قبول وکالت فقط تهران و کرج تهـــران کـــــرج ۰۲۱-۴۴۰۳۳۶۷۷ ۰۲۱-۴۴۰۷۲۸۰۲ ۰۲۶-۳۴۲۱۴۴۴۰ ۰۲۶-۳۴۲۱۴۴۴۱
عکس پس زمینه سایت وکلای پارسای عکس پس زمینه سایت عکس پس زمینه سایت

مراحل طلاق توافقی در دادگاه از ثبت دادخواست تا ثبت طلاق

 • ۲۴ مهر ۱۴۰۰
 • بروزرسانی: ۲ آبان ۱۴۰۰
 • 177 نظر
 • 14 دقیقه
 • 228037 نفر

مراحل طلاق توافقی در تهران و کرج

 • بدون حضور زوجین در دادگاه
 • حدود ۱۰ تا ۲۰ روز کاری(زمان اعلام شده در تهران کاملا تقریبی است)
 • حق الوکاله هر وکیل سه میلیون  تومان که با جمع همه هرینه ها برای دو وکیل ۶ میلیون تومان که نصف مبلغ مذکور در ابتدا و نصف آخر ( ۳/۰۰۰) بعد از اتمام کار و صدور رای قطعی دریافت میشود.
 • به روز رسانی در تاریخ سه شنبه ۴ ام آبان ۱۴۰۰
 • نکته ۱: مواظب وکیل نماها، دلالان و واسطه ها که بعضا تبلیغ می کنند باشید
 • نکته ۲: کل هزینه دادرسی، مشاوره و حق الوکاله دو وکیل پایه یک همان است که نوشته شده نه کم و نه بیش!
 • نکته ۳: اگر هر کدام از زوجین تا قبل از صدور رای پشیمان شوند پرونده بسته خواهد شد و توافقات قبلی از درجه اعتبار ساقط است.
 • نکته ۴: از صفر تا صد کارها توسط دو وکیل خانم پایه مجرب انجام میشود
 • نکته ۵: حضور اولیه زن و شوهر برای ثیت و نوشتن توافق ها و امضا وکالتنامه در دفتر وکالت الزامی است

بر طبق مواد ۲۴ و ۲۵ قانون حمایت خانواده مصوب ۱۳۹۱/۱۲/۱ حتی اگر زوجین توافق بر جدایی داشته باشند به ناچار می بایستی از دادگاه حکم بگیرند که در اصطلاح حقوقی به آن گواهی عدم امکان سازش می گویند.در ادامه به سوال مراحل طلاق توافقی چگونه است می پردازیم…

گام اول از مراحل طلاق توافقی در تهران

اول از همه تمایل نهایی زوجین به خاتمه دادن زندگی مشترک است. در این راستا اگر اختلافی در خصوص مهریه، نفقه، جهیزیه و حضانت فرزندان باشد، یا یکی از زوجین ناراضی باشد امکان صدور رای توافقی وجود ندارد. بدیهی است که در صورت عدم موافقت یکی از آنها و اصرار طرف دیگر بر طلاق باید دادخواست طلاق یکطرفه به درخواست زوج یا زوجه داد.

گام دوم( روشهای طلاق توافقی در ۱۴۰۰ با مشاوره و بدون آن)

در حال حاضر دو روش برای اخذ رای (دادنامه) طلاق توافقی وجود دارد که هر کدام مزایا و معایبی دارند و انتخاب در شرایط فعلی با متقاضی است.

۱- ثبت نام در سامانه تصمیم و گذراندن چند جلسه مشاوره قبل از طلاق. در این راستا بایستی در سایت http://zaman.behzisti.net/ ثبت نام کرد و چند جلسه مشاوره تخصصی در مدت زمان حدود ۴۵ روز گذراند. در صورت اصرار زن و شوهر بر طلاق گواهی عدم انصراف از طلاق از مرکز مشاوره و غربالگری گرفته می شودکه به استناد آن دادخواست طلاق توافقی در دفتر خدمات الکترونیک قضایی ثبت می شود. توجه داشته باشید که اگر این روش را انتخاب می کنید حتی با داشتن وکیل و یا وکالت در طلاق هم، زن و شوهر متقاضی، الزام به شرکت در جلسه مشاوره دارند. مگر اینکه در موارد خاص مرکز غربالگری گواهی عدم انصراف را بدون مشاوره صادر کند. همانطور که گفته شد در موارد نادر است. این روش فعلاً در سراسر ایران جاری است البته با توجه به اطلاعات بدست آمده این روش در آینده نزدیک تغییر خواهد کرد و به احتمال زیاد مدت و تعداد جلسات کاهش خواهد یافت.

۲- روش دوم گرفتن رأی طلاق توافقی در تهران و بعضی از شهرهای ایران و البته روش همه وکلای دادگستری این است که دادخواست طلاق از طرف مرد یا از طرف زن در دفتر خدمات الکترونیک قضایی ثبت می شود. فعلاً در این روش نیاز به مشاوره اجباری نیست. بنابراین اگر زن و شوهری به وکیل طلاق مراجعه کنند و نخواهند که به مشاوره بروند ناگزیر از این روش استفاده می شود که نیازی دیگر به حضور زوجین نخواهد بود و حدود زمان اخذ رای هم بین ۱۰ تا ۲۰ روز کاری است. پس ارجاع دادخواست یک طرفه به شعبه دادگاه خانواده وکلای زوجین (خواهان و خوانده) به دادگاه اعلام توافق می کنند. وکیل پایه یک در ابتدای مراجعه زوجین توافق های آنها را صورتجلسه کرده و به امضاء ایشان می رساند.

مدارک لازم برای طلاق توافقی این روش عقدنامه (رونوشت) شناسنامه و کپی کارت ملی متقاضیان (زن و شوهر) است. اگر زن یا مرد وکالت در طلاق (حق طلاق) داشته باشند اصل آن نیز الزامی است.

نکته : زن و شوهر هر دو بایستی در سامانه ثنا ثبت نام کرده باشند و اگر این کار انجام نشده باشد زوجین با هم یا جدا جدا به یکی از دفترهای خدمات الکترونیک قضایی می روند و در مدت زمان کوتاه و بسیار ساده با ارائه کارت ملی در سامانه ثنا ثبت نام می کنند. الزام به این دلیل است که دیگر ابلاغ کاغذی در آینده و برای دارندگان حساب ثنا وجود ندارد. ابلاغ ها را دادگاه به صورت پیامک و از طریق حساب کاربری شخص ارسال می کند و قابل مشاهده و پیگیری خواهد بود. بنابراین حتی با داشتن وکیل اگرچه زن و شوهر به دادگاه مراجعه نمی کنند ولی می توانند از طریق سامانه مذکور از آخرین تحولات و اطلاعات پرونده خود باخبر شوند.

هزینه و حق الوکاله وکیل برای طلاق توافقی در گروه وکلای پارسای جمعاً برای دو نفر ۶٫۰۰۰٫۰۰۰ تومان است که نصف آن در زمان انعقاد قرارداد و ثبت توافق زوجین و نصف دیگر پس از صدور رای دادگاه و تحویل به موکل پرداخت می شود.

گام سوم (ثبت دادخواست طلاق با گواهی عدم انصراف از طلاق یا بدون آن )

پس از ارسال پیامک این است که اگر وقت رسیدگی در پیامک مشخص نشده باشد زوجین یا وکلای آن ها می بایستی در اولین فرصت به شعبه مربوطه مراجعه کنند. با توجه به قانون حمایت خانواده مصوب ۱۳۹۱/۱۲/۱ داوری در طلاق حذف شده است . (آنچه در اینجا ارائه می شود صرفا رویه قضایی طلاق توافقی در دادگاه های خانواده تهران است) در روش دومی که در بالا گفته شد یعنی تبدیل طلاق یکطرفه به توافقی دادگاه ارجاع به داوری میشود و این کار هم به صورت تشریفاتی و سریع و پرداخت هرینه برای واحد داوری دادگاه توسط وکلا انجام میشود

مطلب مرتبط :   ۲۰ نکته طلایی در گواهی انحصار وراثت و ارث

در واحد داوری دادگاه ضمن پرسش از دلایل طلاق، توافق های مالی و غیر مالی زوجین در مورد مهریه و نحوه پرداخت آن، اجرت المثل، نفقه، حضانت فرزندان و جهیزیه را مکتوب می کند که به امضای زوجین یا وکلای ایشان می رسد. پس از انجام مشاوره و اخذ توافق نامه، به شعبه مراجعه می شود. در این جا رویه دادگاه ها متفاوت است بعضی از شعب همان روز یا احیانا یکی دو روز بعد رای را صادر می کنند و بعضی از شعب هم جلسه دادگاه و رسیدگی تشکیل می دهند.

به صورت خلاصه اگر از سامانه تصمیم اقدام شده باشد در نهایت با اصرار زن و شوهر بر طلاق ،گواهی عدم انصراف از طلاق صادر میشود و بعد از زن و شوهر با وکیل و بدون وکیل طلاق توافقی میتوانند دادخواست طلاق توافقی را در دفتر خدمات قضایی ثبت کنند و پس از تعیین شعبه بدون داوری دادگاه در مدت زمان کوتاه رای طلاق صادر میکند.

گام چهارم

پس از اخذ رای نوبت به ثبت طلاق و مراجعه به یکی از دفاتر رسمی طلاق است که در این مرحله هم مثل تمامی مراحل قبل زوجین یا هر کدام از آن ها می توانند وکیل اختیار کنند و خودشان حضور نیابند.
برای ثبت طلاق حضور زوجین یا وکلای آن ها الزامی است و زوجه می بایستی آزمایش عدم بارداری از یکی از آزمایشگاه ها اخذ نماید و به دفترخانه تحویل دهد. البته در بعضی از مجتمع های قضایی تهران آزمایشگاه تاسیس شده است و زوجه می بایستی به جهت آزمایش در آنجا همراه با یک قطعه عکس حاضر شود.

نکته: اگر زوجه دوشیزه (باکره) باشد رویه دادگاه های تهران بر این است که او را به جهت معاینه به پزشکی قانونی معرفی می کنند.

