قبول وکالت فقط تهران و کرج تهـــران کـــــرج ۰۲۱-۴۴۰۳۳۶۷۷ ۰۲۱-۴۴۰۷۲۸۰۲ ۰۲۶-۳۴۲۱۴۴۴۰ ۰۲۶-۳۴۲۱۴۴۴۱
عکس پس زمینه سایت وکلای پارسای عکس پس زمینه سایت عکس پس زمینه سایت

هزینه طلاق توافقی با وکیل در سال ۱۴۰۰ چقدر است؟

 • ۹ فروردین ۱۴۰۰
 • بروزرسانی: ۱۱ فروردین ۱۴۰۰
 • 7 نظر
 • 7 دقیقه
 • 103275 نفر

هزینه وکیل برای طلاق توافقی در تهران و کرج

 • بدون حضور زوجین در دادگاه
 • ۱۰ تا ۲۰ روز کاری( مدت زمان ذکر شده در تهران تقریبی است)
 • همه هزینه ها تا اخذ رای دادگاه و حق الوکاله دو وکیل برای زوجین جمعا پنج میلیون و پانصد هزار تومان

هزینه طلاق توافقی یا وکیل در سال ۱۴۰۰ چقدر است؟

همانطور که می دانید برای دادن هر دادخواستی در دادگاه می بایستی هزینه دادرسی پرداخت کرد و با توجه به این که امروزه دادخواست ها از طریق دفاتر الکترونیک قضایی ثبت می گردد هزینه ای نیز این دفاتر که بخش خصوصی محسوب می شوند دریافت می کنند حال این سوال برای شما پیش می آید.
هزینه طلاق توافقی چقدر است؟
دادخواست ها و خواسته های آن از جهت هزینه دادرسی به دو بخش مالی و غیرمالی محسوب می شوند طلاق توافقی نیز یک خواسته غیرمالی نیز محسوب می شود. در حال حاضر هزینه طلاق توافقی و ثبت آن در دفتر خدمات الکترونیک جمعاً حدود ۱۸۰ تا ۲۰۰ هزار تومان می شود.
پس از ثبت دادخواست طلاق توافقی هزینه دیگری وجود ندارد مگر مشاوره دادگاه یا هزینه داوری در صورت تبدیل طلاق یک طرفه به طلاق توافقی آن هم در صورت استفاده از داوران مستقر در دادگاه. پس از تصویب قانون حمایت خانواده جدید داوری از طلاق توافقی حذف گردید ولی به جای آن مشاوره اجباری شده است بخش مشاوره دادگاه هم هزینه ای از زن و شوهر دریافت می کند این هزینه مشاوره دادگاه در جاهای مختلف کشور و مجتمع های قضایی هر شهر متفاوت است در حال حاضر هزینه مشاوره طلاق توافقی دادگاه ۸۰ هزار تومان جمعاً برای هر دو نفر است.
هزینه مشاوره بهزیستی ۵۰ هزار تومان برای هر جلسه است.

