در این ایام دفتر باز است 021-44033677 021-44072802 026-34214440 026-34214441
قبول وکالت فقط برای تهران و کرج

مراحل طلاق توافقی در دادگاه از ثبت دادخواست تا ثبت طلاق

مراحل طلاق توافقی در دادگاه از ثبت دادخواست تا ثبت طلاق

 • ۹ اردیبهشت ۱۳۹۷
 • ۲۹ مهر ۱۳۹۹
 • 124 نظر
 • 210679 بازدید

مراحل طلاق توافقی در تهران و کرج

 • بدون حضور زوجین
 • حدود ۱۰ روز کاری
 • حق الوکاله هر وکیل ۲ میلیون با جمع هزینه ها برای ۲ نفر ۴ میلیون پانصد. نصف مبلغ(دو میلیون و دویست و پنجاه هزار تومان) در ابتدا و نصف دیگر پس از صدور رای قطعی دریافت میشود
 • به روز رسانی در تاریخ شنبه ۸ ام آذر ۱۳۹۹
 • نکته ۱: مواظب وکیل نماها، دلالان و واسطه ها که بعضا تبلیغ می کنند باشید
 • نکته ۲: کل هزینه دادرسی، مشاوره و حق الوکاله دو وکیل پایه یک همان است که نوشته شده نه کم و نه بیش!
 • نکته ۳: اگر هر کدام از زوجین تا قبل از صدور رای پشیمان شوند پرونده بسته خواهد شد و توافقات قبلی از درجه اعتبار ساقط است.
 • نکته ۴: از صفر تا صد کارها توسط دو وکیل خانم پایه مجرب انجام میشود
 • نکته ۵: حضور اولیه زن و شوهر برای ثیت و نوشتن توافق ها و امضا وکالتنامه در دفتر وکالت الزامی است

بر طبق مواد ۲۴ و ۲۵ قانون حمایت خانواده مصوب ۱۳۹۱/۱۲/۱ حتی اگر زوجین توافق بر جدایی داشته باشند به ناچار می بایستی از دادگاه حکم بگیرند که در اصطلاح حقوقی به آن گواهی عدم امکان سازش می گویند.در ادامه به سوال مراحل طلاق توافقی چگونه است می پردازیم…

گام اول از مراحل طلاق توافقی در تهران

اول از همه تمایل نهایی زوجین به خاتمه دادن زندگی مشترک می باشد. در این راستا اگر اختلافی در خصوص مهریه، نفقه، جهیزیه و حضانت فرزندان باشد، یا یکی از زوجین ناراضی باشد امکان صدور رای توافقی وجود ندارد.

گام دوم

در حال حاضر دو روش برای اخذ رای (دادنامه) طلاق توافقی وجود دارد که هر کدام مزایا و معایبی دارند و انتخاب در شرایط فعلی با متقاضی است.

۱- ثبت نام در سامانه تصمیم و گذراندن چند جلسه مشاوره قبل از طلاق. در این راستا بایستی در سایت http://zaman.behzisti.net/ ثبت نام کرد و چند جلسه مشاوره تخصصی در مدت زمان حدود ۴۵ روز گذراند. در صورت اصرار زن و شوهر بر طلاق گواهی عدم انصراف از طلاق از مرکز مشاوره و غربالگری گرفته می شودکه به استناد آن دادخواست طلاق توافقی در دفتر خدمات الکترونیک قضایی ثبت می شود. توجه داشته باشید که اگر این روش را انتخاب می کنید حتی با داشتن وکیل و یا وکالت در طلاق هم، زن و شوهر متقاضی، الزام به شرکت در جلسه مشاوره دارند. مگر اینکه در موارد خاص مرکز غربالگری گواهی عدم انصراف را بدون مشاوره صادر کند. همانطور که گفته شد در موارد نادر است. این روش فعلاً در سراسر ایران جاری است البته با توجه به اطلاعات بدست آمده این روش در آینده نزدیک تغییر خواهد کرد و به احتمال زیاد مدت و تعداد جلسات کاهش خواهد یافت.

۲- روش دوم گرفتن رأی طلاق توافقی در تهران و بعضی از شهرهای ایران و البته روش همه وکلای دادگستری این است که دادخواست طلاق از طرف مرد یا از طرف زن در دفتر خدمات الکترونیک قضایی ثبت می شود. فعلاً در این روش نیاز به مشاوره اجباری نیست. بنابراین اگر زن و شوهری به وکیل طلاق مراجعه کنند و نخواهند که به مشاوره بروند ناگزیر از این روش استفاده می شود که نیازی دیگر به حضور زوجین نخواهد بود و حدود زمان اخذ رای هم بین ۱۰ تا ۲۰ روز کاری است. پس ارجاع دادخواست یک طرفه به شعبه دادگاه خانواده وکلای زوجین (خواهان و خوانده) به دادگاه اعلام توافق می کنند. وکیل پایه یک در ابتدای مراجعه زوجین توافق های آنها را صورتجلسه کرده و به امضاء ایشان می رساند.

مدارک لازم برای طلاق توافقی این روش عقدنامه (رونوشت) شناسنامه و کپی کارت ملی متقاضیان (زن و شوهر) است. اگر زن یا مرد وکالت در طلاق (حق طلاق) داشته باشند اصل آن نیز الزامی است.

نکته : زن و شوهر هر دو بایستی در سامانه ثنا ثبت نام کرده باشند و اگر این کار انجام نشده باشد زوجین با هم یا جدا جدا به یکی از دفترهای خدمات الکترونیک قضایی می روند و در مدت زمان کوتاه و بسیار ساده با ارائه کارت ملی در سامانه ثنا ثبت نام می کنند. الزام به این دلیل است که دیگر ابلاغ کاغذی در آینده و برای دارندگان حساب ثنا وجود ندارد. ابلاغ ها را دادگاه به صورت پیامک و از طریق حساب کاربری شخص ارسال می کند و قابل مشاهده و پیگیری خواهد بود. بنابراین حتی با داشتن وکیل اگرچه زن و شوهر به دادگاه مراجعه نمی کنند ولی می توانند از طریق سامانه مذکور از آخرین تحولات و اطلاعات پرونده خود باخبر شوند.

هزینه و حق الوکاله وکیل برای طلاق توافقی در گروه وکلای پارسای جمعاً برای دو نفر ۴٫۵۰۰٫۰۰ تومان است که نصف آن در زمان انعقاد قرارداد و ثبت توافق زوجین و نصف دیگر پس از صدور رای دادگاه و تحویل به موکل پرداخت می شود.

گام سوم

پس از ارسال پیامک این است که اگر وقت رسیدگی در پیامک مشخص نشده باشد زوجین یا وکلای آن ها می بایستی در اولین فرصت به شعبه مربوطه مراجعه کنند. با توجه به قانون حمایت خانواده مصوب ۱۳۹۱/۱۲/۱ داوری در طلاق حذف شده است و به جای آن مشاوره اجباری شده است. در این راستا دادگاه، زوجین را به واحد مشاوره که معمولا در همان مجتمع قضایی مستقر است، معرفی می کنند. توجه داشته باشید که پرداخت هزینه مشاوره به عهده زوجین است. (آنچه در اینجا ارائه می شود صرفا رویه قضایی طلاق توافقی در دادگاه های خانواده تهران است)

مطلب مرتبط :   همه چیز در خصوص اعسار از پرداخت مهریه (قسط بندی مهریه)

مشاور در واحد مشاوره دادگاه ضمن پرسش از دلایل طلاق، توافق های مالی و غیر مالی زوجین در مورد مهریه و نحوه پرداخت آن، اجرت المثل، نفقه، حضانت فرزندان و جهیزیه را مکتوب می کند که به امضای زوجین یا وکلای ایشان می رسد. پس از انجام مشاوره و اخذ توافق نامه، به شعبه مراجعه می شود. در این جا رویه دادگاه ها متفاوت است بعضی از شعب همان روز یا احیانا یکی دو روز بعد رای را صادر می کنند و بعضی از شعب هم جلسه دادگاه و رسیدگی تشکیل می دهند.