پس از امضا دفاتر مربوط به طلاق و اجرای صیغه طلاق، اصل عقدنامه به سردفتر تحویل داده می شود و ایشان با امضا و مهر شناسنامه ها، همان روز یا ظرف چند روز طلاق نامه تحویل زوجه می دهد.

مراحل طلاق توافقی در دادگاه به شرح زیر است

۱-  مراحل درخواست طلاق توافقی در دادگاه و مدت زمان انجام طلاق توافقی از ابتدا تا انتها توسط وکیل طلاق توافقی گروه وکلای پارسای در شهر تهران ۱۰ الی ۱۵ روز کاری  طول می کشد.

۲-  مراحل درخواست طلاق توافقی با وکیل از ثبت در دفتر الکترونیک قضایی تا صدور رای طلاق توافقی انجام می شود.

۳-  در خصوص مراحل طلاق توافقی با وکیل باید به این نکته توجه کرد که یک وکیل نمی تواند همزمان وکالت زن و شوهر را در پرونده طلاق توافقی قبول کند و چنین امری امکان پذیر نیست در این موارد دو وکیل از گروه وکلای پارسای،وکالت طلاق توافقی زوجین را بر عهده می گیرد.

۴- انجام مراحل طلاق توافقی با وکیل اجباری نیست ولی پر واضح است که بودن وکیل مزایای فراوانی دارد. از جمله سرعت، جلوگیری در تنش و درگیری، عدم نیاز به مراجعه موکل که ممکن است مانع کار خود او باشد، کیفیت انجام کار با وکیل و حفظ حقوق موکل و…
فقط در طلاق با حق طلاق (وکالت در طلاق) داشتن وکیل دادگستری برای شوهر الزامیست

۵-  مراحل طلاق توافقی در دادگاه در محضر هم پس از صدور رای طلاق توافقی که به گواهی عدم امکان سازش معروف است.

۶-  پس از ثبت دادخواست طلاق توافقی در دفتر خدمات الکترونیک قضایی، دادخواست به دادگاه فرستاده می شود و پس از تعیین شعبه توسط معاون ارجاع مجتمع قضایی خانواده (دادگاه خانواده) از سوی دادگاه پیامکی حاوی شماره پرونده و شعبه ارسال می گردد. با توجه به این که معمولا پیامک دادگاه با تاخیر ارسال می شود بهتر است با کد رهگیری دادخواست ثبت شده به سایت عدل ایران قسمت پیگیری و دادخواست مراجعه کنید تا از شعبه دادخواست طلاق توافقی ارجاع شده مطلع گردید.

۷- از شرایط طلاق توافقی رضایت پدر زوجه نیست حتی اگر باکره باشد

مراحل طلاق توافقی در دادگاه

۸-  در مرحله بعد از درخواست طلاق توافقی با مراجعه زوجین یا وکلای آن ها به دادگاه، اگر زوجه دوشیزه باشد باید یک قطعه عکس همراه داشته باشد تا دادگاه او را به پزشکی قانونی به جهت معاینه بکارت معرفی کند. در شهر تهران مراجعه به پزشکی قانونی برای خانم هایی که اظهار می دارند که باکره می باشند الزامی است.

۹-  مرحله بعدی از مراحل طلاق توافقی در دادگاه، معرفی زوجین یا وکلای آن ها به واحد مشاوره است. واحد مشاوره در بعضی از شهر ها در بهزیستی یا مراکز مشاوره خارج از دادگاه است ولی در شهر تهران در هر مجتمع قضایی واحد مشاوره تاسیس شده است.

۱۰-  مرحله بعد، حضور نزد قاضی شعبه و امضاء صورتجلسه دادگاه است. پس از آن باید منتظر ماند تا رای تایپ شود و به امضاء قاضی شعبه برسد. مرسوم است که رای طلاق توافقی به صورت حضوری به زوجین یا وکلای ایشان در دادگاه ابلاغ می شود و در ذیل آن می نویسند که اعتراضی ندارند و حق تجدید نظر و فرجام خواهی را ساقط می کنند.

۱۱-  با صدور گواهی عدم امکان سازش و قطعیت آن مرحله بعدی مراجعه به دفتر طلاق است همانطور که می دانید مدت اعتبار گواهی عدم امکان سازش سه ماه پس از تاریخ قطعیت است.

مطلب مرتبط :   طلاق با وکالت حق طلاق زوجه همان طلاق توافقی است؟

۱۲-  در تمام مراحل طلاق حضور زوجین یا وکلای آن ها الزامی است و در صورت پشیمانی یکی از آن ها تا قبل از صدور رای، پرونده بسته خواهد شد. بنابراین توافق زوجین از ابتدا تا انتها می بایستی حفظ شود.

۱۳-  اگر زنی دوشیزه یا یائسه نباشد برای ثبت طلاق نیاز به آزمایش عدم بارداری است که امکان اخذ آن از هر بیمارستان یا آزمایشگاهی (خصوصی یا دولتی) بلامانع است.باردار بودن مانع از ثبت طلاق نیست. البته باید توجه داشت که در بعضی از مجتمع های قضایی آزمایشگاه تاسیس شده است که زوجه بایستی از آنجا گواهی را اخذ نماید.

۱۴-  یکی از مراحل طلاق توافقی ثبت توافق های زن و شوهر در مورد مهریه، حضانت، نفقه، جهیزیه و اجرت المثل است. رویه به این صورت است که وکیل قبل از دادخواست و با مراجعه زوجین توافقات آن ها را صورتجلسه می کند و توافقنامه طلاق توافقی تنظیم می کند و به امضاء زوجین می رساند. بدیهی است که متن توافقنامه طلاق توافقی در رای دادگاه انعکاس پیدا می کند. در دادگاه نیز نزد مشاور و همچنین نزد قاضی توافقات زوجین صورتجلسه می شود.

۱۵- مدارک لازم برای طلاق توافقی: عقدنامه یا رونوشت ، شناسنامه، داشتن کد ملی و ثبت نام سامانه ثنا

۱۶- هزینه طلاق توافقی چقدر است؟ هر وکیل ۳ میلیون تومان توضیحات بالای صفحه را که همیشه به روز میشود مطالعه کنید

مشاوره حقوقی طلاق توافقی به صورت تلفنی برای تهران و کرج رایگان است.

⚖️ پس از امضاء و توافق و دادن وکالت اگر همسرم پشیمان شود تکلیف چیست؟ ⚖️

خوب است بدانیم تا قبل از ثبت رسمی طلاق در دفترخانه طلاق، هرکدام از زن و شوهر می توانند حتی بدون رضایت دیگری منصرف و پشیمان شوند. به عبارت دیگر امضاء توافق و وکالتنامه وکیل الزامی برای طرفین برای پیگیری تا انتها به وجود نمی آورد. هرکسی می تواند وکیل خود را عزل کند و یا از او بخواهد که پرونده را اصطلاحاً ببندد و دعوی یا دادخواست مسترد شود. بنابراین توافق و رضایت زوجین تا انتها یعنی ثبت در محضر بایستی پایدار باشد.

⚖️ در طلاق توافقی باید مهریه بخشیده شود؟ ⚖️

خیر. هر چه که زن و شوهر در خصوص مهریه توافق کنند اعتبار دارد و الزامی به بخشیدن مهریه نیست مگر این که توافق آنها چنین باشد.

⚖️ اگر یکی از زوجین به تعهدات خود در رأی دادگاه عمل کند چه می توان کرد؟ ⚖️

مطابق ماده قانون حمایت خانواده و نظرات مشورتی اداره حقوقی قوه قضاییه می توان از شعبه صادرکننده رأی توافقی ، تقاضای صدور اجرائیه کرد و دادگاه مکلف به پذیرش است.

⚖️ آیا حضانت را می توان به صورت دائم و تا سن بلوغ توافق کرد؟ ⚖️

بله

⚖️ روش پرداخت حق الوکاله چگونه است؟ باید همه را اول بپردازیم؟ ⚖️

نصف (سه میلیون تومان) ابتدا و نصف دیگر در انتها.

⚖️ اگر وسط کار منصرف شویم مبلغی که پرداخت کرده ایم چه می شود؟ ⚖️

اگر در پرونده ثبت شده باشد وجهی مسترد نخواهد شد.

⚖️ اگر عقدنامه مربوط به شهرستان باشد، کار در تهران و کرج انجام می شود؟ ⚖️

توسط گروه وکلای پارسای بله

⚖️ آیا رأی طلاق توافقی قابل اعتراض است؟ ⚖️

مثل همه آرای دادگستری این رأی (گواهی عدم امکان سازش) قابل تجدید نظر خواهی و فرجام خواهی است. اما رویه این است که وکلا در هنگام اخذ وکالت، وکالت و اختیار اسقاط تجدید نظر و فرجام را از موکلین (زن و شوهر) اخذ می کنند و در همین راستا به محض صدور رأی دادگاه اصطلاحاً اسقاط تجدیدنظر و فرجام خواهی کرده و قطعیت اخذ می کنند تا رأی قابلیت ثبت در محضر داشته باشد.

⚖️ آیا بعد از طلاق می توان فرزند را بدون رضایت طرف مقابل از کشور خارج کرد؟ ⚖️

بدیهی است که حضانت برعهده هرکدام از طرفین باشد طرف دیگر حق ملاقات دارد. بنابراین نمی تواند اقدامی کند که منافات با ملاقات طرف مقابل باشد. به توضیح دیگر مطابق ماده ۴۲ قانون حمایت خانواده امکان خروج فرزند از کشور و تغییر محل زندگی فرزندان به گونه ای که باعث دشواری ملاقات پدر و مادر شود، وجود ندارد مگر به اجازه دادگاه یا طرف مقابل

⚖️ مگر قبل از طلاق مشاوره اجباری شده است پس چطور نوشته اید اگر کسی تمایل به مشاوره رفتن ندارد شما بدون آن رأی را اخذ می کنید؟ ⚖️

بله همانطور که گفتید برای طلاق توافقی مشاوره بهزیستی اجباری است ولی در تهران طلاق یک طرفه و تبدیل آن به طلاق توافقی نیاز به مشاوره ندارد و این راهکار قانونی است برای کسانی که به هر دلیل نمی خواهند مشاوره بروند و وکلا نیز از یک تکنیک استفاده می کنند.

