الان راه دور هستم چکار باید بکنم .لطف کنید راهنمایی فرمائید .اگر بخواهم وکیل بگیرم هزینش چقدر میشود .ممنون

  1. گروه وکلای پارسای

   سلام
   برای مشاوره کامل نیاز به دانستن جزئیات بیشتری هست اما اجمالا شما در صورتی میتوانی درخواست تمکین کنی که خودتان حضور داشته باشی نه اینکه کلا خارج از کشور باشید در مورد فروش ماشین هم اگر وکالت داشته که مشکلی نیست و اگر نداشته که فروش مال غیر است

 17. جواد

  سلام خسته نباشید
  بنده به تازگی با مراجعه به دفاتر قضایی درخواست طلاق داده ام آیا میتوانم آنرا به طلاق توافقی تبدیل کنم ؟چون رضایت همسرم جلب شده و میخواهیم تسریع در امور گردد . با تشکر ویژه

  1. گروه وکلای پارسای
 18. ف محمودی

  سلام خسته نباشد من میخوام از شوهرم جداشم اونم توافقی مدتش چقده بخدا خسته شدم به بن رسیدم

 19. sss

  کسی که مثل من جلسات مشاوره قبلا رفته و نتیجه نگرفته و یا کلا فقط میخواد مهرم حلال جونم ازاد جدا بشه هزینه مشاوره دادن بیخوده و یه هزینه اضافه

 20. فرهاد

  گروه محترم و مجرب وکلای پارسای
  صمیمانه تلاش و همت بی چمداشتتان را در استهداء و ارائه طریق برای اقشار جامعه سپاسگزارم
  امید سنت حسنه و ارزشمند یاری رسانی را عموم وکلای محترم از شما بیاموزند
  روزگارتان بر مدار مهر

 21. مهدی

  با سلام همسرم مدت یک سال است ترک منزل نموده است بدون اطلاع قبلی اما حالا پس از یک سال میخواهم با درخواست همسرم توافقی طلاق بگیرم عدم تمکین هم به دادگاه ندادم ایا همسرم میتواند مهریه مطالبه کند درصورتی که همسرم تقاضا میکند توافقی جدا شویم

  1. گروه وکلای پارسای

   سلام
   ملاک و مبنا مهریه در طلاق توافقی همان توافق زوجین است. این اختیار با شما و همسرتان هست که میزان مهریه یا بخشش آن را توافق کنید

... ...