در این موارد قاضی شعبه تمایل دارد که شخصا با زوجین صحبت کند. معمولا وقت دادگاه برای طلاق توافقی نزدیک و سریع می باشد، بعضی از شعب نیز انجام مشاوره را موکول به بعد از جلسه رسیدگی می کنند. بعد از صدور رای (گواهی عدم امکان سازش) مرسوم است که زوجین ذیل رای می نویسند که اعتراضی ندارند و حق تجدید نظر و فرجام خواهی را از خود ساقط می نمایند.

گام چهارم

پس از اخذ رای نوبت به ثبت طلاق و مراجعه به یکی از دفاتر رسمی طلاق است که در این مرحله هم مثل تمامی مراحل قبل زوجین یا هر کدام از آن ها می توانند وکیل اختیار کنند و خودشان حضور نیابند.
برای ثبت طلاق حضور زوجین یا وکلای آن ها الزامی است و زوجه می بایستی آزمایش عدم بارداری از یکی از آزمایشگاه ها اخذ نماید و به دفترخانه تحویل دهد. البته در بعضی از مجتمع های قضایی تهران آزمایشگاه تاسیس شده است و زوجه می بایستی به جهت آزمایش در آنجا همراه با یک قطعه عکس حاضر شود.

نکته: اگر زوجه دوشیزه (باکره) باشد رویه دادگاه های تهران بر این است که او را به جهت معاینه به پزشکی قانونی معرفی می کنند.

پس از امضا دفاتر مربوط به طلاق و اجرای صیغه طلاق، اصل عقدنامه به سردفتر تحویل داده می شود و ایشان با امضا و مهر شناسنامه ها، همان روز یا ظرف چند روز طلاق نامه تحویل زوجه می دهد.

مراحل طلاق توافقی در دادگاه به شرح زیر است

۱-  مراحل درخواست طلاق توافقی در دادگاه و مدت زمان انجام طلاق توافقی از ابتدا تا انتها توسط وکیل طلاق توافقی گروه وکلای پارسای در شهر تهران ۱۰ الی ۱۵ روز کاری  طول می کشد.

۲-  مراحل درخواست طلاق توافقی با وکیل از ثبت در دفتر الکترونیک قضایی تا صدور رای طلاق توافقی انجام می شود.

۳-  در خصوص مراحل طلاق توافقی با وکیل باید به این نکته توجه کرد که یک وکیل نمی تواند همزمان وکالت زن و شوهر را در پرونده طلاق توافقی قبول کند و چنین امری امکان پذیر نیست در این موارد دو وکیل از گروه وکلای پارسای،وکالت طلاق توافقی زوجین را بر عهده می گیرد.

۴-  انجام مراحل طلاق توافقی با وکیل اجباری نیست ولی پر واضح است که بودن وکیل مزایای فراوانی دارد. از جمله سرعت، جلوگیری در تنش و درگیری، عدم نیاز به مراجعه موکل که ممکن است مانع کار خود او باشد، کیفیت انجام کار با وکیل و حفظ حقوق موکل و…
فقط در طلاق با حق طلاق (وکالت در طلاق) داشتن وکیل دادگستری برای شوهر الزامیست

۵-  مراحل طلاق توافقی در دادگاه در محضر هم پس از صدور رای طلاق توافقی که به گواهی عدم امکان سازش معروف است.

۶-  پس از ثبت دادخواست طلاق توافقی در دفتر خدمات الکترونیک قضایی، دادخواست به دادگاه فرستاده می شود و پس از تعیین شعبه توسط معاون ارجاع مجتمع قضایی خانواده (دادگاه خانواده) از سوی دادگاه پیامکی حاوی شماره پرونده و شعبه ارسال می گردد. با توجه به این که معمولا پیامک دادگاه با تاخیر ارسال می شود بهتر است با کد رهگیری دادخواست ثبت شده به سایت عدل ایران قسمت پیگیری و دادخواست مراجعه کنید تا از شعبه دادخواست طلاق توافقی ارجاع شده مطلع گردید.

۷- از شرایط طلاق توافقی رضایت پدر زوجه نیست حتی اگر باکره باشد

مراحل طلاق توافقی در دادگاه

۸-  در مرحله بعد از درخواست طلاق توافقی با مراجعه زوجین یا وکلای آن ها به دادگاه، اگر زوجه دوشیزه باشد باید یک قطعه عکس همراه داشته باشد تا دادگاه او را به پزشکی قانونی به جهت معاینه بکارت معرفی کند. در شهر تهران مراجعه به پزشکی قانونی برای خانم هایی که اظهار می دارند که باکره می باشند الزامی است. البته راهکار قانونی برای مراجعه نکردن به پزشکی قانونی وجود دارد! با ما تماس بگیرید.

۹-  مرحله بعدی از مراحل طلاق توافقی در دادگاه، معرفی زوجین یا وکلای آن ها به واحد مشاوره است. واحد مشاوره در بعضی از شهر ها در بهزیستی یا مراکز مشاوره خارج از دادگاه است ولی در شهر تهران در هر مجتمع قضایی واحد مشاوره تاسیس شده است.

۱۰-  مرحله بعد، حضور نزد قاضی شعبه و امضاء صورتجلسه دادگاه است. پس از آن باید منتظر ماند تا رای تایپ شود و به امضاء قاضی شعبه برسد. مرسوم است که رای طلاق توافقی به صورت حضوری به زوجین یا وکلای ایشان در دادگاه ابلاغ می شود و در ذیل آن می نویسند که اعتراضی ندارند و حق تجدید نظر و فرجام خواهی را ساقط می کنند.

۱۱-  با صدور گواهی عدم امکان سازش و قطعیت آن مرحله بعدی مراجعه به دفتر طلاق است همانطور که می دانید مدت اعتبار گواهی عدم امکان سازش سه ماه پس از تاریخ قطعیت است.

مطلب مرتبط :   ازدواج با چه کسانی ممنوع است؟

۱۲-  در تمام مراحل طلاق توافقی در دادگاه حضور زوجین یا وکلای آن ها الزامی است و در صورت پشیمانی یکی از آن ها تا قبل از صدور رای، پرونده بسته خواهد شد. بنابراین توافق زوجین از ابتدا تا انتها می بایستی حفظ شود.

۱۳-  اگر زنی دوشیزه یا یائسه نباشد برای ثبت طلاق نیاز به آزمایش عدم بارداری است که امکان اخذ آن از هر بیمارستان یا آزمایشگاهی (خصوصی یا دولتی) بلامانع است.باردار بودن مانع از ثبت طلاق نیست. البته باید توجه داشت که در بعضی از مجتمع های قضایی آزمایشگاه تاسیس شده است که زوجه بایستی از آنجا گواهی را اخذ نماید.

۱۴-  یکی از مراحل طلاق توافقی ثبت توافق های زن و شوهر در مورد مهریه، حضانت، نفقه، جهیزیه و اجرت المثل است. رویه به این صورت است که وکیل قبل از دادخواست و با مراجعه زوجین توافقات آن ها را صورتجلسه می کند و توافقنامه طلاق توافقی تنظیم می کند و به امضاء زوجین می رساند. بدیهی است که متن توافقنامه طلاق توافقی در رای دادگاه انعکاس پیدا می کند. در دادگاه نیز نزد مشاور و همچنین نزد قاضی توافقات زوجین صورتجلسه می شود.

۱۵- مدارک لازم برای طلاق توافقی

۱۶- هزینه طلاق توافقی چقدر است؟

مشاوره حقوقی طلاق توافقی به صورت تلفنی برای تهران و کرج رایگان است.