⚖️ توافقات زوجین قابل برگشت است؟ ⚖️

بعد از ثبت رسمی طلاق خیر مگر به توافق دوباره آن ها

⚖️ اعتبار توافق های نوشته شده نزد وکیل چقدر است؟ آیا باید دوباره به دفتر اسناد رسمی هم رفت؟ ⚖️

خیر. نیاز به رفتن دفتر اسناد رسمی و گرفتن سند خاصی یا اخذ وکالت نیست. تمام توافق های زوجین در وکالتنامه وکیل انعکاس پیدا می کند و به دادگاه ارائه می شود و در رأی دادگاه نوشته خواهد شد و پس از ثبت رأی در محضر طلاق غیرقابل برگشت خواهد بود و کاملاً قانونی است.

می توانید مطلب را به اشتراک بگذارید
برای اعطای وکالت دعاوی خانواده و ارث در تهران و کرج با ما تماس بگیرید (وکیل طلاق)
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 1. سیمین

  سلام
  شرایط طلاق توافقی در تهران با شهرستان ها فرق داره؟ ما ساکن مشهد هستیم. میتوانیم برای طلاق به تهران بیایم؟

  1. گروه وکلای پارسای

   با سلام خدمت شما
   ملاک صلاحیت دادگاه و شهر نشانی زوجه است که در دفتر خدمات الکترونیک اعلام می شود و شرایط طلاق توافقی در تهران با سایر شهر ها متفاوت است و فعلا رویه دادگاه های خانواده تهران از حیث مدت زمان و اجباری بودن مشاوره خارج از دادگاه با سایر شهر های ایران فرق دارد
   موفق باشید

 2. مهدی وارسته

  با سلام و خسته نباشید
  اگر به صورت توافقی از همسرم جدا بشوم و او مهریه را ببخشد این امکان وجود دارد که بعد از طلاق بتواند دوباره ادعای مهر کند من نگران این موضوع هستم لطفا جواب بدید

  1. گروه وکلای پارسای

   با سلام و احترام
   طلاق توافقی در دادگاه ها به صورت طلاق خلع است. اگر زن یائسه باشد و یا باکره باشد امکان رجوع میسر نیست. در غیر اینصورت در سه ماه عده، زن با مراجعه به دفتر طلاق می تواند به آنچه از مهریه بذل کرده رجوع کند.

 3. مهدی وارسته
 4. سحر

  سلام .. منو شوهرم طلاق توافقی انجام دادیم..امضا کردیم تو دادگا..رای عدم سازش صادر شد حالا باید بریم محضر که شوهرم نمیاد پشیمون شده..میگه طلاقت نمیدم..میگه تا ۳ ماه الافت میکنم بعد رای باطله…مگه همچین چیزی میشه؟آخه منو کتک میزد ازش شکایت کرده بودم…منم به شرط طلاق توافقی قبول کردم شکایتمو پس بگیرم ایشونم قبول کرد حالا که شکایتمو پس گرفتم و طلاق توافقی رای صادر شده جا زده میخاد زندگی کنه..میشه راهنماییم کنین چجوری بیارمش محضر

  1. گروه وکلای پارسای

   سلام؛ در صورت پشیمانی زوج از طلاق توافقی حتی با صدور رای امکان اجبار او وجود ندارد.

 5. آزاده

  با سلام
  در طلاق توافقی آیا قاضی طرفین (زوج و زوجه) را به داوری ارجاع می دهد؟

  1. گروه وکلای پارسای

   سلام
   خیر. داوری در طلاق های یک طرفه است

 6. نیکو

  سلام با تشکر از پاسخگویی آیا زوجه به استناد “عدم ارتباط زناشویی زوج به مدت نامتعارف ” میتواند طلاق بگیرد؟ قاضی قبول میکند ؟

  خصوصا که ممکن است زوجه به گناه بیفتد.

  1. گروه وکلای پارسای
 7. سپهر

  سلام وخسته نباشید میخاستم بدونم ک از وقتی ک رای صادر میشود زوجین چقدر وقت دارند تا بروند دادگاه رای را بگررند

  1. گروه وکلای پارسای

   سلام
   گرفتن رای دادگاه مدت ندارد چون در صورت مراجعه نکرد به شما ابلاغ می شود ولی برای اجرای صیغه طلاق ۳ ماه فرصت دارید.

 8. المیرا

  با سلام میخاستم بدونم بعداز گرفتن مهریه اگ‌طلاق بگیریم امکان داره شوهرم بگه طلاق نمیدم مهریشو دادم نمیخام طلاق بدم امکانش هست؟

  1. گروه وکلای پارسای

   سلام
   بحث مهریه و طلاق از هم جداست در صورت مخالفت شوهر با طلاق زن باید دلیل موجه ارائه دهد

 9. فاطمه

  اگه زوجه باکره باشه در پرونده قضایی بازهم ثبت میشود؟ یعنی بعدا میشه فهمید ایشون عقد کردند؟

  1. گروه وکلای پارسای

   سلام
   سوابق ازدواج قبلی در ثبت احوال باقی می ماند اما چون زوجه باکره بوده در شناسنامه منعکس نمی شود

 10. امیر

  سلام
  من و‌همسرم مراحل مشاوره را گذراندیم طبق قانون جدید،و قرار است هشت اسفند نامه مربوطه را حهت وبت دادخواست در دفتر قضایی بگیریم، میخواستم بپرسم از هشتم اسفند به بعد تا صدور رای چند روز طول میکشد؟
  ممنون

  1. گروه وکلای پارسای

   سلام
   در تهران اگر همان ۸ اسفند دادخواست طلاق توافقی بدهید تا پایان سال می توانید رای را اخذ کنید.

 11. احمد

  سلام بنده به دادگاه مراجعه کردم و میخواستم داداخواست طلاق ثبت کنم گفتن باید بری دفتر قضایی رفتم اونجا اولش گفت باید دوتایی تو سامانه ثنا ثبت نام کنید ولی خانمم حاضر به این کار نمیشه مجددا خودم تو سامانه ثنا درخواستم رو ثبت کردم ولی برای ارجاع به دادگاه باید حتما در دفاتر خدمات قضایی انجام بشه مجددا به دفتر مراجعه کردم میگه باید برگ مشاوره بیاری من پیوست کنم و گرنه سیستم قبول نمیکنه حالا چه جوری باید نامه معرفی به مشاور بگیرم.
  ممنون میشم اگه راهنمایی بفرمایید.

 12. امير امجد

  با سلام ، خانومم به شدت خواهان طلاقه و ميگه ديگه بُريدم و فرصت نميدم ، مهرمم ميبخشم (بعضي وقتا ميگه خيلي نامردي ، ماهي يكي بده) ، ميخواستم ببينم اين بذل مهر قابل برگشته يا خير؟ شنيدم مهريه هاي بالاي ١١٠ سكه ، ملاك محاسبه همون ١١٠ تاست ، درسته؟ آخرين نكته من اگر مصر وايسم كه زنمو دوست دارم و نميخام طلاقش بدم و هيچ مورد١٢ گانه حق طلاق هم شاملم نميشه ، تكليف چيه؟

  1. گروه وکلای پارسای

   سلام
   اگر زوجه دلیل طلاق نداشته باشد با مخالفت شما دادخواست طلاق او رد می شود.

 13. فاطمه

  سلام و خسته نباشید ببخشین منو همسرم درخواست طلاق توافقی دادیم و جلسات مشاوره هم تموم شد ۲۰ اسفند گواهی عدم سازشمون برا دادگاه ارسال میشه بعد مشاور حقوقی به من ک باکره هستم گفتن هر دکتر زنانو زایمانی بری برای گواهی درسته بعد میخواستم بدونم الان من برم پزشک زنان برای معاینه بکارت بعدا باز پزشکی قانونی هم باید برم یا یکیش کافیه در ضمن منو شوهرم گفتیم ک من باکره هستمو تا حالا باهم رابطه کامل نداشتیم عایا بازم باید برم پزشکی قانونی یا گواهی دکتر زنان هم مورد قبوله چون اگه از طرف دادگاه بفرستن منو پزشکی قانونی دیگه دکتر زنان نرم.ممنون

  1. گروه وکلای پارسای

   سلام
   در تهران با شرایط فعلی ملاک بکارت برای دادگاه جواب پزشکی قانونیست

 14. فرزاد

  با سلام, من به همسرم وکالت طلاق دادم و ایشان هم خودشان رفتند و کارهای مربوطه را انجام دادند و از من طلاق گرقتند و دیگرباهم زندگی نمیکنیم
  البته برای من هیچ نامه یاحکمی از دادگاه نیامد. برای ثبت در شناسنامه من چکار باید بکنم؟

  1. گروه وکلای پارسای

   سلام
   به دفترخانه ای که طلاق را ثبت کرده مراجعه کنید تا شناسنامه شمارا مهر کند

 15. سامان

  سلام.من میخوام‌ از همسرم جدا بشم ولی ۴ ماه بارداره.راهی هست که بشه توافقی جدا شد؟

  1. گروه وکلای پارسای

   سلام
   طلاق در دوران حمل از نظر قانون بلااشکال است ولی توصیه می کنیم که با توجه به شرایط خاص دوره بارداری و صدمات جبران ناپذیر به حمل و با عنایت به اینکه معمولا اختلافاتی بین زوجین در این دوران و در دوران شیردهی کم و بیش وجود دارد،‌برای طلاق عجله نکنید.