دیگر هزینه طلاق توافقی چقدر است؟

پس از صدور حکم (گواهی عدم امکان سازش) پرداخت هزینه طلاق در محضر (دفترخانه) است تعرفه فعلی دفاتر طلاق برای ثبت طلاق توافقی خعلی با ده درصد که به حساب دولت ریخته می شود ۸۵۰ هزار تومان است. البته هنوز هستند دفترخانه های منصفی که به تعرفه قبلی هزینه را دریافت می کنند. در شهر تهران با توجه به انصاف و محل دفترخانه طلاق هزینه ثبت طلاق در محضر بین ۸۵۰ الی ۱٫۲۰۰٫۰۰۰ هزار تومان است. این مبلغ برای هرکدام از طرفین نیست و جمعا این مبلغ پرداخت می شود. این که هزینه ها را چه کسی باید پرداخت کند بستگی به توافق طرفین دارد.
حق الوکاله طلاق توافقی یا به بیان دیگر ملاک حق الوکاله برای طلاق توافقی هم بر طبق آیین نامه تعرفه حق الوکاله وکلای دادگستری توافق وکیل و موکل است. به همین دلیل است که اگر شما از هر وکیل در خصوص دستمزد او سوال کنید قیمتی متفاوت خواهد گفت اما با توجه به این که گروه وکلای پارسای سالهاست که به صورت متمرکز در زمینه دعاوی خانوادگی فعالیت دارد. حق الوکاله طلاق توافقی بسیار منصفانه و مناسب حال موکلین دریافت می شود در حال حاضر با توجه به شرایط جدید طلاق توافقی در تهران حق الوکاله با جمع هزینه ها نفری دو میلیون و دویست و پنجاه هزار تومان است.
توجه داشته باشید که ثبت طلاق در دفاتر رسمی طلاق سهمیه بندی شده است و این امر موجب افزایش قیمت توسط دفتر طلاق شده است. اما حدود قیمت و هزینه وکیل طلاق همان است که گفته شد. که شامل همه هزینه های طلاق توافقی مثل هزینه دادرسی و ثبت در دفتر خدمات، هزینه دادرسی و مشاوره دادگاه تا اخذ رای قطعی گواهی عدم امکان سازش است به اینکه دادخواست طلاق توافقی باشد و چه اینکه تبدیل طلاق یک طرفه و توافقی.
عنایت داشته باشید حق الوکاله گفته شده شامل هزینه ثبت طلاق در محضر نمی باشد. لذا با توجه به تجربیات سالهای وکالت ترجیح ما بر این است که وکیل دادگستری مرحله ثبت طلاق در محضر را – علیرغم اینکه منع قانونی ندارد – انجام ندهد. زیرا بسیارند زوجینی که بعد از مدتی از تصمیم خود منصرف می شوند و همین فرصت سه ماهه ثبت طلاق در محضر توسط خود زوجین مهلت مناسبی برای تحلیل و عاقبت اندیشی توسط زوجین دارد. که آیا تصمیم صحیح را با شرایط زندگی خود گرفته اند یا خیر. از مضرات طلاق توافقی سرعت و عجله است.
البته در صورت اصرار شدید زوجین برای ثبت رای در محضر طلاق توسط وکیل پایه یک دادگستری هزینه ثبت طلاق در محضر بانضمام هزینه شاهد و حق الوکاله جداگانه محاسبه خواهد شد. ولی اعتقاد ما مرحله ثبت طلاق در دفتر رسمی طلاق نیازمند وکیل نیست و شاید به صلاح خیلی از زوجین نباشد. به ما اعتماد کنید…

مطلب مرتبط :   آیا زنی که مالک سه دانگ خانه ای باشد که سه دانگ دیگر متعلق به شوهر باشد، می تواند مطالبه اجرت المثل کند؟

هزینه طلاق توافقی با وکیل چقدر است؟

این سوال از وکلای مختلف جواب متفاوت دارد. ملاک در حق الوکاله وکیل طلاق توافقی، وکیل و موکل است ولی در گروه وکلای پارسای هزینه طلاق توافقی توسط وکیل کاملاً متفاوت است و این فرصت به موکل داده می شود که با علم به آن بخواهد وکیل از دفتر وکالت ما، در کرج و تهران انتخاب کند یا خیر. حق الوکاله هر وکیل دو میلیون تومان است که با درنظر گرفتن همه هزینه ها با وکیل مبلغ نهایی پنج میلیون و پانصد هزار تومان برای هر دو نفر زوجین است.
هزینه طلاق در محضر سال ۱۴۰۰ چقدر است؟

تعرفه ثبت طلاق توافقی در محضر ۸۵۰ هزار تومان است ولی با توجه به سهمیه بندی طلاق در دفاتر رسمی قیمت ها متغیر بین ۸۵۰ تا ۱٫۲۰۰٫۰۰۰ هزار تومان است.
توجه داشته باشید که این مبلغ برای هر دو نفر است و اینگونه نیست که هرکدام از زوجین این مبلغ را باید پرداخت کنند!؟ متأسفانه بعضی دفترهای بی انصاف طلاق این مبلغ را از هر دو نفر جداگانه اخذ می کنند!

هزینه وکیل طلاق توافقی را چگونه و در چند مرحله دریافت می کنید؟

در ابتدای مراجعه زوجین و ثبت توافقات و تحویل مدارک توافقی برای طلاق مبلغ دو میلیون و هفتصد و پنجاه هزار تومان دریافت می شود و باقیمانده پس از صدور رای قطعی به همان مبلغ با تحویل مدارک و رای به موکل دریافت می شود.