 

⚖️ پس از امضاء و توافق و دادن وکالت اگر همسرم پشیمان شود تکلیف چیست؟ ⚖️

خوب است بدانیم تا قبل از ثبت رسمی طلاق در دفترخانه طلاق، هرکدام از زن و شوهر می توانند حتی بدون رضایت دیگری منصرف و پشیمان شوند. به عبارت دیگر امضاء توافق و وکالتنامه وکیل الزامی برای طرفین برای پیگیری تا انتها به وجود نمی آورد. هرکسی می تواند وکیل خود را عزل کند و یا از او بخواهد که پرونده را اصطلاحاً ببندد و دعوی یا دادخواست مسترد شود. بنابراین توافق و رضایت زوجین تا انتها یعنی ثبت در محضر بایستی پایدار باشد.

⚖️ در طلاق توافقی باید مهریه بخشیده شود؟ ⚖️

خیر. هر چه که زن و شوهر در خصوص مهریه توافق کنند اعتبار دارد و الزامی به بخشیدن مهریه نیست مگر این که توافق آنها چنین باشد.

⚖️ اگر یکی از زوجین به تعهدات خود در رأی دادگاه عمل کند چه می توان کرد؟ ⚖️

مطابق ماده قانون حمایت خانواده و نظرات مشورتی اداره حقوقی قوه قضاییه می توان از شعبه صادرکننده رأی توافقی ، تقاضای صدور اجرائیه کرد و دادگاه مکلف به پذیرش است.

⚖️ آیا حضانت را می توان به صورت دائم و تا سن بلوغ توافق کرد؟ ⚖️

بله

⚖️ روش پرداخت حق الوکاله چگونه است؟ باید همه را اول بپردازیم؟ ⚖️

نصف (دو میلیون و دویست و پنجاه هزار تومان) ابتدا و نصف دیگر در انتها.

⚖️ اگر وسط کار منصرف شویم مبلغی که پرداخت کرده ایم چه می شود؟ ⚖️

اگر در پرونده ثبت شده باشد وجهی مسترد نخواهد شد.

⚖️ اگر عقدنامه مربوط به شهرستان باشد، کار در تهران و کرج انجام می شود؟ ⚖️

توسط گروه وکلای پارسای بله

⚖️ آیا رأی طلاق توافقی قابل اعتراض است؟ ⚖️

مثل همه آرای دادگستری این رأی (گواهی عدم امکان سازش) قابل تجدید نظر خواهی و فرجام خواهی است. اما رویه این است که وکلا در هنگام اخذ وکالت، وکالت و اختیار اسقاط تجدید نظر و فرجام را از موکلین (زن و شوهر) اخذ می کنند و در همین راستا به محض صدور رأی دادگاه اصطلاحاً اسقاط تجدیدنظر و فرجام خواهی کرده و قطعیت اخذ می کنند تا رأی قابلیت ثبت در محضر داشته باشد.

⚖️ آیا بعد از طلاق می توان فرزند را بدون رضایت طرف مقابل از کشور خارج کرد؟ ⚖️

بدیهی است که حضانت برعهده هرکدام از طرفین باشد طرف دیگر حق ملاقات دارد. بنابراین نمی تواند اقدامی کند که منافات با ملاقات طرف مقابل باشد. به توضیح دیگر مطابق ماده ۴۲ قانون حمایت خانواده امکان خروج فرزند از کشور و تغییر محل زندگی فرزندان به گونه ای که باعث دشواری ملاقات پدر و مادر شود، وجود ندارد مگر به اجازه دادگاه یا طرف مقابل

⚖️ مگر قبل از طلاق مشاوره اجباری شده است پس چطور نوشته اید اگر کسی تمایل به مشاوره رفتن ندارد شما بدون آن رأی را اخذ می کنید؟ ⚖️

بله همانطور که گفتید برای طلاق توافقی مشاوره بهزیستی اجباری است ولی در تهران طلاق یک طرفه و تبدیل آن به طلاق توافقی نیاز به مشاوره ندارد و این راهکار قانونی است برای کسانی که به هر دلیل نمی خواهند مشاوره بروند و وکلا نیز از یک تکنیک استفاده می کنند.

⚖️ توافقات زوجین قابل برگشت است؟ ⚖️

بعد از ثبت رسمی طلاق خیر مگر به توافق دوباره آن ها

⚖️ اعتبار توافق های نوشته شده نزد وکیل چقدر است؟ آیا باید دوباره به دفتر اسناد رسمی هم رفت؟ ⚖️

خیر. نیاز به رفتن دفتر اسناد رسمی و گرفتن سند خاصی یا اخذ وکالت نیست. تمام توافق های زوجین در وکالتنامه وکیل انعکاس پیدا می کند و به دادگاه ارائه می شود و در رأی دادگاه نوشته خواهد شد و پس از ثبت رأی در محضر طلاق غیرقابل برگشت خواهد بود و کاملاً قانونی است.

برای اعطای وکالت دعاوی خانواده و ارث در تهران با ما تماس بگیرید (وکیل طلاق)

124 پاسخ به “مراحل طلاق توافقی در دادگاه از ثبت دادخواست تا ثبت طلاق”

 1. سیمین گفت:

  سلام
  شرایط طلاق توافقی در تهران با شهرستان ها فرق داره؟ ما ساکن مشهد هستیم. میتوانیم برای طلاق به تهران بیایم؟

  • گروه وکلای پارسای گفت:

   با سلام خدمت شما
   ملاک صلاحیت دادگاه و شهر نشانی زوجه است که در دفتر خدمات الکترونیک اعلام می شود و شرایط طلاق توافقی در تهران با سایر شهر ها متفاوت است و فعلا رویه دادگاه های خانواده تهران از حیث مدت زمان و اجباری بودن مشاوره خارج از دادگاه با سایر شهر های ایران فرق دارد
   موفق باشید

 2. مهدی وارسته گفت:

  با سلام و خسته نباشید
  اگر به صورت توافقی از همسرم جدا بشوم و او مهریه را ببخشد این امکان وجود دارد که بعد از طلاق بتواند دوباره ادعای مهر کند من نگران این موضوع هستم لطفا جواب بدید

  • گروه وکلای پارسای گفت:

   با سلام و احترام
   طلاق توافقی در دادگاه ها به صورت طلاق خلع است. اگر زن یائسه باشد و یا باکره باشد امکان رجوع میسر نیست. در غیر اینصورت در سه ماه عده، زن با مراجعه به دفتر طلاق می تواند به آنچه از مهریه بذل کرده رجوع کند.

 3. مهدی وارسته گفت:

  ممنونم

 4. سحر گفت:

  سلام .. منو شوهرم طلاق توافقی انجام دادیم..امضا کردیم تو دادگا..رای عدم سازش صادر شد حالا باید بریم محضر که شوهرم نمیاد پشیمون شده..میگه طلاقت نمیدم..میگه تا ۳ ماه الافت میکنم بعد رای باطله…مگه همچین چیزی میشه؟آخه منو کتک میزد ازش شکایت کرده بودم…منم به شرط طلاق توافقی قبول کردم شکایتمو پس بگیرم ایشونم قبول کرد حالا که شکایتمو پس گرفتم و طلاق توافقی رای صادر شده جا زده میخاد زندگی کنه..میشه راهنماییم کنین چجوری بیارمش محضر

 5. آزاده گفت:

  با سلام
  در طلاق توافقی آیا قاضی طرفین (زوج و زوجه) را به داوری ارجاع می دهد؟

 6. نیکو گفت:

  سلام با تشکر از پاسخگویی آیا زوجه به استناد “عدم ارتباط زناشویی زوج به مدت نامتعارف ” میتواند طلاق بگیرد؟ قاضی قبول میکند ؟

  خصوصا که ممکن است زوجه به گناه بیفتد.

 7. سپهر گفت:

  سلام وخسته نباشید میخاستم بدونم ک از وقتی ک رای صادر میشود زوجین چقدر وقت دارند تا بروند دادگاه رای را بگررند

  • گروه وکلای پارسای گفت:

   سلام
   گرفتن رای دادگاه مدت ندارد چون در صورت مراجعه نکرد به شما ابلاغ می شود ولی برای اجرای صیغه طلاق ۳ ماه فرصت دارید.