 16. Mahshid

  سلام
  ببخشيد منو شوهرم همه كاراي طلاق توافقيمونو انجام داديم محضر هم رفتيم گفتن سه ماه ديگه براي ثبت طلاقتون بياين
  اگر يه نفرمون نياد ايا بازم طلاق ثبت ميشه؟؟؟؟

  1. گروه وکلای پارسای

   سلام احتمالا منظورتان این است که گواهی عدم امکان سازش صادر شده و هنوز به دفترخانه نرفتید. گواهی مذکور ۳ ماه اعتبار دارد و اگر هرکدام از زوجین برا ثبت طلاق حاضر نشود امکان ثبت یکطرفه آن وجود ندارد

 17. یاسمن

  سلام وقت بخیر من و همسرم میخواییم توافقی جدا بشیم میشه وکالت بدیم به وکیل و کلا کارارو وکیل انجام بده خودمون نریم؟

  1. گروه وکلای پارسای
 18. سارا

  سلام من میخوام ازنامزدم طلاق بگیرم ولی میگه تا مهریه رو نبخشی طلاقت نمیدم ومن گفتم باشه یه مقدارشومیبخشم دراین صورت بازم زیره حرفش بزنه تودادگاه بگه من طلاقش نمیدم تا مهریه رو نبخشه ،اگه من توشرایط طلاق نوشته باشم مبلغه مهریه که میخوام دادگاه طلاق توافقی میتونه برام مقداری از مهریه رو ازش بگیره بعدطلاق رو صادرکنه؟

 19. مونا

  سلام
  من و همسرم برای طلاق توافقی به دادگاه رفتیم و کارامون و انجام دادیم حالا نزدیک سه هفته گذشته ولی هنوز از دادگاه پیام مبنی بر اینکه رأی صادر شده نیومده. باید چکار کنیم؟
  خودم می‌تونم برم دادگاه پی گیری کنم؟ یا باید منتظر بمونم؟ یا هر دو باید با هم بریم پیگیری کنیم؟

 20. محمد

  سلام مراحل ثبت طلاق چیه از کجا باید شروع کنیم

 21. مصطفی

  سلام
  من و همسرم گواهی عدم سازش رو گرفتیم .ولی مدت عتبار گواهی که سه ماه است گذشته است.ولی مجددا میخوایم اقدام به جدایی کنیم .برای جدایی مراحل رو باید از اول دوباره طی کنیم؟

  1. گروه وکلای پارسای

   سلام بله
   ولی دیگر نیاز به مشاوره نیست

 22. ساره

  سلام من و شوهرم میخوایم توافقی از هم جداشیم شوهرم وکالت به من داده که خودم برم دنبال کارام اون نمیتونه دادگاه بیاد میخواستم بدونم مراحلش چیه باید چه کارهایی انجام بدم ؟

 23. مهدی

  سلام و خسته نباشید
  در مورد آقایی که همسرش چهارماهه حامله بود و میخواست طلاق بگیره و شما توصیه به صبر کردید هم از شما ممنونم و هم عقیده هستم با شما بدلیل این که ترشحات هورمونی در این دوران زیاد و روحیات خانومها خیلی تغییر میکنه و از اینکه شما تمام مسائل رو از جنبه مادی و ریالی نمیبینید خوشحالم و نشان از ریشه انسانی و مهربانی شما داره
  عزیز و موفق باشید

 24. سعید

  با سلام.من و همسرم قصد طلاق توافقی داریم.۶ سال با هم زندگی کردیم.مهریه ایشون رقم بالایی هست که گفتن قصد گرفتنش رو ندارند.
  میخواستم بدونم در چه صورتی ایشون بعد از طلاق میتونن برای گرفتن مهریه اقدام کنن.مهریه عند الاصتطاعه هست.
  آ یا مدت زمان خواصی هم برای این کار هست,یا تا ابد این حق رو دارند.
  ممنون بابت راهنماییتون

  1. گروه وکلای پارسای

   سلام
   در طلاق توافقی هر آنچه زوجین در خصوص مهریه توافق کنند از حیث بخشش ابراء یا گرفتن آن در دادنامه طلاق توافقی نوشته خواهد شد نکته اینحاست که اگر زوجه بذل کرده باشد و دوشیزه و یا یائسه نیز نباشد در ۳ ماه عده می تواند به آنچه بذل کرده رجوع کند

 25. Zohre

  سلام خسته نباشی من و شوهرم یه ماه توافقی اقدام کردیم برا طلاق، ولی دلیل اینکه من باید برم پزشک قانونی برا چیه ؟؟؟

  1. گروه وکلای پارسای

   سلام
   احتمالا به دادگاه اعلام کردید که دوشیزه هستید

 26. Bhr

  سلام.میخواستم بدونم از زمانی که آزمایش عدم بارداری رو گرفتیم تا ثبت طلاق چه مدت طول میکشد ؟

 27. فاطمه

  سلام من و همسرم هيچ مشكلي باهم مداريم فقط مشكل ما سر خانواده ه هاست
  و اينكه رفت و امد ما به خونه ي مادر و پدر دو طرف قطع شده
  و همسرم ميگه اگه درست نشه طلاق ميگيريم
  ايا اين مورد علت محكمه پسندي هست براي طلاق توافقي؟ يا طلاق دادن من ؟؟؟

 28. مصطفی 2

  باسلام
  چگونه میتونم جلوی گرفتن مهریه خانمم رو بعد از گرفتن طلاق بگیرم.
  میخوایم توافقی طلاق بگیریم ولی شنیدم بعد از طلاق هم میتونه مهریه ای رو که بخشیده طلب کنه.
  راهکار دائمی نگرفتن مهریه بعد از طلاق توافقی چی هست
  ممنون

 29. علی

  سلام
  سلام
  به علت اختلافاتی که با همسرم دارم در دوران عقد می خواهم که از هم جدا شویم البته این خانوم ۴۸ ساعت بعد از عقد پیشنهاد طلاق داده بود و گفته بود که اصلا تمایلی به ازدواج نداشته وفقط به دلیل اصرار والدین راضی شده و سپس بارها و بارها این در خواست را تکرار کرد که باعث شد بنده از همان ابتدا دوران پر استرسی را داشته باشم اکنون بعد از ۶ ماه پر فراز و نشیب بنده قاطعانه قصد جدایی دارم اما در ظاهر زوجه مخالف است و می گوید به زندگی علاقه پیداکرده
  اما بنده از بس تلاش کردم ولی هنوز اختلاف نظر ها وجود دارد قاطعانه به این نتیجه رسیده ام که ادامه راه فقط باعث رنج طرفین می شود و مشاورخانواده و اهل مشورت نیز شدیدا همین را تاکید کردند
  حالا می خوام بدونم چطور باید کار رو آبرو مندانه پیش ببرم ولی راضی نیستم حق خانوم ضایع بشه ؟؟
  دیگر اینکه یکی از اختلاف نظر ها این بود که ایشون برای همیشه میگفت نباید رابطه جنسی داشته باشیم و تا ۱۰ سال میخواد درس بخونه و بچه نمی خواد و بعد از ۱۰ سال هم از پرورشگاه بگیریم و برای سکونت هم حاضر ه سکونت در شهر مورد نظر همسر نیست و می خواهد به شهر های دیگری برویم و . . .
  در چنین حالاتی مرد می تواند مهریه را ندهد؟؟

  لطفا راهنمایی بفرمایید

 30. سمیرا

  سلام خسته نباشید عقد هستم و قبل عقد متاسفانه پرده بکارتم پاره شد و ترمیم کردم ولی هیچ کسی اطلاع نداره حتی پدرمادرم الان همسرم راضی به زندگی نیست و اصرار به طلاق داره و همسرم اطلاع نداره ازاین موضوع میخواستم بدونم چه راهی هست که پزشک قانونی نرم اگر کل مهریمو ببخشم امکانش هست که پزشکی قانونی نرم من نمیخوام خانوادم پدرمادر پیرم مطلع شن چه راهی وجود داره ؟ اگر این اقا بفهمن من فریب دادم ایا میتونه ازم شکایت کنه؟و اینکه اگربفهمن و پزشکی قانونی برم مهریه تعلق نمیگیره ؟ من با این اقا هیچ رابطه ای نداشتم خواهش میکنم بفرمائید چه راهی وجود داره برای نرفتن به پزشکی قانونی خواهش میکنم بفرمائید ایا این اقا میتونن ازمن شکایت کنن ؟ایا مهرتعلق میگیره؟ من حاضرم همه چیز رو ببخشم توروخدا بفرمائید چطورمیشه پزشکی قانونی نرفت

 31. نادرسهامی

  سلام خسته نباشید من وخانمم عقد کرده بودیم یک سال حالا توافقی داریم جدامیشم همه مراحل هم انجام شده اولین جلسه رفتیم دادگاه قاضی پرسید طلاق میدی گفتم بله از خانمم هم پرسیدهمه چیز رو میبیخشی گفتم بله چقدر زمان میبره وتا زمان محضر میشه منصرف شد

 32. ...

  ببخشید من اوایل دادگاهم به پزشک قانونی مراجعه کردم و بعد از چند ماه تصمیم گرفتیم توافقی جدا شیم آیا بازم لازمه برای طلاق توافقی ب پزشکی قانونی مراجعه کنم یا مدرک قبل لازمه

 33. سینا

  با سلام وقتی که شرایط و توافق در دادنامه ذکر میشود و زن مهریه را میبخشد چطور میتواند زیرش بزند و اصلا عده به چه معناست اگر قرار باشد دوباره به انچه که بذل کرده و بخشیده رجوع کند پس آن توافق اولیه چه میشود در صورتی که مرد نخواهد مهریه بدهد و زن بعد از توافق و بعد از گذشت سه ماه بگوید مهریه را میخواهد و مرد را بازی بدهد مرد باید چه کند ؟با تشکر

 34. فریبا نادری

  من و همسرم میخوایم توافقی طلاق بگیریم.
  من دوشیزه نیستم و ادعایی ندارم و حتی مشکلی با رفتن به پزشک قانونی ندارم. برام اهمیتی هم نداره اسم ایشون از شناسنامه ام پاک نشه.
  اما دلم نمیخواد خانواده ها در جریان این موضوع قرار بگیرن. حداقل فعلاً.
  امکانش هست؟ ممنون میشم راهنماییم کنید

 35. نرگس

  سلام خسته نباشید
  من همسرم اصلا تفاهم نداریم و میخوام توافقی جدابشم میگه ۱۰۰ میلیون بیشتر بهت نمیدم مهریه من ۵۱۴ سکه حداقل میخوام نصفشو بگیرم امکانش هست که بهم بده و سریع ازش جدا بشم .