هزینه ثبت طلاق در دفاتر خدمات قضایی چقدر است؟

حدود ۱۶۰ تا ۱۸۰ هزار تومان

مطلب مرتبط :   آیا در دوران عقد هم می توان شکایت کیفری ترک انفاق کرد؟

با داشتن وکالت طلاق از شوهر نیاز به وکیل و رفتن به مشاوره هست ؟

اگر بخواهیم از راه دادخواست طلاق توافقی اقدام کنیم اول اول باید در سامانه تصمیم بهزیستی ثبت نام کنید و چند جلسه مشاوره را بگذرانید اگر به هر دلیل همسرتان همکاری نمی کند در تهران می توانید از طریق ثبت دادخواست طلاق یکطرفه و تبدیل به توافقی به نتیجه مطلوب خود برسید البته موضوع کاملاً فنی محسوب می شود در صورت تمایل و البته بخشش مهریه با ما تماس بگیرید تا وکیل طلاق توافقی (وکیل متخصص طلاق) وکالت شما را به عهده بگیرد.

گام اول برای طلاق توافقی چیست؟

آنچه در این نوشتار می آید رویه دادگاه های خانواده تهران است فعلاً برای رسیدن به رای گواهی عدم امکان سازش با توافق زوجین دو راه وجود دارد که هر کدام مزایا و معایب و معایبی دارند. اول ثبت نام در سامانه تصمیم بهزیستی و طی کردن مراحل مشاوره و سپس ثبت دادخواست طلاق توافقی دوم ثبت دادخواست یک طرفه و کمی صبور بودن و در ادامه تبدیل به رای طلاق توافقی.
گروه وکلای پارسای قدیمی ترین و مطمئن ترین وکیل برای طلاق توافقی تهران هستند.

در این خصوص و همچنین اطلاعات بیشتر در مورد مراحل و شرایط طلاق توافقی و دانستن اطلاعات بیشتر و جزئی تر در مورد هزینه طلاق توافقی با ما تماس بگیرید.

می توانید مطلب را به اشتراک بگذارید
برای اعطای وکالت دعاوی خانواده و ارث در تهران و کرج با ما تماس بگیرید (وکیل طلاق)
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 1. مهدی

  با سلام همسرم مدت یک سال است ترک منزل نموده است بدون اطلاع قبلی اما حالا پس از یک سال میخواهم با درخواست همسرم توافقی طلاق بگیرم عدم تمکین هم به دادگاه ندادم ایا همسرم میتواند مهریه مطالبه کند درصورتی که همسرم تقاضا میکند توافقی جدا شویم

  1. گروه وکلای پارسای

   سلام
   ملاک و مبنا مهریه در طلاق توافقی همان توافق زوجین است. این اختیار با شما و همسرتان هست که میزان مهریه یا بخشش آن را توافق کنید

 2. فرهاد

  گروه محترم و مجرب وکلای پارسای
  صمیمانه تلاش و همت بی چمداشتتان را در استهداء و ارائه طریق برای اقشار جامعه سپاسگزارم
  امید سنت حسنه و ارزشمند یاری رسانی را عموم وکلای محترم از شما بیاموزند
  روزگارتان بر مدار مهر

 3. sss

  کسی که مثل من جلسات مشاوره قبلا رفته و نتیجه نگرفته و یا کلا فقط میخواد مهرم حلال جونم ازاد جدا بشه هزینه مشاوره دادن بیخوده و یه هزینه اضافه

 4. ف محمودی

  سلام خسته نباشد من میخوام از شوهرم جداشم اونم توافقی مدتش چقده بخدا خسته شدم به بن رسیدم

 5. جواد

  سلام خسته نباشید
  بنده به تازگی با مراجعه به دفاتر قضایی درخواست طلاق داده ام آیا میتوانم آنرا به طلاق توافقی تبدیل کنم ؟چون رضایت همسرم جلب شده و میخواهیم تسریع در امور گردد . با تشکر ویژه

  1. گروه وکلای پارسای
... ...