 8. المیرا گفت:

  با سلام میخاستم بدونم بعداز گرفتن مهریه اگ‌طلاق بگیریم امکان داره شوهرم بگه طلاق نمیدم مهریشو دادم نمیخام طلاق بدم امکانش هست؟

 9. فاطمه گفت:

  اگه زوجه باکره باشه در پرونده قضایی بازهم ثبت میشود؟ یعنی بعدا میشه فهمید ایشون عقد کردند؟

  • گروه وکلای پارسای گفت:

   سلام
   سوابق ازدواج قبلی در ثبت احوال باقی می ماند اما چون زوجه باکره بوده در شناسنامه منعکس نمی شود

 10. امیر گفت:

  سلام
  من و‌همسرم مراحل مشاوره را گذراندیم طبق قانون جدید،و قرار است هشت اسفند نامه مربوطه را حهت وبت دادخواست در دفتر قضایی بگیریم، میخواستم بپرسم از هشتم اسفند به بعد تا صدور رای چند روز طول میکشد؟
  ممنون

  • گروه وکلای پارسای گفت:

   سلام
   در تهران اگر همان ۸ اسفند دادخواست طلاق توافقی بدهید تا پایان سال می توانید رای را اخذ کنید.

 11. احمد گفت:

  سلام بنده به دادگاه مراجعه کردم و میخواستم داداخواست طلاق ثبت کنم گفتن باید بری دفتر قضایی رفتم اونجا اولش گفت باید دوتایی تو سامانه ثنا ثبت نام کنید ولی خانمم حاضر به این کار نمیشه مجددا خودم تو سامانه ثنا درخواستم رو ثبت کردم ولی برای ارجاع به دادگاه باید حتما در دفاتر خدمات قضایی انجام بشه مجددا به دفتر مراجعه کردم میگه باید برگ مشاوره بیاری من پیوست کنم و گرنه سیستم قبول نمیکنه حالا چه جوری باید نامه معرفی به مشاور بگیرم.
  ممنون میشم اگه راهنمایی بفرمایید.

 12. امير امجد گفت:

  با سلام ، خانومم به شدت خواهان طلاقه و ميگه ديگه بُريدم و فرصت نميدم ، مهرمم ميبخشم (بعضي وقتا ميگه خيلي نامردي ، ماهي يكي بده) ، ميخواستم ببينم اين بذل مهر قابل برگشته يا خير؟ شنيدم مهريه هاي بالاي ١١٠ سكه ، ملاك محاسبه همون ١١٠ تاست ، درسته؟ آخرين نكته من اگر مصر وايسم كه زنمو دوست دارم و نميخام طلاقش بدم و هيچ مورد١٢ گانه حق طلاق هم شاملم نميشه ، تكليف چيه؟

 13. فاطمه گفت:

  سلام و خسته نباشید ببخشین منو همسرم درخواست طلاق توافقی دادیم و جلسات مشاوره هم تموم شد ۲۰ اسفند گواهی عدم سازشمون برا دادگاه ارسال میشه بعد مشاور حقوقی به من ک باکره هستم گفتن هر دکتر زنانو زایمانی بری برای گواهی درسته بعد میخواستم بدونم الان من برم پزشک زنان برای معاینه بکارت بعدا باز پزشکی قانونی هم باید برم یا یکیش کافیه در ضمن منو شوهرم گفتیم ک من باکره هستمو تا حالا باهم رابطه کامل نداشتیم عایا بازم باید برم پزشکی قانونی یا گواهی دکتر زنان هم مورد قبوله چون اگه از طرف دادگاه بفرستن منو پزشکی قانونی دیگه دکتر زنان نرم.ممنون

 14. فرزاد گفت:

  با سلام, من به همسرم وکالت طلاق دادم و ایشان هم خودشان رفتند و کارهای مربوطه را انجام دادند و از من طلاق گرقتند و دیگرباهم زندگی نمیکنیم
  البته برای من هیچ نامه یاحکمی از دادگاه نیامد. برای ثبت در شناسنامه من چکار باید بکنم؟

 15. سامان گفت:

  سلام.من میخوام‌ از همسرم جدا بشم ولی ۴ ماه بارداره.راهی هست که بشه توافقی جدا شد؟

  • گروه وکلای پارسای گفت:

   سلام
   طلاق در دوران حمل از نظر قانون بلااشکال است ولی توصیه می کنیم که با توجه به شرایط خاص دوره بارداری و صدمات جبران ناپذیر به حمل و با عنایت به اینکه معمولا اختلافاتی بین زوجین در این دوران و در دوران شیردهی کم و بیش وجود دارد،‌برای طلاق عجله نکنید.

 16. Mahshid گفت:

  سلام
  ببخشيد منو شوهرم همه كاراي طلاق توافقيمونو انجام داديم محضر هم رفتيم گفتن سه ماه ديگه براي ثبت طلاقتون بياين
  اگر يه نفرمون نياد ايا بازم طلاق ثبت ميشه؟؟؟؟

  • گروه وکلای پارسای گفت:

   سلام احتمالا منظورتان این است که گواهی عدم امکان سازش صادر شده و هنوز به دفترخانه نرفتید. گواهی مذکور ۳ ماه اعتبار دارد و اگر هرکدام از زوجین برا ثبت طلاق حاضر نشود امکان ثبت یکطرفه آن وجود ندارد

 17. یاسمن گفت:

  سلام وقت بخیر من و همسرم میخواییم توافقی جدا بشیم میشه وکالت بدیم به وکیل و کلا کارارو وکیل انجام بده خودمون نریم؟

 18. سارا گفت:

  سلام من میخوام ازنامزدم طلاق بگیرم ولی میگه تا مهریه رو نبخشی طلاقت نمیدم ومن گفتم باشه یه مقدارشومیبخشم دراین صورت بازم زیره حرفش بزنه تودادگاه بگه من طلاقش نمیدم تا مهریه رو نبخشه ،اگه من توشرایط طلاق نوشته باشم مبلغه مهریه که میخوام دادگاه طلاق توافقی میتونه برام مقداری از مهریه رو ازش بگیره بعدطلاق رو صادرکنه؟

 19. مونا گفت:

  سلام
  من و همسرم برای طلاق توافقی به دادگاه رفتیم و کارامون و انجام دادیم حالا نزدیک سه هفته گذشته ولی هنوز از دادگاه پیام مبنی بر اینکه رأی صادر شده نیومده. باید چکار کنیم؟
  خودم می‌تونم برم دادگاه پی گیری کنم؟ یا باید منتظر بمونم؟ یا هر دو باید با هم بریم پیگیری کنیم؟

 20. محمد گفت:

  سلام مراحل ثبت طلاق چیه از کجا باید شروع کنیم

 21. مصطفی گفت:

  سلام
  من و همسرم گواهی عدم سازش رو گرفتیم .ولی مدت عتبار گواهی که سه ماه است گذشته است.ولی مجددا میخوایم اقدام به جدایی کنیم .برای جدایی مراحل رو باید از اول دوباره طی کنیم؟

 22. ساره گفت:

  سلام من و شوهرم میخوایم توافقی از هم جداشیم شوهرم وکالت به من داده که خودم برم دنبال کارام اون نمیتونه دادگاه بیاد میخواستم بدونم مراحلش چیه باید چه کارهایی انجام بدم ؟

 23. مهدی گفت:

  سلام و خسته نباشید
  در مورد آقایی که همسرش چهارماهه حامله بود و میخواست طلاق بگیره و شما توصیه به صبر کردید هم از شما ممنونم و هم عقیده هستم با شما بدلیل این که ترشحات هورمونی در این دوران زیاد و روحیات خانومها خیلی تغییر میکنه و از اینکه شما تمام مسائل رو از جنبه مادی و ریالی نمیبینید خوشحالم و نشان از ریشه انسانی و مهربانی شما داره
  عزیز و موفق باشید