 36. ارشیا

  سلام.
  ۱_ آیا در طول پروسه ی طلاق نامه ای به در خانه ی طرفین ارسال میشود؟(مثل نامه تاریخ برگزاری دادگاه)
  ۲_آیا میتوان طلاق را ثبت کرد ولی پس از گذشت مدتی(مثلا یک سال) در شناسنامه ثبت کرد؟

 37. نرگس

  باسلام
  من وهمسرم برای طلاق توافقی اقدام کردیم ۲جلسه مشاوره هم رفتیم حالاهمسرم میگه منصرف شده وجلسه آخرو نمیاد اگرنیاد امکان طلاق نیست؟
  لطفا راهنمایی کنید ممنونم

 38. امیرعلی

  سلام
  من و خانومم میخاییم توافقی طلاق بگیریم میخام بدونم که آیا من میتونم برای انجام همه کارها از خانومم وکالت بگیرم که دیگه خانومم نخاد حضور داشته باشه؟ اگه شدنیه این وکالت رو کجا و چجوری باید بگیرم؟ ممنونم از راهنماییتون

 39. امیرعلی

  سلام برای طلاق توافقی آیا میتونم از خانومم وکالت انجام کارهارو بگیرم اگه میشه از کجا و چجوری باید بگیرم

 40. arezo

  سلام
  منو همسرم میخوایم توافقی جدابشیم اما جلسات مشاوره قبلا رفتیم نه از طرف دادگاه برای خودمون رفتیم و مشاور گفته نمیتونه بگه جدا بشیم نه میتونه بگه باهم باشیم الان بازم باید بریم برای دادگاه مشاوره؟
  بعد روند طلاق چقدر طول میکشه

 41. طه

  سلام وقت بخیر
  بنده میخواستم برای طلاق توافقی اقدام کنم ولی شناسنامم مفقود شده البته چند روزی هست که برای گرفتن شناسنامه اقدام کردم ولی گفتن باید ۳۵ رو منتظر باشید تا شناسنامه جدید بیاد. خواستم ببینم توی این فاصله میشه اقدام کرد بدون شناسنامه یا اینکه باید منتظر شناسنامه جدید بمونم؟

 42. Mahnaz

  سلام من و همسرم برای طلاق توافقی اقدام کردیم آنلاین ثبت نام کردیم و رفتیم مرکز غربالگری و از آنجا مارا فرستادن مشاوره و مرحله مشاوره را گذراندیم؛ مشاوره گفتن یکم مهر نامه عدم سازش به همراه توافق من و همسرم را به مرکز غربالگری ارسال می کنند؛من تمام حق و حقوق خودم را طی توافق نامه کتبی بخشیدم؛سوالم این هست که بعد از این چه اتفاقی می افتد و تا طلاق چقدر زمان لازم است؟اگر همسرم پشیمان شود چه اتفاقی می افتد؟

 43. Kamal

  سلام
  من و همسرم داریم توافقی جدا میشیم، همسرم مهریه رو بخشیده منم به شرط بخشش مهریه قبول کردم طلاقش بدم ولی میترسم بعد از طلاق دوباره بخواد برای مهریه اقدام کنه. چه کار کنم که بعد از طلاق هم نتونه طلب مهریه کنه؟

 44. leila

  سلام
  من و همسرم به دلیل ناسازگاری قصد طلاق داریم تنها اختلاف بر سر حضانت فرزند ۱۸ ماهه ی ماست آیا می شه با وجود این اختلاف دادخواست رو توافقی داد

 45. سمیه

  سلام
  من و همسرم بنا به دلایلی خواهان طلاق هستیم البته احتمال میدم اون منو طلاق نده،از طرفی میخوام مستقل زندگی کنم و وارد زندگی پذرم نشم.
  احتیاج به یه مبلغ پولی دارم که روزگارمو بچرخونم مهریه من ۴۱۴ سکه هست ولی بارها گفته نمیتونم مهریه مو بگیرم ،ایشون یه خونه و یه باب مغازه تجاری داره که مغازشون قولنامه اس هنوز سند نکردن ،بنظرتون راهکار چیه چطور میتونم مهریه مو بگیرم؟میترسم برم تقاضای طلاق کنم ایشون هرچی داره بزنه به نام مادرش

 46. حسین سورانی

  سلام .ببخشید اولین اقدام در طلاق توافقی چیست و چکار باید کرد؟ساکن اصفهان

 47. م.محمدی

  چرا طلاق دادن اگر زن اقدام کنه طول میدند ولی توافقی طول نمی کشه چرا سازش در زندگی وتفاهم توافقی نباشه

 48. م.محمدی

  اثرات طلاقم مطرح بشه چرا سازگاری وعشق وعلاقه نه اینجوری باشه کسی ازدواج نمی کنه حتی من ۲ فرزندم دارم مسئولیت پذیر ی یاد نمی گیره وهمش نفرت بدبینی به جای سازگاری و جامعه به افسردگی و انحطاط میره نسل به پیری گرایش پیدا میکنه

 49. عیسی

  باسلام.آیا زوجه ۱۶ساله میتواند درطلاق توافقی کل مهریه راببخشد؟اگر نمیتواند پس بهترین راه برای بخشیدن مهریه درطلاق توافقی این زوجه چیست.لطفا راهنمایی کنید

 50. حامد

  سلام و عرض ادب .همسر من بعد ۵سال زندگی مشترک قصد جدایی توافقی داره.مهریه رو قصد بخشیدن دارن.ولی پدر ایشون هر چی تا حالا پول ب کارت زده رو لیست کرده .سوال بنده اینه .ایا میتونن از طریق واریز کارت ب کارت واسم دردسر درست کنن .ایا میشود این مسایل مالی رو تو اضهار اول طلاق توافقی گنجاند ک بعدا دردسر درست نشه واسم .من همینجوری تو زندگی داغون شدم الان دیگ طاقت این شکایت هارو ندارم

 51. سارا

  سلام.اگه امکانش هست امروز تا ساعت ۵ جواب منو بدید ممنون میشم چون فردا شرکت نیستم و دارم میرم دادگاه.پدر بنده ۴ سال پیش ضربه مغزی شدند و در حال حاضر محجور و از کار افتاده تامین اجتماعی و حقوق بگیر هستند بنده هم قیم پدرم شدم مادرم درخواست مهریه و نفقه کرده که رای نفقه صادر شده .حدودا ۵ میلیون نفقه معوقه برای مادرم صادر شده که هنوز مادرم رای رو اجرای احکام نبرده . ولی برای مهریه چون مادرم از پدرم شکایت کرده بود تونستم اعتراض بزنم و رای باطل بشه و دوباره باید شکایت کنه. این هفته مادرم خواست که پدرمو ببرم طلاق تفاهومی بگیرن چون چند ماهه مادرم منزلشو و وسیله های خونه رو جدا کرده و پدرم تنها زندگی میکنه ما هم نتونستیم عدم تمکین بگیریم چون دادگاه گیلان ثبت نمیکنه و فقط اظهار نامه ثبت کردند و نتونستم نفقه رو قطع کنم. من میخوام بدونم فردا درخواست طلاق تفاهومی رو از طرف خودم که قیم هستم بنویسم یا از طرف پدرم و اینکه میتونم توی دادخواستم بنویسم که مادرم باید نفقه معوقه رو ببخشه یا نه ؟ پدرمم ۵ میلیون نداره پول نفقه رو بده
  دادگاهم میگه قیم پرداخت کنه و اعسار هم نمیزنن .مادرم اصرار به گرفتن مهریه داره و نمیبخشه من میخوام بنویسم که نفقه رو ببخشه و یک چهارم حقوق پدرمو بگم بابت مهریه بگیره .اگه توی دادخواست بنویسم و امضا کنه بعدا میتونه بزنه زیرش ونفقه رو ازمون بگیره ؟

 52. Mahi

  سلام خسته نباشید ببخشید من خواهان طلاق هستم و همسرم گفتم توافقی طلاق بگیریم و یک بچه یک سال و نیم دارم میخواستم بدونم چه مدت طول میکشه طلاق توافقی و آیا جلسات مشاوره رفتن الزامی یا خیر میشه نرفت و سریعا طلاق توافقی گرفت

  1. گروه وکلای پارسای

   سلام
   با توجه به اینکه بچه دارید لطفا عجله نکتید فرزندان ما چه گناهی کردن؟ این نسل آینده با این همه طلاق چی میخواد بشه؟ باید برای کم کردن مشکلات جنگید نه اینکه تسلیم شد. دلایل اکثر زوجین متقاضی طلاق کوچک و ابتداییه. زندگی بی مشکل هم که وجود نداره
   به تجربه شخصی ۱۵ سال وکالت به شما دوست عزیز و سایر خوانندگان این سطور عرض کنم که ۹۰ درصد طلاق ها بعد از یک سال پشیمان شدن

 53. امیر

  با سلام ایا بعد از طلاق توافقی میشه بازم برایه گرفتن مهریه درخواست داد
  و اگه میشه راهی هست که مهریه رو ندم

 54. خانم حیدری

  سلام.من ده ساله ازدواج کردم از همون اول با هم سازش نداشتیم حتی همسرم اصلا اصلا راضی به بچه دار شدن نشد الان من میخواهم برای طلاق اقدام کنم.ترجیح میدم طلاق توافقی بدون حضور خودم بگیرم اما راضی نمیشه با من جایی بیاد میگه خودت تنها هر کاری میخواهی بکن.من میتونم ازشون تو خونه امضا وکالت نامه بگیرم یا باید جای رسمی بریم اگه راصی نشه من چه کنم مستاصل شدم.میشه کامل راهنماییم کنید و اگر وکیل بگیرم هزینه هاش چقدره

 55. راضیه

  سلام من و همسرم قصد طلاق توافقی داریم سال گذشته اقدام کردیم برای توافقی اما پشیمون شدیم و امسال مجددا تصمیم داریم، ایا با وجود اینکه سال گذشته در دادگاه خانواده مشاوره شدیم و نامه محضر هم گرفتیم باز هم ما رو مشاوره میفرستند ؟؟لطفا راهنمایی بفرمایید

  1. گروه وکلای پارسای

   سلام
   اگر تهران یا کرج هستید با ما تماس بگیرید

 56. امیر

  سلام بنده میخواهم همسرم رو طلاق بدم و با دادن مهریه هم‌مشکلی ندارم ولی ایشون راضی به طلاق توافقی نیستن .من‌باید چه کنم‌.. وکیل بگیرم همه کارهای طلاق رو انجام میده و چقدر زمان میبره تا طلاق صادر بشه

 57. Tahereh

  سلام من و شوهرم درخواست طلاق توافقی کردیم اول می فرستن مشاوره ما مشاوره ها رو رفتیم می خواستم بدونم مراحل بعد باید چیکار کنیم ؟

 58. سمانه

  سلام
  من قصد دارم بعد از ۱۸سال به صورت توافقی از شوهرم جدا بشم چیز زیادی از جهیزه ام نمونه چون طی این سال ها یا خراب شده یا شوهرم فروخته که نو بخره ولی به دلیل عدم توان مالی جایگزینی نیومده من میتونم موقع طلاق ازش جایگزین جهیزیه را بگیرم؟؟؟ .و نکته دوم اینکه شوهرم شناسنامه اش را گم کرده داشتنش الزامی هستش ؟؟؟

  1. گروه وکلای پارسای

   سلام
   همه چیز حتی جهیزیه وابسته به توافق شما و همسر است

 59. پرستو شهبازی

  سلام خسته نباشید من و همسرم می خوایم طلاق توافقی بگیریم ولی وکیل نمی خوایم بگیریم ببخشید کلا بدون وکیل چه مدت طول میکشه که صیغه طلاق جاری بشه از اینور اونور که میپرسی میگن نهایتا ۱۰روز میشه راهنمایی کنید بدون وکیل چکار باید کرد

 60. پرستو شهبازی

  سلام ببخشید من حق طلاق رو دارم ولی هزینه وکیل به خاطر پیگیری کارهارو ندارم میخوایم باهمسرم توافقی از همدیگه جدا بشیم بدون وکیل گرفتن چه مدت طول میکشه که صیغه طلاق جاری بشه ممنون

 61. لیانا

  سلام وقتتون بخیر
  منو همسرم خدا بخواد میخوایم توافقی از هم جدا بشیم.
  ولی من نمیخوام دیگه ایشون رو ببینم ، قصد رفتن به مشاوره هم ندارم ، وکیل هم دارم ، ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

  1. گروه وکلای پارسای

   سلام
   با وکیلتون مشورت کنید

 62. میترا لطفی

  سلام خسته نباشید
  من و همسرم قصد داریم توافقی جداشیم اما همسرم ازم میخاد مهریم رو ببخشم و خونه و ماشینی ک داریم رو بفروشیم و مساوی تقسیم کنیم. من اگر بخام مهریه بگیرم باید حتما شکایت کنم؟ همسرم میگه اگه بگی مهریه میخای منم طلاق نمیدم میتونه این کارو بکنه؟
  بنظرتون اگه بخام توافقی و بی دردسر جداشم باید مهریه رو ببخشم؟

  1. گروه وکلای پارسای

   سلام
   توسط ما ۱۰ ال ۱۵ روز کاری
   بعد از طلاق ۳ ماه مهلت ثبت طلاق در دفترخانه رسمی طلاق است

 63. میترا لطفی

  یه سوال دیگه هم داشتم مراحل طلاق توافقی از نظر زمانی چه مدت طول میکشه؟
  بعدازینکه نامه عدم سازش بیاد بعدش طلاق صورت میگیره یا بازم مراحل دیگری هست؟

 64. فریبا فتحی

  سلام یعنی باید برای درخواست طلاق کجا بریم اول؟دادگاه یا دفتر الکترونیکی؟

  1. گروه وکلای پارسای

   سلام
   دفتر خدمات الکترونیک قضایی

 65. زهره

  سلام برای درخواست طلاق میشه فقط خانم بره دادگاه و درخواست بده اظهارنامه میره برای آقا؟

 66. بابک

  باسلام و احترام، ضمن تشکر بابت مطالب مفید و کامل وب سایتتون،

  طبق فرمایش شما، امکان رجوع زوجه در ۳ ماه عده به آنچه بذل کرده (مثلا مهریه)،
  ۱- طلاق همچنان برقرار هست آیا؟
  ۲-روال طرح دعوا و وصول کامل مثلا مهریه به چه شکلی خواهد بود؟
  ممنون

 67. Ali32

  سلام سریع ترین راه برای طلاق توافقی چیه ؟
  ممنونم

  1. گروه وکلای پارسای

   سلام
   با ما تماس بگیرید

 68. حسین

  باسلام،من وهمسرم درحال طلاق توافقی هستیم کارامونم انجام دادیم الان ابلاغیه اومده برای محضرکه همسرم بایدآزمایش بارداری بده بعدبریم محضر که گفتن ۲ یا۳ماه طول میکشه،خواستم بدونم راهی هستش زودترجدابشیم چون هردومیخایم زودترتموم بشه وکارهای محضر انجام بدیم؟

 69. محسن

  سلام
  ما مي خواهيم طلاق توافقي بگيريم متاسفانه عقدنامه در دسترس نيست چ بايد كنيم

  1. گروه وکلای پارسای

   سلام
   رونوشت از دفتر ازدواجی که عقد را ثبت کرده بگیرید

 70. کیمیا

  سلام .خانمی پس از خیانت بخاطر دلگرمی و اعتماد پیدا کردن به آقا شرط گذاشتن که حق طلاق رابه خانم بدهند و سند منزل مسکونی را به نامش کنند و تمام و کمال مهریه اش را میخواهد.آیا این کار شدنیست؟و آیا مرد دیگر اختیاری میتواند داشته باشد؟

 71. z

  سلام میخواستم بدونم اگه من و همسرم باهم توافقی بخوایم جدا بشیم میتونیم از اول کار طلاق وکیل بگیریم که اصلا هیچ مراجعه ای نکنیم؟ و اینکه هزینه اش چقدر میشه؟

  1. گروه وکلای پارسای

   سلام
   اگر خودتون قصد انجام کار رو دارید در ابتدا بایستی به سامانه تصمیم (مداخله در طلاق) مراجعه و ثبت نام کنید و اگر تمایل دارید توسط وکیل دادگستری و بدون مراجعه شما و همسر باشد با مدارک به دفتر ما تشریف بیارید. هزینه ها برای دو نفر ۳ میلیون و ششصد

 72. من

  باسلام من همسرم رودوست ندارم وبه اجبارپدرم مادرم بااوازدواج کردو ولی درحین نامزدی بهش گفتم دوسش ندارم ومراطلاق بده اماالان به یه پسری دوست بودم وچندماه بااوحرف میزدچندوقته پیش شوهرم فهمیدو الان میخوایم جدابشیم من میتونم کل مهریموازایشان بگیرم

  1. گروه وکلای پارسای

   درود
   مطالبه مهریه و استحقاق زن برای آن ارتباطی با خیانت ندارد حق شکایت رابطه نامشروع برای شوهر محفوظ است

 73. الهام

  سلام ما طلاق تافقی گرفتیم.اما شوهرم برای ثبت تو محضر نمیاد باید چیکارکنم

 74. samane

  سلام خسته نباشید من الزام به تمکین و نفقه به نفعم صادر شده من سه جلسه طرح مهر رو گذروندم و ۴ جلسه برام مشاوره با هزینه نوشتن که الان من ۶ جلسه هس رفتم و قرار بوده پرونده من بعد از ۲ ماه ارجاع داده بشه به دفتر خدمات ولی الان با اینکه زمانه ۲ ماه تموم شده مشاوره باز یه جلسه دیگه گذاشته میخواستم بدونم ایا مجازه همچین کاری کنه ؟ آیا این مشاوره ها باطل نمیشه؟

 75. راحله

  باسلام
  مراحل طلاق توافقی دقیقا چند ماه طول میکشد؟؟ یکی میگه یک ماه یکی سه ماه
  از درخواست تا مهر طلاق داخل شناسنامه و تمام شدن کار منظورم هست

  1. گروه وکلای پارسای

   سلام
   واقعیت این است اگر بخواهید خودتان از طریق سامانه تصمیم اقدام کنید جلسات مقداری زمان بر است. اگر چه که جلسات مشاوره آن بسیار مفید است ولی اگر به هر دلیل تمایلی به آن نداشته باشید توسط وکیل حدود ۱۰ الی ۱۵ روز زمان می برد

 76. ناشناس

  سلام ببخشيد ما طلاق توافقي كرديم و مراحل مشاوره رو رفتيم منتها نامه رو گرفتيم و دادگاه به ما ۲۷اسفند وقت داده يني يه ماه ديگه و ما ميخوايم هرچه سريع تر اين قضيه تا سال جديد تموم بشه
  امكانش هست ما نامرو ببريم نشونشون بديم و اونها جلسه دادگاه رو جلوتر بندازن؟

 77. علی

  سلام
  من ده ماه پیش عقد کردم
  الان تصمیم گرفتیم طلاق بگیریم
  آیا نصف مهریه را باید بدم یا کامل و مهریه با توافق تعلق نمی گیرد؟

  1. گروه وکلای پارسای

   سلام
   مهریه در طلاق توافقی مربوط به توافق شما و همسرتان است اگر طلاق یک طرفه بخواهید بله در صورت عدم نزدیکی مهریه نصف خواهدشد

 78. صالح

  سلام
  من و همسرم به طلاق توافقی با شرط اینکه ایشان صد میلیون بگیرند و جدا شوند و مضاف بر اینکه ما فرزند مشترک داریم آیا میشه درخواست ۳ طلاقه شدن را داد و موقع ثبت طلاق توافقی عنوان بشه زوجه حق رجوع و درخواست مابقی مهر بخشیده شده را از خودش صلب می نماید که شرایط دریافت حقوق جدید را نداشته باشد.