 24. سعید گفت:

  با سلام.من و همسرم قصد طلاق توافقی داریم.۶ سال با هم زندگی کردیم.مهریه ایشون رقم بالایی هست که گفتن قصد گرفتنش رو ندارند.
  میخواستم بدونم در چه صورتی ایشون بعد از طلاق میتونن برای گرفتن مهریه اقدام کنن.مهریه عند الاصتطاعه هست.
  آ یا مدت زمان خواصی هم برای این کار هست,یا تا ابد این حق رو دارند.
  ممنون بابت راهنماییتون

  • گروه وکلای پارسای گفت:

   سلام
   در طلاق توافقی هر آنچه زوجین در خصوص مهریه توافق کنند از حیث بخشش ابراء یا گرفتن آن در دادنامه طلاق توافقی نوشته خواهد شد نکته اینحاست که اگر زوجه بذل کرده باشد و دوشیزه و یا یائسه نیز نباشد در ۳ ماه عده می تواند به آنچه بذل کرده رجوع کند

 25. Zohre گفت:

  سلام خسته نباشی من و شوهرم یه ماه توافقی اقدام کردیم برا طلاق، ولی دلیل اینکه من باید برم پزشک قانونی برا چیه ؟؟؟

 26. Bhr گفت:

  سلام.میخواستم بدونم از زمانی که آزمایش عدم بارداری رو گرفتیم تا ثبت طلاق چه مدت طول میکشد ؟

 27. فاطمه گفت:

  سلام من و همسرم هيچ مشكلي باهم مداريم فقط مشكل ما سر خانواده ه هاست
  و اينكه رفت و امد ما به خونه ي مادر و پدر دو طرف قطع شده
  و همسرم ميگه اگه درست نشه طلاق ميگيريم
  ايا اين مورد علت محكمه پسندي هست براي طلاق توافقي؟ يا طلاق دادن من ؟؟؟

 28. مصطفی 2 گفت:

  باسلام
  چگونه میتونم جلوی گرفتن مهریه خانمم رو بعد از گرفتن طلاق بگیرم.
  میخوایم توافقی طلاق بگیریم ولی شنیدم بعد از طلاق هم میتونه مهریه ای رو که بخشیده طلب کنه.
  راهکار دائمی نگرفتن مهریه بعد از طلاق توافقی چی هست
  ممنون

 29. علی گفت:

  سلام
  سلام
  به علت اختلافاتی که با همسرم دارم در دوران عقد می خواهم که از هم جدا شویم البته این خانوم ۴۸ ساعت بعد از عقد پیشنهاد طلاق داده بود و گفته بود که اصلا تمایلی به ازدواج نداشته وفقط به دلیل اصرار والدین راضی شده و سپس بارها و بارها این در خواست را تکرار کرد که باعث شد بنده از همان ابتدا دوران پر استرسی را داشته باشم اکنون بعد از ۶ ماه پر فراز و نشیب بنده قاطعانه قصد جدایی دارم اما در ظاهر زوجه مخالف است و می گوید به زندگی علاقه پیداکرده
  اما بنده از بس تلاش کردم ولی هنوز اختلاف نظر ها وجود دارد قاطعانه به این نتیجه رسیده ام که ادامه راه فقط باعث رنج طرفین می شود و مشاورخانواده و اهل مشورت نیز شدیدا همین را تاکید کردند
  حالا می خوام بدونم چطور باید کار رو آبرو مندانه پیش ببرم ولی راضی نیستم حق خانوم ضایع بشه ؟؟
  دیگر اینکه یکی از اختلاف نظر ها این بود که ایشون برای همیشه میگفت نباید رابطه جنسی داشته باشیم و تا ۱۰ سال میخواد درس بخونه و بچه نمی خواد و بعد از ۱۰ سال هم از پرورشگاه بگیریم و برای سکونت هم حاضر ه سکونت در شهر مورد نظر همسر نیست و می خواهد به شهر های دیگری برویم و . . .
  در چنین حالاتی مرد می تواند مهریه را ندهد؟؟

  لطفا راهنمایی بفرمایید

 30. سمیرا گفت:

  سلام خسته نباشید عقد هستم و قبل عقد متاسفانه پرده بکارتم پاره شد و ترمیم کردم ولی هیچ کسی اطلاع نداره حتی پدرمادرم الان همسرم راضی به زندگی نیست و اصرار به طلاق داره و همسرم اطلاع نداره ازاین موضوع میخواستم بدونم چه راهی هست که پزشک قانونی نرم اگر کل مهریمو ببخشم امکانش هست که پزشکی قانونی نرم من نمیخوام خانوادم پدرمادر پیرم مطلع شن چه راهی وجود داره ؟ اگر این اقا بفهمن من فریب دادم ایا میتونه ازم شکایت کنه؟و اینکه اگربفهمن و پزشکی قانونی برم مهریه تعلق نمیگیره ؟ من با این اقا هیچ رابطه ای نداشتم خواهش میکنم بفرمائید چه راهی وجود داره برای نرفتن به پزشکی قانونی خواهش میکنم بفرمائید ایا این اقا میتونن ازمن شکایت کنن ؟ایا مهرتعلق میگیره؟ من حاضرم همه چیز رو ببخشم توروخدا بفرمائید چطورمیشه پزشکی قانونی نرفت

 31. نادرسهامی گفت:

  سلام خسته نباشید من وخانمم عقد کرده بودیم یک سال حالا توافقی داریم جدامیشم همه مراحل هم انجام شده اولین جلسه رفتیم دادگاه قاضی پرسید طلاق میدی گفتم بله از خانمم هم پرسیدهمه چیز رو میبیخشی گفتم بله چقدر زمان میبره وتا زمان محضر میشه منصرف شد

 32. ... گفت:

  ببخشید من اوایل دادگاهم به پزشک قانونی مراجعه کردم و بعد از چند ماه تصمیم گرفتیم توافقی جدا شیم آیا بازم لازمه برای طلاق توافقی ب پزشکی قانونی مراجعه کنم یا مدرک قبل لازمه

 33. سینا گفت:

  با سلام وقتی که شرایط و توافق در دادنامه ذکر میشود و زن مهریه را میبخشد چطور میتواند زیرش بزند و اصلا عده به چه معناست اگر قرار باشد دوباره به انچه که بذل کرده و بخشیده رجوع کند پس آن توافق اولیه چه میشود در صورتی که مرد نخواهد مهریه بدهد و زن بعد از توافق و بعد از گذشت سه ماه بگوید مهریه را میخواهد و مرد را بازی بدهد مرد باید چه کند ؟با تشکر

 34. فریبا نادری گفت:

  من و همسرم میخوایم توافقی طلاق بگیریم.
  من دوشیزه نیستم و ادعایی ندارم و حتی مشکلی با رفتن به پزشک قانونی ندارم. برام اهمیتی هم نداره اسم ایشون از شناسنامه ام پاک نشه.
  اما دلم نمیخواد خانواده ها در جریان این موضوع قرار بگیرن. حداقل فعلاً.
  امکانش هست؟ ممنون میشم راهنماییم کنید

 35. نرگس گفت:

  سلام خسته نباشید
  من همسرم اصلا تفاهم نداریم و میخوام توافقی جدابشم میگه ۱۰۰ میلیون بیشتر بهت نمیدم مهریه من ۵۱۴ سکه حداقل میخوام نصفشو بگیرم امکانش هست که بهم بده و سریع ازش جدا بشم .

 36. ارشیا گفت:

  سلام.
  ۱_ آیا در طول پروسه ی طلاق نامه ای به در خانه ی طرفین ارسال میشود؟(مثل نامه تاریخ برگزاری دادگاه)
  ۲_آیا میتوان طلاق را ثبت کرد ولی پس از گذشت مدتی(مثلا یک سال) در شناسنامه ثبت کرد؟

 37. نرگس گفت:

  باسلام
  من وهمسرم برای طلاق توافقی اقدام کردیم ۲جلسه مشاوره هم رفتیم حالاهمسرم میگه منصرف شده وجلسه آخرو نمیاد اگرنیاد امکان طلاق نیست؟
  لطفا راهنمایی کنید ممنونم

 38. امیرعلی گفت:

  سلام
  من و خانومم میخاییم توافقی طلاق بگیریم میخام بدونم که آیا من میتونم برای انجام همه کارها از خانومم وکالت بگیرم که دیگه خانومم نخاد حضور داشته باشه؟ اگه شدنیه این وکالت رو کجا و چجوری باید بگیرم؟ ممنونم از راهنماییتون

 39. امیرعلی گفت:

  سلام برای طلاق توافقی آیا میتونم از خانومم وکالت انجام کارهارو بگیرم اگه میشه از کجا و چجوری باید بگیرم

 40. arezo گفت:

  سلام
  منو همسرم میخوایم توافقی جدابشیم اما جلسات مشاوره قبلا رفتیم نه از طرف دادگاه برای خودمون رفتیم و مشاور گفته نمیتونه بگه جدا بشیم نه میتونه بگه باهم باشیم الان بازم باید بریم برای دادگاه مشاوره؟
  بعد روند طلاق چقدر طول میکشه

 41. طه گفت:

  سلام وقت بخیر
  بنده میخواستم برای طلاق توافقی اقدام کنم ولی شناسنامم مفقود شده البته چند روزی هست که برای گرفتن شناسنامه اقدام کردم ولی گفتن باید ۳۵ رو منتظر باشید تا شناسنامه جدید بیاد. خواستم ببینم توی این فاصله میشه اقدام کرد بدون شناسنامه یا اینکه باید منتظر شناسنامه جدید بمونم؟

 42. Mahnaz گفت:

  سلام من و همسرم برای طلاق توافقی اقدام کردیم آنلاین ثبت نام کردیم و رفتیم مرکز غربالگری و از آنجا مارا فرستادن مشاوره و مرحله مشاوره را گذراندیم؛ مشاوره گفتن یکم مهر نامه عدم سازش به همراه توافق من و همسرم را به مرکز غربالگری ارسال می کنند؛من تمام حق و حقوق خودم را طی توافق نامه کتبی بخشیدم؛سوالم این هست که بعد از این چه اتفاقی می افتد و تا طلاق چقدر زمان لازم است؟اگر همسرم پشیمان شود چه اتفاقی می افتد؟

 43. Kamal گفت:

  سلام
  من و همسرم داریم توافقی جدا میشیم، همسرم مهریه رو بخشیده منم به شرط بخشش مهریه قبول کردم طلاقش بدم ولی میترسم بعد از طلاق دوباره بخواد برای مهریه اقدام کنه. چه کار کنم که بعد از طلاق هم نتونه طلب مهریه کنه؟

 44. leila گفت:

  سلام
  من و همسرم به دلیل ناسازگاری قصد طلاق داریم تنها اختلاف بر سر حضانت فرزند ۱۸ ماهه ی ماست آیا می شه با وجود این اختلاف دادخواست رو توافقی داد

 45. سمیه گفت:

  سلام
  من و همسرم بنا به دلایلی خواهان طلاق هستیم البته احتمال میدم اون منو طلاق نده،از طرفی میخوام مستقل زندگی کنم و وارد زندگی پذرم نشم.
  احتیاج به یه مبلغ پولی دارم که روزگارمو بچرخونم مهریه من ۴۱۴ سکه هست ولی بارها گفته نمیتونم مهریه مو بگیرم ،ایشون یه خونه و یه باب مغازه تجاری داره که مغازشون قولنامه اس هنوز سند نکردن ،بنظرتون راهکار چیه چطور میتونم مهریه مو بگیرم؟میترسم برم تقاضای طلاق کنم ایشون هرچی داره بزنه به نام مادرش

 46. حسین سورانی گفت:

  سلام .ببخشید اولین اقدام در طلاق توافقی چیست و چکار باید کرد؟ساکن اصفهان

 47. م.محمدی گفت:

  چرا طلاق دادن اگر زن اقدام کنه طول میدند ولی توافقی طول نمی کشه چرا سازش در زندگی وتفاهم توافقی نباشه

 48. م.محمدی گفت:

  اثرات طلاقم مطرح بشه چرا سازگاری وعشق وعلاقه نه اینجوری باشه کسی ازدواج نمی کنه حتی من ۲ فرزندم دارم مسئولیت پذیر ی یاد نمی گیره وهمش نفرت بدبینی به جای سازگاری و جامعه به افسردگی و انحطاط میره نسل به پیری گرایش پیدا میکنه

 49. عیسی گفت:

  باسلام.آیا زوجه ۱۶ساله میتواند درطلاق توافقی کل مهریه راببخشد؟اگر نمیتواند پس بهترین راه برای بخشیدن مهریه درطلاق توافقی این زوجه چیست.لطفا راهنمایی کنید

 50. حامد گفت:

  سلام و عرض ادب .همسر من بعد ۵سال زندگی مشترک قصد جدایی توافقی داره.مهریه رو قصد بخشیدن دارن.ولی پدر ایشون هر چی تا حالا پول ب کارت زده رو لیست کرده .سوال بنده اینه .ایا میتونن از طریق واریز کارت ب کارت واسم دردسر درست کنن .ایا میشود این مسایل مالی رو تو اضهار اول طلاق توافقی گنجاند ک بعدا دردسر درست نشه واسم .من همینجوری تو زندگی داغون شدم الان دیگ طاقت این شکایت هارو ندارم

 51. سارا گفت:

  سلام.اگه امکانش هست امروز تا ساعت ۵ جواب منو بدید ممنون میشم چون فردا شرکت نیستم و دارم میرم دادگاه.پدر بنده ۴ سال پیش ضربه مغزی شدند و در حال حاضر محجور و از کار افتاده تامین اجتماعی و حقوق بگیر هستند بنده هم قیم پدرم شدم مادرم درخواست مهریه و نفقه کرده که رای نفقه صادر شده .حدودا ۵ میلیون نفقه معوقه برای مادرم صادر شده که هنوز مادرم رای رو اجرای احکام نبرده . ولی برای مهریه چون مادرم از پدرم شکایت کرده بود تونستم اعتراض بزنم و رای باطل بشه و دوباره باید شکایت کنه. این هفته مادرم خواست که پدرمو ببرم طلاق تفاهومی بگیرن چون چند ماهه مادرم منزلشو و وسیله های خونه رو جدا کرده و پدرم تنها زندگی میکنه ما هم نتونستیم عدم تمکین بگیریم چون دادگاه گیلان ثبت نمیکنه و فقط اظهار نامه ثبت کردند و نتونستم نفقه رو قطع کنم. من میخوام بدونم فردا درخواست طلاق تفاهومی رو از طرف خودم که قیم هستم بنویسم یا از طرف پدرم و اینکه میتونم توی دادخواستم بنویسم که مادرم باید نفقه معوقه رو ببخشه یا نه ؟ پدرمم ۵ میلیون نداره پول نفقه رو بده
  دادگاهم میگه قیم پرداخت کنه و اعسار هم نمیزنن .مادرم اصرار به گرفتن مهریه داره و نمیبخشه من میخوام بنویسم که نفقه رو ببخشه و یک چهارم حقوق پدرمو بگم بابت مهریه بگیره .اگه توی دادخواست بنویسم و امضا کنه بعدا میتونه بزنه زیرش ونفقه رو ازمون بگیره ؟

 52. Mahi گفت:

  سلام خسته نباشید ببخشید من خواهان طلاق هستم و همسرم گفتم توافقی طلاق بگیریم و یک بچه یک سال و نیم دارم میخواستم بدونم چه مدت طول میکشه طلاق توافقی و آیا جلسات مشاوره رفتن الزامی یا خیر میشه نرفت و سریعا طلاق توافقی گرفت