  1. گروه وکلای پارسای

   سلام
   بله میشه طلاق به گونه ای باشد که امکان رجوع به مهریه برای همیشه نباشد

 79. بهزاد

  باسلام. من وهمسرم (زوجه )برای طلاق توافقی اقدام کردیم و رای صادر شده. ولی نمیاد که بریم که دادگاه نامه بده برای گرفتن رای. پشیمونم نشده ولی میگه میخوام اذیت کنم نمیام. و طلاقم نمیخوام ولی دیگه هم پیش تو بر نمیگردم الان من باید چکار کنم. درضمن همه حقشم بذل کرده

  1. گروه وکلای پارسای

   سلام
   در صورت پشیمانی هر یک از روجین تا ثبت رسمی طلاق کاری نمیشود کرد و اجباری وجود ندارد

 80. حمید

  با سلام .
  برای ثبت طلاق توافقی حضور هر دو نفر نیاز هست ؟

  1. گروه وکلای پارسای

   سلام
   اگر منظورتان انجام طلاق توافقی توسط وکلای ماست، بله بایستی زن و شوهربا مدارک برای ثبت و صورت جلسه توافق ها و امضای وکالت نامه به دفتر مراجعه کنند. امضای طرفین لازم است

 81. gasedak

  سلام خسته نباشين
  من و همسرم ٥ساله ازدواج كرديم اختلافات جزئي زيادداريم و واقعا خسته شدم ايا ميشه بدون داشتن دليل محكه پسندتوافقي جداشد؟

  1. گروه وکلای پارسای

   درود
   طلاق بهترین راه حل مشکلات کوچک نیست اصلا زندگی بون مشکل هم مگر هست
   ولی از نظر حقوقی بدون دلیل موجه هم امکان طلاق توافقی است

 82. فرشته

  سلام من شوهرم میگه طلاق توافقی بگیریم خودم راضی نیستم.میگه اگه توافقی باشه خونه و بچه رو بهت میدم وگرنه هیچی بهت نمیدم.میگم برای چی طلاق میخای میگی هیچی زوری که نیست نمیخام.چکار کنم لطفا راهنماییم کنید.طلاق توافقی بگیریم یا بذارم خودش اقدام کنه من راضی به طلاق نیستم

  1. گروه وکلای پارسای

   سلام
   تصمیم با شماست. هیچکس نمیتواند شما را مجبور به طلاق کند. حضانت هم در صورت اختلاف توسط قاضی با مصلحت طفل تعیین می گردد

 83. رضایی

  سلام خسته نباشید من چندسالی هست توافقی جدا شدم طبق قانون و خواستهای خودمون .الان ۳سال هست که همسرم طبق مهریه و دیدن فرزندی که باهم تفاوق کردیم اجرا نمیکند و سر حرفش نمونده وکلا زیر قرارداد تفاوق زده ..من چیکار میتونم بکنم که هم حقمو بگیرم وهم فرزندم رو ببینم در صورتی که ایشون ازدواج هم کردن. ممنون میشم راهنمایی بفرمائید

  1. گروه وکلای پارسای

   سلام
   اگر مسالمت آمیز نشد از طریق دادگاه و قانون احقاق حق کنید

 84. زینب دارابی

  سلام من ۵ ماهه عقد کردمدوشیزم هستم وشوهرم به دلیل مشکلاتی که تو خونه و زندگیش پیش اومده میگه باید طلاق بگیریمو به درد هم نمیخوریمو از ایجور حرف کلا نا پایداره از اولم یک ماه میخواست زندگی کنه یکماه نمیخواست الانم خونه و جهیزیه من چیده شده اما اون دنبال طلاقه حالا تکلیف من چیه خسارات و مهریم چجوره

  1. گروه وکلای پارسای

   سلام
   اوایل زندگی مشکلات و اختلاف زیاده اگر زندگی اطرافیان و اشنایان رو نگاه کنید غالبا اوایل زندگی اینطور بوده صبور باشید …

 85. مبین

  سلام خسته نباشیدبرای طلاق توافقی اول باید مراجعه بشود به دفتراسناد رسمی برای دادن حضانت فرزند به مادر؟؟؟

 86. محمود

  با سلام
  آیا در طلاق توافقی میتوان برای پرداخت مهریه درخواست اعسار کرد؟
  یعنی اگر زوجه مهریه را بصورت کامل مطالبه کند مرد میتواند مهریه را قسطی پرداخت کند؟

 87. هاجری

  سلام.
  ما مشاوره طلاق رفتیم البته واسه رشت هستیم گفتن ١٨ خرداد اتوماسیون میره پیشخوان قوه قضاییه
  میخواستم بدونم از پیشخوان قوه قضاییه تا دادگاه اجرای حکم چقدر زمان میبره

 88. معصومه

  با سلام، من شوهرم خارجی هستند و خارج از ایران در سفارت ایران عقد اسلامی انجام داده و در شناسنامه من نیز ثبت گردیده است. منتها بعد از گذشت ۱۵ ماه از عقد تصمیم به طلاق گرفته ایم و من خودم در ایران ساکن هستم . می خواستم ببینم برای اقدام به طلاق توافقی اولا حضور شوهرم الزامیه ؟ یا می توان به طریقی نظر رضایت ایشون رو داشت و اینجا در تهران اقدام به طلاق کرد؟ و دوم اینکه اگر امکان حالت اول نباشه، چقدر زمان میبره که ما اقدام به طلاق داشته باشیم و بتونیم ثبت طلاق در دفترخانه انجام دهیم؟
  با تشکر.

  1. گروه وکلای پارسای

   سلام بهترین کار این است که شوهرتان در هر کشوری که هست به شما وکالت برای طلاق بدهد مدت زمان طلاق هم تقریبی است حدود ۱۰ تا ۲۵ روز کاری در تهران

 89. مهشید

  سلام … وکیل میتونه تو جلسه مشاوره حاضر بشه بجای زوجه ؟ یا حتما خود خانم باید باشه؟

  1. گروه وکلای پارسای

   درود
   اگر بخواهید طلاق توافقی از طریق سامانه تصمیم بهزیستی بگیرید حضور خود زوجین برای مشاوره الزامی است و فقط در شرایط استثنایی مثل خارج بودن موکل یا بیماری خاص است که می‌توانید برای مشاوره وکیل داشته باشید. بنابراین اگر تمایل به مشاوره ندارید باید از روش‌های دیگر طلاق استفاده کنید با ما در تماس باشید

 90. Mahtab

  سلام ببخشید منو و همسرم به دفتر قضایی مراجعه کردیم الان ابلاغیه اومده اگر در دادگاه توی اون تاریخ مشخص حاضر نشیم امکان داره زمان مجدد تنظیم بشه یا پرونده بسته میشه؟

  1. گروه وکلای پارسای

   سلام اگر در وقت رسیدگی در دادگاه حاضر نشویم پرونده بسته خواهد شد

 91. المیرا

  سلام ببخشید من یه سوال داشتم ، در زمان دادگاه خانوم متوجه بشه که باردار هست رای دادگاه چی میشه؟! در صورتی که اصلا نمیتونن باهم زندگی کنن.اجازه برای سقط میدن؟

  1. گروه وکلای پارسای

   سلام
   در رای دادگاه نوشته میشود که زوجه باردار و حامل است

 92. رویا

  سلام من هفته ۱۴ بارداری هستم فرزند سوم و زندگی با شدت پر مخاطره ای داریم و جدیدا شرایط جوری شده که هر دو دچاررجنونی انی شدیم از فرط مشکلات ، من به همسرم فحاشی کردم اوهم بر من چاقو کشید ولی با ضرب و جرح نینجامید ولی جان خودم و فرزندانم در خطر هست ، قصد طلاق توافقی داریم با این صرایط بارداری امکانش هست ؟

  1. گروه وکلای پارسای

   سلام
   واقعا چه می توان گفت از گرفتاری های عجیب مردم و اطلاعات توافق در ایام بارداری منع قانونی و شرعی ندارد

 93. akbar.kh250@gmail.com

  سلام من وهمسرم عدم سازش داریم همش تو خونمون بحث ودرگیریه دیگه خسته شدیم دیگه حرمتی بینمون نمونده زندگی برای هردومون سخت شده متاسفانه یه دختر ۴ ساله داریم من میخوام از همسرم جداشم تکلیف بچه چی میشه اگه طلاق توافقی باشه میشه کلا بچه رو در قبال مهریه به مادر بخشید دراین صورت پدر دیگه اجازه دیدن بچرو نداره

 94. مهنام رضوی

  سلام من برای طلاق توافقی اقدام کردم ‌جلسات مشاوره هم رفتیم ۱۲/۱۲،چهل و پنج روز میشه وگفتن نامه رو میفرستن میخواستم بدونم تا حکم طلاق چقدر طول میکشه ممنون

  1. گروه وکلای پارسای

   سلام
   در خصوص مدت زمان صدور رای طلاق توافقی مدت دقیقی نمیتوان اعلام کرد دادگاه های خانواده هر شهر و حتی هر شعبه های مختلف دادگاه با هم یکسان نیستند ولی تقریبی حدود ۲۰ روز

  2. گروه وکلای پارسای

   سلام
   در تهران حدود ۱۰ تا ۲۰ روز

 95. آ.ر

  سلام .من در قبال اخذ وکالت طلاق توافقی بذل مهریه کردم آیا همسرم می‌تونه وکالت رو باطل کنه .با توجه به اینکه من دیگه مهریه ای ندارم و با سلام هم موافقت نکنه

  1. گروه وکلای پارسای

   سلام
   اگر وکالت بلاعزل و کامل باشد نگران نباشید. اما اگر در سامانه ثنا ثبت نام کرده باشد در دادگاه میتواند روند طلاق را طولانی کند.ضمنا برای طلاق با وکالت بایستی وکیل رسمی دادگستری برای شوهر انتخاب کنید.

 96. زهرا

  سلام. ببخشید میخواستم بدونم اگر اقدام به طلاق توافقی بکنیم و زن مهریه رو در دادخواست طلاق توافقی به شرط طلاق ببخشه، و بعد از صدور حکم عدم امکان سازش، مرد منصرف بشه از طلاق؛ آیا مهریه قابل اجراست یا بخشیده به حساب میاد؟ ممنون

  1. گروه وکلای پارسای

   سلام
   در صورت پشیمانی زوج از طلاق توافقی ، توافقات قبلی مثل بخشش مهریه بی اثر میشود. مگر اینکه زوجه در دفتر اسناد رسمی مهریه را بخشیده باشد.