  • گروه وکلای پارسای گفت:

   سلام
   با توجه به اینکه بچه دارید لطفا عجله نکتید فرزندان ما چه گناهی کردن؟ این نسل آینده با این همه طلاق چی میخواد بشه؟ باید برای کم کردن مشکلات جنگید نه اینکه تسلیم شد. دلایل اکثر زوجین متقاضی طلاق کوچک و ابتداییه. زندگی بی مشکل هم که وجود نداره
   به تجربه شخصی ۱۵ سال وکالت به شما دوست عزیز و سایر خوانندگان این سطور عرض کنم که ۹۰ درصد طلاق ها بعد از یک سال پشیمان شدن

 53. امیر گفت:

  با سلام ایا بعد از طلاق توافقی میشه بازم برایه گرفتن مهریه درخواست داد
  و اگه میشه راهی هست که مهریه رو ندم

 54. خانم حیدری گفت:

  سلام.من ده ساله ازدواج کردم از همون اول با هم سازش نداشتیم حتی همسرم اصلا اصلا راضی به بچه دار شدن نشد الان من میخواهم برای طلاق اقدام کنم.ترجیح میدم طلاق توافقی بدون حضور خودم بگیرم اما راضی نمیشه با من جایی بیاد میگه خودت تنها هر کاری میخواهی بکن.من میتونم ازشون تو خونه امضا وکالت نامه بگیرم یا باید جای رسمی بریم اگه راصی نشه من چه کنم مستاصل شدم.میشه کامل راهنماییم کنید و اگر وکیل بگیرم هزینه هاش چقدره

 55. راضیه گفت:

  سلام من و همسرم قصد طلاق توافقی داریم سال گذشته اقدام کردیم برای توافقی اما پشیمون شدیم و امسال مجددا تصمیم داریم، ایا با وجود اینکه سال گذشته در دادگاه خانواده مشاوره شدیم و نامه محضر هم گرفتیم باز هم ما رو مشاوره میفرستند ؟؟لطفا راهنمایی بفرمایید

 56. امیر گفت:

  سلام بنده میخواهم همسرم رو طلاق بدم و با دادن مهریه هم‌مشکلی ندارم ولی ایشون راضی به طلاق توافقی نیستن .من‌باید چه کنم‌.. وکیل بگیرم همه کارهای طلاق رو انجام میده و چقدر زمان میبره تا طلاق صادر بشه

 57. Tahereh گفت:

  سلام من و شوهرم درخواست طلاق توافقی کردیم اول می فرستن مشاوره ما مشاوره ها رو رفتیم می خواستم بدونم مراحل بعد باید چیکار کنیم ؟

 58. سمانه گفت:

  سلام
  من قصد دارم بعد از ۱۸سال به صورت توافقی از شوهرم جدا بشم چیز زیادی از جهیزه ام نمونه چون طی این سال ها یا خراب شده یا شوهرم فروخته که نو بخره ولی به دلیل عدم توان مالی جایگزینی نیومده من میتونم موقع طلاق ازش جایگزین جهیزیه را بگیرم؟؟؟ .و نکته دوم اینکه شوهرم شناسنامه اش را گم کرده داشتنش الزامی هستش ؟؟؟

 59. پرستو شهبازی گفت:

  سلام خسته نباشید من و همسرم می خوایم طلاق توافقی بگیریم ولی وکیل نمی خوایم بگیریم ببخشید کلا بدون وکیل چه مدت طول میکشه که صیغه طلاق جاری بشه از اینور اونور که میپرسی میگن نهایتا ۱۰روز میشه راهنمایی کنید بدون وکیل چکار باید کرد

 60. پرستو شهبازی گفت:

  سلام ببخشید من حق طلاق رو دارم ولی هزینه وکیل به خاطر پیگیری کارهارو ندارم میخوایم باهمسرم توافقی از همدیگه جدا بشیم بدون وکیل گرفتن چه مدت طول میکشه که صیغه طلاق جاری بشه ممنون

 61. لیانا گفت:

  سلام وقتتون بخیر
  منو همسرم خدا بخواد میخوایم توافقی از هم جدا بشیم.
  ولی من نمیخوام دیگه ایشون رو ببینم ، قصد رفتن به مشاوره هم ندارم ، وکیل هم دارم ، ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

 62. میترا لطفی گفت:

  سلام خسته نباشید
  من و همسرم قصد داریم توافقی جداشیم اما همسرم ازم میخاد مهریم رو ببخشم و خونه و ماشینی ک داریم رو بفروشیم و مساوی تقسیم کنیم. من اگر بخام مهریه بگیرم باید حتما شکایت کنم؟ همسرم میگه اگه بگی مهریه میخای منم طلاق نمیدم میتونه این کارو بکنه؟
  بنظرتون اگه بخام توافقی و بی دردسر جداشم باید مهریه رو ببخشم؟

 63. میترا لطفی گفت:

  یه سوال دیگه هم داشتم مراحل طلاق توافقی از نظر زمانی چه مدت طول میکشه؟
  بعدازینکه نامه عدم سازش بیاد بعدش طلاق صورت میگیره یا بازم مراحل دیگری هست؟

 64. فریبا فتحی گفت:

  سلام یعنی باید برای درخواست طلاق کجا بریم اول؟دادگاه یا دفتر الکترونیکی؟

 65. زهره گفت:

  سلام برای درخواست طلاق میشه فقط خانم بره دادگاه و درخواست بده اظهارنامه میره برای آقا؟

 66. بابک گفت:

  باسلام و احترام، ضمن تشکر بابت مطالب مفید و کامل وب سایتتون،

  طبق فرمایش شما، امکان رجوع زوجه در ۳ ماه عده به آنچه بذل کرده (مثلا مهریه)،
  ۱- طلاق همچنان برقرار هست آیا؟
  ۲-روال طرح دعوا و وصول کامل مثلا مهریه به چه شکلی خواهد بود؟
  ممنون

 67. Ali32 گفت:

  سلام سریع ترین راه برای طلاق توافقی چیه ؟
  ممنونم

 68. حسین گفت:

  باسلام،من وهمسرم درحال طلاق توافقی هستیم کارامونم انجام دادیم الان ابلاغیه اومده برای محضرکه همسرم بایدآزمایش بارداری بده بعدبریم محضر که گفتن ۲ یا۳ماه طول میکشه،خواستم بدونم راهی هستش زودترجدابشیم چون هردومیخایم زودترتموم بشه وکارهای محضر انجام بدیم؟

 69. محسن گفت:

  سلام
  ما مي خواهيم طلاق توافقي بگيريم متاسفانه عقدنامه در دسترس نيست چ بايد كنيم

 70. کیمیا گفت:

  سلام .خانمی پس از خیانت بخاطر دلگرمی و اعتماد پیدا کردن به آقا شرط گذاشتن که حق طلاق رابه خانم بدهند و سند منزل مسکونی را به نامش کنند و تمام و کمال مهریه اش را میخواهد.آیا این کار شدنیست؟و آیا مرد دیگر اختیاری میتواند داشته باشد؟

 71. z گفت:

  سلام میخواستم بدونم اگه من و همسرم باهم توافقی بخوایم جدا بشیم میتونیم از اول کار طلاق وکیل بگیریم که اصلا هیچ مراجعه ای نکنیم؟ و اینکه هزینه اش چقدر میشه؟

  • گروه وکلای پارسای گفت:

   سلام
   اگر خودتون قصد انجام کار رو دارید در ابتدا بایستی به سامانه تصمیم (مداخله در طلاق) مراجعه و ثبت نام کنید و اگر تمایل دارید توسط وکیل دادگستری و بدون مراجعه شما و همسر باشد با مدارک به دفتر ما تشریف بیارید. هزینه ها برای دو نفر ۳ میلیون و ششصد