 97. مریم

  با سلام وقت بخیر
  من از شوهرم حق طلاق بدون عزل دارم ولی فعلا ازش استفاده نکردم.
  الان در سامانه بهزیستی برای طلاق توافقی اقدام کردیم و جلسات مشاوره رو داریم میریم.
  گفتن روال شهر ما اینه که بعد تشکیل پرونده در جلسات مشاوره ۴۵ روز طول میکشه تا درخواست به دفتر خدمات قضایی ارجاع بشه.
  میخواستم بدونم اگه شوهرم بعد اتمام جلسات مشاوره و قبل اینکه درخواست به دفتر خدمات قضایی ارجاع بشه از طلاق توافقی منصرف بشه من میتونم ادامه مراحل ثبت در دفتر قضایی رو با حق طلاقم انجام بدم
  یا مجبورم دوباره در سامانه بهزیستی به عنوان طلاق یکطرفه ثبت نام کنم و ۴۵ روز معطل بشم؟

  1. گروه وکلای پارسای

   سلام
   اگر تهران هستید فعلا میشود از طریق طلاق یک طرفه اقدام کرد و بعد با توجه به وکالت طلاقی که دارید از جانب شوهر وکیل بگیرید.
   اما در شهرستان اگر بتوانید چه یک طرفه یا توافقی ، گواهی عذم انصراف از طلاق بگیرید برای دادن دادخواست در دفتر خدمات کافی است.

 98. مریم

  سلام
  اگر تهران هستید فعلا میشود از طریق طلاق یک طرفه اقدام کرد و بعد با توجه به وکالت طلاقی که دارید از جانب شوهر وکیل بگیرید.
  اما در شهرستان اگر بتوانید چه یک طرفه یا توافقی ، گواهی عذم انصراف از طلاق بگیرید برای دادن دادخواست در دفتر خدمات کافی است.
  ( سلام ممنون که پاسخ دادین،منظورتون گواهی عدم سازش هست؟
  یعنی اگه جلسات مشاوره کامل بشه و گواهی عدم سازش بدن،بدون توجه به توافقی بودن درخواست اولیه،من میتونم مراحلش رو یکطرفه و با حق طلاقم ادامه بدم؟)

 99. شیوا شناور

  سلام در طلاق توافقی قاضی دلیل و توضیح میخواهد برای طلاق؟

  1. گروه وکلای پارسای
 100. پریا

  سلام وقت بخیر. رای طلاق توافقی برای ما صادر شد ولی در مورد مهریه توافق نرسیدیم از طریق ثنا اطلاع دادن که ۱۰ روز رمان داریم ولی در اون مدت هم توافق مهریه نشد. سوال این که الان مجدد باید مراحل پرونده را برای طلاق انجام بدیم یا هنوز رای دادگاه اعتبار داره؟

  1. گروه وکلای پارسای

   سلام
   اگر اخطار رفع نقص فرستادن و مراجعه نکردید پرونده بسته خواهد شد ولی دوباره میتوانید دادخواست بدهید مشکلی نیست

 101. خلیلی

  سلام وقت بخیر.۲تا سوال از خدمتتون داشتم.
  من حق طلاق دارم میخواستم بدونم وکیل بگیرم برای کاری طلاقم جلسات مشاوره که میزارن حتما باید مشاوره بیایم یا نه؟ چون مطمئنم همسرم نمیاد
  و سوال بعدیم اینه که همسرم ثنا نداره چطور متوجه تعیین وقت دادگاه میشه؟

  1. گروه وکلای پارسای

   سلام
   اگر تهران هستید با ما تماس بگیرید
   نگران نباشد

 102. اسما درخشان

  با سلام
  میخواستم بپرسم طلاق توافقی بوده با بخشیدن مهریه رای صادر شده ولی زوجه نرفته اجرای احکام ایا زوجه میتونه پشیمون بشه از طلاق متشکر

  1. گروه وکلای پارسای

   اگر زوجه حاضر به ثبت طلاق برمبنای رای دادگاه نشود قانون حمایت خانواده این حق را به زوج و سردفتر طلاق داده که بعد از رای و استنکاف زوجه، طلاق در محضر ثبت شود ولی در عمل کم اتفاق میفتد با این توضیح که با مراجعه زوج به دفتر طلاق و عدم حضور زوجه سردفتر مراتب را از دادگاه استعلام میکند و دادگاه نیر غالبا ثبت را منوط به مراجعه زوجین میکنند

 103. ح.ص

  سلام
  در صورت نداشتن عقد نامه چکار باید کرد مفقود شد ه در کل نیست گم شده

  1. گروه وکلای پارسای

   از دفترخانه ای که عقد کردید رونوشت بگیرید

 104. مریم

  سلام خسته نباشید
  تو سند ازدواج ما نوشته شده که در عرض یک هفته بعد عقد ، زوج در ازای بخشش مهریه توسط زوجه ، بهش حق طلاق خواهد داد .
  یک هفته بعد عقدمراجعه کردیم دفترخونه اسناد رسمی و شوهرم وکالت بلاعزل طلاق دادن بهم . تو این وکالت طلاق در مورد بذل مهریه چیزی نوشته نشده
  الان به دلیل خیانت شوهرم اقدام به طلاق با اون وکالت طلاق کردم ، میتونم کاری برا گرفتن مهریه بکنم؟

  1. گروه وکلای پارسای

   سلام
   اگر وکالت قبول بذل نداشته باشد نمیتوانید هم مهریه و هم طلاق بگیرید

 105. محمد

  سلام من وهمسرم در اطراف تهران ساکن هستیم وصاحب یه پسرویه دختر،۱۵و۱۲ساله هستیم ومیخوایم توافقی جدابشیم آیاحتما باید وکیل بگیریم یاخودمون میتونیم مراجعه کنیم،اگرمیتونیم بکجاباید مراجعه کنیم ممنون ازراهنماییتون

  1. گروه وکلای پارسای

   سلام
   داشتن وکیل اجباری نیست
   اگر خودتان میخواهید اقدام کنید به دفتر خدمات الکترونیک قضایی بروید
   و اگر تمایل به داشتن وکیل دارید با ما تماس بگیرید

 106. آت

  سلام، مادر من ۵۳سالشه و میخواد از پدرم جدا شه، پدرم معتاده و از روز اول کتکش میزد هم کمرشو عمل کرده هم زانوشو عمل کرده با این وضع بازم کتکش میزنه و هیچ پولی نه به مادرم نه ماها نمیداد و نمیده، وضع زندگیمون خیلی بده انگار داریم تو زباله دونی زندگی میکنیم ، پدرم مستمری بگیر هست، مادرم میخواد مهرشو بذاره اجرا و درخواست طلاق بده، من و مامانم هم از ترس جونمون میخوایم این مدت رو از خونه بریم و پیش خالم زندگی کنیم، آیا نتیجه به نفعمون میشه؟مهر تعلق میگیره؟ طلاق انجام میشه؟

  1. گروه وکلای پارسای

   سلام
   واقعا ناراحت کننده است که بعضی هموطنان اینچنین در سختی هستند
   بله مهریه که تعلق میگیرد اما مگر پدرتان پول یا اموال دارد؟

 107. الهه خواجوی

  سلام اگر بخواهیم توافقی جدا بشیم ایا حتما باید وکیل بگیریم یا نیازی نیست و ایا شوهر میتواند مهریه خود را به علت نداشتن پول ندهد و اینکه ما در تهران ازدواج کردیم ایا میتونیم در شهر دیگری طلاق بگیریم
  و اینکه شوهر من مواد مصرف میکنه ایا به این عنوان میتونم حضانت دخترم رو بگیرم یا نه ممنون

  1. گروه وکلای پارسای

   سلام
   داشتن وکیل اجباری نیست
   در هر شهری که سکونت دارید و نشانی ثنای شما آنجا باشد میتوانید دادخواست طلاق بدهید
   ملاک در حضانت در ابتدا توافق است و در صورت اختلاف مصلحت فرزند به تشخیص دادگاه با در نطر گرفتن سن و …

 108. نیکا

  سلام وقت بخیر اگر قبلا مراحل طلاق یکطرفه طی شده باشه و بعد مدتی به طلاق توافقی رضایت دهند و سپس مراحل طی شود و در انتها زوج به محضر نیاید و سه ماه بگذرد و مجدد تصمیم به طلاق گرفته شود ایا میشود فقط به محضر مراجعه کرد یا اینکه باید مجدد تمامی مراحل طی شود؟

  1. گروه وکلای پارسای

   سلام
   بعد از سه ماه رای اعتباری ندارد لذا ار ابتدا

 109. مجید کاظم

  سلام
  قاضی مارو فرستاد برای داوری میخواستم بدونم ایا باید هردو (زن و شوهر)باید هردو باهم باشند ؟و باید کجا بریم کدوم ارگان باید بریم ؟برای داوری ممنون میشم راهنماییم کنید

  1. گروه وکلای پارسای

   سلام
   میتوانید داور را از آشنایان و اقوام انتخاب کنید و یا از واحد داوری دادگاه استفاده کنید

 110. رضا تویسرکانی

  سلام
  پدر و مادرمن سال ۹۰ تو شهر کوچیک تو دفترخانه طلاق گرفتن. اون موقع ۶۰ سالشونبوده. الان میخوام برای معافیت سربازی برم. آیا نامه دادگاه لازمه یا شناسنامه باید ببریم؟

  1. گروه وکلای پارسای

   سلام
   ظلاقنامه مادر با شناسنامه

 111. ستاره

  آیا گرفتن طلاق توافقی به روش دوم که گفتید ثبت در سامانه ثنا هست، بدون وکیل هم میشه خودمون انجام بدیم؟

  1. گروه وکلای پارسای
 112. زهرا اسماعیلی

  با سلام بعد شش ماه که عقد کردیم همسرم رفته برای طلاق و من نمیخوام طلاق بگیرم ، چیکار باید کنم که مراحل طلاق حداقل طولانی تر بشه شاید که رابطمون باز درست شه

  1. گروه وکلای پارسای

   سلام
   توی جلسه دادگاه شرکت نکنید و بعد واخواهی و اعتراض کنید تا طولانی بشه داور هم معرفی نکنید

 113. سیما عبدی

  سلام
  وقت بخیر
  آیا برای طلاق توافقی که با وکیل انجام میشه، هر تعداد مهریه که مشخص میشه بین زوجین، به غیر از ۶ تومنی که تثسط زوجین پرداخت میشه درصدی از مهریه هم به وکیل تعلق میگیره؟

  1. گروه وکلای پارسای

   سلام
   مطلقا خیر
   وکیل سهمی از مهریه ندارد

 114. سعید مرتضوی

  اگر قبل از ازدواج و در دوران عقد تصمیم به طلاق شود قاضی تمام مهریه را ملزم به پرداخت مرد می‌کند یا نصف؟

  1. گروه وکلای پارسای
... ...