 72. من گفت:

  باسلام من همسرم رودوست ندارم وبه اجبارپدرم مادرم بااوازدواج کردو ولی درحین نامزدی بهش گفتم دوسش ندارم ومراطلاق بده اماالان به یه پسری دوست بودم وچندماه بااوحرف میزدچندوقته پیش شوهرم فهمیدو الان میخوایم جدابشیم من میتونم کل مهریموازایشان بگیرم

  • گروه وکلای پارسای گفت:

   درود
   مطالبه مهریه و استحقاق زن برای آن ارتباطی با خیانت ندارد حق شکایت رابطه نامشروع برای شوهر محفوظ است

 73. الهام گفت:

  سلام ما طلاق تافقی گرفتیم.اما شوهرم برای ثبت تو محضر نمیاد باید چیکارکنم

 74. samane گفت:

  سلام خسته نباشید من الزام به تمکین و نفقه به نفعم صادر شده من سه جلسه طرح مهر رو گذروندم و ۴ جلسه برام مشاوره با هزینه نوشتن که الان من ۶ جلسه هس رفتم و قرار بوده پرونده من بعد از ۲ ماه ارجاع داده بشه به دفتر خدمات ولی الان با اینکه زمانه ۲ ماه تموم شده مشاوره باز یه جلسه دیگه گذاشته میخواستم بدونم ایا مجازه همچین کاری کنه ؟ آیا این مشاوره ها باطل نمیشه؟

 75. راحله گفت:

  باسلام
  مراحل طلاق توافقی دقیقا چند ماه طول میکشد؟؟ یکی میگه یک ماه یکی سه ماه
  از درخواست تا مهر طلاق داخل شناسنامه و تمام شدن کار منظورم هست

  • گروه وکلای پارسای گفت:

   سلام
   واقعیت این است اگر بخواهید خودتان از طریق سامانه تصمیم اقدام کنید جلسات مقداری زمان بر است. اگر چه که جلسات مشاوره آن بسیار مفید است ولی اگر به هر دلیل تمایلی به آن نداشته باشید توسط وکیل حدود ۱۰ الی ۱۵ روز زمان می برد

 76. ناشناس گفت:

  سلام ببخشيد ما طلاق توافقي كرديم و مراحل مشاوره رو رفتيم منتها نامه رو گرفتيم و دادگاه به ما ۲۷اسفند وقت داده يني يه ماه ديگه و ما ميخوايم هرچه سريع تر اين قضيه تا سال جديد تموم بشه
  امكانش هست ما نامرو ببريم نشونشون بديم و اونها جلسه دادگاه رو جلوتر بندازن؟

 77. علی گفت:

  سلام
  من ده ماه پیش عقد کردم
  الان تصمیم گرفتیم طلاق بگیریم
  آیا نصف مهریه را باید بدم یا کامل و مهریه با توافق تعلق نمی گیرد؟

  • گروه وکلای پارسای گفت:

   سلام
   مهریه در طلاق توافقی مربوط به توافق شما و همسرتان است اگر طلاق یک طرفه بخواهید بله در صورت عدم نزدیکی مهریه نصف خواهدشد

 78. صالح گفت:

  سلام
  من و همسرم به طلاق توافقی با شرط اینکه ایشان صد میلیون بگیرند و جدا شوند و مضاف بر اینکه ما فرزند مشترک داریم آیا میشه درخواست ۳ طلاقه شدن را داد و موقع ثبت طلاق توافقی عنوان بشه زوجه حق رجوع و درخواست مابقی مهر بخشیده شده را از خودش صلب می نماید که شرایط دریافت حقوق جدید را نداشته باشد.

 79. بهزاد گفت:

  باسلام. من وهمسرم (زوجه )برای طلاق توافقی اقدام کردیم و رای صادر شده. ولی نمیاد که بریم که دادگاه نامه بده برای گرفتن رای. پشیمونم نشده ولی میگه میخوام اذیت کنم نمیام. و طلاقم نمیخوام ولی دیگه هم پیش تو بر نمیگردم الان من باید چکار کنم. درضمن همه حقشم بذل کرده

 80. حمید گفت:

  با سلام .
  برای ثبت طلاق توافقی حضور هر دو نفر نیاز هست ؟

  • گروه وکلای پارسای گفت:

   سلام
   اگر منظورتان انجام طلاق توافقی توسط وکلای ماست، بله بایستی زن و شوهربا مدارک برای ثبت و صورت جلسه توافق ها و امضای وکالت نامه به دفتر مراجعه کنند. امضای طرفین لازم است

 81. gasedak گفت:

  سلام خسته نباشين
  من و همسرم ٥ساله ازدواج كرديم اختلافات جزئي زيادداريم و واقعا خسته شدم ايا ميشه بدون داشتن دليل محكه پسندتوافقي جداشد؟

  • گروه وکلای پارسای گفت:

   درود
   طلاق بهترین راه حل مشکلات کوچک نیست اصلا زندگی بون مشکل هم مگر هست
   ولی از نظر حقوقی بدون دلیل موجه هم امکان طلاق توافقی است

 82. فرشته گفت:

  سلام من شوهرم میگه طلاق توافقی بگیریم خودم راضی نیستم.میگه اگه توافقی باشه خونه و بچه رو بهت میدم وگرنه هیچی بهت نمیدم.میگم برای چی طلاق میخای میگی هیچی زوری که نیست نمیخام.چکار کنم لطفا راهنماییم کنید.طلاق توافقی بگیریم یا بذارم خودش اقدام کنه من راضی به طلاق نیستم

  • گروه وکلای پارسای گفت:

   سلام
   تصمیم با شماست. هیچکس نمیتواند شما را مجبور به طلاق کند. حضانت هم در صورت اختلاف توسط قاضی با مصلحت طفل تعیین می گردد

 83. رضایی گفت:

  سلام خسته نباشید من چندسالی هست توافقی جدا شدم طبق قانون و خواستهای خودمون .الان ۳سال هست که همسرم طبق مهریه و دیدن فرزندی که باهم تفاوق کردیم اجرا نمیکند و سر حرفش نمونده وکلا زیر قرارداد تفاوق زده ..من چیکار میتونم بکنم که هم حقمو بگیرم وهم فرزندم رو ببینم در صورتی که ایشون ازدواج هم کردن. ممنون میشم راهنمایی بفرمائید

 84. زینب دارابی گفت:

  سلام من ۵ ماهه عقد کردمدوشیزم هستم وشوهرم به دلیل مشکلاتی که تو خونه و زندگیش پیش اومده میگه باید طلاق بگیریمو به درد هم نمیخوریمو از ایجور حرف کلا نا پایداره از اولم یک ماه میخواست زندگی کنه یکماه نمیخواست الانم خونه و جهیزیه من چیده شده اما اون دنبال طلاقه حالا تکلیف من چیه خسارات و مهریم چجوره

  • گروه وکلای پارسای گفت:

   سلام
   اوایل زندگی مشکلات و اختلاف زیاده اگر زندگی اطرافیان و اشنایان رو نگاه کنید غالبا اوایل زندگی اینطور بوده صبور باشید …

 85. مبین گفت:

  سلام خسته نباشیدبرای طلاق توافقی اول باید مراجعه بشود به دفتراسناد رسمی برای دادن حضانت فرزند به مادر؟؟؟

 86. محمود گفت:

  با سلام
  آیا در طلاق توافقی میتوان برای پرداخت مهریه درخواست اعسار کرد؟
  یعنی اگر زوجه مهریه را بصورت کامل مطالبه کند مرد میتواند مهریه را قسطی پرداخت کند؟

 87. هاجری گفت:

  سلام.
  ما مشاوره طلاق رفتیم البته واسه رشت هستیم گفتن ١٨ خرداد اتوماسیون میره پیشخوان قوه قضاییه
  میخواستم بدونم از پیشخوان قوه قضاییه تا دادگاه اجرای حکم چقدر زمان میبره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *